صفحه 60 از 63 نخستنخست ... 105051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

بعد مدتش رو خودشون توی معرفی به بانک می نویسند, 7 سال برای دکتریست

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    بله. و تفاوت این دو بانک هم گویا در کارمزد تمدیده. هیچ کدوم نیاز به مراجعه‌ی مجدد ندارن. کشاورزی مستقیم برای کل بازه‌ی زمانی صادر می‌کنه و در نتیجه کارمزد رو به تعداد سال‌ها همون اول دریافت می‌کنه، ولی ملی یک‌ساله صادر می‌کنه که سالیانه تمدید می‌شه و کارمزد رو از حساب جاری که برای ریختن سود باز می‌شه برمی‌داره هر سال.
    هر دو هم مبلغ ۱/۵ میلیون برای صدور ضمانت‌نامه می‌گیرن و مسدود می‌کنن.
    آیا سفته با ضمانت پدر و مادر رو قبول میکنن؟
    (اگه قرار بود همه پول نقد میگرفتن که دیگه کلمه ضمانت نامه بی معنی میشه)

اگه پدر و مادر بخوان ضمانت سفته رو امضا کنن,حتما باید حضوری بیان یکی از بانک های میدون سپاه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    نظام وظیفه جدیدا فقط ظمانت نامه از بانک کشاورزی و ملی نزدیک خود میدون سپاه قبول می کنه و از ایچ شعبه ی دیگری نمی پذیره
    البته من بهشون اصرار کردم و کارمند نظام وظیفه بهم گفت ما برای مصلحت خود بچه ها این 2تا بانک رو میگیم چون مثل اینکه بانک ها خیلی تو صدور ضمانتنامه اشتباه میکنن
    ولی به هر حال برای من همون بانک و شعبه ای که میخواستم معرفی نامه داد

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia

دوستان اینکه میگن بانک 1.5 میلیون هم اضافه بر 15 میلیون میگیره تا ضمانت صادر کنه، برای همه ی بانکا اینطوریه؟ من تو بانک کشاورزی حساب باز کردم و 15 میلیونو ریختم. حالا اگه برم اونجا، اگه سود این سپرده رو هم نخوام بازم مجبورم 16.5 تو اون حساب داشته باشم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_awn نمایش پست ها
    دوستان اینکه میگن بانک 1.5 میلیون هم اضافه بر 15 میلیون میگیره تا ضمانت صادر کنه، برای همه ی بانکا اینطوریه؟ من تو بانک کشاورزی حساب باز کردم و 15 میلیونو ریختم. حالا اگه برم اونجا، اگه سود این سپرده رو هم نخوام بازم مجبورم 16.5 تو اون حساب داشته باشم؟
    تا جایی که اطلاع دارم بله می خوان اون پول اضافه رو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

دوستان من میخوام باسه مقطع کارشناسی اقدام کنم و کلا تقریبا باید بصورت مسافرت تفریحی برم دیگه نیام فرقی میکنه ؟ اضلا کسی از دوستان میشه راهنمایی کنه باید چکار انجام بدم ؟

دوستان میشه از نظام وظیفه شهزستان برای ضمانت نامه اقدام کرد؟ حتما باید پول نقد باشه یا الان هم قبول می کنن که سند ملک یا سفته بزاریم ؟

سلام دوستان
    من امروز کارای گذاشتن وثیقه رو انجام دادم. ممکنه به درد شما هم بخوره
    اول اینکه همون بانکی که خودم می خواستم، نامه ی معرفی به بانک گرفتم(حتی از شعبه ی شهرستان). موقعی که رفتم امور مالی نظام وظیفه و نامه ای رو که از باجه ی قبلی گرفته بودم رو نشونشون دادم، همراه اون اصل سپرده رو بهش دادم و گفتم اسم و کد شعبه رو ببینین از روی گواهی سپرده. واسه ی اینکه گفتم یه وقت نگه که فقط بایستی از شعبی که خودمون معرفی می کنیم وثیقه بگیرین. به هر حال، چیزی هم نگفت
    دوم اینکه با در نظر گرفتن شرایطی که دوستان می فرماین، شرایط بانک دی واقعاً عالی بود. یکی از اعضای خانواده ام قبلاً سپرده ای باز کرده بودن که من با سپرده ی ایشون واسه ی خودم وثیقه گرفتم. از 15 میلیون تومن، به 13.5 اون سود تعلق میگیره و به 1.5 اون تعلق نمیگیره. یعنی در کل 15 تومن از سپرده بلوکه شد و اینجوری که دوستان عرض می کنن، دیگه نیازی نیست که اون 1.5 رو مضاف بر 15 پرداخت کرد(با این حال که سود هم دریافت میشه). در مورد کارمزد هم، سالیانه 92500 می گیرن. ضمانت نامه بیش از یکسال هم صادر میشه(همون مدتی که در نامه ی نظام وظیفه قید شده که واسه ی من تا 30 مهر 99 بود، یعنی چهار و نیم سال دیگه). یک حساب جاری بدون دفترچه واستون باز می کنن و کارمزد کل دوره رو حساب می کنن و یکجا ازتون می گیرن که به همون حساب واریز میشه، منتهی کامزد سالیانه از حساب کسر میشه. یعنی اگه شما بعد از دو سال درس رو تموم کردین و برگشتین، به اندازه ی دو سال کارمزد کم میشه و بقیه رو می تونین از حساب بردارین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    دوستان میشه از نظام وظیفه شهزستان برای ضمانت نامه اقدام کرد؟ حتما باید پول نقد باشه یا الان هم قبول می کنن که سند ملک یا سفته بزاریم ؟
    بله دوست عزیز، برای من هم سوال بود که هنوز هم قانون سفته هست یا نه، که بله هست، خودم هفته قبل با سفته از شهرستان ضمانت نامه گرفتم.

من خودم 5 سال پیش با سفته برای ارشدم ضمانتنامه گذاشته بودم و بعدش برگشته بودم. الان میخواستم برای دکترا برم و شک داشتم که هنوز قانونش هست یا نه، چون از خیلی از دوستان همینجا شنیده بودم قانونش برداشته شده. ولی خودم هفته قبل دوباره اینکار رو کردم، پس قانونش هنوز هست. مسئله فقط اینه که سیاست بانکها خیلی سختگیرتر شده واسه این کار. من 5 سال پیش از طریق بانک تجارت این کار رو کرده بودم، همون موقع صادرات به هیچ وجه این کار رو نمیکرد، البته ضامن خیلی خیلی خیلی معتبر پیش هر دو داشتم، امسال تجارت هم گفت که دیگه به هیچ وجه این کار نمیکنه و قانونش برداشته شده، اما من نهایتاً تونستم از ظریق بانک سپه که رئیس شعبه آشنا بود و ضامن خیلی خیلی معتبر داشتم با سفته ضمانت نامه بگیرم، حتی با شرایط بهتر، اون بار 25% نقد گذاشتم، این بار 20%، یعنی 3 میلیون. در کل میخوام بگم که قانونش هست هنوز، ولی خیلی سخت قبول میکنن بانکها. خیلی به دلتون صابون نزنین، ولی اگه ضامن خیلی خیلی معتبر دارین و رئیس بانک هم آشنا هست تلاشتونو بکنین، شاید مثل من شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)