صفحه 62 از 63 نخستنخست ... 12525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 621

موضوع: شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط بانکها برای اخذ ضمانت نامه

سلام
    من هم امروز برای کارهای رفتنم برای مقطع دکترا نظام وظیفه بودم. باید دوستان توجه داشته باشن که حداقل باید 6 ماه تا یکسال در خارج از کشور باشن تا ضمانت نامه بانکی شاملشون بشه(یعنی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی و کنفرانس و اینا فقط باید پول نقد بذارین)
    دوم اینکه الان قوامین (همون شعبه میدون سپاه-پیش خود ساختمان شماره 3 نظام وظیفه) 15 درصد سود میده برای ضمانتنامه بانکی. پیشنهاد میدم بخاطر دو سه درصد سود بیشتر بانک دیگه انتخاب نکنین چون نظام وظیفه اگر ببینه یه کمی(و باز هم تاکید میکنم فقط یه کمی) شرایط ضمانتنامه تغییر کرده باشه اون رو برمیگردونه و قبول نمیکنه و این برای شهرستانیها واقعا مشکل سازه! اگر هم از ضامن و سفته استفاده میکنین، باز پیشنهاد میدم بانک قوامین رو انتخاب کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Apple_Pie نمایش پست ها
    سلام
    من هم امروز برای کارهای رفتنم برای مقطع دکترا نظام وظیفه بودم. باید دوستان توجه داشته باشن که حداقل باید 6 ماه تا یکسال در خارج از کشور باشن تا ضمانت نامه بانکی شاملشون بشه(یعنی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی و کنفرانس و اینا فقط باید پول نقد بذارین)
    دوم اینکه الان قوامین (همون شعبه میدون سپاه-پیش خود ساختمان شماره 3 نظام وظیفه) 15 درصد سود میده برای ضمانتنامه بانکی. پیشنهاد میدم بخاطر دو سه درصد سود بیشتر بانک دیگه انتخاب نکنین چون نظام وظیفه اگر ببینه یه کمی(و باز هم تاکید میکنم فقط یه کمی) شرایط ضمانتنامه تغییر کرده باشه اون رو برمیگردونه و قبول نمیکنه و این برای شهرستانیها واقعا مشکل سازه! اگر هم از ضامن و سفته استفاده میکنین، باز پیشنهاد میدم بانک قوامین رو انتخاب کنین.
    سلام و ممنون از توضیحاتتون
    مبلغ ضمانت نامه چقدر بود؟ ۲۰ یا ۲۲.۵ ؟

و اینکه این پروسه چقدر طول کشید؟

داداش کجا زده 20 تومن میشه لینک بدی؟

Junior Member

دوستان آیا در حال حاضر امکان گذاشتن ضمانت بانکی با سفته یا وثیقه ملکی برای معافیت تحصیلی وجود داره یا فقط پول نقد رو قبول می کنن برای مجوز خروج برای مقطع دکترا؟کسی تجربه تازه ای داشته؟

سلام بچها.

کسی جدیدا اطلاعی داره که چجوری میشه سند یا ضمانت گذاشت بجای پول؟ نیاز به اطلاعات کلی دارم کسی که تازه انجام داده ممنون میشم اگه کمکی کنه.
    مرسی

Junior Member

من به تازگی رفتم سوال کردم برای تعویض وثیقه چون وثیقه نقدی گذاشته بودم و گفتن اگر بانک طبق فرمتی که ما دادیم ضمانت نامه بده موردی نداره. بانک هم با سند ملکی مشکلی نداشت. فقط بانک ۱۰ درصد مبلغ ضمانت که ۲ میلیون میشه رو بلوکه میکنه و سند هم میره تو رهن بانک (تو دفتر ثبت اسناد کارش انجام میشه). یه مقداری هزینه ارزیابی ملک (قیمت گذاری) و بقیه کارمزدها کسر میشه و حدودا یه هفته ده روز طول می کشه.

Junior Member

با سلام

من قصد دارم سند بذارم. میخواستم ببینم که فرآیندش چطوری هست؟ امروز رفتم نظام وظیفه شهرستان، گفتند که باید نظام وظیفه تهران قبول کنه! اگه کسی تجربه داره صفر تا صدش رو لطفاً توضیح بده.
    اول باید وزارت علوم نامه معافیت صادر کنه؟
    بعدش با نامه معافیت باید رفت نظام وظیفه؟
    تو نظام وظیفه میگن که سند بذاری یا پول؟
    فقط تو بانک قوامین میدون سپاه میشه یا شهرستان هم میشه؟
    تو بقیه بانک ها میشه؟
    ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarvet نمایش پست ها
    من به تازگی رفتم سوال کردم برای تعویض وثیقه چون وثیقه نقدی گذاشته بودم و گفتن اگر بانک طبق فرمتی که ما دادیم ضمانت نامه بده موردی نداره. بانک هم با سند ملکی مشکلی نداشت. فقط بانک ۱۰ درصد مبلغ ضمانت که ۲ میلیون میشه رو بلوکه میکنه و سند هم میره تو رهن بانک (تو دفتر ثبت اسناد کارش انجام میشه). یه مقداری هزینه ارزیابی ملک (قیمت گذاری) و بقیه کارمزدها کسر میشه و حدودا یه هفته ده روز طول می کشه.
    ببخشید «دفتر ثبت اسناد» میشه شهرستان باشه ؟ منظورم اینکه که من به نظام وظیفه تهرون مراجعه کنم و کارهای دفتری و سند تو شهرستان انجام بشه. چرا که سند به نام پدرم هست و امکانش نیست که پدرم رو بیارم تهرون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarvet نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من شرایطم مشابه شما هست و نیاز جدی به راهنماییتون دارم
    صندوق پیامتون پره
    چطور میتونم باهاتون در تماس باشم ؟
    ممنونم

دوستان اخیرا کسی صدور ضمانتنامه بانکی با سفته یا سند رو انجام داده؟ نظام وظیفه هنوز قبول میکنه؟ اگر آره، روالش چقدر طول میکشه حدودا؟ اگر بعد تحصیل برنگردیم تکلیف سند چی میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)