نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مسائل مربوط به دستور زبان گشتاری

پیش فرض مسائل مربوط به دستور زبان گشتاری

سلام
    دوستانی که دستور زبان گشتاری رو فرا گرفته اند، در این تاپیک به تبادل سوالها و جوابها و تحلیلها و تجربه ها بپردازند.
    دوستانی که الآن دارند یاد می گیرند متوجه هستند که اساس این روش تمرین و تحلیل و ترجمه ی زیاده.
    دوستانی که این دستور زبان رو بلد نیستند می تونن سوالهای سخت تافل رو اینجا بگذارند تا گزینه های مورد ابهامشون با دستور زبان گشتاری تحلیل بشه.

برای پرهیز از طولانی شدن یا نامفهوم بودن پست ها لازمه رایج ترین مخفف هایی که برای تحلیل ها استفاده می کنیم اینجا در این پست اول ذکر بشه:
    NP
    گروه اسمی (Noun Phrase)
    VP گروه فعلی (Verb Phrase)
    to V
    مصدر با to
    Ving فعل ing یا همان gerund
    .P.P حالت سوم فعل (Past Participle)
    S
    جمله (Sentence)
    adj صفت (adjective)
    adv قید (adverb) که توصیفگر همه چیز بجز اسم است
    adv جزء قیدی (conjuction)
    ADV جمله ی قیدی که از adv + S تشکیل می شود.
    PP گروه حرف اضافه ای (Prepositional Phrase) که از PNP یعنی (Preposition + Noun Phrase) تشکیل شده است.
    R
    موصول
    RC بند موصولی (Relative Clause) که می تواند RC=M5 یا RC<->NP باشد.
    M1
    توصیفگر پیشین در انگلیسی و پیشین در فارسی
    M2 توصیفگر پسین در زبان انگلیسی و بدل در فارسی
    M3 توصیفگر پیشین در انگلیسی و پسین در فارسی (معمولاً برای صفت نسبی و جنس)
    M4 توصیفگر پسین در زبان انگلیسی و بدل در فارسی
    Vi
    فعل تک ظرفیتی (=ناگذر)
    Vii فعل دو ظرفیتی (=گذرا به مفعول یا گذرا به مسند)
    Viii فعل سه ظرفیتی (=گذرا به دو مفعول یا گذرا به مسند و مفعول)
    NP1
    گروه فعلی اول و اصلی جمله در جمله هایS = NP1 Vi
    NP2 گروه فعلی دوم جمله در جمله های S = NP1 Vii NP2
    NP3 گروه فعلی سوم جمله در جمله های S = NP1 Viii NP2 NP3
    #
    ابتدای سازه
    <-> جانشین
    RT1
    نخستین گشتار حذف (Reduction Transformer 1): حذف R از بند موصولی
    RT2 دومین گشتار حذف: حذف R be از بند موصولی (زمانی که بعد از NP، یا P.P. داشته باشیم که فعل گذشته نباشد، یا Ving که VP<->NP نباشد یا adj که M2<->NP نباشد)
    RT2پـ RT2 پیشرفته: بازهم حذف R be از بند موصولی (زمانی که بعد از NP1 یا PNP، این بار to V داشته باشیم که VP<->NP نباشد)
    RT3 حذف جزء قیدی if از ابتدای جملات شرطی (زمانی که دوجمله ی جدا شده با کاما یا حرف ربط داریم که اولی بدون سوالی یا منفی بودن دچار inversion شده)
    RT4 حذف NP be از جمله ی قیدی (زمانی که بعد از adv، یکی از .P.P یا Ving یا adj یا NP2 یا PP بیاید که NP1 و VP<->NP نباشد)
    RT4پـ حذف NP be از جمله ی قیدی یا بند موصولی (زمانی که پس از adv که در این حالت معمولاً ترکیبات as است یا پس از R، این بار to V بیاید)
    RT5a حذف while NP be از جمله ی قیدی (زمانی که ابتدای سازه با .P.P یا Ving یا adj شروع شود که VP<->NP و M2<->NP نباشند)
    RT5b حذف if NP be از جمله ی قیدی (زمانی که ابتدای سازه با To V شروع شود که VP<->NP نباشد)
    RT5a حذف after NP be از جمله ی قیدی (زمانی که ابتدای سازه با .Having P.P شروع شود)

اگر تمایل دارید در مورد دستور زبان گشتاری چامسکی اطلاعاتی به دست بیاورید اینجا یا اینجا(ویکیپدیا) یا در مورد آخرین نظریه اینجا(ویکیپدیا) رو مطالعه کنید.
    موفق باشید...

Junior Member tichismor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    management of IT , univesity of tehran

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به دستور زبان گشتاری

سلام خدمت دوستان
    پ.ن : بعد از ارسال عددا به هم ریخت به صورت عکس میزارم اونجا عددا درسته

Projectificationrefers to the general development process in which firms to a greater extent focus their operations on projects, project management and various types of project-like organizational structures, and the transformation of other systems and processes to support this development

اول از همه اگه معنی مناسبی برای کلمه اول که بولدش کردم دارید خوشحال میشم پیشنهاد بدید
    بعد اینکه شماره 6 رو درست تجزیه کردم و کلا تجزیه درسته ؟
    بیزحمت به معنی هم یه نگاه بندازید ممنون میشم یکم گنگه برام این معنی
    1. NP1
    2. VII
    3. NP2
    4. R مرکب
    5. NP1 برای RC
    6. PP
    7. VII
    8. NP2
    9. PP
    10. رابط دو تا NP برای PP
    11. ادامه NP که با AND رابط شده
    12. رابط NP بین processes و other system
    13. ادامه NP و اینجا PP تموم میشه و کلا RC هم تموم میشه
    14. رابط فعلی بین Refer & support
    15. VII
    16. NPII

Projectification اشاره دارد به فرآیند توسعه کلی که درآن شرکتها تا حد بیشتری بر روی عملیاتشان در پروژه ها، مدیریت پروژه و انواع مختلف ساختار های سازمانی پروژه مانند، و انتقال فرآیندها و سیستمهایشان برای حمایت از این توسعه تمرکز می کنند.

پ.ن: کلا برگردونم به فارسی خوب نیست :دی باید ترم سه رو هم برم فک کنم
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    nothing in the world can bother you as much as your own mind, I tell you.
    in fact others seem to be bothering you, but it is not others, it is your own mind.
    sri sri ravi shakar

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط tichismor نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    پ.ن : بعد از ارسال عددا به هم ریخت به صورت عکس میزارم اونجا عددا درسته

Projectificationrefers to the general development process in which firms to a greater extent focus their operations on projects, project management and various types of project-like organizational structures, and the transformation of other systems and processes to support this development

اول از همه اگه معنی مناسبی برای کلمه اول که بولدش کردم دارید خوشحال میشم پیشنهاد بدید
    بعد اینکه شماره 6 رو درست تجزیه کردم و کلا تجزیه درسته ؟
    بیزحمت به معنی هم یه نگاه بندازید ممنون میشم یکم گنگه برام این معنی
    1. NP1
    2. VII
    3. NP2
    4. R مرکب
    5. NP1 برای RC
    6. PP
    7. VII
    8. NP2
    9. PP
    10. رابط دو تا NP برای PP
    11. ادامه NP که با AND رابط شده
    12. رابط NP بین processes و other system
    13. ادامه NP و اینجا PP تموم میشه و کلا RC هم تموم میشه
    14. رابط فعلی بین Refer & support
    15. VII
    16. NPII

Projectification اشاره دارد به فرآیند توسعه کلی که درآن شرکتها تا حد بیشتری بر روی عملیاتشان در پروژه ها، مدیریت پروژه و انواع مختلف ساختار های سازمانی پروژه مانند، و انتقال فرآیندها و سیستمهایشان برای حمایت از این توسعه تمرکز می کنند.
    سلام

To a greater extent یک اصطلاح هست که میشه اون رو معادل mainly و largely دونست و به صورت "اساسا" یا "به طور عام" ترجمه کرد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member tichismor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    management of IT , univesity of tehran

سلام دوستان.

من یه پکیج تایپ شده آماده کردم و بر اساس اون دو دوره کلاس آنلاین رو برای دوستای خودم که مشتاق یادگیری بودن برگزار کردم. مطالب طوری هست که هم مطالب آموزشی اونجا هست و برای هر جلسه، تمرین هایی رو هم در نظر گرفتم.
    اگر تمایل دارید مطالب رو اینجا هم بزارم با هم استفاده کنیم.

مطالب ممکنه کمی مشکل داشته باشه و من سعی کردم به مرور اونها رو تکمیل و رفع اشکال کنم.

الان هم هدفم صرفا مرور مطالب برای خودم هست ولی همونطور که می دونید با بودن چند نفر کنار هم نتیجه بهتری میشه گرفت.

اگر تمایل دارید به این کار، با همکاری مدیران انجمن، یه تاپیک باز کنم و شروع کنم مطالب آموزشی رو قرار بدم و با هم پیش بریم.
    nothing in the world can bother you as much as your own mind, I tell you.
    in fact others seem to be bothering you, but it is not others, it is your own mind.
    sri sri ravi shakar

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)