صفحه 32 از 42 نخستنخست ... 2223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 419

موضوع: امتحان IMAT ایتالیا

پیش فرض پاسخ : امتحان IMAT ایتالیا

دوست عزیز
    شما رو ارجاع میدم به لینک زیر:
    https://www.medschool.it/medschools-...hools-rankings
    این سایت توسط دانشجویان پزشکی دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا راه اندازی شده.
    شما میتونی اطلاعاتی بسیار زیادی رو اینجا پیدا کنی.
    در مورد نمره قبولی، طبق سایت بالا برای دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا، چیزی از حدود 30 تا 52 از 90 نمره بسته به دانشگاه متغیره.
    پس در انتخاب دانشگاه خیلی دقت کنین. معمولاً اولین انتخاب مهترین انتخابه.
    موفق باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Majidno نمایش پست ها
    خیلی ممنونم دوست بزرگوار.
    فقط این آماری که دادید در مورد آیمت بود یا آلفاتست یا مجموعِ دو آزمون؟
    و علت این تعدادِ کمِ قبولی چی هست؟ آیا ایرانی ها کم شرکت میکنن در این آزمون یا به دلیل سختی فوق العاده زیاد هست این آمارِ کمِ قبولی؟

Junior Member

دوستان سفارت قبول میکنه PRE ENROLLMENT انجام بدیم بعد براشون مدرک زبان رو ببریم یا نه ؟چون میترسم مدرک زبانم قبل ددلاین آماده نشه ...

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط MASOUDVH نمایش پست ها
    دوستان سفارت قبول میکنه PRE ENROLLMENT انجام بدیم بعد براشون مدرک زبان رو ببریم یا نه ؟چون میترسم مدرک زبانم قبل ددلاین آماده نشه ...
    سلام
    بهتر هست همه مدارک مدنظر سفارت آماده کنید چون با مشکل نقص مدرک مواجه خواهید شد. موفق باشید

دوستان
    برای pre-enrollment، سفارت هزینه ای رو دریافت میکنه؟ یا فقط برای تایید مدارک بورس پول میخوان؟
    چون میخوام برای پیش ثبت نام اقدام کنم ولی الآن مشکل خرید یورو هست که سخت پیدا میشه تو بازار

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad451245 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما رو ارجاع میدم به لینک زیر:
    https://www.medschool.it/medschools-...hools-rankings
    این سایت توسط دانشجویان پزشکی دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا راه اندازی شده.
    شما میتونی اطلاعاتی بسیار زیادی رو اینجا پیدا کنی.
    در مورد نمره قبولی، طبق سایت بالا برای دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا، چیزی از حدود 30 تا 52 از 90 نمره بسته به دانشگاه متغیره.
    پس در انتخاب دانشگاه خیلی دقت کنین. معمولاً اولین انتخاب مهترین انتخابه.
    موفق باشد.
    سلام
    عزیزان لینکی که ایشون قرار دادند بسیار مفید هست. در اپدیت 8 اپریل این سایت ذکر کرده که دو دانشگاه تورین و ساپینزا یک pre apply هم برای متقاضیان قرار دادند (به غیر از pre enrolment در سفارت). من الان چک کردم ددلاین ساپینزا برای غیر اتحادیه گذشته و ددلاین تورین برای غیر اتحادیه 30 اپریل هست! لذا حتما این pre apply اگر تا الان انجام ندادید تکمیل کنید و بعد تورین در لیست انتخاب ها بگذارید.
    لینک دانشگاه تورین.
    High school / secondary education
    This is a course with a fixed quota of places, which requires to pass an admission test before enrolment.
    In order to enrol in a first cycle degree (i.e. bachelor’s degree) and one-long-cycle master’s degree programmes, you shall hold a high school diploma meeting the following requirements:
    • It shall enable you to apply for university programmes of the same level in your country;
    • It shall be gained after at least 12 years of global education;
    If you hold a high school diploma awarded after less than years of global schooling you have to include a Declaration issued by the University, provided with a certified translation and legalization, that you have also completed all the exams of the first year of university studies, ALTERNATIVELY a post-secondary (non-academic) qualification provided with certified translation, legalization and declaration of value.
    • If an academic eligibility exam is required in your country to enrol in universities, the same exam will be required for admission into Italian universities as well.
    The entry qualification documents are accepted in the following languages: Italian / English / French / Spanish.
    Often you can get a suitable transcript from your school. If this is not the case, you will need official translations along with verified copies of the original.
    These documents shall be written or translated in one of the following languages: Italian, English, French, Spanish. If the document is issued in a different language from those listed above, you will have to upload both the original document and its certified translation.
    You must take the original entry qualification documents along with you when you finally go to the university.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    بهتر هست همه مدارک مدنظر سفارت آماده کنید چون با مشکل نقص مدرک مواجه خواهید شد. موفق باشید
    ممنون بابت پاسخگویی، من در زمینه ایتالیا خیلی کم اطلاع هستم و تازه شروع به تحقیق کردم یکم گیج شدم... میخواستم بدونم برای بورس استانی باید همزمان با pre application اقدام کنم،یانه باید صبرکنم جواب بیاد بعد اقدام کنم ؟!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط MASOUDVH نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخگویی، من در زمینه ایتالیا خیلی کم اطلاع هستم و تازه شروع به تحقیق کردم یکم گیج شدم... میخواستم بدونم برای بورس استانی باید همزمان با pre application اقدام کنم،یانه باید صبرکنم جواب بیاد بعد اقدام کنم ؟!
    سلام
    خواهش می کنم. من با روند بورس استانی اشنا نیستم. در این تاپیک سوال مطرح کنید. موفق باشید

Junior Member

بنده سوال و جوابهای قبلی رو مطالعه کردم ولی متوجه شدم در مورد هزینه ها خیلی بحثی نشده است. یکی از موسسات مدعی است که مزیت قبولی در IMAT و پذیرش این است که هزینه شهریه دانشگاه، خوابگاه و سلف رایگان خواهد بود و همچنین بین 2500 تا 3000 یورو نیز به دانشجو پرداخت میشود. با توجه به اینکه اصلی ترین دلیل جذاب بودن امتحان IMAT همان بورس شدن است. میخواستم بدونم آیا اگر کسی تعداد واحدهای درسی را در حد مجاز برای کسب بورس در هر سال تحصیلی پاس کند (با توجه به اینکه شرط تداوم بورس پاس کردن تعداد معینی در هر سال است) آیا مبلغ دریافتی از طریق بورس اکتفای زندگی دانشجویی را برای 6 سال تحصیل می کند؟ به طور کلی در مورد هزینه های پذیرش و تحصیل اگر اطلاعات جزیی تری قرار بدهید بسیار مفید خواهد بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی و مهندسی

تهیه منابع IMAT

سلام دوستان من چند وقته شروع کردم به خوندن و تعدادی از منابع رو دارم
    متاسفانه به خاطر نایاب بودن با قیمت کذایی نیم میلیونی بهم فروختن ولی میتونم در اختیار شما بذارم

3جلد کتاب‌ که کپی سیاه و سفید هستن به زبان انگلیسی
    در هر برگ ۲صفحه کپی شده تا حجمش کمتر بشه
    شامل درسنامه، اصل آزمون‌های سال‌های گذشته با پاسخ تشریحی، آزمون‌های شبیه‌سازی با کلید، سوالات جای‌خالی با پاسخ، خلاصه مطالب، و توضیحات کامل درباره مبحث مهارت تفکر و تحلیل مساله
    موسسه ای که ازش خریدم مدعی بود تمام جزوات انگلیسی کامله ولی صحت نداره، ایرادش اینه که پاسخنامه تشریحی به زبان ایتالیایی هست ولی به جز پاسخنامه تشریحی باقیش انگلیسیه. این مشخصاتو میگم که مراقب تبلیغات فریبنده باشید و سرتون کلاه نره مثل من چون فکر میکردم با این مبلغ اصل کتاب یا حداقل یه چاپ خوب افست بهم میدن!

اصل کتابها هم میشه از آمازون تهیه کرد ولی برای این زمان به نظرم همین چکیده ها و سوالات بهترین گزینه ممکنه.
    گمونم اینجا نمیشه ایمیل یا راه ارتباطی ارسال کرد نمیدونم چجوری باید برای کسانی که میخوان بفرستم؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی و مهندسی

سلام دوباره
    یه سوال درباره انواع دانشکده های پزشکی دارم که کمی گیجم کرده
    توی لیست دانشگاه ها یه سری Humanities هستن که پزشکی ارائه میدن با شهریه 1000 یورو و یه سری scientific با شهریه 1500 یورو
    کسی میدونه تفاوت این دو نوع دانشگاه چیه؟ و آیا مدارک هر دو به یک اندازه معتبره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)