صفحه 9 از 42 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 419

موضوع: امتحان IMAT ایتالیا

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : امتحان IMAT ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط taghi_buffon نمایش پست ها
    اِ واقعا تازه شده سپتامبر؟؟ خدا خیرت بده داشتم میمردم.گفتم اگه پیش دانشگاهی رو نداشته باشم و تو اپریل باشه باید برم برای 2017! خوب خدا رو شکر تو سپتامبره!
    فقط یه چیزی ، من اگه وثیقه رو بذارم حله دیگه ؟ معافیت پزشکی میدن؟؟ دیگه چیزی نمیخواد؟ یعنی من دیپلم 12 ساله داشته باشم ، وثیقه بذارم و آیلتس حله؟ دیگه هیچ چیز اضافه ای نمیخواد تحویل این نظام وظیفه مقدس بدیم؟
    نه مشکل دیگه ای نیست. با همین مدارک میتونی از ایران خارج بشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    نه مشکل دیگه ای نیست. با همین مدارک میتونی از ایران خارج بشید.
    آها خیلی ممنون...من باب اطمینان سوال میکنم چون همین الان تو یه پست دیگه همینجور چیزی رو دیدم... یه بنده خدایی نوشته بود 18 سالشه و تازه پیش دانشگاهی گرفته و اپلای شده اما نظام وظیفه گفته نمیشه...
    نمیدونم چجوری بوده ، اما پس یعنی اینی که میگن از دیپلم به لیسانس نمیذارن و فقط تحصیلات تکمیلی معافیت تحصیلی میدن ربطی به این قضیه که گفتم نداره؟ با وثقه حل میشه؟
    اونجا هم من گفتم معافیت پزشکی ، اشتباه گفتم، منظورم معافیت تحصیلی بوده اشتباه تایپی بوده.

سلام خسته نباشید ، من دیپلم تجربی دارم با معدل 18.81 و تازه کنکور دادم میخواستم بپرسمبرای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا چه چیزهایی نیاز دارم ؟ این ها رو میدونم که باید امتحان زبان ایتالیایی رو تو ایران بدم و از سفارت ویزا بگیرم ، درباره ی امتحان ورودی دانشگاه های ایتالیا برای رشته پزشکی هم میخواستم بدونم ؟ تحصیل تو دانشگاه های ایتالیا با توجه به اینکه برای رشته پزشکی هستش رایگانه ؟ چون من جاهای مختلف خوندم که رایگان بود... خواهشمیکنم کمکم کنید ... خیلی ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezanazari1 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ، من دیپلم تجربی دارم با معدل 18.81 و تازه کنکور دادم میخواستم بپرسم برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا چه چیزهایی نیاز دارم ؟ این ها رو میدونم که باید امتحان زبان ایتالیایی رو تو ایران بدم و از سفارت ویزا بگیرم ، درباره ی امتحان ورودی دانشگاه های ایتالیا برای رشته پزشکی هم میخواستم بدونم ؟ تحصیل تو دانشگاه های ایتالیا با توجه به اینکه برای رشته پزشکی هستش رایگانه ؟ چون من جاهای مختلف خوندم که رایگان بود...تحصیل تو این دانشگاه ها به زبان ایتالیایی هستش یا انگلیسی؟ خواه شمیکنم کمکم کنید ... خیلی ممنون از شما
    با سلام.
    والا تا اونجایی که من میدونم دانشگاه هایی که از طریق آیمت وارد میشین تمامیشون به زبان انگلیسی هستن و تنها مدرک زبانشون آیلتس بالای 6 میخوان ، و هیییییچ نیازی به مدرک زبان ایتالیایی نیست. این شهریه مجانی هم که میگین ، از این قراره که با توجه به درآمد خانواده برآورد میشه از 400 یورو در ترم تا 3300 یورو میتونه متغیر باشه که معمولا واسه خانواده های معمولی ایران بین 400 تا 1200 هست...که البته ( با شرایط خاص : چندتا اسکالرشیپ مختلف به دانشجو های خارجی میدن که میتونه نه تنها شهریه رو حذف کنه بلکه یه کمک هزینه هم باشه ) ....و اما....
    من هم تقریبا شرایط شما رو دارم و چیزی رو که در مورد این برهه زمانی نمیدونم و از دیگر دوستان درخواست میکنم جواب بدن اینه که ، امثال شما و بنده که فقط دیپلم داریم ، با فرض اینکه آیمت رو قبول شدیم و آیلتس هم گرفتیم ، آیا میتونیم با وجود اینکه ( بعضا میگن از دیپلم به لیسانس نمیشه ،فقط تحصیلات تکمیلی مشمول معافیت تحصیلی میشه ) از کشور خارج شیم و بریم و درس بخونیم یا نه گیریم تا سربازی رو بریم و بعدش آزادیم...

Junior Member

سلام خدمت همه ى دوستان. من يك سوال داشتم. ثبت نام آزمون IMAT بايد از طريق سايت دانشگاه باشه؟ يا يه لينك جنرال براى اين ثبت نام توى يونيورسيتالى بدون توجه به دانشگاهها هست؟ يعنى از طريق سايت دانشگاه ثبت نام كنى يعنى براى اون دانشگاه امتحان ميدى؟ آزمون IMAT دانشگاهها جدا برگزار ميشه يا سراسريه؟
    سوال دوم آيا بايد اول وقت سفارت گرفت و فرم سفارت پر كرد يا اول IMAT ثبت نام كرد بعد فرم سفارت؟
    سوال سوم : آزمون كجا برگزار ميشه توى ايران؟

جواب همه این سوالایی که پرسیدی درسایت های مختلف موجوده,مکان آزمون دبی هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی - آزاد اسلامی واحد خمینی شهر

سلام به همه.
    من لیسانس مهندسی پزشکی دارم. می خواستم ببینم آیا میشه برای تحصیل پزشکی برم ایتالیا؟ و اینکه چقدر مدارکش معتبره؟ میشه بعد از دوره 3 ساله ام USMLE بدم؟
    هزینه تحصیلی چطوریه؟ میشه بورس شد؟
    حتما باید آیمت داد؟ بعد از آیمت کی می تونم برم دانشگاه، پاییز سال آینده؟
    آیلتسم 7 هست.
    ولی مدرک زبان ایتالیایی ندارم.
    ببخشید اگر خیلی سوال پرسیدم.

البته من نبایدجواب بدم چون اطلاعاتم زیادنیست جناب sss666استادن دراین زمینه ولی حتمأسرشون شلوغه,مدرک ایتالیامعتبره هزینه تحصیل نداره ورایگانه فقط خرج زندگی خب یکم بالاست شایدم نباشه بستگی به خودفرد داره بله حتمأباید آی مت داد امتحانش امسال شهریوره مدرک زبان ایتالیایی نمی خوادچون به زبان انگلیسی داریددرس می خونیدتازه خود دانشگاهم مدرک زبان نمی خواد ولی سفارت واسه دادن ویزا مدرک زبان می خواد که شماداریید ودرمورد usmleباید بگم که واسه آمریکااصلأفرقی نداره که شماکجای دنیا وازکدوم دانشگاه مدرک پزشکی گرفتید فقط باید امتحان usmleبدی ونمرات بالا بیاری,که معمولأstep یک رو می تونی ازسال سوم به بعدبستگی به آملدگی خودت داره می تونی شرکت کنی,مثلأبه دانشجوهای پزشکی ایران می گن که بعدازمقطع علوم پایه می تونید شرکت کنیدچون درهمون حدسوال میادالبته منظورم step1هستش بقیه هم هروقت آمادگی داشتی فقط نباید بین امتحان اول تا امتحان آخر بیشترازهفت سا ل طول بکشه دوتا امتحان اول معمولأ دردبی یاترکیه برگزارمیشه ولی امتحان سوم درخاک آمریکا بایدباشه,البته میشه امتحان سومشو یه سال بعدازاینکه شروع به خوندن تخصص درآمریکا کردی بدی یعنی میشه بعداز سال اول تخصص داد این امکانش هست,ترتیب امتحاناهم مهم نیست,امیدوارم جواب سوالاتونو گرفته باشید اطلاعات منم درهمین اندازه بود

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط yasfd نمایش پست ها
    سلام به همه.
    من لیسانس مهندسی پزشکی دارم. می خواستم ببینم آیا میشه برای تحصیل پزشکی برم ایتالیا؟ و اینکه چقدر مدارکش معتبره؟ میشه بعد از دوره 3 ساله ام USMLE بدم؟
    هزینه تحصیلی چطوریه؟ میشه بورس شد؟
    حتما باید آیمت داد؟ بعد از آیمت کی می تونم برم دانشگاه، پاییز سال آینده؟
    آیلتسم 7 هست.
    ولی مدرک زبان ایتالیایی ندارم.
    ببخشید اگر خیلی سوال پرسیدم.
    شما حتما باید آزمون IMAT رو پاس کنید و واحدهای شما هم به هیچ وجه تطبیق داده نمیشه. یعنی باید 6 سال فیکس درس بخونید. برای ازمون نیاز به مدرک زبان نیست ولی سفارت مدرک زبان میخواد. هزینه تحصیل خیلی زیاد نیست با این شرایط تایید و ترجمه مدارک بورس که جدیدا دارالترجمه ها خیلی اذیت میکنن اگه تونستین مدارکتون رو به تایید سفارت برسونین بله میتونی از بورس 5000 تا در سال استفاده کنین ولی خیلی به امید بورس نباشید چون اصلا نظم درستی نداره و هزینه های زندگی هم خیلی بیشتر از این هست که بتونید با بورس پوشش بدید. بله میتونید بعد از 3 سال USMLE بدید مشکلی نیست.

Junior Member

من 29 جون به سفارت ایمیل زدم و درخواست زمان برای pre enrollment کردم و حالا سفارت تازه 6 جولای(دیروز) بهم جواب داده، که شرمنده تا ددلاین وقت نداریم. یعنی چی؟ یعنی من الان دیگه حق شرکت در Imat امسال رو ندارم؟
    یعنی حتی اگر ثبت نام کنم و قبول شم، قبولیم بی ارزشه، چون سفارت بهم ویزا نمیده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)