صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    من این مساله رو با استادم که اتفاقا ایرانیه مطرح کردم. جوابی که بهم دادن این بود که تو استرالیا در پی اچ دی اصلاً رشته مشخص نمیشه! و مثلاً منی که مهندسی صنایع خوندم کارشناسی ارشد اگر بخوام از امتیاز دکترام استفاده کنم (دکترایی که تو بیزنس اسکول می خونم) باید نشون بدم که این مدرک به من تویه مهندس صنایع بودن کمک می کنه و در همون راستا آموزش دیدم و پژوهش انجام دادم. در واقع لیست SOL لیست رشته نیست و لیست occupation هست.

در مورد بورس هم گفت که به مبلغش 10000 $ اضافه میشه چون permanent resident ها نیازی به پرداخت شهریه ندارن stipend بیشتری می گیرن. این مطلب و تو information sheet مربوط به این پوزیشن گفته بودن قبلاً.

با این تفاسیر من بی درنگ اقدام می کنم برای ویزای دایم تا هم ازین بورس استفاده کنم و هم با تغییرات و سخت تر شدن قوانین مواجه نشم. و اینکه ریسک نپذیرفتن مدرک پی اچ دی هم به جون نخرم (به هر حال استاد من به گفته ی خودش وکیل مهاجرت نیست و ممکنه اشتباه کرده باشه در مورد این موضوع)

سپاس بیکران
    اگر بورس شما IPRS یاشه حرف استادتون کاملا اشتباه هست طبق قوانین استرالیا کسانی که بورس IPRS دارند، در صورتی که شش ماه از مدت دریافت بورسشون گذشته باشه و اقامت بگیرند هیچ مبلغ اضافه ایی به انها پرداخت نمی شه و همون قدری می گیرند که در زمان دانشجوی اینترنشنال بودن می گرفتند. من تمام این پروسه ها رو رد کردم، از کسی نشنیدم که مطمئن نباشم. بورس شما از محل دیگری هست برای همین فرق می کنه. این موضوه رو گفتم که دوستانی که IPRS دارند ، بدونند، حالت شما خاص هست که بهتون پس از دریافت اقامت پول بیشتری می دهند.

در مورد اقامت هم من نمی دونم منظور استادتون چی هست. الان استرالیا چند مدل اقامت بیشتر نداره ، پناهنده شدن ، ویزای خانواده و Skill worker. ویزای skill worker هم بر اساس مدرک تحصیلی و تجربه کاری به فرد می دهند، به کسی اینجا برای دکتری گرفتن اقامت نمی دهند. مدرک تحصیلی و سابقه کاری باید با هم همخوان باشند، وقتی مدارک تحصیلی تون را می فرستید برای ارزیابی ، اگر این دو یکی نباشند امکان رد شدن ارزیابی مدرک و یا سابقه کاری خیلی خیلی بالاست. من با دوستم 2 ساعت مصاحبه تلفنی کردن تا سابقه کاریش رو بپذیرند . تازه مدرکش حسابداری و سابقه کاریش حسابرسی بود، که همخوان هم بودند اما می خواستند مطمئن بشوند که دوستم کار حسابداری نمی کرده و کارش دقیقا حسابرسی بود. دوستم گفت انقدر سوالات حرفه ایی و جزئی بوده که فقط یک حسابرس خوب می تونسته جواب بده و مصاحبه کنند هم حسابرس حرفه ایی بوده.

مورد اخر اینکه من استاد شما رو نمی شناسم اما تجربه شحصی من می گه به هیچ وجه از کسانی که همزمان با شما یا 1 سال قیل شما در پروسه اقامت نبوده اند، سوال در مورد پروسه و انیکه چیکار کنید نپرسید، قوانین اینها هر سال عوض می شه و فقط خودتون با خوندن کامل سایت ، و یا از کسانی که به تازگی اقامت گرفتند می تونید اطلاعات درست بگیرید. دو تا از دوستای من سر راهنمایی اشتباه افرادی که 4 سال قبل انها این پروسه رو رفته بودند، به دردسر بد افتادند.

در استرالیا PhD مشخث نمی شه هم یک جم هست. همین الان که به شما offer داده اند، اسم رشته در offer شما هست، در تمام فرمها و مدارک دانشگاه هم اسم رشته هست. اسم شاخصه مشخص نمی شه. مثلا می گن دانشکده business - school management ، حالا شما در school management میتونید مدریک منابع انسانی یا مدیریت استراتژیک بخونید. این رو روی مدرکتون نمی زنند اما در کد ثبت نامی شما هست و خودتون در همون سال اول و بعد از candidacy ، کد department رو تعیین می کنید برا اساس موضوعتون. کاملا هم برخلاف نظر استاد شما !! زمین و زمان می فهمند که مدرک شما چی هست. اگر دنبال کار اکادمیک هستند می پرسند مال کدوم department هستید و کد FOC شما چی هست.
    ( استادتون ادم جالبیه با این همه Misleading ))
    (این پستها ربطی به این موضوع نداره اما چون سوال شد ، جواب دادم )
    ویرایش توسط farveh : February 14th, 2015 در ساعت 07:36 PM

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اگر بورس شما IPRS یاشه حرف استادتون کاملا اشتباه هست طبق قوانین استرالیا کسانی که بورس IPRS دارند، در صورتی که شش ماه از مدت دریافت بورسشون گذشته باشه و اقامت بگیرند هیچ مبلغ اضافه ایی به انها پرداخت نمی شه و همون قدری می گیرند که در زمان دانشجوی اینترنشنال بودن می گرفتند. من تمام این پروسه ها رو رد کردم، از کسی نشنیدم که مطمئن نباشم. بورس شما از محل دیگری هست برای همین فرق می کنه. این موضوه رو گفتم که دوستانی که IPRS دارند ، بدونند، حالت شما خاص هست که بهتون پس از دریافت اقامت پول بیشتری می دهند.

در مورد اقامت هم من نمی دونم منظور استادتون چی هست. الان استرالیا چند مدل اقامت بیشتر نداره ، پناهنده شدن ، ویزای خانواده و Skill worker. ویزای skill worker هم بر اساس مدرک تحصیلی و تجربه کاری به فرد می دهند، به کسی اینجا برای دکتری گرفتن اقامت نمی دهند. مدرک تحصیلی و سابقه کاری باید با هم همخوان باشند، وقتی مدارک تحصیلی تون را می فرستید برای ارزیابی ، اگر این دو یکی نباشند امکان رد شدن ارزیابی مدرک و یا سابقه کاری خیلی خیلی بالاست. من با دوستم 2 ساعت مصاحبه تلفنی کردن تا سابقه کاریش رو بپذیرند . تازه مدرکش حسابداری و سابقه کاریش حسابرسی بود، که همخوان هم بودند اما می خواستند مطمئن بشوند که دوستم کار حسابداری نمی کرده و کارش دقیقا حسابرسی بود. دوستم گفت انقدر سوالات حرفه ایی و جزئی بوده که فقط یک حسابرس خوب می تونسته جواب بده و مصاحبه کنند هم حسابرس حرفه ایی بوده.

مورد اخر اینکه من استاد شما رو نمی شناسم اما تجربه شحصی من می گه به هیچ وجه از کسانی که همزمان با شما یا 1 سال قیل شما در پروسه اقامت نبوده اند، سوال در مورد پروسه و انیکه چیکار کنید نپرسید، قوانین اینها هر سال عوض می شه و فقط خودتون با خوندن کامل سایت ، و یا از کسانی که به تازگی اقامت گرفتند می تونید اطلاعات درست بگیرید. دو تا از دوستای من سر راهنمایی اشتباه افرادی که 4 سال قبل انها این پروسه رو رفته بودند، به دردسر بد افتادند.

در استرالیا PhD مشخث نمی شه هم یک جم هست. همین الان که به شما offer داده اند، اسم رشته در offer شما هست، در تمام فرمها و مدارک دانشگاه هم اسم رشته هست. اسم شاخصه مشخص نمی شه. مثلا می گن دانشکده business - school management ، حالا شما در school management میتونید مدریک منابع انسانی یا مدیریت استراتژیک بخونید. این رو روی مدرکتون نمی زنند اما در کد ثبت نامی شما هست و خودتون در همون سال اول و بعد از candidacy ، کد department رو تعیین می کنید برا اساس موضوعتون. کاملا هم برخلاف نظر استاد شما !! زمین و زمان می فهمند که مدرک شما چی هست. اگر دنبال کار اکادمیک هستند می پرسند مال کدوم department هستید و کد FOC شما چی هست.
    سلام،
    ممنون از وقت و توضیحاتون.
    درسته بورس من دولتی نیست و به همین خاطر قابل افزایشه.
    البته استاد من بنده خدا خودش هم گفت رو حرف من حساب نکن من وکیل مهاجرت نیستم.
    و منم هرگز از حرفاش مطمئن نشدم.

اما بازم واسه من این موضوع حل نشده که وقتی اون SOL لیست شغل هست و اصلاً استرالیا چیزی به نام مهندسی صنایع نداره تو رشته های دانشگاهیش، چطور میشه که نتونی با نزدیکترین رشته به رشته ی مهندسی صنایع و دقیقاً با همون کار پژوهشی مرتبط با رشته ی مهندسی صنایع و کورس های مشابه از نظر موضوع و محوریت نمیشه از مدرک دکترایی که تو بیزنس اسکول کسب شده برای احراز مهندس صنایع بودن استفاده کرد!

ینی فقط به اسم مدرک نگاه می کنن؟! در این صورت می بایست خیلی از موارد SOL و تغییر بدن چون اسم رشته نیستن!

اینم بگم که من سابقه کار کافی ندارم که بخوام ازش استفاده کنم (البته متوجه شدم صحبتاتون کلیه ).

و نهایتاً خودم و درگیر شک نمی کنم و در اولین فرضت برای اسسمنت و .... اقدام می کنم اما کلا این قضیه واسه من سواله.

سپاس بی کران
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها

بحث کاملا از موضوع فروم فاصله گرفته اما اطلاعات خوبی بدست آوردم فکر می کنم شیر کردنش به بقیه کمک می کنه.

من با engineering Australia تماس گرفتم و ازشون موضوع رو پرسیدم که سوال و جواب به شرح زیره:

سوال: Dear Madam, Sir,

My wife is going to send her documents for being assessed in your institution for her major that is Industrial Engineering. She has studied Industrial Engineering in B.Sc. and M.Sc. and she is finishing her Ph.D. in the University of Sydney Business School with a research topic related to her M.Sc. thesis.

I would appreciate if you inform me that she can apply for the assessment of her Ph.D. major or not. If yes, which would be her assessment major? Would it be industrial engineering?

Moreover, I would like to if we should send the IELTS results to you using the test center. If yes, which address

جواب:

Hello Meysam,

Thank you for your email, if the PHD has been completed in Australia you will not need to have it assessed as it will already be recognised for the purpose of Migration. If the visa you wish to apply for has a requirement for a Skills Assessment, then:
    - First you will need to choose your occupation nomination. Please refer to the ANZSCO dictionary for the definition of the occupation nomination. The ANZSCO dictionary is downloadable from www.abs.gov.au.

- Then you have to find out who is the assessing authority for your chosen occupation. The information about the assessment bodies can be found on the DIBP websitewww.immi.gov.au.
    Please see: http://www.immi.gov.au/asri/
    Please refer to http://www.immi.gov.au/skilled/sol/ for all information the assessment authorities and the SOL.

All documents submitted must be uploaded, scanned, colour copies of the original to the online system, this includes the certificate of the IELTS test results.

تعریف AZSCO از مهندسی صنایع هم اینجا می تونیم ببینیم که با پی اچ دی یی که تو بیزنس اسکول خونده میشه تطابق داره و مربوطه.

این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

پس نتیجه این شد که دکتری از استرالیا بگیری دیگه اسس نیاز نیست بشه..
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    بحث کاملا از موضوع فروم فاصله گرفته اما اطلاعات خوبی بدست آوردم فکر می کنم شیر کردنش به بقیه کمک می کنه.

من با engineering Australia تماس گرفتم و ازشون موضوع رو پرسیدم که سوال و جواب به شرح زیره:

سوال: Dear Madam, Sir,

My wife is going to send her documents for being assessed in your institution for her major that is Industrial Engineering. She has studied Industrial Engineering in B.Sc. and M.Sc. and she is finishing her Ph.D. in the University of Sydney Business School with a research topic related to her M.Sc. thesis.

I would appreciate if you inform me that she can apply for the assessment of her Ph.D. major or not. If yes, which would be her assessment major? Would it be industrial engineering?

Moreover, I would like to if we should send the IELTS results to you using the test center. If yes, which address

جواب:

Hello Meysam,

Thank you for your email, if the PHD has been completed in Australia you will not need to have it assessed as it will already be recognised for the purpose of Migration. If the visa you wish to apply for has a requirement for a Skills Assessment, then:
    - First you will need to choose your occupation nomination. Please refer to the ANZSCO dictionary for the definition of the occupation nomination. The ANZSCO dictionary is downloadable from www.abs.gov.au.

- Then you have to find out who is the assessing authority for your chosen occupation. The information about the assessment bodies can be found on the DIBP websitewww.immi.gov.au.
    Please see: http://www.immi.gov.au/asri/
    Please refer to http://www.immi.gov.au/skilled/sol/ for all information the assessment authorities and the SOL.

All documents submitted must be uploaded, scanned, colour copies of the original to the online system, this includes the certificate of the IELTS test results.

تعریف AZSCO از مهندسی صنایع هم اینجا می تونیم ببینیم که با پی اچ دی یی که تو بیزنس اسکول خونده میشه تطابق داره و مربوطه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    پس نتیجه این شد که دکتری از استرالیا بگیری دیگه اسس نیاز نیست بشه..
    ﺑﻠﻪ ﻣﺪاﺭﻙ اﺳﺘﺮاﻟﻴﺎ اﺳﺲ ﻻﺯﻡ ﻧﺪاﺭﻩ اﻣﺎ ﻣﺪاﺭﻙ ﻗﺒﻠﻴﺘﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﺎﻳﺪ اﺳﺲ ﻛﻨﻴﺪ ﺗﺎ ﺩﻛﺘﺮﻳﺘﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﭙﺬﻳﺮﻧﺪ. ﻫﻤﻪ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ اﻳﻨﺠﺎ ﻓﻮﻕ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻟﻴﺴﺎﻧﺴﻬﺎﺷﻮﻥ ﺭﻭ اﺳﺲ ﻛﺮﺩﻧﺪ. اﺻﻼ ﻛﺎﺭﻱ ﻧﺪاﺭﻧﺪ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﺩاﺩﻩ ﻳﻌﻨﻲ ﻣﺪاﺭﻙ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ و ﻓﻮﻕ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﺷﻤﺎ اﻛﻲ ﻫﺴﺖ.ﺑﺎﻳﺪ اﺳﺲ ﻛﻨﻴﺪ ﻗﺒﻠﻲ ﻫﺎ ﺭا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

سلام. یک مشکلی برای من پیدا شده.
    من لاج کردم. اما یک کارشناسی ارشد انصرافی دارم. حدود سه سال. الان آفیسر از من رزومه خواسته و من نمیدونم این سه سال را چجوری در رزومه بنویسم.

Junior Member hooman3347 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی-سازه های آبی

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا با سیستم Skilled Select 2012 و مسائل مرتبط

سلام دوستان
    من دو سال در جایی کار کردم که سابقه بیمه برایشان ندارم. میشه از این دو سال هم برای گرفتن ویزای کار استفاده کنم؟ راهش چیه؟

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط dambel نمایش پست ها
    سلام. یک مشکلی برای من پیدا شده.
    من لاج کردم. اما یک کارشناسی ارشد انصرافی دارم. حدود سه سال. الان آفیسر از من رزومه خواسته و من نمیدونم این سه سال را چجوری در رزومه بنویسم.
    اگر با سایقه کارتون منافات نداره و میخواید ذکزش کنید بنویسید incomplete

Junior Member

سلام دوستان
    من گواهی سابقه کار رو قبلن فرستاده بودم ولی الان در مراحل آخر روند صدور ویزا، ازم مدارک تکمیلی سابقه کار رو میخان که گفتن میتونه شامل قرارداد، فیش حقوقی و ... باشه. متاسفانه من طی اوون سه سالی که توو شرکت مورد نظر کار میکردم بیمه نشدم، حالا میخام قرارداد رو به عنوان مدارک تکمیلی ارسال کنم. به نظرتون ممکنه بیمه هم بخان برای این سه سال یا فقط قرارداد کار که تووش شرح وظایف و ساعات کاری و .. باشه کافیه؟

توو قرارداد چی بنویسم بهتره؟ ساعت کاری، تاریخ شروع و پایان قرارداد، حقوق...
    لطفن کمک کنین. خیلی اعصابم بهم ریخته. مدیکال چک هم انجام دادم، روو 99% اگه ریجکتم کنن خودکشی میکنم (

نقل قول نوشته اصلی توسط journeytoau نمایش پست ها
    با سلام،
    پاسخ های سوالاتیکه میدونم:
    1. نه. آیلتس اصلا ربطی به اسسمنت مدرک شما نداره
    2. پرداخت اینترنتی بهترین و راحتترین کارهست. خودسازمان مربوطه راه و روش پرداخت رو معرفی می کنه. مراجعه کنید به قسمت پرسش و پاسخ وب سایتشون.
    4. سابقه ی کاری تون بر حسب رشته و سازمان مربوطه محاسبه میشه. تاریخی در نامه ی اسسمنت شما ذکر خواهد شد که تمام سوابق کاری بعد ازون تاریخ می تونن برای اقداممهاجرتی و کسب امتیاز استفاده بشن. این تاریخ حتما بعد از فارغ التحصیلی هست. کمی از سوابق کاری بعد از فارغ التحصیلی هم برای اسسمنت مدرک شما استفاده میشه. مثلا در رشته ی کامپیوتر (رشته ی خود من که اسسمنت هم انجام دادم و موفق بودم) دوسال از سابقه ی کاری من برای اسسمنت لیسانس ام استفاده شده و نمی تونم ازش برای امتیاز گرفتن استفاده کنم. باقیمانده ی سابقه ی کارم میمونه برای امتیاز گرفتن.
    5. بستگی به سازمان رسیدگی کننده داره. اما معمولا ترجمه ی رسمی و کپی برابر اصل شما رو لازم دارند که به صورت کامپیوتری ازتون می گیرند.
    6. فکر کنم مدرک فارغ التحصیلی یا سازمان های رسمیتون رو بهتر باشه وزارت خارجه بگیرین اما بقیه ی نامه ها ناتی کفایت می کنه. کلا هم ناتی مشکلی نداره و قابل قبول هست.
    7. بعد از اسسمنت در سایت اداره ی مهاجرت استرالیا ادعای امتیاز می کنید. و منتظر میشید تا ازتون دعوت بشه برای پروسه ی ویزا. در هنگام دعوت شما باید تمام ادعاهاتون رو ثابت کنید. درغیر این صورت درخواستتون رد میشه. مثلا اگر مدعی هستید که آیلتس 7 دارید تا 6 ماه پس از دعوت شدن باید مدرک آیلتس تون رو ارائه بدید. در غیر این صورت تقاضاتون رد میشه و مدتی حق شرکت در برنامه رو ندارید.
    در راستای تکمیل جواب دوست عزیزمون:
    1- برای اسس سازمان مهندسی استرالیا آیلتس 6 یا تافل معادل ضروری هستش
    2- اگر ایران باشین مستقیم نمی تونین پرداخت کنین برای همین باید از صرافی ها یا یکی از آشنایانتون که خارج تشریف دارند باید پرداخت انجام شه
    3- برای مهندسی استرالیا باید CDR و CPD بنویسن که بخش مشکل اسسمنت هم هست!
    4- من خودم تو اینترنت سرچ زدم کار بالای 20 ساعت طبق قانون استرالیا کار تمام وقت حساب می شه. و باید تو نامه سابقه کارتون بهش اشاره بشه چند ساعت تو هفته کار می کردین
    5- مدارک رو باید اسکن کنید بفرستید. برای اطمینان می تونید کپی برابر اصل رو اسکن کنید و بفرستید. الیته باید بخش فارسی رو هم بفرستید
    6- تا اونجایی که اطلاع دارم ناتی همه مدارک مورد قبول هست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)