صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: جلسات فرهنگی سفارت در مورد تحصیل در ژاپن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

پیش فرض جلسات فرهنگی سفارت در مورد تحصیل در ژاپن

سفارت ژاپن ۵ شنبه ها جلساتی داره که توسط یکی از اساتید دانشگاه تهران و بورسیه های سابق ژاپن برگزار میشه. ایشون بطور حساب شده ای شرایط ژاپن رو رویایی جلوه میده و به نوعی سعی در بازاریابی برای دانشگاه های ژاپن دارن. البته زمانی که ایشون دانشجو بودن شاید شرایط رویایی بوده به عنوان مثال بورسیه سابقا ۱۸۰۰۰۰ ین بوده که الان به ۱۵۵۰۰۰ کاهش پیدا کرده. بهداشت و درمان هم اونجور که ایشون میگن رویایی نیست. هزینه مسکن و رفت و آمد هم بالاست( بلیط یک طرفه مترو برای ۴ تا ایستگاه ۲۷۰ ین تقریبا ۲دلار). زبان ژاپنی زبان راحتی نیست و ژاپنی ها هم خیلی به انگلیسی مسلط نیستند. مسلما شرایط فاند و دانشگاه های ژاپن به هیچ وجه بد نیست(شخصا ژاپن رو به آمریکا هم ترجیه میدم!) اما اون طوری که ایشون میگن هرکی رفت برگشت ۲ تا خونه خرید! و راحت کار با درآمد بالا بهتون میدن و ۱ ریال بابت درمان نمیدید و همه هزینه هارو دانشگاه میده نیست!!

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : جلسات فرهنگی سفارت در مورد تحصیل در ژاپن

درود دوست عزیز.

برای بچلر هم میشه اپلای کرد ؟ (زبان تدریس ژاپنی) و آیا خود دانشگاه کلاس ژاپنی میزاره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

برای کارشناسی هم میتونید اپلای کنید...زبان تدریس ۹۹٪ موارد ژاپنیه مگر اینکه یک پروگرام خاص در یک دانشگاه و رشته خاص که اونم معمولا در مقطع مستر به بالاست...خود دانشگاه کلاس ژاپنی میزاره ولی اگر شبانه روز ژاپنی بخونید حداقل ۱ سال طول میکشه بتونید سرکلاس بشینید. به طور کلی هیچ جای دنیا به مقطع کارناسی بورس داده نمیشه. ممکنه مبلغی به عنوان کمک هزینه داده بشه ولی بورس برای دانشجویی داده میشه که کار تحقیقاتی یا یک پروژه انجام بده(در جهت منافع دانشگاه)

سلام.کدوم دانشگاه های ژاپن رشته مهندسی صنایع دارن؟

سلام
    البته دوستان فکر نکنید هروقت اراده کنید و زنگ بزنید سفارت شما میتونید چند روز بعد تشریف ببرید سفارت برای جلسه ها؟
    چون به اینصورت هست که شما زنگ میزنید سفارت با یه خانم محترم صحبت میکنید بعد اسمتونو یادداشت میکنه...یه شماره موبایلم ازتون میگیره
    بعد دوروز بعدش بهتون زنگ میزنن که این هفته تشکیل نمیشه جلسه
    من خودم مثلا یه بار زنگ زدم گفتن این هفته تشکیل نمیشه
    هفته بعدش زنگ زدم بازم گفتن تشکیل نمیشه دلیلشو اینبار پرسیدم گفتن به خاطر هفته فرهنگی ژاپن هست
    هفته بعدش زنگ زدم گفتن بله اسمتون؟اسممو گفتم و یه شماره موبایلم دادم...بعد گفتن که پنجشنبه ساعت ۸:۳۰ سفارت باشید
    ماهم شاد وخوشحال رفتیم برای اینکه آماده بشیم واسه سفر
    من یکشنبه زنگ زده بودم بعد سه شنبه زنگ زدن و گفتن که این هفته هم تشکیل نمیشه دلیلشو پرسیدم گفتن استاد نمیاد
    حالا میدونید رفت واسه کی؟
    دو هفته دیگه...چونکه هفته دیگه ۲۲ بهمن دقیقا افتاده پنجشنبه که هیچی کلا تعطیله
    هفته بعدش پس باید قایدتا زنگ بزنم
    حالا خدا میدونه که وقت میدن؟ استاد میاد؟یا خیر
    خلاصه این داستان سر دراز دارد...
    اینو گفتم که دیر اقدام نکتید واسه وقت گرفتن چون هروقت ارده کنید ممکنه نشه که برید....
    موفق باشید
    ویرایش توسط parniangh : February 3rd, 2016 در ساعت 12:56 PM

سلام
    البته دوستان فکر نکنید هروقت اراده کنید و زنگ بزنید سفارت شما میتونید چند روز بعد تشریف ببرید سفارت برای جلسه ها؟
    چون به اینصورت هست که شما زنگ میزنید سفارت با یه خانم محترم صحبت میکنید بعد اسمتونو یادداشت میکنه...یه شماره موبایلم ازتون میگیره
    بعد دوروز بعدش بهتون زنگ میزنن که این هفته تشکیل نمیشه جلسه
    من خودم مثلا یه بار زنگ زدم گفتن این هفته تشکیل نمیشه
    هفته بعدش زنگ زدم بازم گفتن تشکیل نمیشه دلیلشو اینبار پرسیدم گفتن به خاطر هفته فرهنگی ژاپن هست
    هفته بعدش زنگ زدم گفتن بله اسمتون؟اسممو گفتم و یه شماره موبایلم دادم...بعد گفتن که پنجشنبه ساعت ۸:۳۰ سفارت باشید
    ماهم شاد وخوشحال رفتیم برای اینکه آماده بشیم واسه سفر
    من یکشنبه زنگ زده بودم بعد سه شنبه زنگ زدن و گفتن که این هفته هم تشکیل نمیشه دلیلشو پرسیدم گفتن استاد نمیاد
    حالا میدونید رفت واسه کی؟
    دو هفته دیگه...چونکه هفته دیگه ۲۲ بهمن دقیقا افتاده پنجشنبه که هیچی کلا تعطیله
    هفته بعدش پس باید قایدتا زنگ بزنم
    حالا خدا میدونه که وقت میدن؟ استاد میاد؟یا خیر
    خلاصه این داستان سر دراز دارد...
    اینو گفتم که دیر اقدام نکتید واسه وقت گرفتن چون هروقت ارده کنید ممکنه نشه که برید....
    موفق باشید

خب من یه چیزی اضافه کنم...اون چیزایی که بالا گفتم، مال دقیقا دو هفته پیش بود
    امروز دوباره به سفارت زنگ زدم(مورخ ۲۵ بهمن نود و چهار)ظرفیتش پر شده بود جلسه، با هزارتا زحمت و اصرار و التماس گذاشتن که منم این هفته بیام...
    خلاصه عجب داستانی بود ها این وقت گرفتن ما از سفارت....این از اون طرف که یه ماه فقط زنگ میزدم و میگفتن تشکیل نمیشه یا اینکه وقت میدادن و بعدش کنسلش میکردن.اینم از این طرف که بعد از یک ماه وقت تلف کردن نزدیک بود به خاطر ظرفیت پر شده بمون اینبارم جا ندن
    والا....
    خلاصه برای وقت گرفتن زود بجمبید که یوقت سرتون نمونه بی کلاه....میگن برای وقت گرفتن از سفارت راجب جلسات فرهنگی از نه زنگ بزنید تا سه....ولی شما زیاد دل خوش نکنید ساعت یک بعداز ظهر دو بعد از ظهر زنگ بزنید دیگه بتون جا ممکنه نرسه و ظرفیتشون پر شده باشه شما دیگه سعی کنید تا ساعت ده و نیم زنگ بزنید وقتتونو بگیرید...

سلام دوستان
    من ارشد معماری هستم و می خواهم دوباره برای ارشد اقدام کنم ولی متاسفانه معدلم خیلی پایینه معدل کاردانیم 13.97 کارشناسی 16.93 ارشد 16.90 می خواستم بدونم اصلا امیدی هست با این معدل من بتونم فاند بگیرم .
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط monire3000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد معماری هستم و می خواهم دوباره برای ارشد اقدام کنم ولی متاسفانه معدلم خیلی پایینه معدل کاردانیم 13.97 کارشناسی 16.93 ارشد 16.90 می خواستم بدونم اصلا امیدی هست با این معدل من بتونم فاند بگیرم .
    با تشکر
    سلام
    بهتر بود سوالاتنو در انجمن مربوط بهش میپرسیدید
    ولی عیبی نداره
    خب ببینید شما اگر بخواید برای بورسیه دولتی ژاپن اقدام کنید و از طریق سفارت بگیرد بورس رو اولین چیزی که در مدارک شما بررسی میشه معدل یعنی همون اول کسانی که معدل شانزده به بالا ندارن حذف میشن
    بعدش به مدارک و افتخارات دیگر شما نگاه میکنن
    من نمیدونم استثنایی قایل بشن یا نه...ولی کلا روال کار اینه
    اگرم بخواید از طریق استاد تو ژاپن فاند بگیرید، استاد تو ژاپن همه کارست مکاتبه بفرمایید با یکی از استادی که زمینه کاریش با شما مچه، معدل زیاد موضوع پررنگی نیست، بیشتر استاد به این توجه میکنه که شما چند تا مقاله و ثبت اختراع و کارای پژوهشی انجام دادید به عبارتی شما چقدر میتونید تو ازمایشگاه استاد مد نظر کمکش کنید
    در کنارش به نمره زبانتونم نگاه میکنن در مکاتبه با استاد و معدل زیاد به چشم نمیاد نه اینکه مهم نباشه معدل ولی در مکاتبه با استاد کم تر مهمه برای گرفتن بورسیه سفارت معدل بالای شونزده حرف اول رو میزنه
    موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط parniangh نمایش پست ها
    سلام
    بهتر بود سوالاتنو در انجمن مربوط بهش میپرسیدید
    ولی عیبی نداره
    خب ببینید شما اگر بخواید برای بورسیه دولتی ژاپن اقدام کنید و از طریق سفارت بگیرد بورس رو اولین چیزی که در مدارک شما بررسی میشه معدل یعنی همون اول کسانی که معدل شانزده به بالا ندارن حذف میشن
    بعدش به مدارک و افتخارات دیگر شما نگاه میکنن
    من نمیدونم استثنایی قایل بشن یا نه...ولی کلا روال کار اینه
    اگرم بخواید از طریق استاد تو ژاپن فاند بگیرید، استاد تو ژاپن همه کارست مکاتبه بفرمایید با یکی از استادی که زمینه کاریش با شما مچه، معدل زیاد موضوع پررنگی نیست، بیشتر استاد به این توجه میکنه که شما چند تا مقاله و ثبت اختراع و کارای پژوهشی انجام دادید به عبارتی شما چقدر میتونید تو ازمایشگاه استاد مد نظر کمکش کنید
    در کنارش به نمره زبانتونم نگاه میکنن در مکاتبه با استاد و معدل زیاد به چشم نمیاد نه اینکه مهم نباشه معدل ولی در مکاتبه با استاد کم تر مهمه برای گرفتن بورسیه سفارت معدل بالای شونزده حرف اول رو میزنه
    موفق باشید
    در انتخاب رشته فوق، داشتن تز چقدر برای ژاپن مهمه؟ برای رفتن به ژاپن در مقطع دکتری یا بین فوق لیسانس٬ تز داشتن چقدر اهمیت داره؟ چون بعضی رشته ها تز ندارن
    سپاس

در مراحل اول تز رشته شمارو بررسی نمیکنن
    مرحل اولش بررسی مدارک هست یعنی اول میبینن شما معدلت شونزده ب بالا هست یا نه؟اگ بود که میرن سراغ معرفی نامه و افتخاراتتون از قبیل همون مقاله و ....
    مرحله دومم که امتحان زبانه
    تو مصاحبه اگر راه پیدا کنید، احتمالا اگر رشتتون تز داشته باشه از تز رشتتون بپرسن و از شما بخوان ک ب طور مختصر توضیح بدید
    اگر رشتتون تز داشته باشه، که فکر میکنم آی تی دداشته باشه ازتون تو مصاحبه میپرسن راجع بهش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)