نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
رفقا من دو تا موقعیت برای دکتری دارم، رشته تحصیلیم مهندسی عمران، لیسانس رو در ایران و ارشد رو در آمریکا بودم. یکی از دانشگاه کلمبیا که جزء Ivy League هستش، توی شهر نیویورک (خود دانشگاه در منهتن قرار داره) ولی رنک مهندسی دانشگاه در رشته من 30 US news که البته خیلی هم بد نیست اما رنک کلی دانشگاه خوب طبیعتاً خیلی بالاست و از طرفی هم موقعیت استثنایی زندگی در نیویورک... زمینه کاری استاد هم 100 درصد با کار ارشدم یکی نیست ولی خوب میشه ربطش داد.
موقعیت بعدی در دانشگاه Universy of Illinois at Urbana Champaign هست که دانشگاه در شهر خیلی کوچیک و دور افتاده واقع شده اما رنک کلی دانشگاه همیشه تاپ 10 بوده و توی عمران هم رنک 2 آمریکاست. خوب طبیعتاً موقعیت زندگی اینجا کاملاً با نیویورک سیتی متفاوته ولی توی رشته های مهندسی همه این دانشگاه رو می شناسن. استاد هم زمینه کاریش کاملاً هم راستا با رشته من هست.

راهنمایی بفرمایید اگر شما بودید کدوم رو انتخاب می کردید. یکی بحث 4 سال زندگی هست که البته کم نیست ولی یکی هم بحث اینه که بعداً برای کار پیدا کردن کدوم بهتر هست. سپاس
سلام دوست عزیز. من جای شما بودم، بدون هیچ شکی کلمبیا رو انتخاب می‌کردم. دانشگاه کلمبیا هم رنک بهتری داره و هم حسابی به دانشجوهاش میرسه. خیلی هم انعطاف‌پذیرن. دانشجویی که سال اول با فاند آر ای کار کرده بود، تونست از سال دوم با صحبت با استاد، استادش رو عوض کنه. فردی با رزومه خوب بین دانشگاه مریلند (کالج پارک) و کلمبیا، کلمبیا رو انتخاب کرده بود. آینده کاریش رو هم مطمئن باشین، بدتر از ایلینویز نخواهد بود. موفق باشید.