صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 108

موضوع: معیارهای انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : معیارهای انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در آمریکا

با سلام

دوستان من یک سئوال مهم برام پیش آمده که نیازمند نظرات شما بزرگواران هستم؛ ممنون میشم از دوستانی که آگاهی یا تجربه دارن کمکم کنند (نمیدونم به این تاپیک مرتبط هست یا نه. اگر نیست لطفا راهنمایی کنید کجا بپرسم).

من حدود سه سال قبل مدرک ارشدم از دانشگاه آزاد در رشته کامپیوتر گرفتم (با معدل حدود 18). لیسانسم هم از یک دانشگاه غیر انتفاعی (با معدل 14.5). چون شرایط لازم برای پذیرش نداشتم، مجبور شدم برم خدمت و حدود 4 ماهه خدمتم تموم شده. در مدت خدمت 10 تا مقاله چاپ کردم (4 تا ISI معتبر + یک بوک چپتر + 5 تا کنفرانس IEEE). در این مدت دو سال خدمت هم کلاس آیلتس رفتم و الان تقریبا آمادگی آزمون دارم (شاید با دو ماه خوب خوندن 7 بگیرم). برای GRE هم اصلا نخوندم! در این مدت که از خدمتم گذشته، ابتدا قصد داشتم هر دانشگاهی شد برم و اپلای میکردم برای پذیرش مشروط. در این بین یک استاد از نیوزلند پیدا شد، که دومین دانشگاه NZ هم هست، و از کارم خوشش اومد و گفت اپلای کن که احتمال زیاد بورسیه رو میگیری. منم اپلای کردم، ولی بعد از گذشت یک هفته اپلایم ویتدرو کردم. به این علت که با توجه به مشاوره بعضی از دوستان متوجه شدم حتی اگر از NZ دکترا بگیرم، باز برای بعدش باید برم آمریکا یا یک کشور دیگه چون اونجا کار کمه. الان پس هدفم شده که فقط برای آمریکا یا کانادا پذیرش با فاند بگیرم.

از یک طرفم چون نه شاغل هستم و مدت زیادی هست که در حال تحقیق و این چیزا بودم (بدون هیچ عایدی و درآمدی)، یک جورایی تمرکز کردنم برای خوندن این دو تا آزمون دشوار شده. به احتمال خیلی قوی هم به اپلای امسال نمیرسم. ضمنا این بگم، دوتا از مقالات من با یک استاد از دانشگاه های آمریکاست که رنک حدود 400 رو داره (دانشگاهش بد نیست، ولی یک شهر نزدیک واشنگتن). ولی من میخوام یک دانشگاه بهتر از آمریکا برای گرفتن دکترا برم. حتی برای 2017 هم بخوام اپلای کنم مشکلی ندارم. نهایتش یک سال دیگه هم میشینم با هر سختی ای باشه برای این امتحانات میخونم. حالا میخوام بدونم بنظر شما دوستان چه تصمیمی بگیرم؟ آیا برای همین دانشگاه رنک 400 اپلای کنم؟ نمیدونم چقدر گرفتن دکترا از این رنک روی آینده کاریم تاثیر میذاره. یا شاید گزینه بهتر این بود که همون دانشگاه NZ میرفتم بعد برای پست داک اقدام میکردم برای آمریکا. حتی به یک گزینه دیگه هم فکر کردم که اگر بشه برای مستر ببینم این دانشگاه NZ من قبول میکنه که برای بعدش برای دکترا برم آمریکا (رنک این دانشگاه حدود 150 هست).

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

با سپاس
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من یک سئوال مهم برام پیش آمده که نیازمند نظرات شما بزرگواران هستم؛ ممنون میشم از دوستانی که آگاهی یا تجربه دارن کمکم کنند (نمیدونم به این تاپیک مرتبط هست یا نه. اگر نیست لطفا راهنمایی کنید کجا بپرسم).

من حدود سه سال قبل مدرک ارشدم از دانشگاه آزاد در رشته کامپیوتر گرفتم (با معدل حدود 18). لیسانسم هم از یک دانشگاه غیر انتفاعی (با معدل 14.5). چون شرایط لازم برای پذیرش نداشتم، مجبور شدم برم خدمت و حدود 4 ماهه خدمتم تموم شده. در مدت خدمت 10 تا مقاله چاپ کردم (4 تا ISI معتبر + یک بوک چپتر + 5 تا کنفرانس IEEE). در این مدت دو سال خدمت هم کلاس آیلتس رفتم و الان تقریبا آمادگی آزمون دارم (شاید با دو ماه خوب خوندن 7 بگیرم). برای GRE هم اصلا نخوندم! در این مدت که از خدمتم گذشته، ابتدا قصد داشتم هر دانشگاهی شد برم و اپلای میکردم برای پذیرش مشروط. در این بین یک استاد از نیوزلند پیدا شد، که دومین دانشگاه NZ هم هست، و از کارم خوشش اومد و گفت اپلای کن که احتمال زیاد بورسیه رو میگیری. منم اپلای کردم، ولی بعد از گذشت یک هفته اپلایم ویتدرو کردم. به این علت که با توجه به مشاوره بعضی از دوستان متوجه شدم حتی اگر از NZ دکترا بگیرم، باز برای بعدش باید برم آمریکا یا یک کشور دیگه چون اونجا کار کمه. الان پس هدفم شده که فقط برای آمریکا یا کانادا پذیرش با فاند بگیرم.

از یک طرفم چون نه شاغل هستم و مدت زیادی هست که در حال تحقیق و این چیزا بودم (بدون هیچ عایدی و درآمدی)، یک جورایی تمرکز کردنم برای خوندن این دو تا آزمون دشوار شده. به احتمال خیلی قوی هم به اپلای امسال نمیرسم. ضمنا این بگم، دوتا از مقالات من با یک استاد از دانشگاه های آمریکاست که رنک حدود 400 رو داره (دانشگاهش بد نیست، ولی یک شهر نزدیک واشنگتن). ولی من میخوام یک دانشگاه بهتر از آمریکا برای گرفتن دکترا برم. حتی برای 2017 هم بخوام اپلای کنم مشکلی ندارم. نهایتش یک سال دیگه هم میشینم با هر سختی ای باشه برای این امتحانات میخونم. حالا میخوام بدونم بنظر شما دوستان چه تصمیمی بگیرم؟ آیا برای همین دانشگاه رنک 400 اپلای کنم؟ نمیدونم چقدر گرفتن دکترا از این رنک روی آینده کاریم تاثیر میذاره. یا شاید گزینه بهتر این بود که همون دانشگاه NZ میرفتم بعد برای پست داک اقدام میکردم برای آمریکا. حتی به یک گزینه دیگه هم فکر کردم که اگر بشه برای مستر ببینم این دانشگاه NZ من قبول میکنه که برای بعدش برای دکترا برم آمریکا (رنک این دانشگاه حدود 150 هست).

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

با سپاس
    با توجه به رزومه خوبی که داری (بجز معدل لیسانس) میتونی شانست رو برای دانشگاه های زیر ۱۰۰ آمریکا امتحان کنی. واسه اینکه احتمال گرفتن پذیرش و فاندت زیاد شه و معدل کم لیسانس پوشش داده شه به GRE خوب نیاز داری. ددلاین اپلای کردن برای دانشگاه ها واسه Fall 2016 از ۶ ماه دیگه شروع میشن و وقت کافی داری. میتونی ۳ ماه واسه GRE بخونی و همزمان هم به استادها ایمیل بزنی و باهاشون در ارتباط باشی. هر چی دانشگاه معتبرتری قبول شی, گرفتن فاند راحت تر میشه و بعدا هم بهتر میتونی کار پیدا کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - آزاد

سلام دوستان
    من میخواستم بدونم برای کامپیوتری ها توی آمریکا در کدوم حالت فرصتهای شغلی و امکان پیدا کردن کار بیشتره :
    1. یه دانشگاه با رنکینگ 50 تا 100 بدون توجه به محل اون
    2 . یه دانشگاه نزدیک به محل های با فرصت شغلی بیشتر (مثلا سیلیکون ولی) بدون توجه به رنکینگ .
    البته اگر گرفتن فاند هم اولویت آدم باشه.
    ممنون

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_java نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم بدونم برای کامپیوتری ها توی آمریکا در کدوم حالت فرصتهای شغلی و امکان پیدا کردن کار بیشتره :
    1. یه دانشگاه با رنکینگ 50 تا 100 بدون توجه به محل اون
    2 . یه دانشگاه نزدیک به محل های با فرصت شغلی بیشتر (مثلا سیلیکون ولی) بدون توجه به رنکینگ .
    البته اگر گرفتن فاند هم اولویت آدم باشه.
    ممنون
    سلام

رنکینگ دانشگاه برای گرفتن مصاحبه و امکان پیدا کردن کار اهمیت بیشتری داره. به نظرم نزدیکی نمیتونه ملاک خوبی باشه. بازار کار کامپیوتر جوری هست که خیلی از جاها امکان پیدا کردن شغل با درآمد بالا هست و از نظر جغرافیایی محدود نیست.

سلام .
    من نمیدونم چجوری باید داشنگاههایی که به شرایطم میخورند و پیدا کنم. تعداد دانشگاههای آمریکام خیلی زیاده. اطلاع پیدا کردن از همشونم سخته و وقت گیر. ممنون میشم راهنماییم کنید. من رشتم ریاضی کاربردیه. شرایطمو مینویسم پایین.

ارشد ریاضی کاربردی فردوسی مشهد معدل 18.91
    کارشناسی ریاضی کاربردی فردوسی مشهد 16.45
    آیلتس 7
    GRE ندارم. نمیدونم واسه رشته ریاضی لازمه یانه.
    دوتا مقاله علمی پژوهشی خارجی هم دارم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    و تو میگویی دستت را به من بده ... حرفت را به من بگو ... زیرا که من ریشه های تو را آفریده ام...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gh8913381021 نمایش پست ها
    سلام .
    من نمیدونم چجوری باید داشنگاههایی که به شرایطم میخورند و پیدا کنم. تعداد دانشگاههای آمریکام خیلی زیاده. اطلاع پیدا کردن از همشونم سخته و وقت گیر. ممنون میشم راهنماییم کنید. من رشتم ریاضی کاربردیه. شرایطمو مینویسم پایین.

ارشد ریاضی کاربردی فردوسی مشهد معدل 18.91
    کارشناسی ریاضی کاربردی فردوسی مشهد 16.45
    آیلتس 7
    GRE ندارم. نمیدونم واسه رشته ریاضی لازمه یانه.
    دوتا مقاله علمی پژوهشی خارجی هم دارم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست عزیز شما شرایط خوبی دارید. بهتره به فکر آزمون جی آر ای باشید. بله... پروسه وقت گیریه، همزمان با مطالعه برای آزمون جی آر ای شروع به سرچ رشته و گرایشتون و گرایش اساتید در دپارتمان های ریاضی کنید.

Junior Member

سلام
    نمی دونم درست بود که سوالم را اینجا مطرح کنم یا نه؟ ولی لطفا منو راهنمایی کنید.
    من ارشد از ارومیه دارم و لیسانس از چمران اهواز
    3 سال هم سابق کار مرتبط
    آیلتس 6.5
    جی آر ای کوانت 160و وربال 145
    2 تا فصل از یک هندبوک از انتشارات تیلور اند فرنسیس
    1 مقاله ISI
    3 تا مقاله جورنال های خارجی
    و کلی کنفرانس
    من از اراسموس موندوس واسه یه دوره مستر بورس گرفتم که باید 20 سپتتامبر آلمان باشم ( 2 سال در کشورهای آلمان- هلند- اسپانیا و اسلونی) ویرای آلمان رو هم اقدام کرده بودم و از 21 آگوست می تونم برم سفارت که ویزا رو بزنن تو پاسم.
    اما امتحان جی ار ای رو همین هفته دادم و نتایجش رو برای استادی که قبلا باهاشون مکاتبه کرده بودم (Auburn University) فرستادم و ایشون هم راضی بودند و گفتن که سریعتر مدارکم رو بفرستم و آنلاین اپلای کنم که برای ژانویه 2016 برم.
    حالا به نظرتون برم سفارت آلمان و ویزا رو بگیرم؟ آیا تاثیر مثبت یا منفی داره توی پروسه ویرای امریکا؟
    ایمیل بدم و بگم که مستر را نمیام؟ و با اون شرایطی که گفتم آیا دانشگاه های بهتر ار Auburn امکان گرفتن فاند دارم؟ کسی نظری راجب به این دانشگاه داره؟
    با شرایط من چطور باید تصمیم گیری کنم. ببخشید که طولانی شد و لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون

ApplyAbroad Hero

رفقا من دو تا موقعیت برای دکتری دارم، رشته تحصیلیم مهندسی عمران، لیسانس رو در ایران و ارشد رو در آمریکا بودم. یکی از دانشگاه کلمبیا که جزء Ivy League هستش، توی شهر نیویورک (خود دانشگاه در منهتن قرار داره) ولی رنک مهندسی دانشگاه در رشته من 30 US news که البته خیلی هم بد نیست اما رنک کلی دانشگاه خوب طبیعتاً خیلی بالاست و از طرفی هم موقعیت استثنایی زندگی در نیویورک... زمینه کاری استاد هم 100 درصد با کار ارشدم یکی نیست ولی خوب میشه ربطش داد.
    موقعیت بعدی در دانشگاه Universy of Illinois at Urbana Champaign هست که دانشگاه در شهر خیلی کوچیک و دور افتاده واقع شده اما رنک کلی دانشگاه همیشه تاپ 10 بوده و توی عمران هم رنک 2 آمریکاست. خوب طبیعتاً موقعیت زندگی اینجا کاملاً با نیویورک سیتی متفاوته ولی توی رشته های مهندسی همه این دانشگاه رو می شناسن. استاد هم زمینه کاریش کاملاً هم راستا با رشته من هست.

راهنمایی بفرمایید اگر شما بودید کدوم رو انتخاب می کردید. یکی بحث 4 سال زندگی هست که البته کم نیست ولی یکی هم بحث اینه که بعداً برای کار پیدا کردن کدوم بهتر هست. سپاس
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    رفقا من دو تا موقعیت برای دکتری دارم، رشته تحصیلیم مهندسی عمران، لیسانس رو در ایران و ارشد رو در آمریکا بودم. یکی از دانشگاه کلمبیا که جزء Ivy League هستش، توی شهر نیویورک (خود دانشگاه در منهتن قرار داره) ولی رنک مهندسی دانشگاه در رشته من 30 US news که البته خیلی هم بد نیست اما رنک کلی دانشگاه خوب طبیعتاً خیلی بالاست و از طرفی هم موقعیت استثنایی زندگی در نیویورک... زمینه کاری استاد هم 100 درصد با کار ارشدم یکی نیست ولی خوب میشه ربطش داد.
    موقعیت بعدی در دانشگاه Universy of Illinois at Urbana Champaign هست که دانشگاه در شهر خیلی کوچیک و دور افتاده واقع شده اما رنک کلی دانشگاه همیشه تاپ 10 بوده و توی عمران هم رنک 2 آمریکاست. خوب طبیعتاً موقعیت زندگی اینجا کاملاً با نیویورک سیتی متفاوته ولی توی رشته های مهندسی همه این دانشگاه رو می شناسن. استاد هم زمینه کاریش کاملاً هم راستا با رشته من هست.

راهنمایی بفرمایید اگر شما بودید کدوم رو انتخاب می کردید. یکی بحث 4 سال زندگی هست که البته کم نیست ولی یکی هم بحث اینه که بعداً برای کار پیدا کردن کدوم بهتر هست. سپاس
    من جای شما بودم حتما کلمبیا رو انتخاب میکردم

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها

بنده نظر شخصی رو میگم.
    تفاوت بین دانشگاههای آمریکا توی چندتای اول با بقیه معنی داره مثلا MIT با کلمبیا، اما این تفاوت مابین کلمبیا و ایلینویز نمیتونه اینقدر معنی دار باشد که بشه قید منهتن و موقعیت کاری رو زد. درسته مقداری تفاوت وجود دارد اما عموما مسائلی مثله توانایی و دانش شما هم در میان است شما فرمودید که توی نیویورک رو زمینه کاریتون با استاد کار میکنید. این نکته خیلی مهمه و میتونه شرایط بهتر و آرامتری روی برای شما فراهم بکند.
    درضمن یک نکته که بعضا نادیده گرفته میشه اینه که: اساتید و میزان ارتباط با صنعت و رزومه حرفه ای خیلی مهمتر از شرایطی است که شما میفرمایید. دوستانی بودند که توی دانشگاههای رنک متوسط در شهر کوچیک تو آمریکا زیر نظر اساتیدی تحصیل کردند که فاکتورهای رو که ذکر کردم رو داشتند و نتایج بسیار مطلوبتری از سایرین گرفتند چون به شما و پشتکار شما در دوران تحصیل هم بستگی دارد. شما باید در نظر بگیرید کدام استاد میتونه برای شما کار و ارتباط صنعتی و حتی پست داک برای شما فراهم کند.
    باز شما هم بیشتر واقف به جو آمریکا با توجه به رشتتون هستید. تصمیم آخر رو شما میگیرید و این بسیار مهمه که خودتون مقایسه کنید و نتیجه بگیرید.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)