صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 108

موضوع: معیارهای انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونگی انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در آمریکا

دوستان من نمی دونم چطور باید بفهمم دانشگاه های مورد نظرم رشته teaching english as a foreign language رو برای مقطع ارشد یا همون master دارن یا نه! می شه یکی راهنمایی کنه!

و یه چیز دیگه. من رشته ای که می خوام برای ارشد بخونم با لیسانسم فرق داره!! الان استادی که منو تائید کنه از کجا بیارم!!!

و یه سوال مهم: این دسته بندی که سایت وزارت علوم انجام داده برای دانشگاه ها آیا دانشگاهی که شماره 1 کنارش خورده و به عنوان اولین داشنگاه نوشته شده یعنی اعتبارش بیشتر از دانشگاهیه که شماره 150 کنارش نوشته شده؟؟
    این شماره گذاری بر اساس اعتبار دانشگاهه یا همین جوری فقط یه عدد برای منظم کردن نوشته هاست؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mad نمایش پست ها
    دوستان من نمی دونم چطور باید بفهمم دانشگاه های مورد نظرم رشته teaching english as a foreign language رو برای مقطع ارشد یا همون master دارن یا نه! می شه یکی راهنمایی کنه!
    1- تو سایت هر دانشگاه یا تو قسمت Academics ... این یا بخش departments ... faculties ... schools... یا شبیه اینها (بسته به کلماتی که تو اون سایت پیدا میکنید) برید. نام تمام دانشکده ها رو نوشتن.

2- راه ساده تر اینه که در بخش Admission به قسمت Graduate Office یا Graduate school یا graduate admission یا هرچیزی شبیه این برید و در اونجا لیست تمام program هایی که در ترم بعد دانشجو میگیره رو لیست کرده. این راه بهتره. چون در کنار اون لیست اطلاعات اپلای هم معمولا میزارن. مثلا برای MS دانشجو میگیرن یا PhD‌ و ... از این نوع.

3- راه دیگه اینه که اول هر سایت یه راست برید قسمت A to Z که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هر چه تو اون دانشگها هست همه رو Index کرده. از جمله نام تمام دانشکده ها.

و یه چیز دیگه. من رشته ای که می خوام برای ارشد بخونم با لیسانسم فرق داره!! الان استادی که منو تائید کنه از کجا بیارم!!!
    اکثر کسانی که تغییر رشته میدن این مشکل رو دارن. از همون استادای رشته فعلی تون هم توصیه نامه بگیرید مشکلی ایجاد نمیکنه هرچند بهترین حالت نیست.

و یه سوال مهم: این دسته بندی که سایت وزارت علوم انجام داده برای دانشگاه ها آیا دانشگاهی که شماره 1 کنارش خورده و به عنوان اولین داشنگاه نوشته شده یعنی اعتبارش بیشتر از دانشگاهیه که شماره 150 کنارش نوشته شده؟؟
    این شماره گذاری بر اساس اعتبار دانشگاهه یا همین جوری فقط یه عدد برای منظم کردن نوشته هاست؟
    نه. تا جایی که یادمه بر حسب حروف الفبا بود. الان سایتش نمیاد تا دوباره چک کنم. وزارت علوم دانشگاه ها رو 2 دسته کرده. گروه الف و ب (گروه خوب و گروه معمولی!) بعد تو هرکدوم بر حسب حروف الفبا لیست کرده. بعضی هم 3 گروه کرده. اون شماره ها اصلا رنک نیست.

این رو هم ببینید که مرتبط با چیزیه که میخواید.
    ویرایش توسط Sunrise : July 12th, 2010 در ساعت 09:11 PM

Junior Member

این رنکینک رو از کجا میگید؟! چه سایتی؟!

Junior Member

دوستان سلام. اگر کسی هست که در مورد رشته های optimization و operation research و دپارتمان هایی که توش ارایه میشن این دو رشته اطلاعاتی داره پاسخ بهم بده ممنون میشم.
    دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم میخوام برای فوق پذیرش بگیرم.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط alizohrab نمایش پست ها
    دوستان سلام. اگر کسی هست که در مورد رشته های optimization و operation research و دپارتمان هایی که توش ارایه میشن این دو رشته اطلاعاتی داره پاسخ بهم بده ممنون میشم.
    دانشجوی کارشناسی ریاضی هستم میخوام برای فوق پذیرش بگیرم.
    ممنون
    سلام

من رشتم صنایع است و از زیاضی خبر ندارم. اما میدونم که OR به طوز قطع از گرایش های صنایع است. پیشنهاد می کنم که حتماً تو هر دانشگاهی که واسه اپلای سایتشو نگاه می کنید، به دپارتمان صنایعش هم یه سری بزنید (البته اپه داشت).

ممکنه به طور صریح ننوشته باشه که مثلاً مستر یا دکترا با گرایش OR داره ولی از تعداد استادهایی که زمینه کاریشون OR هست میشه فهمید که آیا اون دانشگاه برای شما که رشتتون ریاضیه و صرفاً به OR علاقه دارید مناسب هست یا نه.

یه رنکینگ که تو همین سایت هم هست بردارید، به قسمت صنایعش برید و سایت دانشگاه ها رو یکی یکی چک کنید.

اگه کمک بیشری خواستید، پیغامم خصوصی بزارید، در خدمتم

موفق باشید

Junior Member maryam95 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

من برای مستر معماری fall2013 میخوام اقدام کنم.اینا دانشگاه هایی هستن که دارم روشون فکر میکنم. معدلم 16 هست والان دارم برای تافل و GRE خودمو آماده میکنم. به نظر دوستان کدوم برای من مناسبتره. اگه در مورد رنکشون هم اطلاعاتی دارین ممنون میشم.
    georgia tech - kansas state university - harvard university - university of michigan- southern california Institute of Architecture -
    I would never say never
    I would fighting for ever

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam95 نمایش پست ها
    من برای مستر معماری fall2013 میخوام اقدام کنم.اینا دانشگاه هایی هستن که دارم روشون فکر میکنم. معدلم 16 هست والان دارم برای تافل و GRE خودمو آماده میکنم. به نظر دوستان کدوم برای من مناسبتره. اگه در مورد رنکشون هم اطلاعاتی دارین ممنون میشم.
    georgia tech - kansas state university - harvard university - university of michigan- southern california Institute of Architecture -
    پذیرش از دانشگاه های georgia tec، harvard university و university of michigan کار سختی هست به خصوص اگر فاند هم بخواین. معدلتون خوب هست اما عالی نیست (البته به دانشگاهتون هم بستگی داره). برای این سه تا دانشگاه باید نمره تافل بالای 100 و GRE 1300 داشته باشید. شما انتخاب هاتون رو خیلی محدود کردید. تو سایت دانشگاه های بیشتری جست و جو کنید و تعداد انتخاب هاتون رو بیشتر کنید. چند دانشگاه تاپ، چندتا خوب و چندتا متوسط انتخاب کنید. الان شما 5 تا دانشگاه انتخاب کردید که 3 تاش واقعاً تاپ هستن. یک ریسک واقعاً بزرگ هست.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یکی‌ از معیارها واسه انتخاب دانشگاه میتونه میزان سلامت در دانشگاه باشه

http://www.thedailybeast.com/newswee...hiest.all.html

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

با سلام خدمت اساتید

می خواستم نظر دوستان رو راجع به دانشگاهای Arkansas University و New Jersey Institute of Technology و University of Toledo برای رشته مهندسی شیمی در مقطع دکترا بدونم...

با تشکر

Junior Member

در مورد دانشگاه sain thomas
    هرکس اطلاعاتی داره بگه.میگن مدرک زبان نمیخواد؟
    برای اررشدmbaمیخوام برم.لطفا راهنمایی کنید .ایا دانشگاه خوبی هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)