صفحه 51 از 64 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

متشکرم
    اما دانشگاه های بلاروس بنا بر اعلام وزارت بهداشت دارای اعتبار مشروط هستند.
    میشه در این مورد توضیح بدید که منظور چی هست؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط nimmma نمایش پست ها
    متشکرم
    اما دانشگاه های بلاروس بنا بر اعلام وزارت بهداشت دارای اعتبار مشروط هستند.
    میشه در این مورد توضیح بدید که منظور چی هست؟
    شما باید بعد از اتمام تحصیلتون امتحان علوم پایه بدید و بعد برای شرکت در دروه تکمیلی آزمون جایابی رو بدید 1 سال هم باید تو یکی از دانشگاههای کشور در صورت قبولی در آزمون جایابی دوره تکمیلی بگذرونید. البته الان بنابر قانون جدید همه فارغ التحصیلان رشته دندان پزشکی اعم از مشروط و کاملا معتبر باید این آزمون رو بدن. ولی کسایی که روسیه و بلاروس خوندن باید علوم پایه هم بدن.از این لینک میتونید اطلاعات کامل رو کسب کنید.
    http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/1...Arzeshyabi.htm

Junior Member

یک سوال دیگه:
    با هزینه ای معادل ترمی 25 تا 30 میلیون چه کشور هایی میشه پزشکی خوند؟

رشته و دانشگاه
    medicine

یک سوال دیگه:
    با هزینه ای معادل ترمی 25 تا 30 میلیون چه کشور هایی میشه پزشکی خوند؟
    با این هزینه فکر نکنم گزینه دیگه ای باشه که اعتبار داشته باشه از نظر وزارت بهداشت.

Junior Member

فکر می کنم که منظورم رو به خوبی نرسوندم

اولین سوالی که شما از من پرسیدید در رابطه با شهریه بنده خدمت شما عارض شدم که ""سالانه"" حدودا 30 میلیون تومان و شما هم در جواب فرمودید که بلاروس سالانه 5200 دلار شهریه می گیرند.

اما سوال بعدی من این بود که اگر به جای سالانه 30 میلیون، ""برای هر ترم"" بشود که 25 تا 30 میلیون هزینه کرد، در این شرایط چه کشور هایی میشه درس خوند؟

با تشکر

رشته و دانشگاه
    medicine

اولین سوالی که شما از من پرسیدید در رابطه با شهریه بنده خدمت شما عارض شدم که ""سالانه"" حدودا 30 میلیون تومان و شما هم در جواب فرمودید که بلاروس سالانه 5200 دلار شهریه می گیرند.

اما سوال بعدی من این بود که اگر به جای سالانه 30 میلیون، ""برای هر ترم"" بشود که 25 تا 30 میلیون هزینه کرد، در این شرایط چه کشور هایی میشه درس خوند؟

با تشکر
    با این شرایط اگه میتونین سالی تا 100 میلیون با همه هزینه ها خرج کنید من مجارستان رو پیشنهاد میکنم که شهریش سالی 15000 دلار و سالی 9000 دلار هم هزینه زندگی میشه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    با این شرایط اگه میتونین سالی تا 100 میلیون با همه هزینه ها خرج کنید من مجارستان رو پیشنهاد میکنم که شهریش سالی 15000 دلار و سالی 9000 دلار هم هزینه زندگی میشه.
    البته در نظر داشته باشید مجارستان ارزش مدرکش برای وزارت بهداشت در همون رده روسیه و بلاروس و .... هست. متاسفانه محتوای دوره ها هم به کل متفاوت هست با اونچه در کشورهایی مثل امریکا و کانادا و انگلستان ارایه میشه.
    شما نتیجه کمیسیونتون چی شد موافقت کردن با انتقالیتون؟ یکی از دوستا به بابل انتقالی گرفت تعداد بیشتری از واحداشو قبول کردن.اگر یه زمان موافقت شد اونجا رو مد نظر داشته باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه

با تشکر
    این هزینه هزینه زیادی یست که انتظار داشته باشید بتونید کشورهایی غیر از شرق اروپا و ... رو براش اقدام کنید یه مقدار هزینه بیشتری داشته باشید مثلا بتونید برای شهریه تا 140-50 هزار دلار بدید بدون هزینه زندگی هند بهترین گزینه هست. هم کیفیت بالایی در پزشکی داره هم مورد تایید قطعی هست و نه مشروط هم محتوای دوره بسیار نزدیک به استاندارد جهانی هست.
    برای تحصیل در رشته های پزشکی/دندان/دارو/ به نظرم فانتزی های ذهنی رو کنار بگذارید (نه شما ها منظورم کلی هست) و نگاه به ایران رو همواهر مد نظر قرار بدید چون وارد شدن به سیستم بالینی کشورهای پیشرفته به این راحتی ها نیست نه اینکه نشه میشه خوب هم میشه ولی بالاخره مسیر بسیار طاقت فرسا و پرریسکی هست. پس طوری برنامه ریزی بشه که حداقل اگر اونجاها نشد همین ایران از دستتون نره.
    یه نکته کلی دیگه اینکه حتی اگر قصدتون موندن در همین کشورهایی هست که تحصیل میکنید هرچی راحتتر پذیرش گرفتید برای این رشته ها بدونید ارزش پزشکی به همون میزان در اون کشور پایین تره. مثلا توی روسیه و بلاروس و ..... پزشکی اصلا شغل پردامد و با پرستیژ اجتماعی مثل ایران نیست.و خیلی کشورهای دیگه البته. مثلا حساب کنید دانشکده ای که به تنهایی سالانه 1500 متخصص میده بیرون!!!!!!!!!!!!!! دیگه وضعیت اون تخصص چطوریه؟ همین ایران الان وزارت بهداشت داره طرح میده برای تعطیلی بخشی از دانشکده های دندانپزشکی!
    رییس دانشکده دندانپزشکی تهران تو مصاحبش گفت این همه میخواییم چیکار؟ مای 70 میلیونی از آمریکای سیصد و پنجاه شصت میلیونی دوبرابر بیشتر دانشکده دندانپزشکی داریم!

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    البته در نظر داشته باشید مجارستان ارزش مدرکش برای وزارت بهداشت در همون رده روسیه و بلاروس و .... هست. متاسفانه محتوای دوره ها هم به کل متفاوت هست با اونچه در کشورهایی مثل امریکا و کانادا و انگلستان ارایه میشه.
    شما نتیجه کمیسیونتون چی شد موافقت کردن با انتقالیتون؟ یکی از دوستا به بابل انتقالی گرفت تعداد بیشتری از واحداشو قبول کردن.اگر یه زمان موافقت شد اونجا رو مد نظر داشته باشید.
    نه اینطور که شما میگید نیست. من خودم با یکی از بستگان که در وزارت کار میکنه صحبت کردم ایشون گفت که اعتبار مدارک مجارستان نسبت به روسیه و بلاروس و چین و هند و فیلیپین ...... خیلی بهتره. با توجه به کیفیت آموزشی و دانشگاههای خوبی که داره با امکانات خیلی خوب. من زنگ زدم گفتن هنوز کمیسیون تشکیل نشه معلوم هم نیست کی تشکیل بشه من حالا خیلی عجله ندارم واسه انتقالی ایران الان یه پذیرش دارم از ایتالیا احتمالا همون رو میرم.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    نه اینطور که شما میگید نیست. من خودم با یکی از بستگان که در وزارت کار میکنه صحبت کردم ایشون گفت که اعتبار مدارک مجارستان نسبت به روسیه و بلاروس و چین و هند و فیلیپین ...... خیلی بهتره. با توجه به کیفیت آموزشی و دانشگاههای خوبی که داره با امکانات خیلی خوب. من زنگ زدم گفتن هنوز کمیسیون تشکیل نشه معلوم هم نیست کی تشکیل بشه من حالا خیلی عجله ندارم واسه انتقالی ایران الان یه پذیرش دارم از ایتالیا احتمالا همون رو میرم.
    حالا کیفیت که بحث جدایی هست اما غیر از هند (که پزشکیش سطحی فراتر از بقیه داره کلا و یکی از با کیفیت ترین دوره ها در دنیا رو ارایه میده) بقیه کلا مشروط هستند بلاروس/روسیه/کجارستان/لهستان و.... البته خب اینا هم بین خودشون بالاخره بالاتر و پایین تر دارند از اون لحاظ بله درسته.
    حضوری پیگیری کنید من که بودم اونجا برخی میومدن نتیجشونو میگرفتن میرفتن.
    ایتالیا که آزمون ورودی داره و زبان میخواد البته خوبیش اینه تایید قطعی هست. پذیرش دارید یعنی آزمون ورودیشو قبول شدید یا اون دانشگاه توی میلان هست که بدون آزمون پذیرش میکنه پذیرش گرفتید؟