صفحه 58 از 64 نخستنخست ... 84849505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeee نمایش پست ها
    در تكميل فرمايشات دوست عزيزمون بايد يكم يه مورد ٧ هم وجود داره
    و اونم كشور هلند كه معمولا ايرانيها خيلي بهش توجه نميكنن ولي اروباي شرقي ها و الماني ها وقتي ازالمان بذيرش دريافت نميكنن يا كلا ميخوان راحتر فارغ التحصيل شن ميرن ااونجا
    از نظر هزينه مثل المان ،كورس هاش معمولا به زبان انكليسي-هلندي،فقط يه امتحان ورودي به دانشكاه داره كه كويا خيلي راحت،جون من يه دختر الماني ديدم كه اونجا روانشناسي خونده بود كفتم جرا همين المان نخوندي،كفت معدلش خيلي بايين بوده ،جون المان روانشناسي هم معدل هاي بالا ميخواد،معدل١،خورده اي
    كفتم امتحان ورودي جطوره،كفت راحت،و به نظر من اكه ايشون كذرونده بود بس راحت ،جون ايشون از اينا بود كه اسم رياضي يا فيزيك يا شيمي كه ميشنيد كهير مميزنه
    بعد ازاون از يه همكلاسيم كه بلغارستاني برسيدم،كفت اره،بيشتره دوستان دارن هلند درس ميخونن و خيلي راحتر ازالمان فارغ التحصيل مميشن
    يه نكته جالب اون دختر الماني شاكي بود كه تو هلند ،دولت به دانشجوها هلندي ماهي ١٣٠ يورو هديه ميده ولي به خارجي ها نميده،منم كفتم خوب المان هم دولت به دانشجوها الماني ماهي ٦٣٠ يورو ميده ولي به خارجي ها نميده
    كفت""ولي ما بايد يه ميزاني از اينو بعدن به دولت بس بديم،كفتم اره،نصف شو ،يعني بعد از فارغ التحصيلي بايد به تعداد ماه هاي تحصيل،معادل ماهي ٣٢٠ يورو بس بدن
    بس يعني الماني ها هم معادل ماهي ٣٠٠يورو هديه دريافت ميكنن اين كه خيلي بيشتر ازاون كه هلند ميده
    ديكه بنده خدا هيجي نكفت
    هلند بليط وسائل نقليه دانشجويي به دانشجوها نميده،برعكس المان،كه خيلي از نظر هزينه فرق نميكنه،ميتونه دانشجو بليط ماهانه بخره
    اين خانم كه ميكفت يه دوجرخه خريده بوده و شهرش كوجيك بوده و با دوجرخه،،،،،،
    تنکس من چون بودجم کلن به هلند نمیخورد فراموشش کرده بودم.اروپای شرقی دیگه چرا میرن اونجا کشورای خودشون که راحت بهشون پذیرش میدن.؟

خب بالاخره من هر چی عبارت pavlov medical university hostelry رو سرچ کردم تنها به چنتا کلیپ محدود اونم تو یوتیوب رسیدم کلا مثل اینکه روس ها میمونه خوبی با نت ندارن(حداقل تو محافل دانشگاهی) که اینم واقعا جای تعجب داره چون بهترین تراکر های تورنت روسی هستن حالا شانس ما چرا وضعیت سایت های دانشگاهیشون اینجوریه دیگه .................
    خب دوستان با خودم گفتم بچه هایی که به این دانشگاه فکر میکنن شاید دیدن این کلیپ ها براشون خالی از لطف نباشه:
    این یه کلیپ از محیط دانشگاه ,هیئت علمی,کلاس ها و کلا نمای کلی این دانشگاه هست:
    https://www.youtube.com/watch?v=2y3dndVBHb0
    کلا با دیدن این کلیپ چیزی که بیشتر از قبل نگرانم کرد اینه که آیا واقعا تنها با تسلط به زبان انگلیسی میشه زندگی و تحصیل کرد در روسیه؟!(حتی در کورس های انگلیسی)
    الان شما ببینید اسم تمامی بخش ها,اتاق ها,دفاتر,تابلوها,داروها و کلا همه و همه چیز به روسی هست!نمیدونم منکه بعید میدونم اگر حداقل در ترم های اولیه نتونیم به روسی مسلط بشیم در طول ترم های بالاتر که وارد بیمارستان میشیم به مشکلات جدی بر نخوریم!خواهشا دوستان اگر بازم اطلاعاتی دارن در اختیار بزارن تا دیگر دوستان هم بتونن استفاده کنن!

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    خب بالاخره من هر چی عبارت pavlov medical university hostelry رو سرچ کردم تنها به چنتا کلیپ محدود اونم تو یوتیوب رسیدم کلا مثل اینکه روس ها میمونه خوبی با نت ندارن(حداقل تو محافل دانشگاهی) که اینم واقعا جای تعجب داره چون بهترین تراکر های تورنت روسی هستن حالا شانس ما چرا وضعیت سایت های دانشگاهیشون اینجوریه دیگه .................
    خب دوستان با خودم گفتم بچه هایی که به این دانشگاه فکر میکنن شاید دیدن این کلیپ ها براشون خالی از لطف نباشه:
    این یه کلیپ از محیط دانشگاه ,هیئت علمی,کلاس ها و کلا نمای کلی این دانشگاه هست:
    https://www.youtube.com/watch?v=2y3dndVBHb0
    کلا با دیدن این کلیپ چیزی که بیشتر از قبل نگرانم کرد اینه که آیا واقعا تنها با تسلط به زبان انگلیسی میشه زندگی و تحصیل کرد در روسیه؟!(حتی در کورس های انگلیسی)
    الان شما ببینید اسم تمامی بخش ها,اتاق ها,دفاتر,تابلوها,داروها و کلا همه و همه چیز به روسی هست!نمیدونم منکه بعید میدونم اگر حداقل در ترم های اولیه نتونیم به روسی مسلط بشیم در طول ترم های بالاتر که وارد بیمارستان میشیم به مشکلات جدی بر نخوریم!خواهشا دوستان اگر بازم اطلاعاتی دارن در اختیار بزارن تا دیگر دوستان هم بتونن استفاده کنن!
    دوست عزيز من به همين دليل عرض كردم هلند،جون شما كفته بودين روسيه،و منظور من اين بود كه اكه قراره برين روسيه و زبان روسي ياد بكيرين،هلند بهتره،من آزرنكينم خبر ندارم ولي قطعا شما نمي خواين روسيه موندكار شين،ولي هلند اكه بعدا هيج راه ديكه به كشور هاي ديكه نداشتين ميتونين هلند موندكار شين،و هلند عضو كشورها شينكن،از لحاظ تفريحات،سفركردن،و مردمش به نظر من خيلي با فرهنك تر هستن
    ونكته ديكه من خود إفرادي كه از مسكو باشن سر و كارزياد نداشتم،وأي يه دوستي تو تابيك ارمنستان يه بارتوضيح داده بودن كه مردم ارمنستان فوق العاده بي فرهنكن،بنده هم اينجا. بايه اشخاصي از ارمنستان،كرجستان،قرقيزستا ن،قزاقستان،ازبكستان تا حالا برخورد داشتم حالا يا تا كورس زبان يا تو جمع دوستانه،ببينيد بي فرهنكن
    يعني با يه اروبايي كه تو شهر نسبتا متوسط بزرك شده باشه كاملا تفاوت دارن
    و نكته ديكه در مورد رشته هاي بزشكي،من از روسيه خبر ندارم،اما ميدونم كه اكه حتي تو قطب شمال هم يه دانشكاه وجود داشته باشه و كورس هاي به زبان انكليسي بركزار كنه شما بايد زبان اسكيموها رو بلد باشين،جون بعدا كه كاراموزيتون تو بيمارستان اون اسكيمو مياد بيمارستان،اون نبايد زبان انكليسي بلد باشه،ما بايد زبان أونو بلد باشيم وقتي ميكه سرم درد ميكنه بفهميم
    مثلا فرض كن تو كيش يه دانشكاه بزنن شعبه دانشكاه ها امريكا همه كورس ها انكليسي اما كاراموزي كه شخص بايد تو بيمارستان بكذرونم بايد زبان فارسي بلد باشه،جون نميشه در بيمارستان نوشت لطفا فقط إفرادي كه مسلط به زبان انكليسي هستن وارد شن

دوست عزيز من به همين دليل عرض كردم هلند،جون شما كفته بودين روسيه،و منظور من اين بود كه اكه قراره برين روسيه و زبان روسي ياد بكيرين،هلند بهتره،من آزرنكينم خبر ندارم ولي قطعا شما نمي خواين روسيه موندكار شين،ولي هلند اكه بعدا هيج راه ديكه به كشور هاي ديكه نداشتين ميتونين هلند موندكار شين،و هلند عضو كشورها شينكن،از لحاظ تفريحات،سفركردن،و مردمش به نظر من خيلي با فرهنك تر هستن ونكته ديكه من خود إفرادي كه از مسكو باشن سر و كارزياد نداشتم،وأي يه دوستي تو تابيك ارمنستان يه بارتوضيح داده بودن كه مردم ارمنستان فوق العاده بي فرهنكن،بنده هم اينجا. بايه اشخاصي از ارمنستان،كرجستان،قرقيزستا ن،قزاقستان،ازبكستان تا حالا برخورد داشتم حالا يا تا كورس زبان يا تو جمع دوستانه،ببينيد بي فرهنكن يعني با يه اروبايي كه تو شهر نسبتا متوسط بزرك شده باشه كاملا تفاوت دارن و نكته ديكه در مورد رشته هاي بزشكي،من از روسيه خبر ندارم،اما ميدونم كه اكه حتي تو قطب شمال هم يه دانشكاه وجود داشته باشه و كورس هاي به زبان انكليسي بركزار كنه شما بايد زبان اسكيموها رو بلد باشين،جون بعدا كه كاراموزيتون تو بيمارستان اون اسكيمو مياد بيمارستان،اون نبايد زبان انكليسي بلد باشه،ما بايد زبان أونو بلد باشيم وقتي ميكه سرم درد ميكنه بفهميم مثلا فرض كن تو كيش يه دانشكاه بزنن شعبه دانشكاه ها امريكا همه كورس ها انكليسي اما كاراموزي كه شخص بايد تو بيمارستان بكذرونم بايد زبان فارسي بلد باشه،جون نميشه در بيمارستان نوشت لطفا فقط إفرادي كه مسلط به زبان انكليسي هستن وارد شن
    دوست عزیز اینکه بخوایم تحصیل پزشکی در روسیه و هلند رو مقایسه کنیم کلا قیاس جالبی نیست! ببینید پایه مدرک هلند MBBS هست و این درصورتی هست که پایه مدارک پزشکی در حداقل دانشگاه پاولف M.D هستش!در ثانی کورس انگلیسی پاولف دوره پری مدیکال نداره و این درحالی هست که در هلند باید یکسال کالج رفت! سوما تمامی کورس ها در هلند انحصارا به زبان هلندی برگزار میشه که جالبه بدونید 2 برابر کورس های انگلیسی در پاولف هزینه بردار هستن!حالا خودتون قضاوت کنید برای آماده شدن در آزمون هایی مثل USMLE هلندی بخونین به نفعتونه یا انگلیسی؟؟!! تنها تا جایی که من میدونم دانشگاه Xavier در هلند صرفا کورس انگلیسی برگزار میکنه که اونم شهریه هاش به این صورت هست:
    (البته دیگه نرفتم ببینم شهریه امثال به چه صورت هست این مال پارسال هست)
    4 ترم پری مدیکال:18000 دلار
    4 ترم علوم پایه:26000 دلار
    7 ترم بالینی:56000 دلار
    حالا هزینه زندگی که بمراتب نسبت به حتی شهری توریستی مثل سنت پترزبورگ بالاتر هست (ماهی 800 تا 1200 یورو)هم بماند بویژه اجاره آپارتمان که واقعا بالا هستش در اکثر نقاط اروپای غربی و اسکاندیناوی!
    خب تمام این مسائل رو بزاریم کنار بازم طی کردن یک کورس انگلیسی بمراتب ساده تر از کورس هلندی هست چون نه کالج نیاز داره و نیاز هست در بدو ورود زبان اون کشور رو بلد باشین!من هم هدفم تحصیل با بخش اندکی از سرمایه م هستش چون بعد از تحصیل فقط به آزمون های آمریکای شمالی فکر میکنم و باید براشون بودجه قابل توجهی(بخصوص با وضعیت فعلی کشورمون) کنار بزارم! خب اول اینکه طول دوره حتی در دانشگاه آمریکایی Xavier 5 سال هست که باز رسیدیم سر پله اول یعنی MBBS حالا چطور مدرکش آمریکاییه؟؟!!
    و اما تنها شهریه 5 سال این دوره میشه 100 هزاردلار یعنی ترمی 10 هزاردلار و این درحالی هست که شهریه مشابه در پاولف حدودا ترمی 3400-500 میشه! حالا شما این رو در نظر بگیرید برای دوره بالینی هم باید مجدد 2 سال در آمریکا درس بخونید که اونم میشه سالی 100 تا 150 هزاردلار یعنی کلا 300-400 هزار دلار فقط برای دوره عمومی!اما پاولف با 40 هزار تا میشه مدرکی گرفت که بمراتب معتبرتر از MBBS باشه! باز هم بنظرم کسی که بخواد در یک جای سطح اول در یک کورس انگلیسی پزشکی بخونه بهترین گزینه در حال حاضر میتونه آماده شدن برای آزمون IMAT دانشگاه های ایتالیایی باشه!
    ویرایش توسط MEHRAN120 : October 20th, 2014 در ساعت 07:21 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دوست عزیز اینکه بخوایم تحصیل پزشکی در روسیه و هلند رو مقایسه کنیم کلا قیاس جالبی نیست! ببینید پایه مدرک هلند MBBS هست و این درصورتی هست که پایه مدارک پزشکی در حداقل دانشگاه پاولف M.D هستش!در ثانی کورس انگلیسی پاولف دوره پری مدیکال نداره و این درحالی هست که در هلند باید یکسال کالج رفت! سوما تمامی کورس ها در هلند انحصارا به زبان هلندی برگزار میشه که جالبه بدونید 2 برابر کورس های انگلیسی در پاولف هزینه بردار هستن!حالا خودتون قضاوت کنید برای آماده شدن در آزمون هایی مثل USMLE هلندی بخونین به نفعتونه یا انگلیسی؟؟!! تنها تا جایی که من میدونم دانشگاه Xavier در هلند صرفا کورس انگلیسی برگزار میکنه که اونم شهریه هاش به این صورت هست:
    (البته دیگه نرفتم ببینم شهریه امثال به چه صورت هست این مال پارسال هست)
    4 ترم پری مدیکال:18000 دلار
    4 ترم علوم پایه:26000 دلار
    7 ترم بالینی:56000 دلار
    حالا هزینه زندگی که بمراتب نسبت به حتی شهری توریستی مثل سنت پترزبورگ بالاتر هست (ماهی 800 تا 1200 یورو)هم بماند بویژه اجاره آپارتمان که واقعا بالا هستش در اکثر نقاط اروپای غربی و اسکاندیناوی!
    خب تمام این مسائل رو بزاریم کنار بازم طی کردن یک کورس انگلیسی بمراتب ساده تر از کورس هلندی هست چون نه کالج نیاز داره و نیاز هست در بدو ورود زبان اون کشور رو بلد باشین!من هم هدفم تحصیل با بخش اندکی از سرمایه م هستش چون بعد از تحصیل فقط به آزمون های آمریکای شمالی فکر میکنم و باید براشون بودجه قابل توجهی(بخصوص با وضعیت فعلی کشورمون) کنار بزارم! خب اول اینکه طول دوره حتی در دانشگاه آمریکایی Xavier 5 سال هست که باز رسیدیم سر پله اول یعنی MBBS حالا چطور مدرکش آمریکاییه؟؟!!
    و اما تنها شهریه 5 سال این دوره میشه 100 هزاردلار یعنی ترمی 10 هزاردلار و این درحالی هست که شهریه مشابه در پاولف حدودا ترمی 3400-500 میشه! حالا شما این رو در نظر بگیرید برای دوره بالینی هم باید مجدد 2 سال در آمریکا درس بخونید که اونم میشه سالی 100 تا 150 هزاردلار یعنی کلا 300-400 هزار دلار فقط برای دوره عمومی!اما پاولف با 40 هزار تا میشه مدرکی گرفت که بمراتب معتبرتر از MBBS باشه! باز هم بنظرم کسی که بخواد در یک جای سطح اول در یک کورس انگلیسی پزشکی بخونه بهترین گزینه در حال حاضر میتونه آماده شدن برای آزمون IMAT دانشگاه های ایتالیایی باشه!
    دوست عزيز من فقط قصدم راهنمايي بود،جون من كه نميخواد بذيرش دريافت كنم،من فقط أن جه نشيده بودم منتقل كردم
    شما يه جوري نوشتي إنكار دعوا داري،والا
    فكر كنم بيشتر افراد قصد شون حالا يا تحصيل يا زندكي يا كار در امريكاست،من نميدونم اصلاMBSS جيه،ولي ميدونم مثلا الان مدرك فارغ التحصيلي المان واسه اين رشته ها. Statexamen هست،خوب تو رنكينك هم كه نكاه كنين مثلا مونيخ ٥٠،برلين ٨٠،هايدلبرك٤٠،خوب فردا يعني بزشك از اينجا بخواد بره امريكا ،مدرك يه روسي به اين ترجيح ميدن،واقعا مسخره ست،من در مورد دارو خوب تحقيق كردم،نه كفتن جون stat examen ال و بل،نه،كفتن حداقل سابقه ٥سال تحصيل تو اين رشته و بعد امتحان ارزشيابي و الي اخر
    من قبلا فكر ميكردم فقط ايران مدارك يه سري دانشكا ها ي روسيه رو واسه ارزشيابي شون قيد و شرط ميزاره،اينجا يه شخص بود از كرجستان تو كلاس زبان ما ،يا خدا ،ايشون يه سري مدارك از روسيه رو كلا قبول نداشت،حالا خود ايشون تو دانشكاه كرجستان بزشكيو تموم كرده بود ولي طرح نرفته بود و مدرك اصلي نداشت،فقط يه جيزي مثل ريز نمرات،
    يا خدا،من هي با خودم ميكفتم كدوم جهنمي تو كرجستان كذشته اين بزشكي بخونه،يعني يه وضعي بودها،يه مجهول ساده رو نميتونستم انجام بده،يعني من نميدونم كجا به اين اجازه داده بود كه با جون مريض سر و كار داشته باشه،حتي استادا زبان ما هم فهميدم بودن،تو ايالت NRW راضي شد بره از ابتدأ ترم ٢ بزشكي،قبول نكردنش،اخر دانشكاه ماربورك ترم ٧ يا نه بهش بذيرش داد،إها بعد رفته بود از دانشكاه بن برسيده بود جرا بهش بذيرش ندادن،كفته بودن. بهش ما رنكينك دانشكاه فارغ التحصيل يا واسمون مهمه،بعد خود ايشون ميخنديد،ميكفت دانشكاه من تو ليست رنكينك نيست،
    يا همين. بلغارستان دوستم ميكه يه امتحان ورودي دارن از شيمي و زيست،و ترمي حدودا ٢٠٠٠ تا ٣٠٠٠ يورو،حتما دوستم نداشته اين ميزان ببردازه،جون اومده اينجا كار ميكنه هزينه زندكي شو در مياره،يه بار تعريف ميكرد،ميكفت كشور من يه وضعيه،ادم اكه اخر ترم يه درس نمره كم أورده باشه،ميره با استاد حرف ميزنه،استاد ميكه بيا ٢٠٠يورو بده يه كاريش مميكنيم
    بعضي وقتها ادم وقتي تو يه دانشكاه درس ميخونه حس خوبي نداره،من ترم ١همكلاسي هايي داشتم،كه واقعا برت بود،واقعا يه روز بهشون كفتم شماها تو كشور تون اين ديبلم جطور كرفتين،هيجي،،،،،
    يه بار با خودم اين المان كه انقد ادعا رنكينك ،،،،،، اينا داره خبري نيستا،ببين به جه كسايي بذيرش داده،يعني يه حس بدي بيدا كرده بودم،اكه بخوام حقيقتشو بكم،
    تا اينكه امتحانات بركزار شد و نتائج اومد،دريغ از اينكه يه درس حتي مثلا شما اينجا از ١٠٠امتياز ٥٥ امتياز دريافت كني باس كردي،دريغ از اينكه اينا يه درس ٤٠ امتياز دريافت كرده بباشن
    بعد فهميدم نه إنكار دانشكاهست
    صلاح مملكت خويش خسر وان دانند،من فقط شنيده هامو در مورد هلند يا فرانسه منتقل كردم،قبلا عرض هم كردم كه اينا نقل قول

دوست عزيز من فقط قصدم راهنمايي بود،جون من كه نميخواد بذيرش دريافت كنم،من فقط أن جه نشيده بودم منتقل كردم
    فكر كنم بيشتر افراد قصد شون حالا يا تحصيل يا زندكي يا كار در امريكاست،من نميدونم اصلاMBSS جيه،ولي ميدونم مثلا الان مدرك فارغ التحصيلي المان واسه اين رشته ها. Statexamen هست،خوب تو رنكينك هم كه نكاه كنين مثلا مونيخ ٥٠،برلين ٨٠،هايدلبرك٤٠،خوب فردا يعني بزشك از اينجا بخواد بره امريكا ،مدرك يه روسي به اين ترجيح ميدن،واقعا مسخره ست،من در مورد دارو خوب تحقيق كردم،نه كفتن جون stat examen ال و بل،نه،كفتن حداقل سابقه ٥سال تحصيل تو اين رشته و بعد امتحان ارزشيابي و الي اخر
    من قبلا فكر ميكردم فقط ايران مدارك يه سري دانشكا ها ي روسيه رو واسه ارزشيابي شون قيد و شرط ميزاره،اينجا يه شخص بود از كرجستان تو كلاس زبان ما ،يا خدا ،ايشون يه سري مدارك از روسيه رو كلا قبول نداشت،حالا خود ايشون تو دانشكاه كرجستان بزشكيو تموم كرده بود ولي طرح نرفته بود و مدرك اصلي نداشت،فقط يه جيزي مثل ريز نمرات،
    يا خدا،من هي با خودم ميكفتم كدوم جهنمي تو كرجستان كذشته اين بزشكي بخونه،يعني يه وضعي بودها،يه مجهول ساده رو نميتونستم انجام بده،يعني من نميدونم كجا به اين اجازه داده بود كه با جون مريض سر و كار داشته باشه،حتي استادا زبان ما هم فهميدم بودن،تو ايالت NRW راضي شد بره از ابتدأ ترم ٢ بزشكي،قبول نكردنش،اخر دانشكاه ماربورك ترم ٧ يا نه بهش بذيرش داد،إها بعد رفته بود از دانشكاه بن برسيده بود جرا بهش بذيرش ندادن،كفته بودن. بهش ما رنكينك دانشكاه فارغ التحصيل يا واسمون مهمه،بعد خود ايشون ميخنديد،ميكفت دانشكاه من تو ليست رنكينك نيست،
    يا همين. بلغارستان دوستم ميكه يه امتحان ورودي دارن از شيمي و زيست،و ترمي حدودا ٢٠٠٠ تا ٣٠٠٠ يورو،حتما دوستم نداشته اين ميزان ببردازه،جون اومده اينجا كار ميكنه هزينه زندكي شو در مياره،يه بار تعريف ميكرد،ميكفت كشور من يه وضعيه،ادم اكه اخر ترم يه درس نمره كم أورده باشه،ميره با استاد حرف ميزنه،استاد ميكه بيا ٢٠٠يورو بده يه كاريش مميكنيم
    بعضي وقتها ادم وقتي تو يه دانشكاه درس ميخونه حس خوبي نداره،من ترم ١همكلاسي هايي داشتم،كه واقعا برت بود،واقعا يه روز بهشون كفتم شماها تو كشور تون اين ديبلم جطور كرفتين،هيجي،،،،،
    يه بار با خودم اين المان كه انقد ادعا رنكينك ،،،،،، اينا داره خبري نيستا،ببين به جه كسايي بذيرش داده،يعني يه حس بدي بيدا كرده بودم،اكه بخوام حقيقتشو بكم،
    تا اينكه امتحانات بركزار شد و نتائج اومد،دريغ از اينكه يه درس حتي مثلا شما اينجا از ١٠٠امتياز ٥٥ امتياز دريافت كني باس كردي،دريغ از اينكه اينا يه درس ٤٠ امتياز دريافت كرده بباشن
    صلاح مملكت خويش خسر وان دانند،من فقط شنيده هامو در مورد هلند يا فرانسه منتقل كردم،قبلا عرض هم كردم كه اينا نقل قول
    نه دوست خوبم این چه حرفیه!فکر کنم سوتفاهم شده من فقط قصدم راهنمایی در مورد انتخاب جایی بود که دوستان برای دوره های پزشکی انتخاب میکنن!
    ببینید پزشکی خوندن در شرایط فعلی واقعا یعنی گذشتن از خیلی از لذت های جوونی!تحصیل طولانی مدت,صرف هزینه های سنگین,شاید تا 14-15 سال تحصیل بدون منبع درامد و خیلی فشارهای دیگه!حداقلش اینه جایی انتخاب بشه که بعدش آینده ای متضمن فرد باشه نه اینکه حتی مدرکش ارزشیابی هم نشه!در ضمن دوست من شما این رو اطمینان داشته باشید یک آلمانی بمراتب برای ورود به دوره های دستیاری/تخصصی آمریکا نسبت به شخصی که پایه مدرکش M.D هست مشکلات بیشتری داره چون طول دوره 5-5.5 ساله رو طی کرده و نه 7 ساله!همینجوریشم واقعا ورود به دوره های پزشک در آمریکا طاقت فرسا هست چه برسه که مدرک هم کاملا ارزشیابی نشه که در اینصورت باید مجدد چند سال به دانشگاه رفت و با صرف هزینه های کمرشکن دانشگاه های پزشکی آمریکا 1.5 تا 2 سال واحدهارو پاس کرد!
    بازم اگه ناخواسته شما رو آزدم همینجا عذرخواهی میکنم من بعنوان شخصی که در سال 30-45 روز آلمان باید برم خواستم تفاوت هارو در مورد هزینه ها و نوع مدارک و ارزشیابیشون گفته باشم که دوستانی که مثل خودم در شرایط مشابه هستن بتونن با اطلاعات کاملتری انتخاب کنن!
    بازم تشکر میکنم که اطلاعاتتون رو در اختیار ما قرار دادید!
    ویرایش توسط MEHRAN120 : October 20th, 2014 در ساعت 09:11 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

برای خارج از امریکا چه از آلمان چه آفریقا چه افغانستان مدرک گرفته باشید تفاوتی نمیکنه باید usmle ها رو پاس کنید. روسیه سطح خوبی داره در پزشکی . از سطح ایران خیلی بالاتره.
    نفر هشتم لیست پزشکان زیر متخصص هست در جورجیای آمریکا و از سنت پترزبورگ عمومیشو گرفته از شاه یونیورسیتی تا موزامبیک توشون هست دارند تخصص میخونن توی آمریکا. وقتی بناست غیر از امریکا و کانادا پزشکی بخونی فرق زیاید نمیکنه کجا باشی. توشون از این لین چان های چینی و کره هم هست تا لاتین و اسپانیش و همه جوره هست خلاصه خودتونو درگیر این چیزا نکنید واسه ایرانم باز فرقی نداره همه باید دوره پیش کارورزی رو برید مگر اینکه همون usmle رو پاس کرده باشید!!!!! جالبه ایران انتظار داره کسی برهی اونو پاس کنه به نیت اینکه نیاد دوره 18 ماهه توی ایران ))
    http://www.gru.edu/mcg/neurology/res...esprofiles.php
    بیشتر ربط به خود فرد داره چطور باشه سطحش من الان توی آلمان هم افرادی میشناسم رتبه کنکور ایرانشون بین 10 تا 12 هزار بوده دارند پزشکی میخونند . اینا هستن دیگه تو هر سیستمی یا مثلا کشور خودمون زابل دانشجوی پزشکی میگیره با کدوم استعداد و توان نمیدونم؟؟؟

خب دوستان بالاخره یه دو خط مطلب در مورد خوابگاه های دانشگاه پترزبورگ پیدا شد و اینکه شهریه هاستل شامل چه مواردی میشه:

The Hostel fee includes accomodation in 3 or 2 seated room, beddings, furniture, Heating system-centralized, Hot & Cold water-24 hours, Electricity usage and Gas usage in kitchen.

اینم توضیحات تکمیلی در مورد اینکه شهریه به چه مواردی تعلق میگیره:

The tuition fee includes laboratory fee, examination fee, library charge+Study materials.

و اما مهم ترین قسمت برای ما ایرانی ها که همانا نوع مدرک تحصیلی هست و به وضوح ذکر شده:

In six years English Medium - General Medicine Faculty, after passing the qualifying exams the students will be awarded as " DOCTOR of MEDICINE" (MD-General Medicine).
    The Awarded Degree is Recognized by MCI and WHO

البته اینها اطلاعات دانشگاه پاولف بودن!دوستان با آکادمی تخصصی پترزبورگ اشتباه نگیرن!
    ویرایش توسط MEHRAN120 : October 21st, 2014 در ساعت 04:50 PM

Junior Member

سلام لطفاً راهنماييم كنين ....١٨سالمه و ميخوام تو يه كشور اروپايى داروسازى يا دندان پزشكى بخونم كه زبانشون انگليسى باشه ولى نميدونم كدوم كشور خوبه از لحاظ اينكه هزينه هاش خيلى زياد نباشه؟و ميخوام ببينم اين درسته در مورد انگلستان كه فقط لندن هست كه هزينه ى زندگى و دانشگاه خيلى زياده و شهرهايى تو انگليس هست كه هزينه ى زندگى و تحصيل تو اون از بعضى از كشورهاى اروپا كمتر هست؟و يك سؤال ديگه اينكه براى كشور آلمان دانشگاه هايى هست كه براى رشته ى داروسازى يا دندان پزشكى زبانشون انگليسى باشه؟(اسم دانشگاه رو برام بنويسيد)

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Shariii نمایش پست ها
    سلام لطفاً راهنماييم كنين ....١٨سالمه و ميخوام تو يه كشور اروپايى داروسازى يا دندان پزشكى بخونم كه زبانشون انگليسى باشه ولى نميدونم كدوم كشور خوبه از لحاظ اينكه هزينه هاش خيلى زياد نباشه؟و ميخوام ببينم اين درسته در مورد انگلستان كه فقط لندن هست كه هزينه ى زندگى و دانشگاه خيلى زياده و شهرهايى تو انگليس هست كه هزينه ى زندگى و تحصيل تو اون از بعضى از كشورهاى اروپا كمتر هست؟و يك سؤال ديگه اينكه براى كشور آلمان دانشگاه هايى هست كه براى رشته ى داروسازى يا دندان پزشكى زبانشون انگليسى باشه؟(اسم دانشگاه رو برام بنويسيد)
    شما در سال چقدر قدرت هزینه کردن دارید؟ خیلی مهمه که توان مالی بالایی داشته باشید برای تحصیل در اروپا.