صفحه 10 از 64 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط Procelain نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام درباره نحوه ی انتخاب کشور برای تحصیل پزشکی سوال کنم
    تا اینجا که متوجه شدم مدرک های مالزی در ایران اعتبار نداره
    اما مثلا سنگاپور داره
    در مقایسه این دو تا ، با توجه به هزینه ی داشگاه و گرفتن پذیرش بهتر، کدوم رو پیشنهاد می کنید
    متشکرم
    سلام دوستان
    دانشگاه های فیلیپین( مثلا دانشگاه UP) برای رشته پزشکی چطور هستن و مدرک دانشگاه های این کشور تو چه کشورایی (مثلا کشورهای آمریکایی) مورد قبول هستن؟اگه کسی چیزی میدونه کمکم کنه ممنون میشم!

Junior Member

سلام
    اول راستش توی سایت های مختلفی که رفتم برای تحقیق کردن چند جا به این برخوردم که گفته بودن مالزی اعتبار نداره [البته رشته پزشکی] و البته توی سایت وزارت بهداشت هم اسم دانشگاه های مالزی که پزشکی می توان تحصیل کرد آورده شده اما حرفی از بی اعتبار بودن زده نشده.
    دوم اینکه بعد از فکرهام و تحقیقات اندکی متوجه این شدم که اهمییتی هم نداره که اعتبار ندهند...!!! واقعا آیا دانشگاه های ایران مخصوصا رشته ی پزشکی از همین مالزی بهترند؟؟؟ یا وضع آموزش!!! مشخصا به نتایج مهمتری رسیدم که مورد بحثم دانشگاه مقصد برای پزشکی هست، می خوام از شما راهنمایی بگیرم دقیقا درباره ی مواردی چون :
    کشور: مالزی - دانشگاه های آنجا و اینکه آیا انتخاب مناسبی هست؟
    آیا پذیرش پزشکی از صفر هم می ده ؟ به چه نحوه ای؟ - برای شروع مهمترین اقدام چی هستش
    یک نکته ای هم می خوام بگم که من سال 88 فیزیوتراپی بهشتی قبول شدم اما حاضرم برای حفظ زمان رها کنم
    متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Procelain نمایش پست ها
    سلام
    اول راستش توی سایت های مختلفی که رفتم برای تحقیق کردن چند جا به این برخوردم که گفته بودن مالزی اعتبار نداره [البته رشته پزشکی] و البته توی سایت وزارت بهداشت هم اسم دانشگاه های مالزی که پزشکی می توان تحصیل کرد آورده شده اما حرفی از بی اعتبار بودن زده نشده.
    دوم اینکه بعد از فکرهام و تحقیقات اندکی متوجه این شدم که اهمییتی هم نداره که اعتبار ندهند...!!! واقعا آیا دانشگاه های ایران مخصوصا رشته ی پزشکی از همین مالزی بهترند؟؟؟ یا وضع آموزش!!! مشخصا به نتایج مهمتری رسیدم که مورد بحثم دانشگاه مقصد برای پزشکی هست، می خوام از شما راهنمایی بگیرم دقیقا درباره ی مواردی چون :
    کشور: مالزی - دانشگاه های آنجا و اینکه آیا انتخاب مناسبی هست؟
    آیا پذیرش پزشکی از صفر هم می ده ؟ به چه نحوه ای؟ - برای شروع مهمترین اقدام چی هستش
    یک نکته ای هم می خوام بگم که من سال 88 فیزیوتراپی بهشتی قبول شدم اما حاضرم برای حفظ زمان رها کنم
    متشکرم
    سلام
    سایت ها مختلف درست نگفته اند در مورد اعتبار منبعتون وزارت بهداشت باشه تا این سایت هایی که یکنفر همینطوری یک حرفی زده!
    در مورد مالزی از پزشکی صفر شاید بد نباشه برای آشنایی بیشتر از شرایط تحصیل(هزینه ،پذیرش و..)از چند تا موسسه هم اطلاعات جمع آوری کنید. چون سالهاست دارن کار می کنند و تجربه دارند.
    نظر شخصی من اینه که، شما دو دستی فیزیوتراپی رو بچسبید.و پولتونو هدر ندهید، تا برگردید ایران سر هر کوچه ای 2 تا متخصص مطب زدند! اگه بحث علاقه هم مطرح است که می تونید در رشته ای مختلف و اسه ارشد و دکتری فیزیو تراپی رو ادامه دهید.
    اینهمه زحمت کشیدید ،قبول شدید دانشگاه خوب رشته خوب به همین راحتی رها کنید!
    موفق باشی.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

راستش این رشته رو طوری قبول شدم که با رتبه و انتخاب رشته ای که داشتم اصلا انتظارشو نداشتم. به هر حال چاره ای نداشتم جز اینکه برم دانشگاه و در این دو ترم هم با آدمهای زیادی مشورت و صحبت کردم و با اینکه با رضایت نبود اما به نتایج خوبی تو مدت رسیدم برام خیلی ارزشمند هست و اینکه اهدافی که دارم اصلا با این رشته هماهنگی نداره، درسته رشته خوبه اما توی رشته های علوم پزشکی آدم باید مشتاق کارش باشه و فقط انگیزه و هدف هستش که آدم رو وادار به ادامه می کنه. برای همین من به قطعیت مدت زیادی هست که رسیدم، و اخیرا به این نتیجه رسیدم که بازگشت به ایران هم الزامی نیست.
    متشکرم ، یکی از مشاورهای دانشگاه زیاد درباره ی مالزی برای من صحبت می کرد به همین دلیل من می خواستم کمی دربارش بیشتر مطمئن بشم

سلام خواهشاً یکی‌ بگه کدوم یکی‌ از این ۳تا کشور واسه پزشکی‌ بهتره؟از نظر سطح علمی‌ و رتبه بندی جهانی‌ کانادا،انگلستان؟ و یا استرالیا

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarane نمایش پست ها
    سلام خواهشاً یکی‌ بگه کدوم یکی‌ از این ۳تا کشور واسه پزشکی‌ بهتره؟از نظر سطح علمی‌ و رتبه بندی جهانی‌ کانادا،انگلستان؟ و یا استرالیا
    سلام،
    دوست عزیز ،هر کدام از این کشورها صدها دانشگاه دارند ونمی توان حکم کلی صادر کرد. شما دقیقا اسم دانشگاه های مورد نظر خود در هریک از این کشورها را بفرمایید تا در این مورد اظهار نظر شود.
    شاد باشید.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

Cool پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

با سلام...من دانش آموز مقطع دوم دبیرستان.... رشته ی تجربی هستم(علاقه ی شدید به پزشکی)..پس از جست و جو های فراوان تو (google) به این انجمن وارد شدم و خیلی از این بابت خوشحالم...جدا از این می خواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی...تو کانادا (u of t)...یا هر دانشگاه خوب که دارای اعتبار باشه باید چه کارهایی انجام بدم که رفتنم حتمی بشه...من برای این که به خانوادم نشون بدم تواناییشو دارم...از سال پیش به یه شهر دیگه رفتم(خوابگاه)من می خوام از همین حالا خودمو آماده کنم که در بهترین شرایط حداکثر تا بعد از پیش دانشگاهی بتونم اونجا باشم..راستی پسر عموم اونجا مقیمه(یه هشت سالی میشه رفتن)...می تونم ازش درخواست کنم هر کاری برام انجام بده...لطفا بمن بگید چه کارهایی انجام بدم تا شرایط برام بهتر بشه...

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sdkml نمایش پست ها
    با سلام...من دانش آموز مقطع دوم دبیرستان.... رشته ی تجربی هستم(علاقه ی شدید به پزشکی)..پس از جست و جو های فراوان تو (google) به این انجمن وارد شدم و خیلی از این بابت خوشحالم...جدا از این می خواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی...تو کانادا (u of t)...یا هر دانشگاه خوب که دارای اعتبار باشه باید چه کارهایی انجام بدم که رفتنم حتمی بشه...من برای این که به خانوادم نشون بدم تواناییشو دارم...از سال پیش به یه شهر دیگه رفتم(خوابگاه)من می خوام از همین حالا خودمو آماده کنم که در بهترین شرایط حداکثر تا بعد از پیش دانشگاهی بتونم اونجا باشم..راستی پسر عموم اونجا مقیمه(یه هشت سالی میشه رفتن)...می تونم ازش درخواست کنم هر کاری برام انجام بده...لطفا بمن بگید چه کارهایی انجام بدم تا شرایط برام بهتر بشه...
    سلام
    راستش واسه فردی که کلاس دوم دبیرستانه و بخواد بره خارج چیزی که من به ذهنم میرسه تقویت زبان و بالا بردن معدله
    المپیاد های علمی و اختراعات هم می تواند مفید باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط sdkml نمایش پست ها
    پزشکی جز رشته های خیلی خاص در تقریبا همه ی دنیا است و برای ورود به این رشته صلاحیت های خاصی نیاز است به نظرم اگه از نظر مالی مشکلی نداشته باشی مسیر برات خیلی خیلی آسونتر میشه بهتره اول از نظر مالی موقعیتت رو انتخاب کنی تا گزینه هایی که برات مناسبن رو مشخص کنی

Junior Member

Cool پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

سلام
    راستش واسه فردی که کلاس دوم دبیرستانه و بخواد بره خارج چیزی که من به ذهنم میرسه تقویت زبان و بالا بردن معدله
    المپیاد های علمی و اختراعات هم می تواند مفید باشد
    معدلم بدک نیست...تو یه مدرسه ی خاص نوزده و هشتادوشش صدم...کافی نیست؟
    پزشکی جز رشته های خیلی خاص در تقریبا همه ی دنیا است و برای ورود به این رشته صلاحیت های خاصی نیاز است به نظرم اگه از نظر مالی مشکلی نداشته باشی مسیر برات خیلی خیلی آسونتر میشه بهتره اول از نظر مالی موقعیتت رو انتخاب کنی تا گزینه هایی که برات مناسبن رو مشخص کنی
    از نظر مالی هم تقریبا مشکلی نیست...(اگه بگین سالی چقد واسم خرج برمیداره متشکر میشم)منظورتون از گزینه های مناسب چیه؟