صفحه 11 از 64 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

AUD $ 49900 شهریه ی سالانه ی لیسانس پزشکی در دانشگاه کوئینزلند http://www.uq.edu.au/study/program.h...#international

Medicine (MBChB) (Years 1-2: Pre-Clinical) £14950
    Medicine (MBChB) (Years 3-5: Clinical) £27600 دانشگاه بریستول

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من چند تا سوال دارم و ممنون میشم که راهنماییم کنید. من کانادا فیزیک می خونم و خواهرم که سوم دبیرستانه میخواد پزشکی بخونه. خب اول باید 3 سال علوم پایه بخونه. احنمالش هست که بتونه کمک هزینه ای هم بگیره. معدلش خوبه و خیلی هم باهوشه ولی المپیادی و اینا نیست. زبانش هم بد نیست و میتونه کار کنه روی زبانش. چقدر احتمال داره که پذیرش بگیره. چون اگر بخواد وقت بذاره و زبان بخونه که ایلتس یا تافل بگیره, از کنکورش میمونه و ریسکه.

دیگه اینکه اگر پزشکی رو تو ایران بخونه و بخواد برای تخصص بیاد, اونجوری شانسش بیشتره و ممکنه که فاند بهش بدن؟

وضعیت کار و درآمد پزشک ها چطوره؟ به خصوص ما که خارجی هستیم.

ممنون میشم دوستان هرگونه اطلاعاتی دارند در این مورد, در اختیارم بذارن.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

سلام

ببینید کل زندگی یه ریسک بزرگه. ماها که المپیادی بودیم همیشه می‌شنیدیم که اگه مدال نیارین کنکور هم که از دستتون رفته بیچاره می‌شین. یعنی با این مثال از کلیله و دمنه می خوام بهتون نشون بدم که اگه می خوای تغییر بزرگی تو زندگیت بدی باید پای عواقبش هم بایستی. اما اگه آدم محافظه کاری باشی عقل حکم می کنه که همه تخم مرغهات رو توی یه سبد نذاری. بعدش هم بی خیال بابا ، زبان خوندن آدم رو از کنکور نمیندازه! خوب هم هست تازه.
    در مورد خوندن پزشکی در ایران و رفتن به بلاد کفر برای ادامه تحصیل: تخصص پزشکی یه چیزیه که فاند بهش نمی دن. لااقل با سواد اندکی که ماها داریم اینجوریه که تخصص پزشکی یه جور شغل محسوب می شه و مثلا تو استرالیا حقوق هم می گیرن اما واسه اینکه وارد دوره های تخصص بشی ، به عنوان پزشکی که از ایران فارغ التحصیل شده پوستت کنده می شه تا امتحاناشون رو پاس کنی و به علاوه سازگاری با شرایط برای کسی که بیست و هشت سالشه با کسی که هیجده سالشه خیلی متفاوته. در ادامه برنامه توجهتون رو به بخش دریافت ریز نمرات همین انجمن و عدد چهل میلیون تومن ناقابل هم جلب می کنم.
    در مورد دیدشون نسبت به پزشک خارجی هم خدا رو شکر بد نیست زیاد فقط یه مساله ای هست: اگه رزومه ی یه کانادایی باید مثلا 80 تا امتیاز مثبت داشته باشه واسه تخصصی مثل چشم، یه ایرانی باید 200 امتیاز داشته باشه. ( امتیازها الکی هستند و فقط برای این نوشته می شن که شما یه دید کلی داشته باشی ). این می شه که بیشتر پزشکهای خارجی تخصصهایی مثل زنان و اورژانس و داخلی می گیرند که کارش زیاده و امکان sue شدن تو این تخصص ها بالاست.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

سلام
    من تقریبا تمام پست های این تاپیک رو مطالعه کردم اما جواب مورد نظرم رو نگرفتم.
    من 21 سالمه و تا 2 ماهه دیگر برای دریافت گرین کارتم در آمریکا خواهم بود ( فلوریدا - میامی).
    مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی من در رشته ریاضی است و خودم هم 2/5 سال در دانشگاه عمران خوندم.
    اما میخوام بعد از ورود به آمریکا در رشتۀ پزشکی تحصیل کنم.
    حالا چند سوال دارم:
    1- برای این تغییر 180 درجه ای رشته چه کار کنم ، چه کتاب هایی قبل ازپذیرش به دانشگاه بخونم؟
    2- پذیرش گرفتن با مدارک من چگونه خواهد بود؟
    3- از اونجایی که هزینه های این رشته سنگین است ، میتونا از وامهای تحصیلی مناسب استفاده کرد؟
    4- چه امتحان هایی باید بدم ؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisazz نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من چند تا سوال دارم و ممنون میشم که راهنماییم کنید. من کانادا فیزیک می خونم و خواهرم که سوم دبیرستانه میخواد پزشکی بخونه. خب اول باید 3 سال علوم پایه بخونه. احنمالش هست که بتونه کمک هزینه ای هم بگیره. معدلش خوبه و خیلی هم باهوشه ولی المپیادی و اینا نیست. زبانش هم بد نیست و میتونه کار کنه روی زبانش. چقدر احتمال داره که پذیرش بگیره. چون اگر بخواد وقت بذاره و زبان بخونه که ایلتس یا تافل بگیره, از کنکورش میمونه و ریسکه.

دیگه اینکه اگر پزشکی رو تو ایران بخونه و بخواد برای تخصص بیاد, اونجوری شانسش بیشتره و ممکنه که فاند بهش بدن؟

وضعیت کار و درآمد پزشک ها چطوره؟ به خصوص ما که خارجی هستیم.

ممنون میشم دوستان هرگونه اطلاعاتی دارند در این مورد, در اختیارم بذارن.
    سلام
    بنده بارها اعلام کر ده ام که دوستان پزشکی امروز در دنیا روز به روز از حالت بالینی در حال شیفت شدن به سمت پزشکی مولکولی است !مفاهیمی چون ژن رمانی، سلول های بنیادی،مهندسی بافت،بیوانفورماتیک ، نانو تکنولوژی پزشکی و.. جایگزین قرص و کپسول ، اعمال جراحی خواهند شد پزشکی در حال تجربه انقلاب جدید است و این انقلاب کاملا جدی است.
    خواهش می کنم دوستان ، وآشنایان خود را تشویق به سمت رفتن به این رشته ها بکنید نه اینکه استعداد و انرژی خود را صرف نظام آموزشی نخبه کش ایران و مفاهیمی چون المپیاد، 7 سال پزشکی، 40 میلیون وثیقه ، طرح و...کنیم
    به نظر بنده خواهر گرامی شما بهتر است لیسانس علوم پایه مرتبط با پزشکی مانند زیست، ژنتیک، علوم آزمایشگاهی در دانشگاهای دولتی بخوانند سپس بدون معطلی تشریف ببرند خارج در رشته های علوم سلولی و مولکولی ارشد Ph.Dو پست دکترا و در نهایت بعنوان یک محقق کاملا بروز وارد محافل علمی دنیا خواهند شد.
    المپیاد هم واقعا همانطور که دوستمان بخوبی اشاره کردند پر استرس و تنش است.
    فکر کردن به درآمد از الان جز استرس و نگرانی چیز دیگری در بر نخواهد داشت، ایشان حدود 10 سال دیگر تا وارد بازار کار شدن فاصله دارند(اگر بخواهند پزشکی و تخصص یا دکترا در رشته های مرتبط بگیرند)
    در تصمیم گیری علمی اگر کسی قصد خارج را دارد باید در مسیر دنیا حرکت کند نه در مسیر ایران!مسیر ایران مردم هنوز درگیر آقای دکتر ، خانم دکتر و چشم و هم چشمی و.. هستند اما مسیر علمی دنیا چیز دیگری است که بهتر از من می دانید!

پایدار باشید.
    ویرایش توسط Royal2009 : October 7th, 2010 در ساعت 03:53 PM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

سلام من نمیدونم چرا اینجا در مورد کشورهای دیگه مثل فیلیپین و هند اصلا صحبت نمیشه و همه دو دستی چسبیدن به اروپا و آمریکا من 19 سالمه و دیپلم تجربی دارم و از یکی از مدرسه های نمونه شیراز فارغ شدم معدل دیپلمم 19.02 هستش و دو سال سوم دبیرستان و پیش رو به خاطر کنکور لعنتی اصلا فکر بالابردن معدلم نبودم خلاصه کنکور هم دادم و رتبم شد 2039 ولی از اونجاییکه من به غیر از دندانپزشکی هیچیو دوست ندارم از ترس قبول شدن تو دانشگاهای درجه 2 یا 3 دولتی انتخاب رشته نکردم از اونجایی که من سربازی هم معافم{آکنه وحشتناک}فکر رفتن به سرم زد ولی اصلا تو فکر اروپا و آمریکا نیستم چون میدونم این کشورا هیچ وقت نمیان به منو شما توی دانشگاهای خوبشون پذیرش بدن البته واسه لیسانس منظورمه
    حالا من فکر میکنم اگه برم توی دانشگاه خوب فییلیپین مثup 4 ساله اولیه رو بخونم و بعد بتونم از اونجا واسه 2 ساله بعد از آمریکا درخواست پذیرش بدم خیلی بهتر هستش تا اینکه از همون اول تو دانشگاهای دره پیت اروپایی و آمریکایی اونم با هزینه ی چند برار زندگی و دانشگاه درس بخونم.با توجه به اینکه سیستم آموزشی فیلیپین کپی آمریکاست.
    حالا نظر شما در مورد پیشنهاد من چیه?
    آیا اصلا امکان پذیرش گرفتن بعد از 4 سال و جدا شدن از دانشگاه مربوطه امکان پذیره?
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    سلام من نمیدونم چرا اینجا در مورد کشورهای دیگه مثل فیلیپین و هند اصلا صحبت نمیشه و همه دو دستی چسبیدن به اروپا و آمریکا من 19 سالمه و دیپلم تجربی دارم و از یکی از مدرسه های نمونه شیراز فارغ شدم معدل دیپلمم 19.02 هستش و دو سال سوم دبیرستان و پیش رو به خاطر کنکور لعنتی اصلا فکر بالابردن معدلم نبودم خلاصه کنکور هم دادم و رتبم شد 2039 ولی از اونجاییکه من به غیر از دندانپزشکی هیچیو دوست ندارم از ترس قبول شدن تو دانشگاهای درجه 2 یا 3 دولتی انتخاب رشته نکردم از اونجایی که من سربازی هم معافم{آکنه وحشتناک}فکر رفتن به سرم زد ولی اصلا تو فکر اروپا و آمریکا نیستم چون میدونم این کشورا هیچ وقت نمیان به منو شما توی دانشگاهای خوبشون پذیرش بدن البته واسه لیسانس منظورمه
    حالا من فکر میکنم اگه برم توی دانشگاه خوب فییلیپین مثup 4 ساله اولیه رو بخونم و بعد بتونم از اونجا واسه 2 ساله بعد از آمریکا درخواست پذیرش بدم خیلی بهتر هستش تا اینکه از همون اول تو دانشگاهای دره پیت اروپایی و آمریکایی اونم با هزینه ی چند برار زندگی و دانشگاه درس بخونم.با توجه به اینکه سیستم آموزشی فیلیپین کپی آمریکاست.
    حالا نظر شما در مورد پیشنهاد من چیه?
    آیا اصلا امکان پذیرش گرفتن بعد از 4 سال و جدا شدن از دانشگاه مربوطه امکان پذیره?
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    اساسا سیستم آموزشی همه دنیا کپی امریکا یا اروپاست.
    سال 4 به بعد امکان رفتن به امریکا از فیلیپین ریسکه بزرگیه...
    جای شما بودم با این رتبه لیسانس علوم پایه پزشکی در ایران در یک دانشگاه خوب درس می خوندم بعد واسه ارشد و دکترا می رفتم اروپا یا امریکا در این 4 سالم معدل و زبان و مقاله کار می کردم.
    در ضمن بقول شما درپیت ترین اروپا و امریکا هم با دیپلم به شما پذیرش نمی دهند شک نکنید مگر اکراین و مجارستان و.. با پول هنگفت که از شما می گیرند آخرشم باید برگردید ایران کلی واحد پاس کنید تا مدرکتون قبول کنند.
    اشتباه بزرگی کردید از ترس دانشگاه درجه 2 و 3 انتخاب رشته نکردید زرنگ کسی بود که سال اول حتی آزاد و پیام نورم قبول شد و رفت درسشو خوند و عمرشو به امید رتبه یا دانشگاه بهتر تلف نکرد. الان در این سایت می بینید بچه های دانشگاه آزاد و حتی پیام نور برخی مواقع از فارغ التحصیل های دولتی گاهی جلوترند و حتی در ایرانم در کارشون موفق ترند!
    ویرایش توسط Royal2009 : November 8th, 2010 در ساعت 06:29 PM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی به نظرم شما منظور منو درست متوجه نشدین من عرض کردم دندانپزشکی ولی شما فرمودید علوم پایه پزشکی حالا خودتون قضاوت کنین با رتبه ی 2039 توی کدوم یک از دانشگاهای شیراز,تهران,اصفهان میشه دندانپزشکی قبول شد؟البته من اطلاعی در این مورد ندارم که از لیسانس علوم پایه پزشکی میشه انتقالی به دندانپزشکی گرفت ولی اگه فرضا این کار امکان پذیر هم باشه محرز هست که در نهایت دندانپشک خوبی نخواهید بود از این جهت که نه تنها 2سال ابتدایی تئوری که پایه آناتومی فک و دندان هستش رو نخوندین هیچ بلکه 2 سال دوم که ابتداوپایه درسهای عملی هست رو صرفا به خوندن کتابهای علوم پایه اختصاص دادین پس این پیشنهاد شما عملا نا کارآمد هست
    اما مورد بعدی اشتباه من در انتخاب رشته نکردن هست .من فرض رو بر این میذارم که من انتخاب رشته کردم و دندانپزشکی هم قبول شدم حالا دانشگاه درجه 2 یا 3.ابهام من اینجاست که آیا کسی کی در دانشگاه سیستان و بلوچستان داره تحصیل میکنه آیا میتونه اطلاعاتش هم سطح دانشگاهای دیگه باشه؟{البته توهین به شهر کسی باشه}و فرضا این فرد معدل لیسانسش20هم باشه آیا این دانشگاهای اروپایی و آمریکایی فقط به معدل نگاه میکنن؟که من بعید میدونم
    در مورد دانشگاه آزاد که صحبتی نمیشه کرد چون تنها جای دنیا که قبولش دارن همین ایرانه.پیام نور هم بدتر از آزاد
    من تعجب میکنم ازشما دوست عزیز که چرا تا این اندازه مدرک گرا هستین و به حداقلها اکتفا میکنین؟همچنین دیگه اصلادوست ندارم اشتباهم رودر رفتن به مدرسه ی اسما نمونه تکرار کنم متاسفانه سیستم آموزشی ایران صرفا تئوری هست و اصلا به پژوهش و آزمایش و..... اعتقادی ندارن ولی از همه ی این حرفا بگزریم آیا میشه از دانشگاه ملی استرالیا پذیرش گرفت?؟ :دی و میشه به شرکتهای مجاز اعزام دانشجو اعتماد کرد؟
    با تشکر از سایت بینظیرتون

Thumbs up پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی به نظرم شما منظور منو درست متوجه نشدین من عرض کردم دندانپزشکی ولی شما فرمودید علوم پایه پزشکی حالا خودتون قضاوت کنین با رتبه ی 2039 توی کدوم یک از دانشگاهای شیراز,تهران,اصفهان میشه دندانپزشکی قبول شد؟البته من اطلاعی در این مورد ندارم که از لیسانس علوم پایه پزشکی میشه انتقالی به دندانپزشکی گرفت ولی اگه فرضا این کار امکان پذیر هم باشه محرز هست که در نهایت دندانپشک خوبی نخواهید بود از این جهت که نه تنها 2سال ابتدایی تئوری که پایه آناتومی فک و دندان هستش رو نخوندین هیچ بلکه 2 سال دوم که ابتداوپایه درسهای عملی هست رو صرفا به خوندن کتابهای علوم پایه اختصاص دادین پس این پیشنهاد شما عملا نا کارآمد هست
    اما مورد بعدی اشتباه من در انتخاب رشته نکردن هست .من فرض رو بر این میذارم که من انتخاب رشته کردم و دندانپزشکی هم قبول شدم حالا دانشگاه درجه 2 یا 3.ابهام من اینجاست که آیا کسی کی در دانشگاه سیستان و بلوچستان داره تحصیل میکنه آیا میتونه اطلاعاتش هم سطح دانشگاهای دیگه باشه؟{البته توهین به شهر کسی باشه}و فرضا این فرد معدل لیسانسش20هم باشه آیا این دانشگاهای اروپایی و آمریکایی فقط به معدل نگاه میکنن؟که من بعید میدونم
    در مورد دانشگاه آزاد که صحبتی نمیشه کرد چون تنها جای دنیا که قبولش دارن همین ایرانه.پیام نور هم بدتر از آزاد
    من تعجب میکنم ازشما دوست عزیز که چرا تا این اندازه مدرک گرا هستین و به حداقلها اکتفا میکنین؟همچنین دیگه اصلادوست ندارم اشتباهم رودر رفتن به مدرسه ی اسما نمونه تکرار کنم متاسفانه سیستم آموزشی ایران صرفا تئوری هست و اصلا به پژوهش و آزمایش و..... اعتقادی ندارن ولی از همه ی این حرفا بگزریم آیا میشه از دانشگاه ملی استرالیا پذیرش گرفت?؟ :دی و میشه به شرکتهای مجاز اعزام دانشجو اعتماد کرد؟
    با تشکر از سایت بینظیرتون
    آخه دندون پزشکی که تو علوم پایه 1/3 پزشکی هم مطلب برای خوندن نداره !
    شما میرفتی یجایی دور علوم پایتو با نمره های بالا پاس میکردی ، بعد میرفتی 1-2 ترم یه دانشگاه خوب مهمان می شدی ،اونجام رو هم نمره خوب میاوردی ، و درنهایت تقاضای انتقالی میکردی ، و دانشگاه هم ازت حمایت می کرد.
    بدون درد و خونریزی.

دوست عزیز این نوشته شما فقط در مورد آلمان صدق می کند.!!!

و در مورد دیگر کشور ها مشکلی با دانشگاه آزاد ندارند تازه اگر شما دندانپزشکی تهران قبول بشی که نور الی نوره ه ه ه !!