صفحه 12 از 64 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

ببخشید من یه سوال داشتم می خواستم بدونم که دانشگاه پزشکی ویل کرنل قطر معتبره ؟؟

هزینش چقدره؟ با دیپلم پذیرش می دن؟ دندانپزشکی هم داره؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedrouhi نمایش پست ها
    ببخشید من یه سوال داشتم می خواستم بدونم که دانشگاه پزشکی ویل کرنل قطر معتبره ؟؟

هزینش چقدره؟ با دیپلم پذیرش می دن؟ دندانپزشکی هم داره؟
    فک نمی کنم کسی اینجا راجع به این دانشگاه بتونه کمکی کنه. بهتره از همون طریقی که با این دانشگاه آشنا شدید جواب این سوالاتتون را بپرسید.
    در مورد اعتبارشم هم اگه بخواهید به ایران برگردید میتونید لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت را لینک زیر را ببینید.http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_281_motabar.htm
    اگرم بخواهید از قطر به کشور دیگری بروید واسه ادامه تحصیل( در اروپا وآمریکا )اطلاعی ندارم. که آیا این دانشگاه را قبول دارند یا خیر؟ ولی حالاچرا قطر؟
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Post پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

با سلام خدمت دوستان

من خودم حدود یکی دو هفته است دارم جستجو می کنم. هم سایت های امریکا رو مطالعه کردم، هم کانادا، هم انگلستان و هم فیلیپین. یک سری مطالب دستگیرم شد اومدم بنویسیم که شما هم بدونید. چندتا سؤال هم دارم که سؤال دوستان دیگه هم بوده ولی جواب نداده دقیق کسی.

کلا پزشکی خوندن هرجای دنیا دو بخشه. یک) علوم پایه دو) خود پزشکی
    خیلی ها فکر می کنن میشه مثل ایران یهو پزشکی قبول شد. البته اینجا هم چند سال اول علوم پایه می خونن و بعد دوره بالینی آغاز میشه؛ اما در خارج از کشور، این دوره ها کاملا جداست و ورود به پزشکی منوط به گذراندن این دوره ها (4 سال) و پاس کردن امتحاناتی همچون MCAT است.
    پس نتیجه: الان اگر دیپلم دارید، مستقیم دنبال رفتن به بالینی نباشید. متأسفانه بعضی ها توی سایت های این دانشگاه ها گیج میشن. یکیش خود من!

در مورد هزینه ها هم بگم 4 سال اول بسیار ارزان تر از 3-4 سال دومه. چون درواقع چهار سال اول یجور کارشناسی یا لیسانس حساب میشه. بطور مثال دانشگاه آکسفورد (انگلستان) برای دانشجویان بین المللی شهریه سه سال اول سالانه بیست میلیون تومان ه ولی سه سال دوم سالانه چهل و یک میلیون تومان. یا فیلیپین چهار سال اول چیزی حدود ترمی نهصد دلار (یک میلیون تومان).
    پس نتیجه: الان اگر شما بخوای با دیپلم پزشکی بخونی؛ چهار سال اول هزینه خیلی زیادی نباید بپردازی (به نسبت).

یه نکته بسیار مهم دیگه هم هست: به تاریخ های ارسال مدارک خیلی دقت کنید. الان که من این پست رو می نویسم حدود بیستم دسامبر ه. حداکثر زمانی که به دانشجویان بین المللی داده میشه برای ارسال مدارک اوایل سپتامبر تا اول دسامبره. یعنی از اواسط شهریور تا اوایل آذر. یکسال پروسه بررسی مدارک و مصاحبه و... طول میکشه. شما باید وقتی مدارکتو می فرستی معمولا یک هزینه از صد تا سیصد هزار تومن هم بصورت آنلاین پرداحت کنی و همچنین معمولا همون موقع مدارک زبان داشته باشی. مدارک زبان هم آیلتس بالای 6.5 و یا تافل بالای 550 الزامیه!
    پس نتیجه: پروسه کار پذیرش یه پروسه یکسال-یکسال و نیمه است. عجله نکنید و تمام تلاشتونو در تقویت زبان بکار بگیرید!

و اما سؤال های خودم:
    من توی یه سایت خوندم کانادا این چهار سال اول علوم پایه رو نداره. باید جای دیگه خونده باشی و بعد بیای کانادا خود پزشکی رو بخونی. این درسته؟
    یک نفر به من گفت اگر در کالج هاشون درس بخونی می تونی با پاس کردن امتحان ورودی به پزشکی راه پیدا کنی. این چی؛ این درسته؟

آیا میشه این چهار سال علوم پایه رو در کشوری مثل فیلیپین در دانشگاه آمریکایی sait thomas خوند (مثلا) و بعد برای پزشکی اقدام کرد؟ آیا مدارک فیلیپین قابل قبوله؟

و خیلی ممنون میشم اگر کسی داره کانادا یا اروپا پزشکی می خونه بیاد و مراحل کامل آکادمیک کار رو توضیح بده.

خیلی ممنون

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

با سلام به شما دوست عزیز

من تا اونجایی که اطلاع دارم تنها دانشگاه آمریکایی در شاخه پزشکی دانشگاه ویل کرنل است.

اگه اطلاعاتی از این دانشگاه بدست اوردید در سایت قرار بدهید

با تشکر

سلام به همه دوستان عزیز
    واسه ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دبی شرایط چطوره؟میشه لطفا راهنماییم کنید؟
    دلیلی بزرگتر از بودن برای خوشبختی نمیبینم من خوشبختم چون هستم و چون عشق در من جاریست

دوست عزیز این همه جا چرا دبی؟

دبی تا اونجایی که من میدونم دانشگاه دندانپزشکی داره

راستی اگه از نظر مالی مشکل نداری یه دانشگاه امریکایی پزشکی (ویل کرنل) تو قطر هست(تنها دانشگاه امریکایی پزشکی خارج از امریکا تو دنیاست) یه سوالی بکن ضرر نداره

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط پریچهر نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    واسه ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دبی شرایط چطوره؟میشه لطفا راهنماییم کنید؟
    سلام،
    اگه واقعا میخای بری دبی اینهمه موسسه اخذ پذیرش هستند میتونی از طریق اونها اقدام کنی. کارت خیلی سریعتر انجام میشه. البته مواظب باشه موسسشون تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران را داشته باشند یعنی معتبر باشند.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ممنون دوستان
    اما من باید بین چین و دبی یکی و انتخاب کنم و چون فکر کردم چین خیلی سخته دبی را انتخاب کردم به نظر شما کدوم بهتره؟
    دلیلی بزرگتر از بودن برای خوشبختی نمیبینم من خوشبختم چون هستم و چون عشق در من جاریست

اوه راستی یادم رفت من دیپلم معماری دارم ممنون میشم از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط پریچهر نمایش پست ها
    اوه راستی یادم رفت من دیپلم معماری دارم ممنون میشم از راهنماییتون
    راستش منم متوجه نشدم که:
    1- چه ارتباطی بین دیپلم معماری و پزشکی وجود داره!؟
    2- چرا شما در رشته هایی هنری ادامه تحصیل نمی دهید؟
    3- بیشتر توضیح بفرمایید که چرا چین راانتخاب کرده اید؟
    4- آیا آشنا یا فامیلی آنجا دارید؟
    5-آیا زبان چینی بلدید؟
    6-کدام دانشگاه چین می خواهید بروید؟
    7- و از همه مهمتر توانایی مالی شما در چه حد است؟

به سوالات بالا پاسخ دهید تا بهتر بتوانیم در این زمینه صحبت کنیم.

شادکام باشید