صفحه 21 از 64 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

مرسي در مورد رشته ي ليسانس و علم پايه نظري نداريد همين طور رتبه ي كنكور؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FAA نمایش پست ها
    مرسي در مورد رشته ي ليسانس و علم پايه نظري نداريد همين طور رتبه ي كنكور؟
    طبیعتا اگه رشته لیسانس چیزی باشه که موارد امتحان MCAT رو پوشش بده بهتره. از اونجایی که مباحث این امتحان پراکندس رشته خاصی رو نمیشه توصیه کرد.
    علوم پایه رو شما بعد از ورود به دانشکده پزشکی میخونی.
    رتبه کنکور ایران مهم نیس (چه اهمیتی داره آخه؟). مگه اینکه تک رقمی بودی وبذاری تو رزومت که پربارش کنی!!

erfan1985 آواتار ها

به نظرم زیاد جالب نیس لیسانس بگیری که بتونی وارد پزشکی بشی. مطمئن باش تو اون چهار سال اتفاقاتی میفته که از پزشکی خوندن پشیمون میشی.
    این سیستم واسه کسایی خوبه که لیسانس دارن و تازه به سرشون زده پزشک شن. نه اونی که از دوران دبیرستان میخواد پزشک بشه. البته تا حدودی سیستم خوبیه چون تو دوره لیسانس اون فرد با محیط اکادمیک اشنا میشه و سنش هم بالا میره و یه کم عاقل میشه و از رو هوا و هوس های دوران نوجوانی نمیره پزشکی بخونه. پزشک شدن الکی نیست! پزشک موندن هم راحت نیست. مسئولیت سنگینی داره. یه بچه17 ساله همونطور که هنوز قابلیت انتخاب همسر رو بدست نیاورده در جایگاه درستی برای انتخاب پزشکی به عنوان شغل آیندش قرار نداره ( که از همسر مهمتره، چون نمیشه طلاقش داد).

لذا توصیه میشه لیسانست رو بر اساس علائق خودت و نیز میزان کاربردش تو جامعه انتخاب کنی (نه بر اساس افزایش شانس ورود به دوره پزشکی) که اگه از پزشکی خوندن پشیمون شدی یا نتونستی واردش بشی، بتونی از همون لیسانس استفاده کنی.

Junior Member

مرسي
    اخه ميگن اگه اين جا يه رتبه ي خوب بياري ( دو رقمي) بهت بورس ميدن!!

lمن شنیدم بهش میگن pre med و اصلا عنوان دورش همینه اما مطمئن نیستم
    اگر رتبه خوبی تو کنکور ایران دارین و پزشکی دولتی قبول شین میتونید برای المان پزشکی پذیرش بگیرید وگرنه در امریکا و کانادا به کار نمیاد

erfan1985 آواتار ها

مرسي
    اخه ميگن اگه اين جا يه رتبه ي خوب بياري ( دو رقمي) بهت بورس ميدن!!
    کی این حرفها رو میزنه؟؟؟
    دوباره میگم که پزشکی بورس نداره.
    کسی که دو رقمی آورده، بهتره خودش الاف نکنه و همینجا پزشکیشو بخونه. موقعیت های طلایی همیشه تکرار نمیشن.
    این کاملا احمقانس که اینجا کنکور بدی تا آمریکا پزشکی بخونی!!! (با عرض پوزش) این حالت دقیقا عواطف و احساسات یه نوجوون 17 ساله رو نشون میده!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    به نظرم زیاد جالب نیس لیسانس بگیری که بتونی وارد پزشکی بشی. مطمئن باش تو اون چهار سال اتفاقاتی میفته که از پزشکی خوندن پشیمون میشی.
    . پزشک شدن الکی نیست! پزشک موندن هم راحت نیست. مسئولیت سنگینی داره.
    .
    بله چيزي كه ادمو مردد ميكنه همين سختيشه من طب ورزشيو خيلي دوس دارم واسه همين مجبورم پزشكي بخونم
    اما با توجه به همين موضوع دوس دارم ليسانس تر بيت بدني بگيرم
    دوستان به حرف اين دوستمون توجه كنيد چون من در مشورت با چند تا پزشك به اين نتيجه رسيدم كه واقعا بايد به اين رشته و ميزان كارش علاقه مند بود !!(اميد وارم خارج از بحث نشده باشه)

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    این سیستم واسه کسایی خوبه که لیسانس دارن و تازه به سرشون زده پزشک شن. نه اونی که از دوران دبیرستان میخواد پزشک بشه. البته تا حدودی سیستم خوبیه چون تو دوره لیسانس اون فرد با محیط اکادمیک اشنا میشه و سنش هم بالا میره و یه کم عاقل میشه و از رو هوا و هوس های دوران نوجوانی نمیره پزشکی بخونه. پزشک شدن الکی نیست! پزشک موندن هم راحت نیست. مسئولیت سنگینی داره. یه بچه17 ساله همونطور که هنوز قابلیت انتخاب همسر رو بدست نیاورده در جایگاه درستی برای انتخاب پزشکی به عنوان شغل آیندش قرار نداره ( که از همسر مهمتره، چون نمیشه طلاقش داد).

لذا توصیه میشه لیسانست رو بر اساس علائق خودت و نیز میزان کاربردش تو جامعه انتخاب کنی (نه بر اساس افزایش شانس ورود به دوره پزشکی) که اگه از پزشکی خوندن پشیمون شدی یا نتونستی واردش بشی، بتونی از همون لیسانس استفاده کنی.
    دوست عزیز زمانی که برای ورود به پزشکی مجبوری لیسانس داشته باشی و بعدشم معدل این لیسانس می شه رمز ورودت به پزشکی خوب این کاملا تحت تاثیر قرار می ده رشته ای رو که انتخاب می کنی!
    درضمن همه دانشگاه های آمریکا و کانادا این شرط داشتن لیسانس رو برای ورود به پزشکی دارن پس این برای کسانی نیست که به سرشون زده بعد لیسانس برن سراغ پزشکی!!برعکس به نظر من کسی که می خواد پزشکی بخونه بسیار باید با پشتکار و برنامه ریزی بره جلو نه مثل ایران که طرف نمی دونه پزشکی چیه و یک مرتبه می ره سراغ 7 سال پزشکی که حتی اگه وسطش پشیمون هم بشه چاره ای نباشه!

erfan1985 آواتار ها

بله چيزي كه ادمو مردد ميكنه همين سختيشه من طب ورزشيو خيلي دوس دارم واسه همين مجبورم پزشكي بخونم
    اما با توجه به همين موضوع دوس دارم ليسانس تر بيت بدني بگيرم
    دوستان به حرف اين دوستمون توجه كنيد چون من در مشورت با چند تا پزشك به اين نتيجه رسيدم كه واقعا بايد به اين رشته و ميزان كارش علاقه مند بود !!(اميد وارم خارج از بحث نشده باشه)
    واسه طب ورزشی لازم نیس پزشکی بخونی. هم لیسانسش هست و هم فوق لیسانسش.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    این شرط داشتن لیسانس رو برای ورود به پزشکی دارن پس این برای کسانی نیست که به سرشون زده بعد لیسانس برن سراغ پزشکی!!برعکس به نظر من کسی که می خواد پزشکی بخونه بسیار باید با پشتکار و برنامه ریزی بره جلو نه مثل ایران که طرف نمی دونه پزشکی چیه و یک مرتبه می ره سراغ 7 سال پزشکی که حتی اگه وسطش پشیمون هم بشه چاره ای نباشه!
    ولی به این مورد هم دقت کنید که وقتی 4 سال لیسانس فیزیک میگیری چقدر ذهنت از پزشکی دور میشه. و تو واقعا باید به فیزیک علاقه داشته باشی تا معدل بالا داشته باشی. کسی که به عشق پزشکی میره فیزیک بخونه، چون میدونه در اینده با اون لیسانس نمیخواد کار کنه، انگیزش واسه درک عمقی موضوعات رشتش کم میشه. و بعید میدونم معدل خیلی بالایی بدست بیاره. به نظر من کسایی که تو امریکا دارن پزشکی میخونن، بعد از دوره لیسانس به این فکر افتادن. رو این موضوع میشه کار کرد. تز خوبی ازش در میاد!