صفحه 4 از 64 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

شما بفرمایید که واسه چه مقطعی و چه رشته ای میخواهید پذیرش بگیرید ؟و اتفاقا کاملا برعکس این چیزی که شما شنیدید به خارجی ها علوم پایه پزشکی رو بهتر از بالینی پذیرش میدن! حداقل انهایی که من دیدم رفتن بیشتر شون علوم پایه بودن
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarane نمایش پست ها
    www.aamc.orgمن تو این سایت search کردم ولی‌ چیز بدر بخوری پیدا نکردم جز apply now!ولی‌ نمیدونم برای اینکار چه باید بکنم؟.ولی‌ اینجوری که شنیدم آمریکا برای علوم پایه پزشکی‌ به خارجیها پذیرش نمید،درسته؟من دقیقا باید چیکار کنم؟
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

سلام . من 19 سال دارم و دیپلم دارم . ( دیپلم ریاضی با معدل کل 18.82) و پیش دانشگاهی تجربی با معدل کل 18.19
    IELTS : 7
    تو مسابقات علمی پژوهشی هم رتبه کشوری و استانی دارم (رزومه قوی)
    واسه رشته ی پرستاری یا پزشکی می خوام پذیرش بگیرم . خودم بیشتر کانادا و استرالیا رو در نظر دارم .خواستم شرایطش رو بدونم چه راجع به این دو کشور و چه کشور های دیگر .

خوشجال می شم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

من فکر نمی کنم کسی اطلاعات بیشتر از چیزی که در این تاپیک هست بتونه در اختیارتون قرhر بده چون که کسی رو من ندیدم که با دیپلم از این فاروم پزشکی پذیرش گرفته باشه پیشنهاد من به شما این است که مطالب این تاپیک رو به دقت مطالعه کنید بعد خودتون سایت اون دانشگاهها رو چک کنید وشرایط رو ببیند یا از طریق ایمیل از دانشجویان یا مسولین اون دانشگاها سوال کنید و بعد اگر نکته مبهمی داشتید در اینجا بیان کنید و اگر نکته هم دستگیرتان شد در اینجا قرار دهید تا دیگران هم استفاده کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ayda_asi نمایش پست ها
    سلام . من 19 سال دارم و دیپلم دارم . ( دیپلم ریاضی با معدل کل 18.82) و پیش دانشگاهی تجربی با معدل کل 18.19
    واسه رشته ی پرستاری یا پزشکی می خوام پذیرش بگیرم . خودم بیشتر کانادا و استرالیا رو در نظر دارم .خواستم شرایطش رو بدونم چه راجع به این دو کشور و چه کشور های دیگر .

هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

راستش من حال و حوصلهٔ لیسانس گرفتن اونم تو رشتهٔ مرتبط با پزشکی‌ رو ندارم.کسی‌ رو میشناختم که پزشکی‌ اصفهان قبول شد بعدش بلافاصله رفت آمریکا الانم باهاش ارتباط ندارم که بپرسم چیکار کرد،شاید حداقل بتونم یک موسسه اعزام دانشجو پیدا کنم.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

دوست عزیز تجربه من و خیلی از بچه ها میگه که موسسات فقط نقش یک دلال رو ایفا میکنن و آینده شما واسشون مهم نیست [کما اینه ممکنه اطلاعات تخصصی در مرد رشته مورد نظ شما هم نداشته باشن مثلا مدیر یک موسسه ممکنه مهندس باشه شایدم دیپلم چطور میتونه به شما در مورد پزشکی کمک کنه !ولی برای شروع بد نیست که شما یک سری اطلاعات کلی ازشون بگیرید ولی کار اصلی رو خودتون باید انجام بدید چرا سایت دانشگاههایی رو که مدنظرتون هست تک تک چک نمی کنید ؟و از طریق ایمیل از دانشکده های پزشکی سوالاتتون رو بپرسید QUOTE=niloofarane;191363]راستش من حال و حوصلهٔ لیسانس گرفتن اونم تو رشتهٔ مرتبط با پزشکی‌ رو ندارم.کسی‌ رو میشناختم که پزشکی‌ اصفهان قبول شد بعدش بلافاصله رفت آمریکا الانم باهاش ارتباط ندارم که بپرسم چیکار کرد،شاید حداقل بتونم یک موسسه اعزام دانشجو پیدا کنم.[/QUOTE]

Lightbulb پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي با ديپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط ayda_asi نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarane نمایش پست ها
    راستش من حال و حوصلهٔ لیسانس گرفتن اونم تو رشتهٔ مرتبط با پزشکی‌ رو ندارم.کسی‌ رو میشناختم که پزشکی‌ اصفهان قبول شد بعدش بلافاصله رفت آمریکا الانم باهاش ارتباط ندارم که بپرسم چیکار کرد،شاید حداقل بتونم یک موسسه اعزام دانشجو پیدا کنم.
    برای من یه سوالی پیشومده که شما آیا برای رفتن میخای پزشکی بخونی یا برای پزشکی خوندن میخای بری؟

شما وضعیتت مثه خوده منه که دیپلم ریاضی داری و پیش تجربی.

یبار دیگم من گفتم تو یه پست دیگه که کلن اینکار اشتباهه و اینکه شما بخای خارج از ایران با دیپلم ریاضی پرشکی بخونی دبگه بدتر.
    که البته یکی جواب منو داد که همچی به علاقه مربوطه ٬ که اصلن هم اینطوری نیست ٬ چون علاقه وقتی منطقی باشه میتونه تاثیر گذار باشه.

من نمیخام شما رو دلسرد کنم ولی اینکه شما میگی بین پرستاری و پزشکی !! میخام انتخاب کنم ٬ مثه کسی صحبت میکنی که پول زیادی داره و میخاد ماشین بخره ولی هیچ اطلاعاتی از ماشین و فنی و اینها نداره و تازه میخاد بهترین انتخاب رو هم بکنه.

تو تمام امتحانات پزشکی دنیا ٬ بچه های ایرانی تو امتحانات تئوری نمره های خیلی تاپی هم میارن و نوبت به امتحانات عملی که میرسه همه جا میزنن.

من سوابق تحصیلی شما و اینکه چقدر کار آزمایشگاهی کردی و یا تاحالا بالاسر جنتا مریض رفتی رو نمیدونم ٬‌ولی احساس میکنم نمی دونید دارید چیو انتخاب میکنید !!
    چون انتخاب بین پرستاری یا پزشکی ٬ مثل انتخاب بین وانت یا تریلی 18 چرخه...!!

Junior Member

برای من یه سوالی پیشومده که شما آیا برای رفتن میخای پزشکی بخونی یا برای پزشکی خوندن میخای بری؟یبار دیگم من گفتم تو یه پست دیگه که کلن اینکار اشتباهه و اینکه شما بخای خارج از ایران با دیپلم ریاضی پرشکی بخونی دبگه بدتر.
    که البته یکی جواب منو داد که همچی به علاقه مربوطه ٬ که اصلن هم اینطوری نیست ٬ چون علاقه وقتی منطقی باشه میتونه تاثیر گذار باشه.

من نمیخام شما رو دلسرد کنم ولی اینکه شما میگی بین پرستاری و پزشکی !! میخام انتخاب کنم ٬ مثه کسی صحبت میکنی که پول زیادی داره و میخاد ماشین بخره ولی هیچ اطلاعاتی از ماشین و فنی و اینها نداره و تازه میخاد بهترین انتخاب رو هم بکنه.

تو تمام امتحانات پزشکی دنیا ٬ بچه های ایرانی تو امتحانات تئوری نمره های خیلی تاپی هم میارن و نوبت به امتحانات عملی که میرسه همه جا میزنن.

من سوابق تحصیلی شما و اینکه چقدر کار آزمایشگاهی کردی و یا تاحالا بالاسر جنتا مریض رفتی رو نمیدونم ٬‌ولی احساس میکنم نمی دونید دارید چیو انتخاب میکنید !!
    چون انتخاب بین پرستاری یا پزشکی ٬ مثل انتخاب بین وانت یا تریلی 18 چرخه...!!
    سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی هاتون.
    من می خوام پزشکی و یا پرستاری بخونم ولی نه در ایران
    چون در جریان هستم که بعد از اتمام تحصیل چه مشکلاتی داره . (من پدر وبرادرم پزشک هستم و خواهرم پرستار) پس به طور کلی در جریانه مشکلات ایندو تا رشته هستم . من دیپلم ریاضی گرفتم که واسه کنکور راحت تر باشم . درسته فقط پیش تجربی دارم ولی به طور کافی با رشته ای مثله زیست آشنا هستم همه ی تحقیقام که تو کشور و استان رتبه آورده مربوط به همین رشته بودند .
    یوقت به رشته پرستاری توهین نکرده باشم ٬ چون قصدم مقایسه حجم درسی بود ٬ گرچه تو این خراب شده پرستارها خیلی زحمت میکشن ٬ وآخر هم همیشه بدهکارن
    درسته که پزشکی حجم درس هاش سنگین تره ولی پرستاری تو کشور های دیگه از ارزش و اهمیت بیشتری برخورداره . واسه همینه که به طور مثال احتمال بی کار شدن یه پزشک خیلی بیش تر از بی کار شدن پرستاره .

Junior Member

سلام دوستان . من یه سری اطلاعات جدید واسه تحصیل تو رشته ی پزشکی بدست آوردم خواستم با شما هم در میان بذارم .
    برای کشوری مثل استرالیا یا نیوزیلند نمی شه مستقیم پذیرش پزشکی گرفت . ولی پذیرش پرستاری امکانش هست و بعد از اتمام می شه به پزشکی تغییر رشته داد .
    البته می شه از رشته های مثل زیست شناسی و ... هم بعد از لیسانس تغییر رشته داد منتهی امتحان ورودی هم داره .
    شرایط تحصیل تو رشته پرستاری استرالیا
    هزینه دانشگاه از 13000 تا 20000 دلار استرالیا بسته به داشنگاه فرق می کنه .
    مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
    IELTS 6.6
    هزینه زندگی سالیانه 18000 دلار

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها
    سلام

بستگی به کشوری داره که میخوای اقدام کنی
    ولی همشون مدرک زبان میخوان
    اگر میخوای اروپا بری باید IELTS با نمره خوب داشته باشی. (معمولا 6 به بالا خوبه)
    خیلی از کشورها دانشجوی خارجی قبول نمیکنن، برای بعضی ها هم (مثل آلمان) باید اول در رشته پزشکی در یکی از دانشگاههای ایران پذیرفته بشی و بعد میتونی اپلای کنی و پذیرش بگیری.
    باقی کشورها هم میتونی مستقیم اقدام کنی(مثل انگلیس، مالزی، هند و...)
    سلام..اگر کسی در دانشگاه آزاد پزشکی قبول شه هم می تونه واسه آلمان اقدام کنه و پذیرش بگیره؟؟فاند هم می دن؟
    ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

تا اونجایی که من اطلاع دارم آلمان دانشگاه آزاد ایران رو قبول نداره یعنی واسه اینکه شما بخواهید از یک دانشگاه معتبر در آلمان پذیرش بگیرید یکی از شرایطش پذیرفته شدن در کنکور سراسری ایرانه (حتی پیام نور) یا باید دانشگاه آزاد رو تموم کرده باشید یعنی لیسانس دانشگاه آزاد در آلمان برابر یک کسی است که در کنکور سراسری پذیرفته شده است حتی اگر واحدی هم پاس نکرده باشه .

ولی من سال گذشته جایی میخوندم که دانشگاه آزاد مدارکی رو به سفارت آلمان ارایه کردن که کیفیت آزاد هم مثل دولتی بالاست تا این محدودیت برای فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد بر داشته بشه ولی نمیدونم پذیرفته شد یا خیر.
    شاید بتونید از موسسه DAAD در تهران(شنیدم که تعطیلش کردن شاید دوباره باز شده باشه) یا حتی بخش فرهنگی سفارت آلمان پیگیری کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    سلام..اگر کسی در دانشگاه آزاد پزشکی قبول شه هم می تونه واسه آلمان اقدام کنه و پذیرش بگیره؟؟فاند هم می دن؟
    ممنون.
    ویرایش توسط Royal2009 : March 13th, 2010 در ساعت 02:35 PM