صفحه 45 از 64 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    اگر پست های قبلی رو کمی زحمت میکشیدید میخوندید بارها نوشته شده. برای استفاده از هر مدرکی که میگیرید باید مهر سازمان مربوطه حالا میخواد وزارت بهداشت باشه یا علوم یا... روی مدرکتون بخوره. و تاییدش کنه. وگرنه کاغذ پاره ای بیش نیست.
    ایشون سوالشون چیز دیگه ای هست. میپرسه با مدرک دانشگاه نا معتبر ایا میشه خارج از کشور کار کرد. جوابش بله هست. برای کار کردن در خارج از ایران شما با سیستم ایران کاری نخواهی داشت. سیستم ایران فقط داخل مرزهای ایران کار میکنه!!! دانشگاهی که ایران نا معتبر میدونه فقط در ایران نا معتبر هست. بقیه دنیا قبولش دارن.
    البته این نکته رو هم باید بدونی که پزشکی هر کشوری برای همون کشور ساخته شده و کار کردن با مدرک پزشکی یک کشور در کشور دیگه به اسونی ممکن نیست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    ایشون سوالشون چیز دیگه ای هست. میپرسه با مدرک دانشگاه نا معتبر ایا میشه خارج از کشور کار کرد. جوابش بله هست. برای کار کردن در خارج از ایران شما با سیستم ایران کاری نخواهی داشت. سیستم ایران فقط داخل مرزهای ایران کار میکنه!!! دانشگاهی که ایران نا معتبر میدونه فقط در ایران نا معتبر هست. بقیه دنیا قبولش دارن.
    البته این نکته رو هم باید بدونی که پزشکی هر کشوری برای همون کشور ساخته شده و کار کردن با مدرک پزشکی یک کشور در کشور دیگه به اسونی ممکن نیست.
    والا هرجا ما پرسیدییم مثلا برای کشور آلمان به عنوان نمونه برای کسی که وزارت بهداشت مدرکش رو تایید نمیکرد (مدرک پزشکی رو از ارمنستان گرفته بود) المان هم دانشگاهاش جواب میدادند که شما تبعه ایران هستی و مدرکت باید ابتدا توسط کشور خودت ارزشیابی بشه. ولی هر کس تاییده وزارت بهداشت رو داشت. به راحتی رفت با همون مدارکی که از ارمنستان و .... گرفته بود کارشو کرد.
    حالا شما رشتتون هست بهتر میدونید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    من پزشکی دوس دارم بخونم ولی موندم چیکار کنم؟؟
    به نظر شما مهندسی برق یا پزشکی ؟
    دوست عزیز اینا نظرات شخصی هست و باتوجه به روحیات و امکانات اتخاذ میشه. ببین وضعیت خودت چطوره. ممکنه برای من مهندسی خوب باشه ممکنه برای شما پزشکی. کسی ممکنه حتما براش مهم باشه بره آمریکا یا کانادا و تخصص پزشکی بگیره که طبیعتا روند زمان بر تر و سخت تری خواهد داشت تا مهندسی حالا یک کسی ممکنه به خاطر اینکه این راهو راحتتر بره مهندسی بخونه. کسی دیگه خود کار پزشکی رو دوست داره یا سختی هاشو قبول میکنه یا اینکه از یک سری شرایط به خاطر یک سری دیگه میگذره.
    ضمن اینکه پزشکی 7 سال طول داره ها بعد دوباره کورس گذاشتن برای تخصص شروع میشه که خیلی ها توی این مسیر دیگه علاقه یا حوصلشو ندارند. خوب فکر کنید.

میشه جواب سوال من رو بدید
    بین مهندسی برق و پزشکی گیر کردم من الان دانشجوی مهندسی برق توی ایران هستم اصلا میصرفه پزشکی خوند؟؟ اصلا نظر شما در مورد من چیه؟؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    میشه جواب سوال من رو بدید
    بین مهندسی برق و پزشکی گیر کردم من الان دانشجوی مهندسی برق توی ایران هستم اصلا میصرفه پزشکی خوند؟؟ اصلا نظر شما در مورد من چیه؟؟
    چی بگم والا اخه کسی نمیتونه در مورد روحیات. توانمندی ها و امکانات فرد دیگری نظر بده.
    بالاخره مهندسی جزو کم درامد ترین و معمولی ترین مشاغل هست در همه دنیا و برای اینکه بتونید ازش پول خوبی در بیارید باید خیلی زحمت بکشید و واقعا جزو بهترین ها باشید. اما زود بازده هست. ریسکش کمتره. امکان مهاجرت رو راحتتر فراهم میکنه. ادامه تحصیلش امکانش بیشتره. موقعیت های بیشتری فراهمه. برای روحیه های متنوع مشاغل متنوع داره. یعنی از م. شیمی بگیر که با ماده و مولکول سر و کار داره تا عمران و مکانیک که با اهن و تیرچه و پیچ و مهره و ابزار سروکار دارند تا کامپیوتر و کد نویسی و ... موقعیت فراهم میکنه برای هر شخصی دانشکدهای پذیرنده هم که زیاااااد.
    برای پزشکی آقای عرفان فکر میکنم بهتر بتونند راهنمایی کنند. چون رشتشون هست.

من الان از دانشگاه های ژجیانگ چین و.گلف مدیکال دبی پذیرش برای پزشکی دارم واقعا به پزشکی علاقه دارم ولی خانواده ام نمیزارن از کشور خارج بشم کنکور هم نمیتونم بدم یعنی اگه پزشکی قبول بشم نمیتونم برم به خاطر سربازی لعنتی حالا موندم چیکار کنم

آقا جواد یک 24 ساعت از یکی از رزیدنت های جراحی یا حتی داخلی بخواه باهاشون کشیک بدی-shadow doctor- یعنی توی این 24 ساعت حداقل 20 ساعتش رو بیداری و می بینی همه بهت دستور و ناسزا می گن! از سال بالایی تا مریض تا همراه مریض و پرستار و.... فردا صبح سر مورنیگ ریپورت استاد ها بهت حال می دن! بعد از 3 تا کشیک ببین چطوره! یا ترجیح می دی بری آزمایشگاه از 8 تا حداکثر 4 بعدازظهرکار کنی مقاله بدی شب هم سر وقت بخوابی تلفنت هم نصف شب هی زنگ نخوره! شما نزدیک 100 پست در این 3 هفته گذشتی و دوستان هر چه سعی کردن منطقی شما رو توجیه کنن نشده!
    و گوش نمی دی! با زندگیت بازی نکن !.درس ها وطاقت فیزیکی و روانی پزشکی بسیار فراتر از چیزی که تا الان تجربه کردی.فوق و حتی دکترا تو رشته خودت بگیر و رشته تو به یک جایی برسون و از ازش لذت ببر

erfan1985 آواتار ها

والا هرجا ما پرسیدییم مثلا برای کشور آلمان به عنوان نمونه برای کسی که وزارت بهداشت مدرکش رو تایید نمیکرد (مدرک پزشکی رو از ارمنستان گرفته بود) المان هم دانشگاهاش جواب میدادند که شما تبعه ایران هستی و مدرکت باید ابتدا توسط کشور خودت ارزشیابی بشه. ولی هر کس تاییده وزارت بهداشت رو داشت. به راحتی رفت با همون مدارکی که از ارمنستان و .... گرفته بود کارشو کرد.
    حالا شما رشتتون هست بهتر میدونید.
    چنین چیزی صحت نداره. من تا به حال نشنیدم. شما برای ورود به سیستم پزشکی هر کشوری باید از سد نضام پزشکی همون کشور رد بشی. مثلا برای کار در کانادا به عنوان پزشک باید مراحل مربوطه رو طبق قوانین نظام پزشکی کانادا طی کنی. حالا اگه بعدش خواستی بری یه کشور دیگه کار کنی (مثلا امریکا) دوباره از نو باید همه مراحل رو طی کنی و اصلا کاری ندارن که مدرکت قبلا کجاها تایید شده. این ها همه جای دنیا هست.
    ایران شاید تنها کشوری هست که دانشگاه رو نا معتبر اعلام میکنه که به نظرم کار منطقی نیست. اگر فکر میکنید سواد طرف پایین هست ازش امتحان بگیرید و دوره های تکمیلی بذارید ببینید از پسش بر میاد یا نه. همون کاری که در اکثر دنیا انجام میشه. مثلا همین کانادا براش اهمیتی نداره که مدرکتون رو از یه دانشگاه خفن تو المان گرفتین یا یه دانشگاه داغون تو گامبیا. بهتون میگه بیا 3 تا امتحان بده و مصاحبه شو و چند سال دوره بگذرون.

شما میتونی تابعه هر کشوری باشی و مدرکت رو از جای دیگه ای گرفته باشی. این موضوع خیلی رایجه. احتمالا اون دانشگاههای المان دنبال چیز دیگه ای بودن. مثلا ممکنه ازشون سابقه کار خواسته بودن و یا ریپورت نظام پزشکی خواستن که کسی که در ارمنستان پزشکی خونده و اونجا کار نکرده این چیزها رو نداره.
    ویرایش توسط erfan1985 : April 10th, 2014 در ساعت 01:06 AM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    چنین چیزی صحت نداره. من تا به حال نشنیدم. شما برای ورود به سیستم پزشکی هر کشوری باید از سد نضام پزشکی همون کشور رد بشی. مثلا برای کار در کانادا به عنوان پزشک باید مراحل مربوطه رو طبق قوانین نظام پزشکی کانادا طی کنی. حالا اگه بعدش خواستی بری یه کشور دیگه کار کنی (مثلا امریکا) دوباره از نو باید همه مراحل رو طی کنی. این ها همه جای دنیا هست.
    ایران شاید تنها کشوری هست که دانشگاه رو نا معتبر اعلام میکنه که به نظرم کار منطقی نیست. اگر فکر میکنید سواد طرف پایین هست ازش امتحان بگیرید و دوره های تکمیلی بذارید ببینید از پسش بر میاد یا نه. همون کاری که در اکثر دنیا انجام میشه. مثلا همین کانادا براش اهمیتی نداره که مدرکتون رو از یه دانشگاه خفن تو المان گرفتین یا یه دانشگاه داغون تو گامبیا. بهتون میگه بیا 3 تا امتحان بده و مصاحبه شو و چند سال دوره بگذرون.

شما میتونی تابعه هر کشوری باشی و مدرکت رو از جای دیگه ای گرفته باشی. این موضوع خیلی رایجه. احتمالا اون دانشگاههای المان دنبال چیز دیگه ای بودن. مثلا ممکنه ازشون سابقه کار خواسته بودن و یا ریپورت نظام پزشکی خواستن که کسی که در ارمنستان پزشکی خونده و اونجا کار نکرده این چیزها رو نداره.
    آره شماره نظام پزشکی که اصلی ترین دلیلشون بود.
    اما همش میگفتن شما تبعه ایران هستی و باید مدرکت ابتدا به ساکن در کشور خودت معتبر باشه بعد وارد سیستم اینجا بشی.
    کسی هم پشنهاد داد که مدرک رو ببرند در سفارت آلمان در اون کشور و تایید کنند که دانشگاه مورد تایید آلمان هست اما سفارت آلمان هم ارجاع داد به رایزنی علمی ایران که آیا از نظر شما این معتبر هست یا خیر؟
    برای ویزای آلمان هم که میخواست اقدام کنه سافرت آلمان در تهران مدرکی که مهر وزارت بهداشت نداشت اصلا فاقد اعتبار دونست!

erfan1985 آواتار ها

آره شماره نظام پزشکی که اصلی ترین دلیلشون بود.
    اما همش میگفتن شما تبعه ایران هستی و باید مدرکت ابتدا به ساکن در کشور خودت معتبر باشه بعد وارد سیستم اینجا بشی.
    کسی هم پشنهاد داد که مدرک رو ببرند در سفارت آلمان در اون کشور و تایید کنند که دانشگاه مورد تایید آلمان هست اما سفارت آلمان هم ارجاع داد به رایزنی علمی ایران که آیا از نظر شما این معتبر هست یا خیر؟
    برای ویزای آلمان هم که میخواست اقدام کنه سافرت آلمان در تهران مدرکی که مهر وزارت بهداشت نداشت اصلا فاقد اعتبار دونست!
    احتمالا اگه ایشون از سفارت المان در ارمنستان اقدام میکرد چنین موردی پیش نمیومد. به هر حال این یه مورد بسیار خاص و استثنایی هست. هر کشوری در این زمینه به میل خودش برخورد میکنه. در مورد پزشکی کار درست و منطقی اینه که همون جایی پزشکی بخونید که میخوایید بعدها زندگی و کار کنید. وگرنه باید سالها عذلب و بدبختی تحمل کنید.