صفحه 55 از 64 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    من خواهرم با نصف این هزینه داره توی امریکا تحصیل میکنه اتفاقا رشتش هم داروسازیه. ولی خب باید مصایبش رو تحمل کنید دیگه امتحاناتو و گرفتن لیساسن و بعدا وارد شدن به رشته. اما ارزششو داره .

خب تو آمریکا که باید قبلش ی لیسانس از زیر شاخه های پزشکی داشته باشیم بهتره که از لیسانس برم اونجا یا این که لیسانسو اینجا بخونم؟؟
    میشه یکم بیشتر توضیح بدید من راجع به آمریکا اطلاعات زیادی ندارم در این باره
    ولی فکر میکنم خوندن رشته های پزشکی تو آمریکا و کانادا خیلی سخت باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    با این مقدار هزینه هرجایی دوست داشته باشید میتونید تحصیل کنید!
    تایید هست به صورت مشروط. البته.

استرالیا و انگلستان چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezazzt نمایش پست ها
    اگه کسی لیسانس معماری، عمران، کامپیوتر و ... از ایران داشته باشه، این مدرک به عنوان پریمد حساب میشه؟
    در واقع دو تا موضوع هست:
    1. لیسانس غیرمرتبط با پزشکی
    2. لیسانس از ایران
    سلام
    خب شما توضیح ندادین کدوم کشور مد نظرتون هست ولی با توجه به مساله لیسانس که عنوان کردین من احتمال رو میزارم بر این اساس که نظر شما آمریکای شمالی هستش!
    دوست گلم بارها تو همین تاپیک در این مورد بحث شده!ببینید اول اینکه لیسانس باید مرتبط(یا بطور کلی از علوم پایه) باشه!
    و بعد هم اینکه باید لیسانستون از همون کشوری باشه که میخواید درش پزشکی بخونید اینم به علت کروکلوم های لیسانستون هست!خیلی بعید هست سرفصل دروس(در کشوری مثل ایران) با سرفصل های مشابه در کشور دیگری (بخصوص آمریکا و کانادا) مطابقت داشته باشه و در نتیجه مدرک شما ارزشیابی نخواهد شد یا تعداد زیادی از واحدهاتون رو مجدد باید پاس کنید!(البته در صورتیکه لیسانستون مرتبط باشه)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    سلام
    خب شما توضیح ندادین کدوم کشور مد نظرتون هست ولی با توجه به مساله لیسانس که عنوان کردین من احتمال رو میزارم بر این اساس که نظر شما آمریکای شمالی هستش!
    دوست گلم بارها تو همین تاپیک در این مورد بحث شده!ببینید اول اینکه لیسانس باید مرتبط(یا بطور کلی از علوم پایه) باشه!
    و بعد هم اینکه باید لیسانستون از همون کشوری باشه که میخواید درش پزشکی بخونید اینم به علت کروکلوم های لیسانستون هست!خیلی بعید هست سرفصل دروس(در کشوری مثل ایران) با سرفصل های مشابه در کشور دیگری (بخصوص آمریکا و کانادا) مطابقت داشته باشه و در نتیجه مدرک شما ارزشیابی نخواهد شد یا تعداد زیادی از واحدهاتون رو مجدد باید پاس کنید!(البته در صورتیکه لیسانستون مرتبط باشه)
    بنده رشته ام پزشکی نیست ولی امیدوارم دوستان اجازه بدهند بعضی اطلاعات رو اینجا اصلاح کنم.
    لیسانس ایران در امریکا و کانادا ارزشیابی میشه و سرفصل های دروسش در اکثر رشته ها هم تقریبا با امریکا مشابه است (بجز چند درس عمومی). بعنوان مثال موسسه WES تطبیق دروس لیسانس را نه فقط برای ادامه تحصیل بلکه برای مهاجرت و غیره هم انجام میده.
    اگر لیسانس غیر مرتبط دارید ممکنست مجبور شوید قبل از اقدام چند تا درس مربوطه را بطور متفرقه بگذرانید. بعنوان مثال شرایط پذیرش دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو کانادا برای داوطلبان بین المللی در لینک زیر هست:

http://www.md.utoronto.ca/admissions...ergraduate.htm
    http://www.md.utoronto.ca/admissions...mation/faq.htm

مشکل اصلی ادامه تحصیل پزشکی در امریکا هزینه بالا (بیش از 200 هزار دلار برای کل تحصیل) و در کانادا دشواری پذیرش است (ظرفیت پذیرش پزشکی در کانادا عمدتا به داوطلبان بومی اختصاص دارد و پذیرشش (برای خود کانادایی ها) هم از قبولی در پزشکی دانشگاه تهران سخت تر است). من خودم چندین دوست کانادایی داشتم که با معدلهای بالا از دانشگاه تورنتو فارغ التحصیل شده بودند و بعد از چند سال تلاش و اپلای بعضا توانستند در دانشگاههای استانهای دورافتاده کانادا پذیرش بگیرند. بعضی ها هم کلا کانادا را ول کردند و برای ادامه تحصیل پزشکی به کارائیب رفتند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنده رشته ام پزشکی نیست ولی امیدوارم دوستان اجازه بدهند بعضی اطلاعات رو اینجا اصلاح کنم.
    لیسانس ایران در امریکا و کانادا ارزشیابی میشه و سرفصل های دروسش در اکثر رشته ها هم تقریبا با امریکا مشابه است (بجز چند درس عمومی). بعنوان مثال موسسه WES تطبیق دروس لیسانس را نه فقط برای ادامه تحصیل بلکه برای مهاجرت و غیره هم انجام میده.
    اگر لیسانس غیر مرتبط دارید ممکنست مجبور شوید قبل از اقدام چند تا درس مربوطه را بطور متفرقه بگذرانید. بعنوان مثال شرایط پذیرش دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو کانادا برای داوطلبان بین المللی در لینک زیر هست:

http://www.md.utoronto.ca/admissions...ergraduate.htm
    http://www.md.utoronto.ca/admissions...mation/faq.htm

مشکل اصلی ادامه تحصیل پزشکی در امریکا هزینه بالا (بیش از 200 هزار دلار برای کل تحصیل) و در کانادا دشواری پذیرش است (ظرفیت پذیرش پزشکی در کانادا عمدتا به داوطلبان بومی اختصاص دارد و پذیرشش (برای خود کانادایی ها) هم از قبولی در پزشکی دانشگاه تهران سخت تر است). من خودم چندین دوست کانادایی داشتم که با معدلهای بالا از دانشگاه تورنتو فارغ التحصیل شده بودند و بعد از چند سال تلاش و اپلای بعضا توانستند در دانشگاههای استانهای دورافتاده کانادا پذیرش بگیرند. بعضی ها هم کلا کانادا را ول کردند و برای ادامه تحصیل پزشکی به کارائیب رفتند.
    راستش من تجربه شخصی خودم رو گفتم!ببینید با توجه به شبیه بودن دوره های پزشکی در فیلیپین در قیاس با آمریکای شمالی چندین نفر از دوستان خودم با داشتن لیسانس میکروبیولوژی نتونستن برای دوره 4 ساله دوم اپلای کنن و تنها در بهترین حالت ممکن نصف دوره ای که در ایران داشتن رو براشون معادل کردن منم رو همین حساب گفتم چون دقیقا بحث کروکلوم ها پیش میاد و جدای اون این بحث که مدرکتون رو از کدوم دانشگاه با چه رنکی گرفته باشین حالا سطح علمی در کانادا که بمراتب بالاتر هست اما در مورد رشته های غیرمرتبط تجربه شخصی خودم رو میگم که با داشتن لیسانس مهندسی شیمی-صنایع پتروشیمی واقعا به این نتیجه رسیدم مدرکم بدرد ارزشیابی نمیخوره!پس باز تاکید میکنم بحث سرفصل دروس نه تنها برای وزارت علوم یا بهداشت ایران بلکه برای کل دانشگاه های دنیا مهم هستش و خیلی بعید میدونم به این راحتی واحدها تطبیق داده بشن منتها بازم کانادا مثل خیلی از کشورها دانشگاه به دانشگاه ممکنه قوانین و میزان سخت گیری متفاوت باشه!
    خب دوستان داشتم تو دوره های M.D چین میگشتم یه فروم جالب دیدم کلا مثل اینکه بچه های آمریکای شمالی هم با این دوره های MBBS گیج شدن در صورت دیدنش خالی از لطف نیست :دی
    http://forums.studentdoctor.net/thre...-china.739499/

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Farnouosh نمایش پست ها
    ببخشید این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست؟؟
    شرایطش چیه؟؟

با این هزینه ای که گفتم جای دیگه ای غیر از ایرلند هم میشه داروسازی خوند؟؟؟
    ایرلند فقط هزینه تحصیلش سالی بین 50 تا 60 هزار دلار هست. هزینه زندگی هم به نسبت بالا هست در ایرلند. یعنی باید کم کمش 300 میلیون رو داشته باشید. من یکی از دوستام اهل ایرلند هست به من میگفت که حتی خود ایرلندی ها هم از پس هزین ههای تحصیل در این رشته برنمیان. درمورد دانشگاه سملوایز باید بگم که بله مورد تایید هست از نظر ایران. شما فقط کافیه که یه امتحان ورودی بدید اگه سطح زیانتون خوب باشه حتما پذیرفته میید. هزینه تحصیل در رشته داروسازی هم سالی 10000 دلار هست. هزینه زندگی هم سالی 10000 رو در نظر بگیرید .

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    ایرلند فقط هزینه تحصیلش سالی بین 50 تا 60 هزار دلار هست. هزینه زندگی هم به نسبت بالا هست در ایرلند. یعنی باید کم کمش 300 میلیون رو داشته باشید. من یکی از دوستام اهل ایرلند هست به من میگفت که حتی خود ایرلندی ها هم از پس هزین ههای تحصیل در این رشته برنمیان. درمورد دانشگاه سملوایز باید بگم که بله مورد تایید هست از نظر ایران. شما فقط کافیه که یه امتحان ورودی بدید اگه سطح زیانتون خوب باشه حتما پذیرفته میید. هزینه تحصیل در رشته داروسازی هم سالی 10000 دلار هست. هزینه زندگی هم سالی 10000 رو در نظر بگیرید .

اینی که شما گفتید من درنظر بگیرم که کمتر از چیزیه که تو جمله ی اولتون گفتید!

اینی که شما گفتید من درنظر بگیرم که کمتر از چیزیه که تو جمله ی اولتون گفتید!
    نه دیگه شما دقت نکردین!ایشون گفتن 300 میلیون برای خاک بریتانیا(اینجا طبق هدف شما مثلا ایرلند) ولی اون 20هزاردلاری که گفتن منظورشون مجارستان بود!خب بالطبع هزینه ها در بریتانیا/کانادا/آمریکا/نیوزلند و استرالیا بالا هستش!

خب پس فک کنم با این شرایطی که هست باید کلن بیخیال بشم
    الان به نظر شما بهترین کار برای من چیه؟؟
    خیلی ناامید شدم

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

خیلی ناامید شدم
    مگه نگفتین سالی 200 میلیون میتونید هزینه کنید. پس شکلی ندارید کلی کشور هست که میتونید توش تحصیل کنید. مثلا اسلواکی که امتحان ورودیش همین تهران برگزار میشه. یا همین دانشگاه دبرسن مجارستان که من خودم توش 2 سال درس خوندم. یا جمهوری چک،لهستان حتی دانشگاه رم تورورگاتا هم یه کورس داروسازی به انگلیسی برگزار میکنه که یه امتحان ورودی داره .این لینک رو بخونید در مورد نحوه ثبت نامش توضیح داده. http://farmacia.uniroma2.it/8-news/v...-students.html

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

خیلی ناامید شدم
    ببین خواهر عزیزمون
    برای پزشکی خوندن برای ما که ایرانی هستیم چند شاهراه کلی )) وجود داره دیگه انتخاب با خودتون
    1. کنکور ایران/قبولی در دانشگاه های سراسری.آزاد و بین الملل(اگه حوصله گوشه کنایه های بچه های سراسریو داریدا چون الان خیلی واکنش نشون میدن بچه ها نسبت به این مسئله که بین الملل ها باهاشون سر یه کلاس بشینن)
    2. کشوری مثل آلمن هم میشه(صد در صد نیست ممکنه هم نشه) رفت و کالج خوند و معدلتون بالا باشه شانس ورود دارید ولی خب ظرفیت ها کلا کمه.
    3. خوندن زبان ایتالیایی و امتحان شرکت کردن و سنجیدن امکان قبولی هم دیگه واقعا بستگی به خودتون داره امتحانش بالاخره کسانی که شرکت کردند بهتر میتونن نظر بدن در بارش. اما به صورت کلی من شنیدم مشکله. و اینطوری نیست فرمالیته باشه و ....
    4. پزشکی خوندن در هند با هزینه حدودا 120 تا 190 هزار دلار برای کل دوره که خب شما ظاهرا تحمل شرایطشو ندارید و البته حقم دارید
    5. پزشکی خوندن در روسیه و بلاروس
    6 نهایتا خوندن پزشکی با ریسک تایید از طرف ایران البته در چین به صورتی که طبق گفته یکی از دوستان تاپیک چین که بعد از MBBS یک دوره MD دو ساله هم بخونید و من که وزارت بهداشت ظاهرا تاکید داره باید محتوی این دو دوره بشه 85 درصد دوره های داخل. خودMBBS رو ارزشیابی نمیکنه به عنوان پزشکی ولی با MD اگه محتوی 85 درصد بشه ارزشیابی ممکنه که اگه نشه دیگه هم زمان برهدر رفته هم پول
    دیگه این خودتونید که باید انتخاب کنید
    .......................
    بابا به خدا این همه رشته خوب هست رشته های پر کاربرد مهندسی مثلا چه عیبی دارند . موفقیت فقط پزشکی خوندن نیست پزشکیم یه رشته مثل بقیه رشته ها تازه اهمیت رشته های مهندسی رو نگاه کنید کشوری مثل آمریکا چقدر روشون حساسه توی لیستاش لقب حساس! بهشون میده کنترل میکنه برای ورود و .......و در حالیه که برای پزشکی همون سطح علمی و پول کفایت میکنه برای آمریکا که دیگه در راس در نظر فرضش کنیم.
    .................................................. ..........
    این برای شما نیست کلی میگم
    به شخصه معتقدم زحمتی که بچه های مهندسی برای بدست اوردن مدرک دکترا هست مخصوصا در سطوح بالا مثلا امریکا به نسبت بسنجیم بیشتر از رشته ای مثل پزشکی هست ولی سیاستگذاری های غلط سیستم آموزش عالی در کشور ما باعث شکل گیری ذهنیت صد در صد غلط برتری پزشکی به سایر رشته ها شده. که خدا رو شکر این حباب شیشه ای تا 7-8 سال دیگه به کلی نابود خواهد شد بمانید و ببینید .منتظر سیل خروجی های جدید باشید متوجه میشید چی میگم.