صفحه 61 از 64 نخستنخست ... 115152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط Melefi نمایش پست ها
    سلام صبح به خیر
    ...........................
    سلام
    با توجه به اینکه موضوع پیام خصوصی شما چند کاربر دیگر هم پی ام داده بودند و یک مقدار وقتم محدوده برای 10-12 نفر جواب خصوصی بفرستم اینجا مینویسم چیزایی رو که پرسیده بودید امیدوارم بدرتون بخوره و سایر کسانی هم که پرسیده بودند
    در باره سوالتون راجع به زیست
    ببینید بزرگترین اشتباهات ممکن رو در این درس تا الان مرتکب شدید با توجه به چیزایی که نوشتید.
    کتابهای زیست و بایولوجی کمپل و ...... اصلا بدرد کنکور نمیخورند . خیلی پیشرفته هستند خیلی خوب هستند واقعا مطالب رو کامل توضیح دادند ولی بدرد کنکور نمیخورند. و هرچی ازشون نیاز بوده توی همین زیست شناسی ها دبیرستان اومده بقیش به درد کنکور مستقیما نمیخوره مخصوصا با وقت محدود یک ساله و سوالاتی که واقعا باید به اندازه یه پزشک عمومی بلد باشی بتونی جوابشون بدی. دیگه گذشت دوران سوال طرح کردن اینکه جای سانترومر کجاست و ....
    الان سوال بهت میدن هر گزینه خودش ترکیب چند فصل از کتاب درسی هست مثلا : کدوم گزینه صحیحه؟
    1.نبود حاصل اکسایش نیکوتین امین آدنین دی نوکلیتید حجم واکوئل نوعی سلول رو افزایش میده (برای این سوال شما اول باید روی درس شیمی مسلط باشی بدونی اون ماده چیه اصلا! بعد باید بدونی اصلا چه نوع سلولهایی واکوئل دارند . بعد ببینی حجم واکوئل چرا اصلا تغییر میکنه . بعد بدونی آیا اون سلولهایی که واکوئل دارند استثنائی درشون وجود داره! حالا خودت حساب کن توی کتابی که کلمه به کلمه سلول و .... هست یک استثنا رو چطور باید در زمان کنکور پیدا کنی!)
    2. در تنه استخوانهای متصل به تنه بعد از 5 سالگی گلوبول سازی همچنان انجام میشه(برای حل این سوال دقیقا باید از مرحله جنین سازی در رحم رو فول باشی و مسلط تا تشکیل ضربان و گلوبول و بافتبندی ماهیچه ای و اسکلتی رو)
    3.آنتی زنهای بیگانه بر روی ویروس آبله حاصل چرحه لیتیک این ویروس در گاو است(چرخه لیتیک چیه؟(خودش کلی سوال داره و مبه و سخته) ویروس آبله اصلا میتونه دارای چرخه لیتیک باشه. گاو به عنوان میزبان باید چه شرایطی داشته باشه تا سوال به قطعیت و بدون قید اورده شده باشه توجه کن که نگفته ممکنه/گاهی/توانایی/ یا هرچی صریح گفته حاصل.... یعنی همه و بدون استثناء)
    و سوالات اینچنینی
    منظورم از گفتن اینها چی بود؟
    میخوام بگم شما باید زیست شناسی رو برای درصد زدن نخونی باید باید ثل یک آناتومیست روی مباحث زیست و بافتهای بدن مسلط بشی تازه اونم نه یک گونه بلگه سه گونه انسان حیوان و گیاه.
    اما راهکارش
    به این صورت بخونید. ابتدا یک دور تمام کتابهای زیست رو بخونید مطالب پراکنده هست در زیست شناسی و نمیشه یک فصل رو خوند و تموم کرد بعد رفت سر فصل بعدی باید کلیت مطالب در ذهنتون شکل گرفته باشه یه مطلبی توی فصل مثلا دوم یه پایه گفته شده بقیش توی فصل پنجم یه پایه دیگه بقیش توی فصل هفتم یک پایه دیگه باید ذهنتون ایندقر پیچیدگی زیست رو درک کنه که توانایی اتصال این مطالب به همدیگه و نتیجه گیری رو داشته باشه. برای این کار ابتدا خواندن و تسلط کلی روی کتاب درسی کلمه به کلمه قید به قید و تفهیمی نه حفظی.
    مرحله دوم تمرکز روی فصول کتاب هست باید دوباره فصل مثلا اول رو بخونید. بعد برید یک کتاب کمک درسی یا جزوه خوب بخونید که مطالب رو ترکیبی کار کرده باشه (مثلا فاگوزیست) بعد برید درسنامه های یکی دوتا کتاب دیگه رو بخونید و بعد بیایید تست های تالیفی بزنید بعد دوباره مرور کتاب و درسنامه و بعد دوباره تست کنکور های گذشته و در پایان بازم مرور کتاب و یا درسنامه به صلاحدید خودتون. در زمان تست زنی هم حتما حتما با دلیل هم رد کنید و هم تایید و حوابهای تشریحی رو برای هر گزینه چه درست و چه غلط رو در زمان درصد گیری یا حلشون ببینید.
    باید تا زمان کنکور حداقل 10-20 بار کتاب رو بخونید که اگر نخونید کارتون به شدت سخت خواهد شد.
    بنده خودم دقیقا 64 بار کتاب رو خوندم! نفر اول اون سالی که ما کنکور دادیم گفت من 85 بار کتابو خوندم! من بیست بار از ایشون کمتر خوندم و اختلافمون شد نزدیک 40 رتبه . روی کتاب بنویسید و علامت بزنید تعداد بارهایی که میخونید.
    نکته بعد قید نویسی هست که باید روی قیدهای کتاب مثل همه/گاهی/برخی/همیشه و .... کامل مسلط باشید.
    هر شب قبل از خواب هم حتما 5 سوال چالش برانگیز زیست رو بخونید این جدای از زیست خوندن شما در طول روز هست و مثلا سرگرمی باهاش کنار بیایید و بعد از 7-8 ماه نتیجش رو ببینید.
    در پایان بالاخره شما مسیر سختی رو روبرو دارید به قول دکتر ولایتی پزشک وقتی وارد این حرفه شد یعنی از قسمت عمده ای از زندگی عادیش باید جدا بشه. درس میشه بخش اعظم زندگی شما که سایر قسمتهای زندیگتون رو تحت تاثیرقرار میده. کار کردن و سروکله زدن با بیمار و بیماری های مختلف. امکان ابتلائ به انواع بیماری ها. چه کسانی که در زمان انترنی یا طبابت سوزن آلوده به HIV یاHB داخل دستشون رفته و همه زندگیشون رو رسما به پای پزشکی گذاشتند. اینها رو هم در نظر بگیرید. و کامل به همه جوانبش فکر کنید. بقیه رشته ها نهایتا توی سن 23-24 میرن سر یه کاری یا یه مدرکی دارند ولی برای پزشکی به قول دکتر هاشمی تا 40-50 سالگی در خدمت درس هستید! و فراغتی ازش ندارید. اونم در طصورت طی کردن تمام مراحل بدون وقفه.
    کامل به این جوانب فکر کنید بعد تصمیم بگیرید.
    امیدوارم بدرد شما و سایر دوستانی که پی ام داده بودند خورده باشه
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه موضوع پیام خصوصی شما چند کاربر دیگر هم پی ام داده بودند و یک مقدار وقتم محدوده برای 10-12 نفر جواب خصوصی بفرستم اینجا مینویسم چیزایی رو که پرسیده بودید امیدوارم بدرتون بخوره و سایر کسانی هم که پرسیده بودند

موفق باشید
    سلام وقتتون به خیر
    بابت وقتی که برای پاسخ دادید ازتون واقعاً ممنونم،من توی درس شیمی،فیزیک،ریاضی اصلاً مشکل ندارم ولی متاسفانه زیست رو به دلیلی که گفتم ضعیفم،ریاضی رو صد میزنم،فیزیک و شیمی رو بین پنجاه تا هفتاد،ولی زیست رو افتضاح،از امروز راهکار شما رو انجام میدم،امیدوارم بتونم با این راه توی زیست پیشرفت کنم،باز هم ازتون بابت وقتی که کذاشتید تشکر میکنم.شما در مورد دانشگاه پردیس هم اطلاعی دارید؟ارزش مدرک پردیس با دانشگاه دولتی برابری میکنه یا نه؟
    البته به ژنتیک هم خیلی علاقه دارم،نظر دوستان با تجربه در مورد ژنتیک چیه؟با چه رتبه ای میشه ژنتیک قبول شد؟

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Melefi نمایش پست ها
    سلام وقتتون به خیر
    بابت وقتی که برای پاسخ دادید ازتون واقعاً ممنونم،من توی درس شیمی،فیزیک،ریاضی اصلاً مشکل ندارم ولی متاسفانه زیست رو به دلیلی که گفتم ضعیفم،ریاضی رو صد میزنم،فیزیک و شیمی رو بین پنجاه تا هفتاد،ولی زیست رو افتضاح،از امروز راهکار شما رو انجام میدم،امیدوارم بتونم با این راه توی زیست پیشرفت کنم،باز هم ازتون بابت وقتی که کذاشتید تشکر میکنم.شما در مورد دانشگاه پردیس هم اطلاعی دارید؟ارزش مدرک پردیس با دانشگاه دولتی برابری میکنه یا نه؟
    البته به ژنتیک هم خیلی علاقه دارم،نظر دوستان با تجربه در مورد ژنتیک چیه؟با چه رتبه ای میشه ژنتیک قبول شد؟
    فقط اگر به رتبه فکر میکنی ریاضی سرمایه گذاری بکن وگرنه اینجا ریاضی بدرد نمیخوره 5 درصد زیست بهتر از 30-40 درصد ریاضی رتبه تو بالا میاره. ریاضی درصد میخوای بزنی فقط برای وقتیه که حتما بخوای توی تهران پزشکی بخونی وگرنه اگر شهرستان هم میری خیلی نمیخواد وقت روی ریاضی بگذاری . نوع خوندن زیست با ریاضی تفاوت زیادی داره اونجا فورمول هست و سوالات تکراری . یعنی فقط کافیه شما چندین بار کنکورهای گذشته رو حل کنی دقیقا میتونی سر جلسه سرعتتو چند برابر کنی و به جواب برسی چون ماهیت ریاضی طوری نیست طراح خیلی بتونه توش مانور بده. یا ابداع کنه از خودش ولی زیست تا دلت بخواد طراح میتونه همه چی رو بهم بریزه و عوض کنه چون کتاب درسی به عنوان مهم ترین منبع کنکور این اجازه رو بهش میده. با وصف کمتر خوندن ریاضی و فیزیک درصد بالاتری رو بدست آوردم بدلیل همون راحتی نسبی تستها و بسته بودن دست طراح برای مانور دادن روی سوالاتشون.
    این عکس لینک کارنامه من هست در سایت کانون ببین بالانست سعی کن اینطوری باشه
    در مورد ژنتیک هم رشته خوبی هست با رتبه های تا 3000 هم میشه تهران قبول شد البته زمان ما الانو دقیق نمیدونم
    بین الملل هم تا وقتی نمیاوردن کنار ما بشینن خوب بود نه اونا کاری به ما داشتن نه ما به اونا الان کلاسامون شده 110 نفر!!!!!! لاین های بیمارستان هرکی قدش کوتاهتر باشه هیچی نمیبینه و هیچی یاد نمیگره چون جا نیست و این عقبها هم چیزی معلوم نیست! کلاسها هم به سبب حضورشون همه چی درش هست دیگه از بحث راجع به مدل مو و ماشین و GF BF و این مسخره بازیها تا پز دادن اینکه بابام به دانشگاه یه ساختمون هدیه داد!!!!!! منم با رتبه بالاتر از یکی دیگه قبول شدم!!!! بالاخره میگذروندن ما هم کاری نداشتیم اما الان تبدیل شدن به آیینه دق بچه های سراسری! و شده جنگ اعصاب. نامه هم نوشتیم وزارت خونه وزیر هم اومد توی سلف دانشکده چشم تو چشممون نگاه کرد گفت قانونه!!!!! پسر خودمم همینجا بین الملل میخونه عیبش چیه مگه!!!!!! تواضعو داری باید خدا را شاکر باشیم با پسر ایشون یک دانشکده ایم!

Junior Member

با عرض سلام خدمت همه دوستای عزیز و محترم
    من تو یه شرایط خیلی مهم و سخت برای تصمیم و یه نقطه بدون بازگشت واسه زندگی آیندمم ، از این رو از همه دوستان خواهش دارم با هر تجربه ای و تا هرجا که میتونن من رو راهنمایی کنن
    من یه پسره 25 ساله هستم ف دیپلم ریاضیمو سال 87 با معدل 18.60 گرفتم بعد از ان لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 16/16 از دانشگاه چمران از سربازی معاف شدم و دو ساله به کارای مختلفی غیر از رشته مهندسیم رو آوردم که علاقه ای هم بهشون نداشتم
    الان که بر میگردم به گذشته میبینم نه به رشته های مهندسی علاقه آنچنانی دارم نه به محیط و شرایط کاریشون و به خصوص خارج از شهر بودن مناطق کاریشون و همینطور مثل کارگر بودنشون رو از اون طرف به کلاس و پرستیژ کاری و شخصیت رشته های مرتبط با پزشکی از جمله دندون علاقه دارم
    الان جسته و گریخته مطالب دوستان رو میخوندم متوجه سخت بودن درس زیست شدم و واقعا توانش رو نمیبینم در خودم که بخوام دوباره بشینم و کنکور پزشکی بدم زبانم خوبه و میتونم تو 6 ما ایلتس بگیرم از همین جهت دارم به تحصیل رشته دندون پزکی توی هند ، دانشگاه راجیو گاندی فکر میکنم
    واسه همین چنتا سوال داشتم ازتون که واقعا ممنون میشم اگه جواب بدید
    1 ارزش مدرکی دانشگاه های هند چطوره واسه ایران و آیا شخص باید پس از اتمام دوره مجددا توی دانشگاهای ایران تحصیل کنه تا مدرکشو بپزیرن
    2با توجه به شرایط مملکت و تهاجم بسیار زیاد به سمت رشته دندانپزشکی و از اونجایی که من وقتی برگردم 31 سالمه و نقطه بازگشتی ندارم و یک پسر نان آور خانوادست آینده ی شغلی و درآمدی خوبی برای دندانپزشکی پیشبینی میشه؟
    3 آیا امکانش هست بعد از 2 سال تحصیل در هندوستان و پذیرش در آزمون علوم پایه به ایران برگشت و ادامه تحصیلات رو در ایران داد(یعنی 4 سال دوم رو ، فرقی هم نداره اگه آزاد یا بین الملل باشه) جواب این سوال برام خیلی مهمه
    4ایا برای تحصیل توی رشته پزشکی یا دندانپزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم یا با ریاضیم میشه اقدام کرد
    واقعا ممنون میشم از همه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ی جراحی

سلام.سوالاتی دارم در مورد بورس شدن با مدرک دیپلم رشته تجربی
    من دوم دبیرستان هستم معدل سال اولم 19.95 هست.در استعداد های درخشان (تیز هوشان)تحصیل می کنم.
    میخواستم بدونم امکان اینکه apply بدم و قبول شم چقدر هست با این شرایط(مدرسه)؟شرایط بورس گرفتن چه چیزایی هست و چه مدارکی لازم هست ؟(البته دیدم چند جا نوشته شده بورس به رشته های پزشکی داده نمیشه که نمی دونم حقیقت داره یا نه)برای گرفتن بورس باید دانشگاه دولتی قبول شم یا آزاد هم میشه؟شرط معدل دوم سوم پیش دانشگاهی از شرایط بورس شدن هست؟از کی باید اقدام کنم؟چه کشوری برای رشته ی دندان پزشکی پزشکی دارو سازی بهتر هست؟ برایIELTS باید از الان اقدتم کرد؟
    اگه میشه راهنمایی کنید خیلی مهم هستت.

Junior Member

میخواستم بدونم سال دوم روزی چند ساعت درس میخوندین؟

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fafari90 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همه دوستای عزیز و محترم
    من تو یه شرایط خیلی مهم و سخت برای تصمیم و یه نقطه بدون بازگشت واسه زندگی آیندمم ، از این رو از همه دوستان خواهش دارم با هر تجربه ای و تا هرجا که میتونن من رو راهنمایی کنن
    من یه پسره 25 ساله هستم ف دیپلم ریاضیمو سال 87 با معدل 18.60 گرفتم بعد از ان لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 16/16 از دانشگاه چمران از سربازی معاف شدم و دو ساله به کارای مختلفی غیر از رشته مهندسیم رو آوردم که علاقه ای هم بهشون نداشتم
    الان که بر میگردم به گذشته میبینم نه به رشته های مهندسی علاقه آنچنانی دارم نه به محیط و شرایط کاریشون و به خصوص خارج از شهر بودن مناطق کاریشون و همینطور مثل کارگر بودنشون رو از اون طرف به کلاس و پرستیژ کاری و شخصیت رشته های مرتبط با پزشکی از جمله دندون علاقه دارم
    الان جسته و گریخته مطالب دوستان رو میخوندم متوجه سخت بودن درس زیست شدم و واقعا توانش رو نمیبینم در خودم که بخوام دوباره بشینم و کنکور پزشکی بدم زبانم خوبه و میتونم تو 6 ما ایلتس بگیرم از همین جهت دارم به تحصیل رشته دندون پزکی توی هند ، دانشگاه راجیو گاندی فکر میکنم
    واسه همین چنتا سوال داشتم ازتون که واقعا ممنون میشم اگه جواب بدید
    1 ارزش مدرکی دانشگاه های هند چطوره واسه ایران و آیا شخص باید پس از اتمام دوره مجددا توی دانشگاهای ایران تحصیل کنه تا مدرکشو بپزیرن
    2با توجه به شرایط مملکت و تهاجم بسیار زیاد به سمت رشته دندانپزشکی و از اونجایی که من وقتی برگردم 31 سالمه و نقطه بازگشتی ندارم و یک پسر نان آور خانوادست آینده ی شغلی و درآمدی خوبی برای دندانپزشکی پیشبینی میشه؟
    3 آیا امکانش هست بعد از 2 سال تحصیل در هندوستان و پذیرش در آزمون علوم پایه به ایران برگشت و ادامه تحصیلات رو در ایران داد(یعنی 4 سال دوم رو ، فرقی هم نداره اگه آزاد یا بین الملل باشه) جواب این سوال برام خیلی مهمه
    4ایا برای تحصیل توی رشته پزشکی یا دندانپزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم یا با ریاضیم میشه اقدام کرد
    واقعا ممنون میشم از همه
    جالبه ها من نمیدونم شماها وقتی اینقدر از مهندسی بیزار بودید! و به پزشکی و دندانپزشکی(که این باز خودش معرفه اینه که هیچ شناختی از این رشته ها ندارید! پزشکی کجا دندانپزشکی کجا این دو تا دو نوع علاقه و سلیقه 100 درصد متفاوت رو میطلبن آقای محترم) علاقه داشتید چرا نیومدین تجربی از اول؟
    پرستیژکاری؟ مطمئنی اینجا هم از محیظ بیمارستان و دست توی دهن مردم بودن فراری نمیشی؟
    مطمئنی میتونی 17-18 سال مداوم درس بخونی؟
    بعد از اون مدت هم کار توی روستا هست اتفاقا! اونم با این طرح جدید نظام سلامت تا مدت نا معلوم!!!!!!! باید همون روستا کار کنید!
    شخص باید بیاد خیلی قشنگ امتحان علوم پایه بده با بچه های دندانپزشکی داخل و حتما باید قبول بشه! و تازه میره تشکیل پرونده میده بعد حدودا از 30-40 تا 100 میلیون بسته به دانشگاهش بده به یه داتشگاهی تا بگذارن دوره کاراموزش شرکت کنه.
    خیر آینده روشنی برای دندانپزشکی متصور نیست و وزارت بهداشت مصمم هست حداقل نصف دانشگده های دندانپزشکی رو تعطیل کنه چون بیشتر از نیاز کشور هست.
    بله امکانش هست ولی بعد از دو سال دوباره باید از ترم 1 شروع کنید! اونم فقط در واحدهای بین الملل که احتمال قبول کردن برای دو رشته پزشکی و دندانپزشکی بسیار پایین هست ! ولی داروسازی قبول میکنند.
    برای هند حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hodda نمایش پست ها
    میخواستم بدونم سال دوم روزی چند ساعت درس میخوندین؟
    تابستون 6-7
    پاییز 10
    زمستون 12-14
    بهار هم دیگه هرچی میشد از وقتی بیدار میشدم تا وقتی میخوابیدم! بعضا غیر از 7-8 ساعت خواب بقیش کامل میخوندم ولی خب زمان پرت هم داشت.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hodda نمایش پست ها
    سلام.سوالاتی دارم در مورد بورس شدن با مدرک دیپلم رشته تجربی
    من دوم دبیرستان هستم معدل سال اولم 19.95 هست.در استعداد های درخشان (تیز هوشان)تحصیل می کنم.
    میخواستم بدونم امکان اینکه apply بدم و قبول شم چقدر هست با این شرایط(مدرسه)؟شرایط بورس گرفتن چه چیزایی هست و چه مدارکی لازم هست ؟(البته دیدم چند جا نوشته شده بورس به رشته های پزشکی داده نمیشه که نمی دونم حقیقت داره یا نه)برای گرفتن بورس باید دانشگاه دولتی قبول شم یا آزاد هم میشه؟شرط معدل دوم سوم پیش دانشگاهی از شرایط بورس شدن هست؟از کی باید اقدام کنم؟چه کشوری برای رشته ی دندان پزشکی پزشکی دارو سازی بهتر هست؟ برایIELTS باید از الان اقدتم کرد؟
    اگه میشه راهنمایی کنید خیلی مهم هستت.
    ایران/تهران/دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران بهترین جای دنیا برای پزشکی و دندانپزشکی برای ماها که ایرانی هستیم هست. و شما با این معدل و این مدرسه و این فکر خوب که از الان مسیرتون رو میدونید احتمال قبولیتون درش بالاست اصلا تو قبول نشی با این معدل کی قبول بشه .
    حیف هست برید چه میدونم بلغارستان و قرقیزستان و امثالهم و کلی پول خرج کنید و مدرکی بگیرید که علمی هم نداره. همینجا محکم درستو بخون قبول میشی. بعدش ایشالا برای رزیدنسی تلاش کن برای آمریکا که حقوق هم داره پول که ازت نمیگیرن هیچ حقوق هم بهت میدن.

Junior Member

مگه بعد از مدرک دکتری هم فاند میدن؟رشته تجربی