صفحه 63 از 64 نخستنخست ... 13535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 631

موضوع: گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذيرش براي پزشكي ،دندانپزشکی و داروسازی با دیپلم

نقل قول نوشته اصلی توسط joghd نمایش پست ها
    با سلام
    من دیپلم تجربی دارم با معدل دیپلم 18.88 و پیش دانشگاهی 18.10 اما به دلایلی رفتم رشته ای که دوست نداشتم و الان که 2 سال گذشته به پشیمونی کامل رسیدم و به دندان پزشکی یا داروسازی علاقه دارم که چرا اونقدری که باید درس نخوندم
    به نظرتون واسه آلمان اقدام کنم واسه این دو رشته یا همینجا از اول بخونم؟
    ضمن این نکته که خواهرم رشته های فنی است و میخواهیم با هم واسه آلمان اقدام کنیم
    در مورد آلمان قبلا زیاد توضیح داده شده. شما باید حتما مدرک زبان آلمانی DSH2 داشته یاشی. آخرین معدل تحصیلیتون هم باید بالای 18 باشه.

با سلام
    من دیپلم تجربی دارم با معدل دیپلم 18.88 و پیش دانشگاهی 18.10 اما به دلایلی رفتم رشته ای که دوست نداشتم و الان که 2 سال گذشته به پشیمونی کامل رسیدم و به دندان پزشکی یا داروسازی علاقه دارم که چرا اونقدری که باید درس نخوندم
    این چیزی نیست که بشه بتون گفت بهترین کار چی هست!ببینید پارامترهای زیادی هست که اکثرشون شخصی هستن مثلا باید این سوالات رو اول از خودتو بپرسید:
    1-میخواید به فارسی تحصیل کنید یا آلمانی؟
    2-قصد بازگشت به کشور رو دارید یا خیر؟(برای بحث تایید یا عدم تایید بودن)
    3-فکر میکنید بتونید معدل فوق العاده کالج رو کسب کنید؟!(با توجه به رقابت بالای برای این رشته و ظرفیت محدود برای خارجی ها)یا با زحمت مشابه بخونید حداقل برای بین الملل ها؟!
    4-اگه مجبور بشید خونه بگیرید با تمام مخارج ماهیانه و یورو حدود 4500 میتونید؟!
    خیلی پرامترها هست که کسی نمیتونه بگه کدوم درست تره مگر خود شما!
    موفق باشید!

Junior Member

با سلام
    دارو صد در صد میتونید.
    پزشکی هم احتمالش هست بالاخره لب مرز هستید. برای هردو اقدام کنید چون لیسانس ندارید باید برید کالج و M کورس بگذرونید. معدلش با معدل دیپلم و پیشتون جمع بسته میشه و برای دارو صد در صد اگر معدل کالجتون هم همین حدودا باشه پذیرش میگیرد.و برای پزشکی هم دیگه شانستون رو امتحان کنید.
    خواهرتون هم میتونه فقط کلاسهای زبان رو شروع کنید و مدارم رو بگیرید. ایشون هم اگر با قبولیشون میتونن وادر رشتشون بشن.
    هزینه زندگی ماهیانتون روی 500 یورو حساب کنید
    شهریه هم از 300 تا 750 یورو.

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط erwin نمایش پست ها
    دارو صد در صد میتونید.
    پزشکی هم احتمالش هست بالاخره لب مرز هستید. برای هردو اقدام کنید چون لیسانس ندارید باید برید کالج و M کورس بگذرونید. معدلش با معدل دیپلم و پیشتون جمع بسته میشه و برای دارو صد در صد اگر معدل کالجتون هم همین حدودا باشه پذیرش میگیرد.و برای پزشکی هم دیگه شانستون رو امتحان کنید.
    خواهرتون هم میتونه فقط کلاسهای زبان رو شروع کنید و مدارم رو بگیرید. ایشون هم اگر با قبولیشون میتونن وادر رشتشون بشن.
    هزینه زندگی ماهیانتون روی 500 یورو حساب کنید
    شهریه هم از 300 تا 750 یورو.
    دوست عزیز چرا اطلاعات اشتباه به دیگران میدید؟ از کجا مطمئنید که 100 درصد میشه؟ باور کنید انقدر رقابت بالاست و ظرفیتها کم هست مه اصلا نمیشه در مرود آلمان با اطمینان کامل حرف زد. کی گفته هزینه تو آلمان ماهی 500 یورو هست؟ تنها اجاره یه خونه بیشتر از 500 یورو هست حالا هزینه های دیگه رو که دیگه باید در نظر بگیرید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز چرا اطلاعات اشتباه به دیگران میدید؟ از کجا مطمئنید که 100 درصد میشه؟ باور کنید انقدر رقابت بالاست و ظرفیتها کم هست مه اصلا نمیشه در مرود آلمان با اطمینان کامل حرف زد. کی گفته هزینه تو آلمان ماهی 500 یورو هست؟ تنها اجاره یه خونه بیشتر از 500 یورو هست حالا هزینه های دیگه رو که دیگه باید در نظر بگیرید؟
    اطلاعات مشکلی ندارند حداقل هزینه 500 هست ! شما در خونه زندگی میکنید اما اکثرا از خوابگاههای دانشجویی هستند! و کاملا میشه مگر در شهرهای بزرگ مثل مونیخ ! که بازهم با 700 -600میشه.مسیر را سختتر از اونچه هست جلوه ندید .
    معدل میانگین برای دارو همون 16-17 هست کما اینکه افراد بسیاری هستند با 15 هم تونستند پذیرش بگیرند. برای پزشکی سخت تر و برای دندانپزشکی مقداری سختتر. دیگه اطلاعات غلطی نبود!
    مدارک رو هم همه باید بگیرند این بنده خدا سوال پرسیده فاز منفی و نا امیدی نخواسته دوست عزیز.
    جهت اطلاع:
    مسیر پذیرش گرفتن از آلمان.
    مدرک زبان B1 یا B2 برای سفارت .
    ارایه گواهی قبولی در کنکور سراسری در هر رشته ای! و سپس پذیرش گرفتن از کالج و یک سال کالج رفتن و جمع معدل کالج و دیپلم و پیش (سالهاست این روال هست که معدل های 16-18 برای دارو حتما پذیرش گرفتند! معدل های پایین تر هم بودند. مگر اینکه فرد دست روی دانشگاه خاصی بگذاره وگرنه بالاخره یک جایی میتونه !)
    برای پذیرش دانشگاه مدرک DSH2 هم داشته باشید چه بهتر! و التبه حتما نیاز هست.
    هزینه های دانشگاههای آلمان هم از 750 به بالا من ندیدم.
    اکثرا با همین هزینه 500 زندگی میکنند 1 نفری!!! نه خانواده و در خانه!!! بلکه در خوالگاه دانشجوی و یک اتاق.
    تقاضا بالا هست ولی نه اینکه با 18 نشه برای داروسازی پذیرش گرفت.
    خب مشکلش رو بگید خوشحال میشم.

رشته و دانشگاه
    medicine

اطلاعات مشکلی ندارند حداقل هزینه 500 هست ! شما در خونه زندگی میکنید اما اکثرا از خوابگاههای دانشجویی هستند! و کاملا میشه مگر در شهرهای بزرگ مثل مونیخ ! که بازهم با 700 -600میشه.مسیر را سختتر از اونچه هست جلوه ندید .
    معدل میانگین برای دارو همون 16-17 هست کما اینکه افراد بسیاری هستند با 15 هم تونستند پذیرش بگیرند. برای پزشکی سخت تر و برای دندانپزشکی مقداری سختتر. دیگه اطلاعات غلطی نبود!
    مدارک رو هم همه باید بگیرند این بنده خدا سوال پرسیده فاز منفی و نا امیدی نخواسته دوست عزیز.
    جهت اطلاع:
    ارایه گواهی قبولی در کنکور سراسری در هر رشته ای! و سپس پذیرش گرفتن از کالج و یک سال کالج رفتن و جمع معدل کالج و دیپلم و پیش (سالهاست این روال هست که معدل های 16-18 برای دارو حتما پذیرش گرفتند! معدل های پایین تر هم بودند. مگر اینکه فرد دست روی دانشگاه خاصی بگذاره وگرنه بالاخره یک جایی میتونه !)
    اکثرا با همین هزینه 500 زندگی میکنند 1 نفری!!! نه خانواده و در خانه!!! بلکه در خوالگاه دانشجوی و یک اتاق.
    دوست عزیز مثل متوجه منظور من نشدید. اینجوری نیست که هرکی این شرایط رو داشته باشه حتما پذیرش میگیره. به صورت کلی دانشگاههای آلمان فقط 5% ظرفیت کل در رشته های پزشکی رو به افراد غیر اروپایی اختصاص میده . حالا شما حساب کنید که اگه یه دانشگاه فرضا 50 نفر ظرفیت داشته باشه رقابت فقط سر 2-3 نفر هست. مگر اینکه طرف خیلی خوش شانس باشه و فقط همون اندازه متقاضی باشه واسه اون رشته از غیر اتحادیه که 100% پذیرش بگیره. این راهی که شما تازه داری در موردش تحقیق میکنی من 2 سال پیش رفتم. در مورد هزینه هم یه چیزی بهت بگم تو اروپا با 500 یورو حداقل استاندارد زندگی رو خواهید داشت. من 4 سال هست دارم تو اروپا زندگی میکنم. این رو بر اسا تجربه دارم میگم نه سرچ تو اینترنت.

جهت اطلاع:
    من با صحبت هاي شما كاملا موافقم
    فقط تا اونجا كه من اطلاع دارم معدل كالج كويا فقط با معدل بيش دانشكاهي ميانكين كرفته ميشن
    فقط معلوم نيست تا سال ديكه هم شرايط اينطور بمونه
    الان واسه اين ترم زمستون،واسه دارو، ،تو دانشكاه ما يه ورودي ايراني داريم كه ايران مديريت بزشكي خونده ليسانس با معدل ١٧.٨٠و دانشكاه ماربورك ،مونستر،ماينز بهش بذيرش دادن
    فقط بذيرش ميكيرن ولي معلوم نيست فارغ التحصيل بشن،مكر اينكه حوصله داشته باشن دارو ٥ساله رو ٧ساله يا،،،،تموم كنن
    ولي اكه خيلي خيلي خيلي خيلي درسخون باشن و به همين ميزان زبان ألمانيشون خوب باشه ميتونن ٥ساله تموم كنن
    هزينه زندكي همونطور كه ايشون كفتن همينه،
    دانشكاه ها معمولا شهريه ندارن اما ترمي ٢٥٠ واسه سمستر تيكت ميدين،و ترمي حدود ١٥٠واسه مواد شيمياي كه تو ازمايشكاه استفاده ميكنين و وسائلين كه ميشكنين
    اينحا اينا رو مينويسيم كه جواب بيام خصوصي نديم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeee نمایش پست ها
    من با صحبت هاي شما كاملا موافقم
    فقط تا اونجا كه من اطلاع دارم معدل كالج كويا فقط با معدل بيش دانشكاهي ميانكين كرفته ميشن
    فقط معلوم نيست تا سال ديكه هم شرايط اينطور بمونه
    الان واسه اين ترم زمستون،واسه دارو، ،تو دانشكاه ما يه ورودي ايراني داريم كه ايران مديريت بزشكي خونده ليسانس با معدل ١٧.٨٠و دانشكاه ماربورك ،مونستر،ماينز بهش بذيرش دادن
    فقط بذيرش ميكيرن ولي معلوم نيست فارغ التحصيل بشن،مكر اينكه حوصله داشته باشن دارو ٥ساله رو ٧ساله يا،،،،تموم كنن
    ولي اكه خيلي خيلي خيلي خيلي درسخون باشن و به همين ميزان زبان ألمانيشون خوب باشه ميتونن ٥ساله تموم كنن
    هزينه زندكي همونطور كه ايشون كفتن همينه،
    دانشكاه ها معمولا شهريه ندارن اما ترمي ٢٥٠ واسه سمستر تيكت ميدين،و ترمي حدود ١٥٠واسه مواد شيمياي كه تو ازمايشكاه استفاده ميكنين و وسائلين كه ميشكنين
    اينحا اينا رو مينويسيم كه جواب بيام خصوصي نديم
    این پیش و دیپلم و اینکه کدومش ارجحیت داره و بالاخره فقط پیش یا دیپلم هم از اون مواردیه که بین علما اختلاف هست در بارش
    بعضی از علما معتقدن دیپلم و پیش
    و بعضی دیگه معتقدن فقط پیش
    سفارتم قربونش برم دست رد به سینه هیچ مدرکی نمیزنه ینی عکس رادیولوژی چهار سال دبیرستان و برگه های دفترچه بیمه هم بهش میده میگه دستت درد نکنه کار خوبی کردی آوردی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز مثل متوجه منظور من نشدید. اینجوری نیست که هرکی این شرایط رو داشته باشه حتما پذیرش میگیره. به صورت کلی دانشگاههای آلمان فقط 5% ظرفیت کل در رشته های پزشکی رو به افراد غیر اروپایی اختصاص میده . حالا شما حساب کنید که اگه یه دانشگاه فرضا 50 نفر ظرفیت داشته باشه رقابت فقط سر 2-3 نفر هست. مگر اینکه طرف خیلی خوش شانس باشه و فقط همون اندازه متقاضی باشه واسه اون رشته از غیر اتحادیه که 100% پذیرش بگیره. این راهی که شما تازه داری در موردش تحقیق میکنی من 2 سال پیش رفتم. در مورد هزینه هم یه چیزی بهت بگم تو اروپا با 500 یورو حداقل استاندارد زندگی رو خواهید داشت. من 4 سال هست دارم تو اروپا زندگی میکنم. این رو بر اسا تجربه دارم میگم نه سرچ تو اینترنت.
    عزیز من برادر من تا الان که اینجوری بوده روال! خیر ظرفیت حتی برای دندنپزشکی وپزشکی هم بالاتر از این چیزی هست که میگید!!! دارو بیشتره!!!
    ویرایش توسط erfan1985 : December 19th, 2014 در ساعت 04:59 AM

erwin دوست عزیز اکثر بچه های اینجا می نویسن ارسال های زیادی دارند و شرایط خودشون رو کم .بیش توضیح می دن که بقیه بهشون اعتماد می کنند.شاید بهتر باشه شما که تازه اومدی هم بگی این تجربه رو از زندگی و درس خوندن در آلمان کسب کردی و خودت در چه مرحله هستی یا بر اساس شنیده هاست. بهر حال هر تجربه و نظر ی در این راه به بچه ها کمک کننده است. موفق باشی
    ویرایش توسط erfan1985 : December 19th, 2014 در ساعت 05:05 AM