صفحه 114 از 231 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124164214 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 2307

موضوع: برنامه منتخب استانی: ساسکاچوان (فقط برای Express Entry و OID)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه منتخب استانی: ساسکاچوان (فقط برای Express Entry)

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    دوستان عزیز درود گرم من رو از زمستان سرد کانادا پذیرا باشید . تشکر از همه دوستانی که با به اشتراک گذاشتن تجربیاتشون راه رو برای مهاجرین هموار میکنند . من از طریق راهنمایی همین عزیزان موفق شدم ویزای توریستی دریافت کنم و اکنون نیز درخاک کانادا هستم .از اونجایی که تصمیم دارم در کانادا زندگی کنم ( مسلما پس از دریافت اقامت خودم و همسرم ) چند سوال اساسی برای من وجود داره که ممنون میشم من رو راهنمایی کنید .

من در پروفایل خودم در سایت cic یک گزینه دارم که میگه امروز میخوای چکار کنی . express entry , study , work .... من برنامه اکسپرس اینتری رو خوندم و جند بار هم با اطلاعات ساختگی فایل ایجاد کردم که ببینم با چه شرایطی من رو مجاز به ورود به استخر متقاضیان میدونه . از اونجایی که ضروری ترین عنصر داشتن آیلتس 6 به بالا بوده و من فعلا ندارم . یعنی 5.5 داشتم در گذشته و ازمون جدیدی هم ندادم امروز چشمم به این تاپیک افتاد و کمی مطالعه کردم . متوجه شدم این برنامه چند روز پش باز شد و بسته شد و خیلی ها غافلگیر شدند .

با توجه به سابقه کاری من که تقریبا 9 سال به عنوان مدیر در صنایع کشاورزی بوده و نمره زبان clb 4 مورد نیاز ، حودم رو واجد شرایط دیدم .وارد سایت ساسکاچوان شدم ، اکانت ساختم یه سری اطلاعات تکمیل کردم برای خودم و همسرم . فعلا فایل ها جهت بارگذاری همراهم نبود . تا از ایران برای من بفرستند و قرار بدم . اما سوالات من .

1-الان این سایت ساسکاچوان که ثبت نام کردم با اون یوزری که در cic داشتم دو مسیر مجزا برای اقدام به مهاجرته ؟ یا اینکه علت و معلول یکدیگرند ؟ یعنی حتما باید در اکسپرس اینتری cic ثبت نام و وارد استخر بشم و بعد این فایل رو پر کنم ؟ یا هیچ ربطی به هم ندارند و میتونم صرفا در سایت ساسکاچوان ثبت نام کنم ؟ جایی دیدم که در همین سایت ساسکا نوشته بود ایا توسط سیستم اکسپرس اینتری وارد استخر شده ای یا خیر که من خیر زدم .

2- فرض که من مدارک رو تکمیل کردم و بارگذاری هم در سایت ساسکا شد . برای سابمیت کردن باید امکان ارسال اپلیکیشن رو استان ساسکا باز کنه و متقاضیان فایل ها رو سابمیت کنند ؟ یعنی من باید فایل رو اماده کنم ، مدارک بارگذاری کنم و ذخیره باشه . منتظر باشم روزی که باز شد ، وارد پروفایلم بشم و سابمیت کنم ؟ یا اینکه امکان سابمیت در همه حال هست ؟ خوب ایا تایم تیبل خاصی داره که بدونیم کی باز میشه ؟ اگر نداره جطور میشه فهمید که باز کردن. یعنی کجا رو باس چک کنیم .

3-بعد از سابمیت ، باید منتظر چی باشیم ؟ یعنی اینکه میگین طرف نامینیت شد ، یعنی درخواست و ارسال کرد و یه شماره پیگیری گرفت ؟ یا اینکه مدت زمانی میگذره و جواب میدن که درخواست از طرف استان قبول شده و این کد قبولی شماست و از اون موقع طرف نامینیت هست ؟ معمولا از زمان سابمیت درخواست چند وقت بعد جواب میاد

4-اگر فرض من در سواب قبل درسته ، بعد از اینکه استان گفت پذیرش اولیه شدی چه باید کرد ؟ باید مجددا پرونده اکسپرس اینتری ساخت یا فقط پروسه ازمایش پزشکی و چک امنیتی میمونه .

چون سوالانم زیاده فعلا به همین قدر بسنده میکنم تا وقت دوستان رو بیش از این نگیرم . بعدا مجددا وقت عزیزان رو میگیرم

دوست عزیز تمام سوالات شما قبلا پاسخ داده شده. با این حال

1-ساسکا دو تا برنامه داره: EE که حداقل 6 در همه اسکیلها و یکسری شرایط دیگه میخواد و نهایتا بعد از قرار گرفتن در pool باید 60 امتیاز استان رو هم حداقل بگیرید
    OID که باید 60 امتیاز استان روحداقل بگیرید
    2- باید منتظر باز شدن ظرفیت بمونید تنها راهش هم چک کردن مداوم سایت هست و برنامه به خصوصی وجود نداره معمولا هر ماه باز میشه
    3- بعد از سابمیت پرونده شما بررسی و در صورت امکتن نامینیت میشید بعد نامینیشن لتر و سایر مدارک رو برای بررسی فدرال میفرستید. مدت برررسی پرونده ها خیلی خیلی متفاوته و کاملا شانسی یکی یک هفته ای نامینیت میشه یکی 6 ماه ممکنه پروسش طول بکشه که البته جدیدا ساسکا برای OID رو 2.6 ماه اعلام کرده پروسه فدرال همین برنامه هم همونطور که دوستان بارها مطرح کردن 16 ماهه که ممکنه کمتر هم بشه.

لطفا قبل از پرسیدن سوالهای بعدی مطالب قبل رو بخونید مطمئن باشید اکثر سوالاتون جواب داده میشه.
    NOC 2231
    OID Submission 22nd Nov
    In process date 29 Dec
    Status In process

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    خواهش میکنم. در مورد امتیاز سابقه کار هنگام تحصیل:

به Employment requirements ناکی که میخواید تقاضا بدید مراجعه کنید:
    اگه حداقل مدرک خواستخه شده کالج هست، میشه معادل فوق دیپلم. به قبل تاریخ فارق التحصیلی فوق دیپلم امتیازی تعلق نمیگیره. در صورت ادامه تحصیل و ارائه سابقه کار همزمان با تحصیل، از بعد فوق دیپلم تا دکتری، پارت تایم حساب میشه.
    اگه حداقل لیسانس خواسته، به همین صورت. تا تاریخ فارغ التحصیلی لیسانس صفر امتیاز، از اون به بعد در صورت ادامه تحصیل و کار همزمان، پارت تایم و ...
    الی آخر
    بازم ممنون...با توجه به Emplotment requirements ناکی (۲۱۷۱) که من میخواهم انتخاب کنم حداقل مدرک را فوق دیپلم یا لیسانس نوشته

• Employment requirements

• A bachelor's degree in computer science, computer systems engineering, software engineering, business administration or a related discipline
        or
        Completion of a college program in computer science is usually required.
      • Experience as a computer programmer is usually required.
      • Certification or training provided by software vendors may be required by some employers.

پس من میتونم از فوق دیپلم به بعد از سابقه کارم امتیاز بگیرم...ولی چند سالی که لیسانس می خوندم رو پارت تایم حساب میشه...نحوه محاسبه پارت تایم و امتیاز آن چه جوری هست؟ تعداد ساعت هفتگی حساب میشه؟
    یکی از مدارک قسمت Emplotment requirements را داشته باشیم کافی هست دیگه؟ احتیاجی به مدارک دیگه ای که نوشته نیست؟

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط p_mcse_it نمایش پست ها
    بازم ممنون...با توجه به Emplotment requirements ناکی (۲۱۷۱) که من میخواهم انتخاب کنم حداقل مدرک را فوق دیپلم یا لیسانس نوشته

• Employment requirements
      • A bachelor's degree in computer science, computer systems engineering, software engineering, business administration or a related discipline
        or
        Completion of a college program in computer science is usually required.
      • Experience as a computer programmer is usually required.
      • Certification or training provided by software vendors may be required by some employers.

پس من میتونم از فوق دیپلم به بعد از سابقه کارم امتیاز بگیرم...ولی چند سالی که لیسانس می خوندم رو پارت تایم حساب میشه...نحوه محاسبه پارت تایم و امتیاز آن چه جوری هست؟ تعداد ساعت هفتگی حساب میشه؟
    یکی از مدارک قسمت Emplotment requirements را داشته باشیم کافی هست دیگه؟ احتیاجی به مدارک دیگه ای که نوشته نیست؟
    1-بله میتونید
    برای اطلاع از پارت تایم و فول تایم بودن کار، به این لینک مراجعه کنید
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra.../apply-who.asp

2- کفایت میکنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha198600 نمایش پست ها
    در مورد امتیازات این رو اصلاح میکنم که کلا برای نامینیشن استانی ساسکا حداقل 60 امتیاز باید بگیرید روش اقدام فرقی نداره
    ممنون از راهنمایی
    یعنی برای EE برای ساسکا امتیاز همون 60 کافیه فقط فرقش تایید مدارک تحصیلی wes هست که باید داشته باشیم؟
    ویرایش توسط secret_sh : January 11th, 2017 در ساعت 09:53 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط secret_sh نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی
    یعنی برای EE برای سسکا امتیاز همون 60 کافیه فقط فرقش تایید مدارک تحصیلی wes هست که باید داشته باشیم؟
    مراحل کار شما به این صورت هست
    1- ببینید شرایط و حداقل امتیاز EE رو دارید یا نه.
    در صورتی که شرایطش رو داشتید
    2- فرستادن مدارک برای ارزیابی wes
    3- ایجاد پروفایل EE
    4- ایجاد اپلیکیشن ساسکا (باید 60 امتیاز حداقل رو داشته باشید که قابل انجام باشه)
    5- منتظر باز شدن ظرفیت نامینیشن ساسکا برای EE و سابمیت
    در صورتیی که شرایط EE رو نداشتید
    2- ایجاد پروفایل OID نامینیشن ساسکا
    3- منتظر باز شدن ظرفیت OID و سابمیت(باید 60 امتیاز حداقل رو داشته باشید که قابل انجام باشه)
    NOC 2231
    OID Submission 22nd Nov
    In process date 29 Dec
    Status In process

Junior Member

مراحل کار شما به این صورت هست
    1- ببینید شرایط و حداقل امتیاز EE رو دارید یا نه.
    در صورتی که شرایطش رو داشتید
    2- فرستادن مدارک برای ارزیابی wes
    3- ایجاد پروفایل EE
    4- ایجاد اپلیکیشن ساسکا (باید 60 امتیاز حداقل رو داشته باشید که قابل انجام باشه)
    5- منتظر باز شدن ظرفیت نامینیشن ساسکا برای EE و سابمیت
    در صورتیی که شرایط EE رو نداشتید
    2- ایجاد پروفایل OID نامینیشن ساسکا
    3- منتظر باز شدن ظرفیت OID و سابمیت(باید 60 امتیاز حداقل رو داشته باشید که قابل انجام باشه)
    1) شرایط امتیاز EE در سایت مهاجرت کانادا که حدود 400 تا 460 هست ندارم پس در واقع نمیشه توی سایت ساسکا هم پرونده EE باز کرد؟
    2) فقط امتیازم 61 میشه میتونم oid باز کنم؟ درسته؟

Junior Member

Wink پاسخ : برنامه منتخب استانی: ساسکاچوان (فقط برای Express Entry)

نقل قول نوشته اصلی توسط secret_sh نمایش پست ها
    1) شرایط امتیاز EE در سایت مهاجرت کانادا که حدود 400 تا 460 هست ندارم پس در واقع نمیشه توی سایت ساسکا هم پرونده EE باز کرد؟
    2) فقط امتیازم 61 میشه میتونم oid باز کنم؟ درسته؟
    درمورد EE سایر دوستان باید نظر بدن (اینکه گفتید "حدود 400 تا 460 هست ندارم " فک میکنم اول باید 67 امتیاز ورود به Pool رو بگیرید در این مورد سایر دوستان می تونن کمکتون کنن و البته مطالعه خود سایت هم قطعا مفید خواهد بود)

شما یا در پول اکسپرس اینتری قرار میگیرید یا نه
    اگر قرار گرفتید-----> نامینیشن ساسکا برای EE ثبت نام میکنید
    اگر نمیتونید با توجه به امتیازتون در پول EE قرار بگیرید ---->OID ثبت نام میکنید
    برای ساسکا به هر دو روش حداقل 60 امتیاز نیازه (نحوه محاسبه امتیازش در خود سایت ساسکا مفصل توضیح داده شده) دیگه اینکه آیا 61 بالاتر از 60 هست یا نه قضاوتش با خودتون!!!

موفق باشید
    NOC 2231
    OID Submission 22nd Nov
    In process date 29 Dec
    Status In process

رشته و دانشگاه

عرض ادب خدمت دوستای خوبم.

مطلبی هست که میخوام باهاتون در میان بگذارم. راستش دوستای زیادی از طریق پیام خصوصی درخواست راهنمایی میکنن. جواب من هم تقریبا در اکثر موارد یک چیز هست: دعوتی محترمانه به فعالیت در انجمن . این کار دو تا حسن اساسی داره:

1- در مورد سوال، اگر من اطلاعی داشته باشم، در سطح انجمن مطرح پاسخ میدم. اگر مفید باشه به هر حال کاربران فهیم و عزیز، در آینده (که احتمالا ما فعال نخوهیم بود) مراجعه میکنن و جواب بسیاری از سوال هاشون رو پیدا میکنن.

2- اگر پاسخ سوال رو ندونم و یا احیانا اشتباه جواب بدم، احتمال اینکه دوستان دیگه بتونن کمک کنن و حتی تصحیح کنن، زیاده. پس منطقا احتمال رسیدن به پاسخ، هنگامی که سوال در انجمن مطرح میشه بسیار بیشتره.

** آیا واقعا اخلاقی هست برای هر کاربر جدید از ب بسم الله تا انتها، وقت گذاشته بشه؟ بر فرض محال هم بشه، آیا تاپیک پر از اطلاعات تکراری نخواهد شد؟!

اما حقیقتش بعضی وقت ها پیام هایی به دستم میرسه، که هر چی فکر میکنم واقعا نمیدونم چی باید جواب بدم!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط xxxxxxx
    سلام و عرض خسته نباشید
    ببخشید میدونم که باید برم و مطالب قبلی رو بخونم ولی حجم مطالب انقدر زیاد هستش و من وقت کمی برای خوندنشون دارم خواستم اگر بشه اینجا مزاحم شما بشم و در مورد قضیه ساسکاچوان سوال بپرسم و بفهمم ک چی هست و چه مدارکی میخواد و کی میتونم ثبت نام کنم .
    ممنون نیشم اگر بهم کمک کنید .
    شاید ابراز تاسف کمکی کنه، اما اونم بعیده!
    لطفا دوستان جدید، برای آینده خودشون ، لطفـــــــــــا، خواهشــــــــــــا، کمی وقت بگذارند مطالب رو مرور کنن، اگر حاضر نیستید حتی یک ساعت و شاید کمتر، برای مهمترین تصمیم زندگیتون وقت بگذارید، اکیدا توصیه میکنم پاتون رو در یک کشور غریب و کاملا نا آشنا نگذارید و همین جا با قواعد زندگیش کنار بیاید. والله قسم موفق تر خواهید بود.

شاد باشید

Junior Member

دوستان یه سوال
    الان این اپلیکیشن من که این پراسس هستش اگه ایرادی توش نباشه یه هو تبدیل میشه به نامینیتتد یا .... ، منظورم اینه که الان نمیشه فهمید که تا کجای مدارک رو چک کردن و اکی بوده یا الان چی رو دارن بررسی می کنن؟ آقا عجب استرسی داره واقعا این بی خبری
    NOC 2231
    OID Submission 22nd Nov
    In process date 29 Dec
    Status In process

رشته و دانشگاه

دوستان یه سوال
    الان این اپلیکیشن من که این پراسس هستش اگه ایرادی توش نباشه یه هو تبدیل میشه به نامینیتتد یا .... ، منظورم اینه که الان نمیشه فهمید که تا کجای مدارک رو چک کردن و اکی بوده یا الان چی رو دارن بررسی می کنن؟ آقا عجب استرسی داره واقعا این بی خبری
    اول به نظر من استرس به خودتون راه ندید.
    اصلا نمیشه گفت کجای پرونده هستن، فقط fund conversion تو پروفایل تغییر میکنه.
    ما هم تقریبا همین حسو داریم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)