صفحه 176 از 231 نخستنخست ... 76126166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186226 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,751 تا 1,760 , از مجموع 2307

موضوع: برنامه منتخب استانی: ساسکاچوان (فقط برای Express Entry و OID)

پیش فرض پاسخ : برنامه منتخب استانی: ساسکاچوان (فقط برای Express Entry)

سلام دوستان
    کسانی که در روند گرفتن لایسنس از APEGS تجربه دارن یا کسی رو مشناسن که این مجوز رو گرفته. یه سوال دارم. توی خود سایت APEGS نوشته اگه مدرک ارشد داشته باشید از امتحان معاف هستید. میخوام ببینم این بر چه اساسی هست که امتحان ما ویو میشه؟

Junior Member

می خواستم بدونم من اگر CLB6 داشته باشم و جزو مشاغل موردنیاز استان باشم و باهمین شرایط بتونم به امتیاز 60 برسم آیا بازم نیازه که برای برنامه استانی SINP، در مراحل بعدی برای ee زبان clb7 ارائه کنم؟( شغلم جزو ناک A هست) ممنون میشم جواب بدین؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط elikastro نمایش پست ها
    می خواستم بدونم من اگر CLB6 داشته باشم و جزو مشاغل موردنیاز استان باشم و باهمین شرایط بتونم به امتیاز 60 برسم آیا بازم نیازه که برای برنامه استانی SINP، در مراحل بعدی برای ee زبان clb7 ارائه کنم؟( شغلم جزو ناک A هست) ممنون میشم جواب بدین؟؟؟
    اگه صفحان قبلی این فروم رو به دقت بخونین این استان دو برنامه داره. برای EE حتما باید CLB7 باشید حداقل. اما برای OID با نمره زبان پایین تر هم میتونین اقدام کنین اگه 60 امتیاز رو دارید. این پست و 2 پست بعدیش رو به دقت مطالعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2394728
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ca نمایش پست ها
    قسمت 2 از 3
    مراحل ثبت نام
    ثبت نام دارای چهار مرحله است.
    مرحله اول: ارسال اپلیکیشن آنلاین درخواست عضویت Member-in-Training
    برای این پروسه باید آنلاین اقدام کنید و هزینه ی پرونده با Credit Card پرداخت شود مگر اینکه شرکت محل کار شما بخواهد هزینه را به صورت چک پرداخت کند. نوع پرونده در فرم آنلاین باید Engineer-in-Training – Intl Grad انتخاب شود. برای شروع می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

https://www.apegsservices.ca/applications/default.aspx

تنها در حالتی که شرکت محل کار هزینه را به صورت چک پرداخت کند باید از فرم کاغذی استفاده کرد. از این لینک برای فرم کاغذی استفاده کنید:

http://www.apegs.ca/ApplicationForm

مراحل انجام این کار را بصورت قدم به قدم دنبال کنید:
    لینک بالا را باز نموده و از قسمت Start a New Application گزینه Become a Member را انتخاب کنید.
    ایمیلی را دریافت خواهید نمود که یوزرنیم و پسورد موقت برای ورود شما به این سامانه آنلاین را در اختیارتان قرار می دهد.
    این اطلاعات کاربری زمانی مفید است که بخواهید بخشی از اطلاعات پروفایل را وارد نموده و در زمانی دیگر آن را تکمیل کنید. اعتبار این اطلاعات کاربری 60 روز می باشد و اگر در این زمان اپلیکیشن را نهایی و سابمیت نکنید بایستی از ابتدا یک پروفایل جدید بسازید. همچنین، زمانیکه سابمیت را انجام بدهید دیگر این اطلاعات کاربری موقت اعتبار نخواهد داشت.
    به سوال پرسیده شده پاسخ مثبت بدهید و وارد مرحله بعد شوید.اطلاعات فردی، آدرس و اطلاعات تماس خود را وارد کنید.
    از این مرحله وارد APEGS Application for Registration می شوید. بر روی Click here to choose an application type کلیک کنید.
    نوع اپلیکیشن خود را Engineer-in-Training – Intl grad انتخاب کنید.
    در قسمت Start اطلاعات شما نمایش داده می شود. بر روی Next کلیک کنید.
    در قسمت Academic Qualifications اطلاعات مدرک یا مدارک تحصیلی خود را وارد کنید.
    در این مرحله و در قسمت Employment از شما پرسیده می شود که آیا مدیر مستقیم شما P.Eng. و یا P. Geo Scientist است یا خیر. اگر سابقه کاری درکانادا نداشته اید به احتمال قوی پاسخ شما به این سوال باید No باشد.
    در قسمت Language اطلاعات مربوط به مدرک زبانی خود را وارد نمائید.
    در قسمت سوابق عضویت های حرفه ای از شما پرسیده می شود که آیا قبلاً عضو APEGS بوده اید و یا برای سازمان هایی که اسم برده شده اند ثبت نام کرده اید؟
    در قسمت مجوز و مهر از شما نام دلخواه خود برای مهر و نوع آن پرسیده می شود.
    در قسمت اظهارها از شما خواسته می شود تصدیق کنید که 4 مورد قید شده را بررسی نموده و با آنها موافق هستید.
    در قسمت اطلاعات شخصی و آماری زبان، تاریخ تولد و جنسیت خود را وارد کنید.
    در قسمت خلاصه پرونده هزینه 200 دلاری و 10 دلار مالیات که مجموعاً 210 دلار کانادا است نمایش داده می شود.
    در قسمت پرداخت بایستی نوع پرداخت را از میان 3 نوع کارت اعتباری VISA، Master Card و American Express انتخاب کنید.
    پس از پرداخت اپلیکیشن شما سابمیت می شود و ایمیل تائیدیه دریافت خواهید کرد که حاوی فایل های PDF رسید پرداخت و جزئیات اپلیکیشن شما هستند. ضمناً در ایمیل جزئیات اپلیکیشن یوزرنیم دائمی که در واقع شماره پرونده شما هست نیز ارائه می شود.
    پس از دریافت این ایمیل ها می توانید از لینک زیر برای وارد شدن به پروفایل خود و چک کردن وضعیت آن استفاده کنید:

https://www.apegsservices.ca/apegs_W...EGS/login.aspx
    نکته مهم: رسید ثبت نام دریافت شده Application Details برای سابمیت اپلیکیشن مهاجرتی برنامه استانی ساسکچوان کافیست. تمامی مدارک اپلیکیشن مهاجرتی بایستی کامل باشد و برای رشته رگیولیتد کافیست این رسید ثبت نام آپلود شود. در این صورت پرونده کامل مورد قبول خواهد بود ولی On-Hold باقی می ماند تا وقتی پروسه APEGS به نتیجه برسد.

نکته مهم: اولین دفعه ای که این لینک را باز می کنید بایستی با کلیک بر روی New Password / Forgot Password یک رمز عبور جدید برای خودتان بسازید. ضمناً User ID شما همان کد یا شماره پرونده ای است که در ایمیل برایتان ارسال شده است.

مرحله دوم: ارسال آنلاین فرم درخواست ارزیابی مدارک تحصیلی به WES
    متقاضیانی که پس از 1 ژانویه 2018 اقدام می نمایند:
    از ابتدای سال 2018 به جای گزارش WES ICAP Document-by-Document بایستی گزارش WES ICAP Course-by-Course ارائه شود.

مرحله سوم: ارسال مدرک شناسایی، رزومه و مدارک تحصیلی کانادایی به APEGS
    اگر مدرک تحصیلی کانادایی دارید بایستی دانشگاه یک نسخه از آن را برای APEGS ارسال کند.
    نکته مهم: پس از سابمیت اپلیکیشن آنلاین APEGS در مدت زمان کوتاهی مراحل لازم برای تکمیل پروسه ایمیل می شود. در این ایمیل فرم و دستورالعمل های لازم برای مدرک شناسایی نیز attach می شود. همچنین می توانید فرم و دستورالعمل رسمی آن را از لینک های زیر دریافت کنید:
    http://www.apegs.ca/ID-Form
    http://www.apegs.ca/ID-Policy
    برای مدرک شناسایی ۲ مورد لازم است:
    ۱. کپی مدرک شناسایی عکس دار دولتی که توسط یک Professional Engineer / Professional Geoscientist یا Notary Public (دفتر اسناد رسمی) با مهر و امضاء تایید شود به همراه ترجمه رسمی این مدرک. برای این منظور می توانید از پاسپورت خود استفاده کنید که نیازی به ترجمه نیز ندارد.
    در فرم ارسالی یک نمونه تکمیل شده نیز قرار داده شده است که حتماً به آن توجه کنید. در مورد مدرکی که باید کپی آن ارسال شود این توضیح ارائه شده است که دفتر اسناد رسمی بایستی این جمله را زیر فتوکپی (ترجیحاً رنگی) مدرک بنویسد و آن را مهر بزند:
    I do hereby certify that I have met the holder of this document in person, that this is a true copy of the original document and is a true likeness of him/her.
    طبیعتاً اگر دفتر اسناد رسمی مفهوم این جمله را به فارسی بنویسد سند باید توسط دارالترجمه به انگلیسی ترجمه رسمی شود.

۲. فرم مدرک شناسایی امضا شده توسط همان شخص
    https://www.apegs.ca/Portal/Sites-Ma...014/pdf/1/1033
    متن زیر بایستی زیر کپی مدرک خودتوسط دفتر اسناد رسمی یا مهندس حرفه ای نوشته شود و اصل مدرک توسط همان شخص امضا و مهر شود.
    I hereby certify that I have met the holder of this document in person, that this is a true copy of the original document and is a true likeness of him/her.
    نکته:
    · اگر مهندس حرفه ای (دارای مجوز از کانادا) نامه را تایید میکند، باید از مهر که مربوط به مهندس حرفه ای است استفاده کند.
    · اگر مدرک شناسایی بیش از یک صفحه باشد، باید در تمام صفحات متن نوشته و مهر و امضا شود.
    · تمام تاییدیه ها باید با تاریخ باشد.
    · اگر فرقی بین ترجمه و اصل مدرک است بایستی توسط مهندس حرفه ای مشخص و مقابل آن نیز امضا و مهر شود.
    مدارک مورد تایید:
    پاسپورت
    شناسنامه عکس دار
    گواهینامه کانادایی
    کارت اقامت دائم کانادا
    مدرک Indian Status کانادایی
    مدرک شهروندی کانادا صادر شده قبل از فوریه 2012 (کارت های شهروندی بعد از این تاریخ عکس ندارند)
    مدرک هویت صادر شده توسط و یا از طرف دولت کانادا برای اشخاصی که مقیم دائم هستند ولی هنوز شهروند نشده اند، بدون ایالت هستند، و یا نمی توانند پاسپورت ملی بگیرند

نکته:
    اگر اسم در مدرک تحصیلی شما با اسم شما روی بقیه مدارک متفاوت است بایستی باید مدرک رسمی مربوط به این تغییر ارائه شود.

ارسال مدارک:
    مدارک را بایستی در یک بسته با پست به آدرس زیر بفرستید:
    300 4581 Parliament Avenue Regina SK S4W 0G3
    رزومه:

رزومه بایستی شامل تمام سمت های کاری شما به همراه تاریخ (ماه و سال)، شرکت های محل کار و توضیح مختصر از وظایف کاری. رزومه فرمت مشخصی ندارد. رزومه شما برای ارزیابی سابقه کارو دوران تحصیل شما استفاده خواهد شد. رزومه خود را بعد از تکمیل و سابمیت اپلیکیشن آنلاین APEGS، به این ایمیل ارسال کنید و شماره فایل و اسم کامل خود را در ایمیل بنویسید.
    apegs@apegs.ca
    هر کدام از مدارک خواسته شده را که ارسال کنید در پروفایل نمایش داده می شود.
    در قسمت Fee Payments نیز مبلغ باقی مانده نمایش داده می شود. مثلاً اگر 210 دلار ثبت نام اولیه را پرداخت کرده اید ولی هنوز 210 دلار بررسی آکادمیک را پرداخت نکرده باشید پروفایل شما این مورد را به شکل زیر نمایش خواهد داد.

سلام جناب امیر عزیز و ممنون از توضیحات کاملی که ارائه کردین.
    دوتا سوال دارم:
    1. این مدارک رو مثلاً مدرک شناسایی یا رزومه رو باید به چطور بفرستم یعنی با پست یا فعلاً با ایمیل و اگر به ایمیل هست به کدوم ایمیل؟
    2. اگر مدرک شناسایی مثلاً شناسنامه رو داده باشم ترجه رسمی که مهر دادگستری داره بازم باشد ببرم دفتر اسناد رسمی که مهر کنن و این جمله رو زیرش بنویسن؟

سلام
    دوستان کسی اینجا هست که تجربه مسیر APEGS رو داشته باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک طراحی جامدات قزوین

سلام به همه....مهندس مکانیک هستم و برای ساسکچوان امتیاز لازم را دارم.ولی میخواستم در مورد کا و شرایط کاریابی بدونم با توجه به اینکه من متاهل هستم و یک بچه دارم آیا می توانم در رشته خودم آنجا کار پیدا کنم یا نه.... مورد بعد اینکه میخواستم بدونم شرایط P.ENG اونجا چطوره و میتونم راحت سابقه کار کانادایی پیدا کنم و در رشته مورد علاقه م کار پیدا کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Mechanical engineering @ K.N.T.U

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ca نمایش پست ها
    سلام. بعد از ارزیابی بلافاصله وارد پول میشین و کد میگیرین و میتونین پروفایل ساسکاچوان بسازین و آماده سابمیت کنین و منتظر بمونین باز شه برای سابمیت.
    نمیشه بعد پروفایل OID رو به EE تغییر یا بر عکس. اما میتونین OID هم سابمیت کنین و به جریان بیفته و بعدش EE هم سابمیت کنین اما در این حالت باید یکی رو دوباره کنسل کنین.
    میشه بدون وکیل جلو رفت اگه به دقت تحقیق کنین و وقت بزارین. خیلی ها بدون وکیل کار خودشون رو انجام میدن و موفق میشن.
    حساب بانکی تو بخش مربوط به نامه تمکن مالی و همین بخش توضیح داده شده.
    ممنون از پاسخ کاملتون
    من تقریبا هر دو پروفایل ساسکا و فدرال رو تکمیل کردم و مورد خاصی گیر نکردم. تنها مسئله نگران کننده نحوه هماهنگ کردن نامه شغلی با NOC مورد نظرم هست. یک وکیل رزومه من رو دیده و گفته که 80% رزومه با NOC میخونه. چون من رشتم مکانیک هست و برای NOC مدیریتی میخوام اقدام کنم. آیا افراد آگاهی هستند که رزومه رو با NOC تطبیق بدن؟

Junior Member

من خودم رشتم مهندسی کامپیوتر هست میتونم کد 2147 رو انتخاب کنم ولی باتوجه به اینکه نظامبند هست این APEGS خیلی مشکله و داستان داره... من که باید بیخیال ساسکا شم فعلا ..متاسفانه همه در ها داره بسته میشه !

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط memamzadeh نمایش پست ها
    سلام جناب امیر عزیز و ممنون از توضیحات کاملی که ارائه کردین.
    دوتا سوال دارم:
    1. این مدارک رو مثلاً مدرک شناسایی یا رزومه رو باید به چطور بفرستم یعنی با پست یا فعلاً با ایمیل و اگر به ایمیل هست به کدوم ایمیل؟
    2. اگر مدرک شناسایی مثلاً شناسنامه رو داده باشم ترجه رسمی که مهر دادگستری داره بازم باشد ببرم دفتر اسناد رسمی که مهر کنن و این جمله رو زیرش بنویسن؟
    خواهش می کنم.
    1) تو توضیحات نوشتم که باید پست بشه.
    2) همون طوری که گفتم باید تهیه شه و اون جمله نوشته شه.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط odia نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ کاملتون
    من تقریبا هر دو پروفایل ساسکا و فدرال رو تکمیل کردم و مورد خاصی گیر نکردم. تنها مسئله نگران کننده نحوه هماهنگ کردن نامه شغلی با NOC مورد نظرم هست. یک وکیل رزومه من رو دیده و گفته که 80% رزومه با NOC میخونه. چون من رشتم مکانیک هست و برای NOC مدیریتی میخوام اقدام کنم. آیا افراد آگاهی هستند که رزومه رو با NOC تطبیق بدن؟
    بحث انطباق ناک و نامه سابقه کار خیلی بحث پیچیده ای نیست اما دقت زیادی هم میخواد و نباید آسون بگیرینش. تو تاپیک نامه سابقه کار میتونین مطالب مفیدی پیدا کنین. باید شرح وظایف و توضیحات ناک رو به دقت بخونین و نامه تون منطبق با اون باشه و سوابق تحصیلی تون هم بی ارتباط نباشه. ساسکاچوان حساسیت بیشتری رو انطباق نامه سابقه کار و ناک داره.
    Canada Express Entry

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)