صفحه 91 از 231 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 2307

موضوع: برنامه منتخب استانی: ساسکاچوان (فقط برای Express Entry و OID)

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : برنامه منتخب استانی: ساسکاچوان (فقط برای express entry)

نقل قول نوشته اصلی توسط NR95 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من هم مثل شما همین طور Application Received موندم...همه می گن که بستگی به ناک و شماره پرونده داره نحوه بررسی پرونده، ولی من متوجه شدم که اصلا به این چیزا ربطی نداره چون هم ناک خودم که حداقل 5 ساعت بعد من سابمیت کرده (من خودم کمکش کردم) این پراسس شده ولی من هنوز نه!!!به نظرم اصلا پروسه بررسی شون عادلانه نیست.
    چیزی که تو پروسه بررسی مدارک تو دو سال اخیر دیدم (چه استانی و چه فدرال) به این نتیجه رسیدم که بیشتر از 90 درصد زمان پروسه به شانس شما مربوط میشه. میتونم بگم از نظر دقت 99 درصد اکی هستش ولی از نظر زمان مهم ترین فاکتور شانس شماست. از این لحاظ می گم شانس که فاکتورهایی مثل شخص آفیسر، ماهی که سابمیت کردین و ... خیلی تاثیر میزاره.
    تو پروسه فدرال این رو بیشتر میشه دید. موردهایی هستن که واقعاً هیچ مشکلی ندارن ولی ماه ها تو چک امنیتی می مونن و موردهایی هستن که سربازی و محل کار و ... قاعدتاً مشکل دار بوده ولی اصلاً 1 روز هم چک امنیتی نشدن.
    غیر از چک امنیتی شخص آفیسر هم مهمه که پرونده رو بررسی می کنه.
    برای نامینشین استانی از زیر 10 روز تا 6 ماه رو دیدم که منتظر نامینیشن بودن. تو پروسه فدرال اکسپرس انتری هم از 16 روز تا 16 ماه دیدم.
    سیستم بررسی مدارک و پرونده واقعاً غیر عادلانه هست و چیزی که براشون کمترین اهمیت رو داره نوبته. اصلاً و اصلاً امتیاز هم براشون مهم نیست. یعنی کسی که فدرال امتیاز 470 داشته باشه اصلی فرقی با کسی که نامینیشن استانی با امتیاز 200 هست نداره. هر چند افرادی که نامینیشن استانی دارن تو پروسه فدرال خیلی خیلی سریعتر به پرونده هاشون رسیدگی میشه.
    این ها رو توضیح دادم که خیلی به زمان فکر نکنین که باعث اذیت خودتون میشه.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

از صبح کله سحر تا الان تونستم تمام مطالب رو بخونم. ایول به بچه ها. . تقریبا چیزی نمونه که پاسخ داده نشده باشه. جز این یکی:

تو یکی از مطالب دیدم که کسی پرسیده بود با توجه به مغایرت ناک انتخابی با تخصص و سابقه کار واقعی نکنه مشکلی پیش بیاد. حال چه در ساسکا و چه در سایر استانها.
    از کسانی که موفق به لندینگ شدند، آیا کسی تجربه ای داره تو این زمینه.
    و یا هر اطلاع دیگه ای که دوستان دارند.
    اینو می دونم که فعلا مهمترین مساله رسیدن به اونجاست، ولی خوب فکر کردن به این قضیه همه ضرری نداره. یه جور آینده نگریه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یه سئوال دیگه.
    من باید برای ساسکاچوآن، چه EE و چه OID ، ناک پروفایل اکسپرس انتری خودمو از 2131 (مهندسی عمران) به 2231 (تکنیسین عمران) تغییر بدم. در عین حال به انتاریو هم امید دارم.
    به نظرتون این تغییر ناک می تونه در انتاریو هم تاثیر بزاره.
    آیا بهتر نیست که یکی دیگه با ناک جدید بسازم و برای ساسکا از پروفایل جدید و برای انتاریو از پروفایل قدیمی استفاده کنم؟ آیا ممکنه حمل بر تناقض گویی بشم و کلا ریجکتم کنن؟

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi4949 نمایش پست ها
    یه سئوال دیگه.
    من باید برای ساسکاچوآن، چه EE و چه OID ، ناک پروفایل اکسپرس انتری خودمو از 2131 (مهندسی عمران) به 2231 (تکنیسین عمران) تغییر بدم. در عین حال به انتاریو هم امید دارم.
    آیا بهتر نیست که یکی دیگه با ناک جدید بسازم و برای ساسکا از پروفایل جدید و برای انتاریو از پروفایل قدیمی استفاده کنم؟ آیا ممکنه حمل بر تناقض گویی بشم و کلا ریجکتم کنن؟
    OID که اصلا جدای از پروفایل اکسپرس هست.
    استانی انتاریو هم که تا حالا لیست رشته نداشته به نظرم. یعنی اگه امتیاز شما بالای 400 باشه ، چه با تکنیسین چه با مهندسی مشکلی نخواهید داشت. پیشنهاد دو پروفایل هم موردی نداره. میتونید بسازید.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام دوستان. بابت همه یک اطلاعات خوبتون ممنون . من خودم کانادا دانشجو هستم و یکی از دوستانم که دانشگاه سسکچوان میخونه برای برنامه استانی از طریق oid اقدام کرده و ۲۲ نوامبر مدارک رو سابمیت کرده اما برخی مدارک رو مثل نامه بانکی و نامه سابقه کار رو آپلود نکرده و هنوزم ظاهرا application received هست. البته مدارک آماده س اما اونروز آماده نبوده . حالا امکان داده با این دو نقص پرونده ریجکت نشه و ازش مدارک رو بخوان ؟ سوال دیگه اینکه کسی که سسکچوان ساکن هست و دانشجوه و چکهای امنیتی و بکگراند چک قبلا شده احتمال داره سریعتر توسط افیسر برای sinp تایید بشه؟
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام دوستان. بابت همه یک اطلاعات خوبتون ممنون . من خودم کانادا دانشجو هستم و یکی از دوستانم که دانشگاه سسکچوان میخونه برای برنامه استانی از طریق oid اقدام کرده و ۲۲ نوامبر مدارک رو سابمیت کرده اما برخی مدارک رو مثل نامه بانکی و نامه سابقه کار رو آپلود نکرده و هنوزم ظاهرا application received هست. البته مدارک آماده س اما اونروز آماده نبوده . حالا امکان داده با این دو نقص پرونده ریجکت نشه و ازش مدارک رو بخوان ؟ سوال دیگه اینکه کسی که سسکچوان ساکن هست و دانشجوه و چکهای امنیتی و بکگراند چک قبلا شده احتمال داره سریعتر توسط افیسر برای sinp تایید بشه؟
    سلام

خیر موردی نداره. اگه شرایط رو داشته باشن (خصوصیات لازم برای نامه مالی و ...) ، واسشون درخواست نقص میفرستن و بررسی میکنن.
    چک امنیتی در مرحله فدرال هست و آفیسرهای CIC در موردش نظر میدن.
    آفیسر سسکا هیچ نظری دربارش نمیده. صرفا موارد نامه کار و ... رو بررسی میکنن.
    ویرایش توسط Beginner : December 5th, 2016 در ساعت 01:49 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یک سئوال دیگه. ممنون میشم پاسخ بدید.
    من سابقه کارهام رو 6 ماه پیش گرفتم و ترجمه هم کردم. الان می خوام با تکنیسین عمران، پروفایل ساسکا بسازم. با شرح وظائف میشه کنار اومد ولی مشکلی که دارم اینه که عناوین شغلی من خیلی بی ربط به نظر میرسه با یک تکنیسن. نمی دونم چیکار کنم؟
    2.6 سال Technical Director, Executive Director and Director of Planning
    0.6 سال Deputy for Planning and Technical Affairs
    1.2 سال Director in Charge of Planning Unit

تا اینجا میشه 4.6 سال و با همینا نمره ام میشه 61 تو ساسکا. یکی دیگه هم دارم که اصلا شرح وظائف و حقوق و ... نداره. فقط همین عنوان رو داره با اسمم و اسم پروژه
    6 سال Director in Charge of Technical Office of Client

من کارم بیشتر شبیه ناک 0711-construction manager بود که متاسفانه از لیست مشاغل دیماند حذف شد. ولی آخر مطالب ناک 2231 اینو نوشته:
    Progression to construction supervisors or construction managers is possible with experience
    به نظر شما، شانسی دارم با ناک تکنیسین؟

من سابقه کارهام رو 6 ماه پیش گرفتم و ترجمه هم کردم. الان می خوام با تکنیسین عمران، پروفایل ساسکا بسازم. با شرح وظائف میشه کنار اومد ولی مشکلی که دارم اینه که عناوین شغلی من خیلی بی ربط به نظر میرسه با یک تکنیسن. نمی دونم چیکار کنم؟

تا اینجا میشه 4.6 سال و با همینا نمره ام میشه 61 تو ساسکا. یکی دیگه هم دارم که اصلا شرح وظائف و حقوق و ... نداره. فقط همین عنوان رو داره با اسمم و اسم پروژه

من کارم بیشتر شبیه ناک 0711-construction manager بود که متاسفانه از لیست مشاغل دیماند حذف شد. ولی آخر مطالب ناک 2231 اینو نوشته:
    Progression to construction supervisors or construction managers is possible with experience
    سلام
    چیزی که اخرش نوشته یعنی تکنسین با تجربه کاری میتونه پیشرفت کاری بکنه و به مدیریت یا سوپروایزری برسه .
    معمولا گفته میشه که نامه سابقه کار و شرح وظایف موارد سختگیرانه این استان هستش برا همینم اگه نامه بدون شرح وظایف ارایه کنید بعدا باید اصلاحش کنید . در کل باید بتونید افیسر رو متقاعد کنید که شرح وظایف کاریتون تطابق داره. ولی خوب به هر حال اگه دوست دارید میتونید شانستون رو امتحان کنید ...

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

یه سئوال دیگه.
    اگه برای انتاریو اقدام کردین با یه ناک دیگه به نظرم با ناک جدید برای ساسکا اقدام نکنید. اول منتظر بمونید تکلیف انتاریو با ناک قبلی مشخص شه. مگه اینکه برای ساسکا OID اقدام کنید.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

رشته و دانشگاه

عرض ادب
    والا به نظر من، ( اونجور که خودتون میگید شرح وظایف اوکی هست)، اگر شرح وظایفی که در نامه ها دارید، به شرح وظایف ناک تکنیسین میخوره، کارتون تا حد زیادی انشالله حل میشه. البته متقاضیان ناک 2231 تعدادشون به شدت کم هست و متاسفانه history خوبی تو این زمینه دست ما نیست که بتونیم رویکرد آفیسر ها رو حدس بزنیم. پرونده خود منم که هنوز مورد پسندشون واقع نشده که بشه کمی بهش استناد کرد
    علی ای حال تو سپتامبر هستیم، این ماه بهترین ماه هست برای متقاضیان چون سخت گیری کمتری میکنن آفیسر ها
    اینم بگم عناوین شغلی مطرح شده در ناک 2231 بیشتر به عنوان مثال آورده شدن (گرچه اگر از بینشون انتخاب کنید، کارتون خیلی راحت تره) اما وحی منزل هم نیستن. نوشته examples.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)