صفحه 105 از 135 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1345

موضوع: مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (وزارت علوم، وزارت بهداشت و انواع دیگر)

نقل قول نوشته اصلی توسط dehnavi نمایش پست ها
    سلام.تبریک که انتظارتون به سر اومد.

نه من ازم رسید 230 دلار رو ازم دوباره خواستن. گویا خواستن یکسری مدارک دوباره هم یه امر عادی هست برای اونا. قبلا توی مدارکم آپلود کرده بودم ولی دوباره خواستن.

دوستان فقط باید صبر کرد. صبر. البته خدایش استرس هست ولی با نگرانی کاری پیش نمیره.
    پس یه جورایی میشه گفت اسک شدید دیگه؟
    و این نشونه خوبیه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (وزارت علوم، وزارت بهداشت و انواع دیگر)

نقل قول نوشته اصلی توسط fa_ca نمایش پست ها
    سلام. من از دانشگاه آلبرتا یه پذیرش یک ساله گرفتم و برام مدارک زیر ارسال شده. آیا باید مدرک دیگه ای هم ازشون بخوام که برام بفرستند؟ ( مثل فرم 5802 که تو پست های قبلی درباره ش بحث شده) با تشکر

WAIVER form for Visitor

Official Receipt or Proof of Payment of Employer Compliance Fee Payment

Offer of Employment to a foreign national exempt from a LMIA

Invitation Letter
    سلام
    من مداركي كه گرفتم دعوتنامه،فرم IMM5802 و رسيد پول بود كه همه رو استادم واسم فرستاد
    تا جايي كه من ميدونم offer of employment... Exempt from a LMIA همون فوم IMM 5802 هست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (وزارت علوم، وزارت بهداشت و انواع دیگر)

نقل قول نوشته اصلی توسط momad7 نمایش پست ها
    سلام

فکر میکنم ویزا میدن بهتون ولی ویزاش از نوع توریستی خواهد بود لذا زمانش کمتر و محدوده. البته همین امروز یکی رو دیدم که پارسال رفته بود و برای خانمش اصلا بهش ویزا ندادند.

موفق باشید
    ممنوم. چطور میتونم مطمئن شم. آخه اگه استاد خارجیم نامه بفرسته و به شوهرم ویزا ندن که همراه من بیاد منم نمیتونم برم اونوقت خیلی زشت میشه برای همین قبلش باید بدونم وضعیت چه جوریه. کسی هست که بتونه دقیق راهنماییم کنه؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (وزارت علوم، وزارت بهداشت و انواع دیگر)

نقل قول نوشته اصلی توسط mina915 نمایش پست ها
    ممنوم. چطور میتونم مطمئن شم. آخه اگه استاد خارجیم نامه بفرسته و به شوهرم ویزا ندن که همراه من بیاد منم نمیتونم برم اونوقت خیلی زشت میشه برای همین قبلش باید بدونم وضعیت چه جوریه. کسی هست که بتونه دقیق راهنماییم کنه؟
    بنظرم تنها راهش تماس تلفنی یا حضوری با سفارت یا بخصوص کنسولگری هست

Junior Member

مرسی از پاسختون.
    من پذیرشم از ابتدای آوریل2016 یا همون فروردینه.. از چه زمانی برای submit ویزا و بیومتریک اقدام کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba2015 نمایش پست ها
    پس یه جورایی میشه گفت اسک شدید دیگه؟
    و این نشونه خوبیه
    سلام. فکر نکنم این اون اسک معروف باشه. اون اسک کوئزشن هست که معمولا 6 سوال پرسیده میشه و بعد از یه مدت از اون تاریخ پاس ریکوئست میشیم که یعی پاسپورت بفرستید که مهر ویزا توش بخوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط fa_ca نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون.
    من پذیرشم از ابتدای آوریل2016 یا همون فروردینه.. از چه زمانی برای submit ویزا و بیومتریک اقدام کنم؟
    طبق چيزي كه سفارت تو سايتش زده ويزاي كاري ٣ ماه طول ميكشه كه البته بالا پايين هم داره مثلا ويزاي من ٢ ماهه اومد كلا به شلوغي سفارت و تعداد پرونده هايي كه زير دستشون هست بستگي داره..به نظر من شما از حدود ٣.٥ ماه قبلش اقدام كنين قاعدتا نبايد با مشكلي روبرو بشين
    موفق باشين

سلام
    من میخوام برای فرصت مطالعاتی ایتالیان دانشگاه میلان اقدام کنم
    کسی میدونه مدارکی که سفارت میخواد چی هست؟؟؟ چون بچه هایی که برای دکترا اقدام کردن مدارک خیلی زیادی خواستن و اکثرا به زبان ایتالیایی، ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره بهم بگه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_1966_85 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای فرصت مطالعاتی ایتالیان دانشگاه میلان اقدام کنم
    کسی میدونه مدارکی که سفارت میخواد چی هست؟؟؟ چون بچه هایی که برای دکترا اقدام کردن مدارک خیلی زیادی خواستن و اکثرا به زبان ایتالیایی، ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره بهم بگه
    سلام

من دیروز رفتم کنسولگری ایتالیا برای ارائه درخواست ویزای فرصت مطالعاتی و گفتم آخرین تجربیات رو در اختیارتون بزارم بنابراین خیلی مفصل و کامل نوشتم جوری که انگار اونجا هستید. (بچه های کنفرانس هم همینو میتونند استفاده کنند) ساعات کاری کنسولگری: · روزهای یکشنبه تا پنجشنبه (جمعه و شنبه تعطیل) ساعت هفت و نیم صبح تا ساعت یک بعدازظهر (از ساعت یک بعدازظهر به بعد دیگه دریافت مدرک ندارند فقط ارائه ویزای آماده شده دارند) · شروع ورود فرصت مطالعاتی هفت و نیم تا هشت و نیم صبح برای پنجشنبه ها و در بقیه ایام هفته به قول خودشون آخر وقت راهشون میدن (این زمانها کاملا متغیر هست و اصلا ثباتی نداره بعبارتی خود من روز پنجشنبه هفت و نیم اونجا بودم ولی ساعت دوزارده و نیم راهمون دادن داخل کنسولگری بنابراین به اینکه یه صبح تا ظهرتون خراب میشه از همین الان فکر کنید و صبور هم باشید) · مدعی هستند که تنها روزی 6 نفر فرصت مطالعاتی رو بررسی می کنند ولی کاملا نادرسته (روزی که من رفتم پانزده نفر کنفرانس و فرصت مطالعاتی رو پذیرش کردند) و شما اگر نامه وزارت خارجه رو جلوی آیفون به اون آقای عباسی نشون بدید (حتما حتما اینکار رو انجام بدید و کاری به ساعت حضورتون نداشته باشید یا اگر دیدید دارن تجاریها رو می پذیرند فکر نکنید که نباید جلوی آیفون برید چون دیگران برای راه افتادن کار خودشون و از روی بی اخلاقی شما رو از اینکار منع میکنند) حتما اجازه ورود رو البته با تاخیر دریافت میکنید · بخاطر داشته باشید از دست دادن فرصت و ترک صف ورود بسیار خطرناکه چون دیروز که من رفتم بودند دوستانی که از شهرستان اومده بودند و پنجمین روزی بود که میومدن دم کنسولگری بنابراین تسلیم نشید و تا آخر صبر داشته باشید. انرژیتون رو هم صرف درگیری جلوی کنسولگری با بقیه خلق الله نکنید. نحوه برخورد کارمندان کنسولگری: سه دسته کارمندشون رو شما حتما می بینید: · آقای عباسی مسول ورود درب کنسولگری: ایشون ایرانی هستند و به سبب دلایل فرهنگی که خودتون میدونید در بین ما ایرانیها هست و البته بدلیل شلوغی بسیار زیاد سرشون و دلایل فرهنگی مشابه که مراجعه کنندگان دچارش هستند، ایشون برخورد خوبی با شما نخواهند داشت. البته شما در ابتدا فقط صداشون رو از آیفون می شنوید و ایشون همونی هستند که نامه وزارت خارجه رو که قبلا گرفتید و به سفارت ایتالیا هم بردید و تایید گرفتید باید بهشون نشون بدید. وارد که شدید (البته با صبر و تاخیر و سرپا ایستادن زیاد) یک بار هم ایشون رو می بینید و ازتون نامه وزارت خارجه و دعوتنامه ایتالیا و پاسپورتتون رو میخواد و به شما یک شماره میدن تا براساس اون به باجه دریافت مدرک (عین بانک) فراخوانده بشید. تاکید کنم که نامه وزارت خارجه کار راه اندازه ولی این دارو همیشه دوای هر دردی نیست و گاهی عباسی هیچ توجهی هم بهش نمی کنه و شما هم دستتون به جایی بند نیست و باید صبر کنید. · نگهبان ایتالیایی: اسمشو نمیدونم ولی یک کمی انگلیسی و یک کمی فارسی بلده. اخلاقشم خوب نیست (شایدم حق داشته باشه). بسیار به ورود موبایل حساسه و برخورد بدی داره. یادتون باشه اصلا موبایل به کنسولگری نبرید مگر اینکه همراهی داشته باشید که دم درش منتظرتون باشه و امکان نگهداری گوشیتون رو داشته باشه. روزانه کلی گوشی اونجا گم میشه. البته بازدید بدنی ندارن و اگر بهشون نگید میتونید گوشی خاموش رو تو کیفی چیزی پنهان کنید و ببرید تو، البته توصیه نمی کنم. · مسئول دریافت مدارک: سه نفر ایرانی هستند معمولا دو خانم جوان (کشف حجاب شده به سبک ایتالیایی) و یک پیرمرد مهربان (البته با من مهربون بود بقیه اش رو نمیدونم). اینها بدلیل مشغله گاهی یادشون میره همه مدارک رو ازتون بخوان و بنابراین در این مرحله اگر که مدارک رو خودتون بهشون یادآوری نکنید چند روز بعدش نقص مدارک میخورید و فرآیند صدور ویزاتون با تاخیر زیادی همراه میشه لذا به مدارک زیر توجه جدی کنید. مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا: لازم به ذکر هست که این لیست کامله یعنی از این بیشتر چیزی نمی خواهند معمولا ولی بستگی به اون مامور دریافت مدارک گاهی چیزی کمتر میخوان ولی شما همه اینا رو بدید که بعدا با خبر نقص مدارک حالتون گرفته نشه: · دو قطعه عکس سه در چهار که همون عکس پاسپورتتون باشه · یادداشت وزارت خارجه ایران که شما رو به سفارت ایتالیا معرفی کرده و سفارت هم شما رو به کنسولگری معرفی کرده (اگر تو نامه نوشته باشه دوره شش ماه، براتون ویزای 180 روزه شنگن صادر میکنن) · فرم پرشده درخواست ویزای شنگن نوع D همون از آقای عباسی میتونید بگیرید یا از سایت قبلش دانلود کنید و با خودتون بیاریدش داخل تا کار سریعتر پیش بره · اصل و کپی دعوتنامه ارائه شده از استاد و دانشگاه ایتالیایی مورد نظر (این نامه تاریخش هر چقدر باشه در صدور دوره ویزاتون مهم نیست مهم نامه وزارت خارجه و علومه که میگه شش ماهه) · اصل و کپی شناسنامه و ترجمه رسمیش به زبان انگلیسی یا ایتالیایی (فقط دارالترجمه رسمی باید ترجمه کرده باشه و نیازی به مهر برجسته دادگستری یا وزارت خارجه نیست لذا پول الکی ندید از اونجاییکه ترجمه انگلیسی ارزونتره اگر مثل من مجرد باشید با 20 هزارتومن یه ربعه کار ترجمه رسمی تموم میشه) · اصل و کپی و ترجمه رسمی کارت دانشجویی (مطابق توضیح بالا) · اصل و کپی رزرو بلیط هواپیما از تهران برای مقصد ذکر شده در دعوتنامتون (حتما همون شهر دانشگاهتون نه جای دیگه) · اصل و کپی رزرو هتل یا نامه خوابگاه دانشجویی دانشگاه مقصد · اصل و کپی بیمه مسافرتی (این بیمه فقط برای صدور ویزا هست و صوری میباشد لذا فکر نکنید هر چی بیشتر بگیرید خوبه چون بعدش رفتید ایتالیا اونجا با حدود 200 یورو باید خودتون رو بیمه واقعی کنید لذا این بیمه رو فقط یک ماه بگیرید و قیمتش هم حدود 100 هزارتومن هست حواستون باشه بعضی صادرکنندگان سودجوری بیمه مسافرتی دانشجوها رو تحت تاثیر قرار میدن و بیمه های 300 تا 700 هزار تومنی هم بهشون انداختند. بیمه مسافرتی رو میتونید از همون آژانس هواپیمایی که بلیط ازش گرفتید هم تهیه کنید) · اصل و کپی پاسپورت · یه گواهی سپرده به زبان انگیسی و مبلغ یورو از یه بانکی (ترجیحا خصوصی) که درش سپرده دارید (البته اجباری نیست ولی داشته باشید تا گیر ندن) مربوطه به سه ماهه اخیر · چندتا نکته: اینایی که فرصت مطالعاتی یا کنفرانس میرن نباید اون 60 یورو رو بپردازند و پولی نباید به کنسولگری بدهند. در ضمن انگشت نگاری هم نیازی نیست. زمان احتمالی ارائه ویزا: · اگر نقص مدرک نخورید، بسته به نظر همون ماموری که مدارک رو بهش تحویل دادید از 2 هفته تا 25 روز بعد ویزاتون صادر میشه و البته اون مامور همونجا بهتون یه تاییدیه دریافت مدارک میده که روش روز دریافت ویزا ثبت شده. (مثلا به یکی گفت دو هفته ولی یه خانمی که اومده بود باجه بغلی بهش گفت 22 روز دیگه) · ویزا رو معمولا حدود ظهر تحویل میدن. توصیه آخر اینکه با کلاه و عینک آفتابی (در تابستان) برید و آمادگی جسمانی قبلی هم داشته باشید تا سرپا باستید. امیدوارم با موفقیت و صبر بتونید ویزاتون رو بگیرید.

Junior Member

من برای ویزای فرصت مطالعاتی در یکی از دانشگاه های استرالیا دارم اقدام می کنم.

کسی از دوستان هست که تو این زمینه در حال اقدام باشه یا حتی اقداماتش تموم شده باشه؟ خوشحال می شم با هم شیر اطلاعات کنیم

سوالاتی که من دارم:

1. هر جا میرم میگن بیمه فقط برای سه ماه صادر میشه! سوال من اینه که ما حتما بایستی به مدت اقامت بیمه داشته باشیم؟ یا مثلا میشه فعلا برای بستن دهن سفارت یک ماهی بیمه گرفت و بعد از ورود به استرالیا برای بیمه ی اونجا اقدام کرد؟

2. بهترین راه پرداخت هزینه اپلیکیشن و همین طور بهترین و مطمئن ترین پست برای این کار چیه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)