صفحه 12 از 135 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1345

موضوع: مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد اخذ ویزای کانادا برای فرصت مطالعاتی

سلام دوستان

من مدارکمو واسه فرصت آماده کردم اما هنوز ارسال نکردم مدارکم ایناست:

شناسنامه، کارت کلی، سو پیشینه، گواهی تمکن مالی از بانک سامان به لاتین، تعهد نامه وزارت علوم، گواهی اشتعال به تحصیل (که توش قید شده دانشجو پس از انجام تحقیق به ایران بر می گرده)، گواهی اشتغال به تدریس.

می خواستم از دوستانی که تجربه ارسال مدارکو دارن سوال کنم آیا این مدارک کافیه؟
    دقیقا چه فرم هایی باید تکمیل کنیم؟
    ترجمه مدارک باید فقط به تایید دادگستری برسه؟ یا وزارت خارجه هم باید تایید کنه؟

Junior Member

فرم هایی که باید پر کنین تو این لینک است
    http://www.canadainternational.gc.ca...ang=eng&view=d

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa196 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من مدارکمو واسه فرصت آماده کردم اما هنوز ارسال نکردم مدارکم ایناست:

شناسنامه، کارت کلی، سو پیشینه، گواهی تمکن مالی از بانک سامان به لاتین، تعهد نامه وزارت علوم، گواهی اشتعال به تحصیل (که توش قید شده دانشجو پس از انجام تحقیق به ایران بر می گرده)، گواهی اشتغال به تدریس.

می خواستم از دوستانی که تجربه ارسال مدارکو دارن سوال کنم آیا این مدارک کافیه؟
    دقیقا چه فرم هایی باید تکمیل کنیم؟
    ترجمه مدارک باید فقط به تایید دادگستری برسه؟ یا وزارت خارجه هم باید تایید کنه؟
    شما باید فرم کار و فرم اطلاعات خانوادگی رو هم پر کنید. اصل دعوتنامه و فیش بانکی یادتون نره. من نمره زبان هم گذاشته بودم. کپی گذرنامه و نامه وزارتخانه هم لازمه.
    برای من دارالترجمه خودش مهرهای لازم را گرفته بود و نیازی نبود خودم این کار رو انجام بدم. تعهد محضری متن خیلی سختی داره میتونم ازتون بپرسم با چه هزینه‌ای اون رو براتون ترجمه کردن؟
    ممنون

سلام دوستان، یک سوال: فیش بانکی باید برای اقامت موقت (95000 تومان) یا ویزای کار باشه( 190000)؟ دفعه قبل که مدارکمو فرستاده بودم نگهبان جلوی در به من گفت برای اقامت موقت یعنی اون زمان 80000 و ایرادی هم به این دلیل به من نگرفته بودن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Geologists نمایش پست ها
    شما باید فرم کار و فرم اطلاعات خانوادگی رو هم پر کنید. اصل دعوتنامه و فیش بانکی یادتون نره. من نمره زبان هم گذاشته بودم. کپی گذرنامه و نامه وزارتخانه هم لازمه.
    برای من دارالترجمه خودش مهرهای لازم را گرفته بود و نیازی نبود خودم این کار رو انجام بدم. تعهد محضری متن خیلی سختی داره میتونم ازتون بپرسم با چه هزینه‌ای اون رو براتون ترجمه کردن؟
    ممنون
    ممنون از پاسختون

تعهد محضری دانشجویان عازم فرصت، به وزارت علوم ارائه می کنند استاندارد است، متنش طولانیه، رفتم میدون انقلاب، بعضی از دارالترجمه ها تا 100 تومن هزینه ترجمه قیمت می دادن، اما من گشتم، یه مورد پیدا کردم با 25 تومن انحام داد. اگر نیاز دارید اطلاعات دقیقشو می گم.

دارالترجمه ها می گن تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه واسه همه مدارک ضروریه، اما از یکی از کارمندهای سفارت سوال کردم گفت فقط مدارک تحصیلی (ریز نمرات و دانشنامه) نیاز به تایید وزارت خارجه داره. می خواست بدونم لازمه واسطه تایید هر مدرکی 8 تومن واسه تاییدیه پرداخت کنیم؟

راستی نیاز هست یکی یک نسخه از نامه وزارت علوم را به وزارت حارجه ببریم؟ اگر آره کجا باید ببریم دقیقا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Geologists نمایش پست ها
    سلام دوستان، یک سوال: فیش بانکی باید برای اقامت موقت (95000 تومان) یا ویزای کار باشه( 190000)؟ دفعه قبل که مدارکمو فرستاده بودم نگهبان جلوی در به من گفت برای اقامت موقت یعنی اون زمان 80000 و ایرادی هم به این دلیل به من نگرفته بودن.
    مگه براساس ویزایی که درخواست می دیم نباید پول واریز کنیم ؟؟ برای فرصت باید ویزای کار تقاضا بدیم دیگه. فکر کنم باید ۱۹۰۰۰ تومان رو بریزیم.

Junior Member

آره درسته، باید تقاضای ویزای کار بدیم و 150 $ یا 190 هزار تومان واریز کنیم

سلام دوستان،
    میخوام مدارکمو دوباره بفرستم سفارت ولی گواهی عدم سوپیشینه به تاریخ چند ماه قبله که برای سفارت گرفته بودم. با توجه به اینکه گرفتن این گواهی زمانبره، به نظر شما همون گواهی قبلی رو بذارم یا دوباره براش درخواست بدم؟ آیا باید به سفارت اطلاع بدم که یکبار درخواستم ریجکت شده یا نه؟

Junior Member

سلام
    به نظرم بهتره که یک گواهی جدید بگیری، من که یک هفته ای گواهیم آماده شد، تا اونجا که می دونم افیسرعا رو تاریخ حساسیت دارن.
    شما دفعه قبل، نامه ساپورت مالی وزارت علوم (لاتین) بردی وزارت خارجه تایید کردی؟ لازمه اینکار انجام شه، اگه آره کجا باید ببرم؟ ممنون

سلام،
    برای من 25 روز طول کشید تا گواهیم آماده بشه!! از طریق پست برام قرستادن. میتونید آدرس دفتری که درخواست دادید برام بفرستید.
    نامه ساپورت وزارت علوم نیازی به تایید نداره. خیالتون راحت باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)