صفحه 126 از 135 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1345

موضوع: مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

سلام
    از دوستان کسی اطلاع داره که برای رفتن به فرصت مطالعاتی شش ماهه به کشور پرتغال، ترجمه رسمی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای ارائه به سفارت لازم هست یا نه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدین. ( تو سایت سفارت پرتغال نوشته که برای اخذ ویزای دانشجویی ، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی لازمه. اما من نمیدونم که این قانون شامل فرصت مطالعاتی هم میشه یا نه)

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

اگر نوشته میخواد پس باید ببرید مگر این که برای فرصت مطالعاتی بهتون ویزایی غیر از دانشحویی بدن. اگر مدرکتون دست دانشگاه هست با دادن تعهد محضری می تونید اصل مدارکتون رو از طریق وزارت علوم از دانشگاه بگیرید و ترجمه کنید.

Junior Member

سلام
    من اومدم فرصت و ویزام شش ماهه است. اینجا برای اقامت یکساله اقدام کردم. آیا برای تمدید فرصت مطالعاتی نیازه که ویزام رو هم تمدید کنم یا داشتن اقامت کافیه؟

دوستانی که برای امریکا اقدام کردن میشه بگن ریسرچ پلنی که برای سفارت بردن، چند خط بوده و شامل چه چیزایی بوده؟ اگه ممکنه یه نمونه بزارین خیلی ممنون میشم

Junior Member

سلام و خسته نباشی خدمت دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی کانادا میخام اقدام کنم. اگر تاریخ دعوتنامه و تاریخ نامه حمایت مالی وزارتخونه یکماه باهم تفاوت داشته باشن مشکلی در پروسه ویزا بوجود میاد؟
    خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining Engineering/ AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط smhcivil نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشی خدمت دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی کانادا میخام اقدام کنم. اگر تاریخ دعوتنامه و تاریخ نامه حمایت مالی وزارتخونه یکماه باهم تفاوت داشته باشن مشکلی در پروسه ویزا بوجود میاد؟
    خیلی ممنون
    نه مشکلی وجود نداره. بهتره با هم یکی باشه، ولی برای سفارت مهم دوره ای هست که توی دعوتنامه بهش اشاره میشه.

ببخشید یک سوال دارم:
    دانشجوی غیر بورسیه 12 میلیون واریز می کنه و بانک دو برابر این مقدار، نامه حمایت مالی میده.
    آیا علاوه بر این فرآیند، باید موجودی حساب بانکی که در آن پول باشد هم برای دریافت ویزا ارائه کنیم؟ اگه آره، چه مقداری باید توش پول باشه؟ حتما باید حساب به نام خودمون باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها
    ببخشید یک سوال دارم:
    دانشجوی غیر بورسیه 12 میلیون واریز می کنه و بانک دو برابر این مقدار، نامه حمایت مالی میده.
    آیا علاوه بر این فرآیند، باید موجودی حساب بانکی که در آن پول باشد هم برای دریافت ویزا ارائه کنیم؟ اگه آره، چه مقداری باید توش پول باشه؟ حتما باید حساب به نام خودمون باشه؟
    سلام
    بله. تقریبا 12 میلیون واریز می کنید و معادل میزان دو برابر اون ارز می گیرید. نامه حمایت مالی با نامه بانک فرق داره. نامه حمایت مالی نامه ای هست که از وزارت می گیرید و در اون نوشته شده که به شما ماهانه مثلا 1000 یورو میدهند. این نامه جزو مدارکی هست که باید به سفارت بدید و در واقع مدرک تمکن مالی شما محسوب میشه. لذا نیازی به داشتن حسابی که در اون پول باشه ندارید. یکی از دوستان اشتباه منو راهنمایی کرد و گفت که باید یه حساب پر پول داشته باشی و بعد بری از بانک نامه تمکن مالی و گردش سه ماه اخیر حسابت رو بگیری و به سفارت بدی. در حالیکه بعدا متوجه شدم نیازی به این کار نیست و نامه حمایت مالی وزارت علوم حکم نامه تمکن مالی داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saralotfi1986 نمایش پست ها
    ببخشید یک سوال دارم:
    نامه معرفی به بانک، نامه ای هست که یه هفته قبل از پرواز میری از خانم اکبری تو سازمان دانشجویان می گیری و می بریش بانک و بعد از اینکه 12 میلیون واریز کردی بانک بهتون معادل دو برابر ارز میده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک-اپتیک و لیزر، دانشگاه شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط met66 نمایش پست ها
    سلام
    بله. تقریبا 12 میلیون واریز می کنید و معادل میزان دو برابر اون ارز می گیرید. نامه حمایت مالی با نامه بانک فرق داره. نامه حمایت مالی نامه ای هست که از وزارت می گیرید و در اون نوشته شده که به شما ماهانه مثلا 1000 یورو میدهند. این نامه جزو مدارکی هست که باید به سفارت بدید و در واقع مدرک تمکن مالی شما محسوب میشه. لذا نیازی به داشتن حسابی که در اون پول باشه ندارید. یکی از دوستان اشتباه منو راهنمایی کرد و گفت که باید یه حساب پر پول داشته باشی و بعد بری از بانک نامه تمکن مالی و گردش سه ماه اخیر حسابت رو بگیری و به سفارت بدی. در حالیکه بعدا متوجه شدم نیازی به این کار نیست و نامه حمایت مالی وزارت علوم حکم نامه تمکن مالی داره.
    من بجای دوستی که راهنماییتون کردم جواب میدم که بعضی سفارتها نامه تمکن تنها رو قبول ندارن و میگن باید گردش حساب هم بیاری و اتفاقا باید هم خیلی پول توش باشه مگرنه ردتون میکنند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)