صفحه 131 از 135 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1345

موضوع: مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط hadianh نمایش پست ها
    سلام
    من یه شرایط نامعمولی برام پیش اومده. به شدت به کمک و مشاوره نیاز دارم و بینهایت از کوچکترین کمکی ممنون میشم.
    من الان آخر ترم ۴ دکترا هستم و چون طی ترم پیش با یک استاد از دانشگاه جانزهاپکینز کار می کردم الان یک دعوتنامه ی رسمی از این دانشگاه دارم که از اول سپتامبر امسال به مدت ۱ سال می تونم برم اونجا به عنوان visiting student با فاند ۲۶۰۰ دلار در ماه +‌۴۵۰ دلار بیمه ماهانه + اقامت ۱ ماه اول رایگان. مشکل از اینجایی شروع میشه که من باید برای دفاع پروپوزال ایران باشم. حالا این استاد آمریکایی میگه که بیا اینجا و بعد برگرد ایران دفاع کن بعد دوباره بیا. استاد راهنمای خودم میگه دفاع کن بعد برو. دیرترین زمانی که میتونم دفاع کنم آخر دی ماه امسال (آخر ژانویه ۲۰۱۷) هست. زودترین زمانی که می تونم دفاع کنم هم ۴ ماه دیگه است (اول اوکتبر).
    سوال اصلی اینه که اگه تصمیم بگیرم که برمو برگردم (حالت اول) باید دو بار درخواست کنم برای ویزا. ۱. آیا اصلا میشه که تو ۳ ماه ویزا آماده بشه (وقت سفارت و ویزا) که بصرفه که برم و برگردم؟ چون اگر دیرتر بشه واقعا صرفه نداره. ۲. حالا اگه دفعه اول اوکی بشه آیا دفعه دوم شانسی دارم (مثلا کمتر از ۱ ماه بعد از بازگشتم به ایران) ؟ آیا باید دوباره فرم DS بخوام از دانشگاه یا همون قبلی کافیه ؟ ۳. آیا اصلا میشه که multiple بدن ؟
    از یکی از دوستان که تجربه فرصت مطالعاتی آمریکا داره پرسیدم گفت به دردسرش نمی ارزه و بعد از دفاع برم. نظر شما دوستان چیه؟
    نمی دونم این میزان فاند کافیه و آیا میتونه افسر رو متقاعد کنه که ویزا multiple بده ؟ یا اصلا ربطی نداره.

با سپاس فراوان

سلام
    اگه یک نگاه به صقحات مربوط به کلیرنس بکنید، می بینید که خیلی از بچه ها هستند که بیشتر از دو ماه در کلیرنس بسر می برند. بنابراین شما تا بخواهید وقت سفارت بگیرید و ویزا بگیرید( با فرض اینکه در جا ریجکت نشوید و در جا ویزا نگیرید) ممکن است سه چهار ماه طول بکشد و نظر من اینست که زودتر دفاع پروپوزال بکنید و بعد بروید. (فاصله اول سپتامبر تا اول اکتبر که چیزی نیست و ارزش ندارد که بروید و برگردید!!! شاید استاد امریکایی خبر از دردسرها و زحمات ویزا گرفتن و هزینه های رفت و برگشت شما ندارد)
    در ضمن زودترین زمان ممکن برای دفاع پروپوزال را چطور مشخص کردید؟ منظورتان آمادگی خودتان هست یا دانشکده اجازه دفاع زودتر از آن را نمی دهد!؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    سلام
    اگه یک نگاه به صقحات مربوط به کلیرنس بکنید، می بینید که خیلی از بچه ها هستند که بیشتر از دو ماه در کلیرنس بسر می برند. بنابراین شما تا بخواهید وقت سفارت بگیرید و ویزا بگیرید( با فرض اینکه در جا ریجکت نشوید و در جا ویزا نگیرید) ممکن است سه چهار ماه طول بکشد و نظر من اینست که زودتر دفاع پروپوزال بکنید و بعد بروید. (فاصله اول سپتامبر تا اول اکتبر که چیزی نیست و ارزش ندارد که بروید و برگردید!!! شاید استاد امریکایی خبر از دردسرها و زحمات ویزا گرفتن و هزینه های رفت و برگشت شما ندارد)
    در ضمن زودترین زمان ممکن برای دفاع پروپوزال را چطور مشخص کردید؟ منظورتان آمادگی خودتان هست یا دانشکده اجازه دفاع زودتر از آن را نمی دهد!؟
    سلام بله دقیقا مشکل این بود که استاد آمریکایی خبر از دردسرهای ویزا نداشت و به همین خاطر اصرار می کرد. چون باید سریعتر جواب می دادم ۲-۳ روز پیش تصمیمو گرفتم و ۳ ماه عقب انداختمش تا دفاع کنم و بعد برم.
    در مورد زمان دفاع هم منظورم آمادگی خودم و قوانین دانشکده (کامپیوتر صنعتی شریف) است. در واقع اگه همین الان هم پروپوزال رو تحویل بدم ۲ ماه طول میکشه تا توسط داورا تایید بشه و ۱-۲ هفته هم هماهنگی های دفاع طول میکشه.
    در ضمن خیلی ممنون به خاطر توضیحات. با اینکه عقب انداختم ولی همچنان شک داشتم که کار درستی بوده یا نه؛ که اگه واقعا ۳-۴ ماه طول بکشه قطعا کار درستی بوده. راستش من فقط ۲ تا از هم آزمایشگاهیام رو دیدم که فرصت رفتن آمریکا و هر دو تاشون ویزاشون تو ۲ هفته اومده (یکی سال پیش و یکی ۳ سال پیش). نمی دونم دقیقا چه چیزی تعیین کننده است (متاهل بودن؟ فاند؟ رشته؟‌ دانشگاه مبدا؟ دانشگاه مقصد). واقعا هم وقت اینکه هزاران پست رو توی این سایت بخونم تا شاید چیزی سر در بیارم ندارم. کلا فقط می تونم امیدوار باشم خوب پیش بره.

Junior Member

سلام
    وقت شما بخیر
    من از آلبرتا برای یک سال پذیرش فرصت مطالعاتی دارم. خود دانشگاه گفته باید برای استادی پرمیت اقدام کنم. ولی همه بچه ها باید ورک رمیت اقدام کرد . حالا من موندم چه کار کنم منو راهنمایی می کنید.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Public University in Tehran

سلام دوستان

من برای فرصت مطالعاتی آمریکا اقدام کردم و تازه ds2019 یه دستم رسیده شروع دوره ام آگوست خورده ولی الان از سفارت ترکیه نمی تونم وقت بگیرم چیکار باید بکنم؟ خیلی خیلی ناراحتم اگه دوباره ازشون ds بخوام که دوباره کلی طول میکشه پول سفارت آنکارا رو ریختم به نظرتون چیکار کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (وزارت علوم، وزارت بهداشت و انواع دیگر)

سلام
    چند نکته برای فرصت مطالعاتی استرالیا بیان می کنم، امیدوارم مفید باشه:
    1- معمولاً ویزای مورد نیاز برای دوره فرصت مطالعاتی از نوع ویزای کارآموز شغلی سابکلس 402 است. برای سابکلس 402 بایستی سه مرحله را گذراند: اپروو اسپانسرشیپ که معمولاً قبلاً خود دانشگاه اپروو شده آن را دارد، اپروو نامینیشن که بایستی درخواست آن از دانشگاه مقصد برای تاسمانیا ارسال شود و اپروو ویزا که آن هم در تاسمانیا Hobart انجام میشه.
    2- تمام مدارک مورد نیاز برای ارسال به تاسمانیا در سایت border.gov.au بخش چک لیست ویزای 402 هست. قبل از درخواست ویزا بایستی درخواست نامینیشن از دانشگاه مقصد برای سفارت ارسال شده باشد و اپروو شده باشد هر چند میتوان همزمان با درخواست نامینیشن درخواست ویزا هم داد.
    3- بیمه فقط باید از شرکت های بیمه استرالیایی با توجه به نوع سفر خانوادگی یا مجردی خریداری بشه، بیمه ایرانی قبول نمیکنن.
    4- تمامی مدارک باید به ایالت تاسمانیا پست بشه.
    5- بایستی فرم های 80 (برای خود و خانواده بالای 18 سال)، 1402، 1193 و 1283 با خودکار آماده و پر شوند. همچنین نیاز به دعوت نامه برای خود و خانواده، رزومه خود و همه افراد خانواده، دو قطعه عکس پاسپورتی 35 در 45 میلیمتر ، نامه مالی وزارت علوم، بانک استیتمنت، مدیکال برای درخواست بالای شش ماه و عدم سوء پیشینه برای درخواست های ویزای بالای 12 ماه هست.
    6- مدارک لازم برای ترجمه که حتماً باید برابر با اصل بشه و مهر ناتی استرالیا بخوره: کپی برابر با اصل و با مهر ناتی تمام پاسپورت ها، شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، کارت پایان خدمت و تمامی سرتیفیکیت های مهم همه با مهر ناتی (چند جا بیشتر مهر ناتی ندارن که میتونید تو سایت Natti پیدا کنید).
    7- برای پرداخت هزینه ویزا و خرید بیمه می توانید ویزا کارت نوع گیفت از سایت چیپ سفر بخرید و اطلاعات آن را در فرم های سفارت (فرم 1402) بنویسید.
    8- معمولاً اپروو نامینیشن حداقل 2 ماه و اپروو ویزا حداقل 3 ماه طول میکشه.
    9- ایمیل بخش ورود موقت استرالیا (DIBP) که فقط پاسخ اتوماتیک از روند انجام کارها میده: otv@border.gov.au

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی (قوانین در پست اول)

دوستانی که ایتالیا رفتند میخواستم بدونم بعد از اینکه وزارت علوم نامه حمایت مالی را داد باید چیکار کنیم؟
    برای ویزا گرفتن چه مدارکی میخواد و اینکه چقدر طول میکشه که ویزا آماده بشه.
    برای همسر و فرزندم چی باید ارائه بدم؟
    آیا به زبان فارسی مصاحبه میکنند یا اینکه انگلیسی؟
    و به طور کلی اگه توصیه‌ای دارید ممنون میشم بگید.

دوستان عزیز،

کسی میدونه واسه فرصت مطالعاتی 9 ماهه واسه کانادا مدرک زبان الزامیه؟ واسه آلمان رو که میدونم اگه استاد بگه زبان دانشجو مورد تاییده دیگه سفارت مدرک زبان نمیخواد، آیا کانادا هم همینطوره؟

ممنون از همتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mining Engineering/ AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط hrardalani نمایش پست ها
    دوستان عزیز،

کسی میدونه واسه فرصت مطالعاتی 9 ماهه واسه کانادا مدرک زبان الزامیه؟ واسه آلمان رو که میدونم اگه استاد بگه زبان دانشجو مورد تاییده دیگه سفارت مدرک زبان نمیخواد، آیا کانادا هم همینطوره؟

ممنون از همتون
    سفارت کانادا یا دانشگاه مقصد نمره یا مدرک زبان نمی خواند

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kahkeshan_2006 نمایش پست ها
    دوستانی که ایتالیا رفتند میخواستم بدونم بعد از اینکه وزارت علوم نامه حمایت مالی را داد باید چیکار کنیم؟
    برای ویزا گرفتن چه مدارکی میخواد و اینکه چقدر طول میکشه که ویزا آماده بشه.
    برای همسر و فرزندم چی باید ارائه بدم؟
    آیا به زبان فارسی مصاحبه میکنند یا اینکه انگلیسی؟
    و به طور کلی اگه توصیه‌ای دارید ممنون میشم بگید.
    سلام
    باید برید وزارت خارجه و نامه وزارت علوم رو ارایه بدید تا معرفی نامه سفارت ایتالیا رو بهتون بدن. بعد از ارایه اوون به سفارت یه هفته بعدش میرین کنسولگری ایتالیا و مدارکی که تو سایت هست رو ارایه میدین.
    کلا مصاحبه ای نداره فقط یه مامور بومی به زبان فارسی در حد چند کلمه با شما حرف میزنه و مدارک رو میگیره. فقط مدارک حتما باید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی باشه.
    مدارک مورد نیاز هم تو سایتشون هست. در ضمن یه سایتی برای گرفتن وقت ویزا راه انداختن که فکر نکنم به فرصت ربطی داشته باشه رفتی سفارت یادت باشه بپرسی

Junior Member

با عرض سلام
    دوستان بنده از آلمان برای فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم.
    هنوز سربازی مشرف نشده ام!
    با توجه به اینکه فرایند بررسی درخواست فرصت مطالعاتی در دانشگاه و وزارتخانه طولانی است، میخواستم بپرسم:
    1- آیا می توانم با نامه درخواست خروج از کشور که الان در دست دارم (به تایید سازمان امور دانشجویان هم رسیده) برای گرفتن مجوز خروج از کشور و گذرنامه اقدام کنم؟
    2-اگر پاسخ سوال بالا مثبت است آیا می توانم برای دریافت ویزا به سفارت آلمان مراجعه کنم و تعهد مالی شخصی بسپارم و منتظر مراحل بررسی درخواست فرصت مطالعاتی نمانم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)