صفحه 36 از 63 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 622

موضوع: شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

باسلام

من برای همسرم که رشته اش کارشناسی دبیری زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد تهران جنوب بوده میخوام اقدام کنم برای ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا.
    معدل کارشناسی همسرم ۱۷.۶ شده. ازاستادهاش ریکام راحت میتونه بگیره. تو نامه انگیزشی و این حرفها هم مشکلی نداره. رایتینگش خیلی خوبه )

می خواد تو رشته Creative Writing یا Applied Linguistic ادامه تحصیل بده.
    الان هم توی دوره آماده سازیه تا برای جی آر ای و تافل آماده بشه. برآورد من اینه که 300 رو تو جی آر ای و 80 به بالا تو تافل بگیره. اینها مینیموم بودند و امکان اینکه بیشتر از اینها بگیره خیلیه زیاده.

باتوجه به رشته همسرم و اینکه 24 سالشه و سابقه کار چندانی ج زتدریس به مدت کوتاه تو موسسات آموزش زبان انگلیسی نداره، آیا احتمال اینکه ما بتونیم فاند کامل یا پارشال فاند بگیریم هست؟
    طبق برآوردهای من می تونیم یکسال اول رو بدون فاند هزینه ها رو کاور کنیم (۳۰ هزار تا) اگر نشد سال اول فاند بگیریم به هر دلیل آیا امکانش هست از سال دوم فاند گرفت؟ در کل عوامل موثر تو فاند گرفتن در رشته ای که فنی نیست چی می تونه باشه؟
    و مهمتر از همه از کدوم دانشگاه ها برای این رشته یا کلاً رشته های مشتق زبان انگلیسی میشه خوب فاند گرفت؟

متشکرم
    رسول
    ویرایش توسط rbaghban : September 14th, 2014 در ساعت 04:32 PM دلیل: مشکل فونت

Junior Member

سلام
    من رشتم مکانیکه.
    معدل کارشناسی من 13.8 از دانشگاه گیلان هست.معدل ارشد 16.3 از دانشگاه تهران
    3 تا TA خیلی قوی دارم واسه استادم که استاد تمامه و توصیه نامه خیلی قوی بهم می ده. استاد خودم تو آمریکا بوده کلا و توصیه نامش معتبره. از استدای دیگه ام می تونم توصیه نامه بگیرم
    2تا مقاله با Impact بالای 1.5 دارم.
    مشکله من اینه که معدل کارشناسیم چقدر تاثیر منفی می زاره یا اصلا کلا چقدر تاثیر داره و اصلا من می تونم فاند بگیرم یا نه
    تافلم 90 می تونم بیارم با GRE متوسط رو به بالا

Member
    رشته و دانشگاه
    BS. Polymer Eng./MS. Chemistry

دوستان من الان سال اول مستر تو آمریکا هستم و TA دارم. ولی قبلا یک دانشگاه بهتر رو پذیرش بدون فاند داشتم و دیفر کردم برای سال دیگه تا برای فاند دوباره بررسیم کنن. من قصدم اینه فاند بگیرم از دانشگاه دوم و از این ور انصراف بدم برم اونور بخونم. به نظرتون اگه من به استاد ایمیل بزنم و تو رزومم TA امسالو ببینه و بپرسه تو که دانشجویی اونور هنو چرا میخوای بیای اینور اثر بدی داره یا میشه توجیهش کرد؟؟؟ البته سوال بعدیم ربطی ممکنه به تاپیک نداشته باشه ولی لطفا جوابشو بدید. اگه رزومه آپدیت شدمو با چیزایی که این یه ساله جمع میکنم بفرستم، موقعی ک ادمیشن کامیتی برای فاند منو بررسی میکنه این که من هنو دانشجو اینورم تاثیر منفی روشون نمیذاره؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی اجرایی عمران,دانشکده فنی مشهد

سلام.نمیدونم سوالم مرتبط هست یا ن.من دانشجوی رشته عمران دوره کاردانی هستم واسه مقطع لیسانسم میتونم بورس بگیرم؟حداقل ها واسه بورس گرفتن چیست؟معدل چقدر باید باشه ؟نمره تافل چقدر؟ایا من میتونم واسه مقطع لیسانسم بدون مقاله بورسیه بگیرم؟من تو این مدتی که تا گرفتن مدرک کاردانیم وقت دارم باید چه امادگیهایی کسب کنم؟رتبم تو کنکور 204 شد پارسال.پیشاپیش تشکر میکنم از جواباتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مكانيك

دوستان من دو ماه ديگه ميرم يو اس واسه اينكه ويزاي مهاجرتي يا گرين كارت دارم
    به يه استاد مربوط كه كارش شبيه كارم هست در فوق ليسانس ايميل زدم الكي گفتم من گرين كارت دارم حالا اون اينو گفته به نظرتون فلوشيپ بهم مي دن برم بعدا حضوري اونجا؟؟؟ ممنونم
    Thanks for your email and interest in our research group. Currently I do not have funds available to support other graduate student. However, I do recommend you to apply to our Ph.D. program (in your application you can specified that you would like to work in my group) and request for a fellowship or TA-ship position. Those funds are not guaranteed but you can try. Also if you are US resident there are few fellowships available for graduate programs.
    Best wishes
    ب

Junior Member

امیخواستم بدونم با معدل14 لیسانس و 16/5 ارشد از دانشگاه امیرکبیر میتونم کجاها فول فاند بشم؟اصلا امکانش هست؟؟؟ززبان هم ایلتس 6/5 دارم

معدل لیسانس:۱۴/۸۰
    معدل رشد ۱۵/۵ دانشگاه شریف
    ۱ مقاله کنفرانس خارجی
    تافل:۱۰۰
    رشتهپ مهندسی کامبیوتر
    می تونم برای آمریکا فاند بگيرم؟
    دوست عزيزم سوالم با سري قبلي فرق داره،من راجع به فاند سوال دارم
    مي خواستم ببينم مي تونم فاند بگيرم،اگه آره چه رنكي دنبالش بگردم،براي آمريكا اهميت داره كه من شريف درس خوندم
    لطفا پاك نكنيد نظرمو

ممنون از وقتي كه مي گذاريد

سلام.امیدوارم که همگی خوب باشید.من 24سالمه و لیسانس مهندسی صنایع دارم از یه دانشگاه غی، انتفاعی و یک سال هست که تو یه کارخونه کارشناس برنامه ریزی هستم.میخوام ارشد رو بخونم و برای دکتری اپلای کنم.اما چون حفظ کارم برام مهمه،نمیتونم واسه دانشگاههای روزانه بخونم.(مرخصی نمیدن که برم سرکلاس!خودمو بکشم یک روز در هفته بذارن برم مرخصی اونم به شرطی که دیگه مرخصی چند روزه نگیرم.) به نظرتون اگه ارشد مجازی یا پیام نوربخونم ولی معدلم بالا باشه و چندتا مقاله داشته باشمو مدرک زبانم داشته باشم،امکان فول فاند گرفتن برای دکتری پیدا میکنم?با توجه به اینکه تا اونوقت سابقه کاریمم بالا میره تو رشته خودم.(از نظر زبان مشکلی اصلا ندارم.به راحتی انگلیسی صحبت میکنم و fce دارم برای آیلتس هم اقدام کردم.معدل کارشناسیمم 16.39 بود.)ممنون میشم راهنماییم کنید.

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط carrot92 نمایش پست ها

معدل لیسانس:۱۴/۸۰
    معدل رشد ۱۵/۵ دانشگاه شریف
    ۱ مقاله کنفرانس خارجی
    تافل:۱۰۰
    رشتهپ مهندسی کامبیوتر
    می تونم برای آمریکا فاند بگيرم؟
    دوست عزيزم سوالم با سري قبلي فرق داره،من راجع به فاند سوال دارم
    مي خواستم ببينم مي تونم فاند بگيرم،اگه آره چه رنكي دنبالش بگردم،براي آمريكا اهميت داره كه من شريف درس خوندم
    لطفا پاك نكنيد نظرمو

ممنون از وقتي كه مي گذاريد

دوست عزیز بنده امریکا نیستم ولی یکی دو تا از دوستان من تونستن برا ارشد حتی با معدل حدود شما در کارشناسی فاند کامل از مثلا new mexico بگیرن. درضمن خیلی از استادا با اسم دانشگاه شریف اشنا هستن و قبولش دارن و بهترین راه اینه که شما تو دانشگاه های رنک یه کم پایین دنبال استاد بگردید ببینید کی بهتون جواب میده. اگر جواب ندن یا فاند ندارن یا تازه دانشجو گرفتن دیگه فعلا نمیخوان یا با ایمیل دانشگاه نبوده ایمیلتون و رفته تو اسپم بقیه احتمالات رو نمیدونم. ولی تمام تلاشتون رو بکنید که استادی رو پیدا کنید و مکاتبه کنید و مطمئن بشید بهتون فاند میده. خیلی از اساتید تو این کانادا که ما هستیم براشون مهمه از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشید. اینو بنده به عینه دیدم.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_ali_1393 نمایش پست ها
    سلام.امیدوارم که همگی خوب باشید.من 24سالمه و لیسانس مهندسی صنایع دارم از یه دانشگاه غی، انتفاعی و یک سال هست که تو یه کارخونه کارشناس برنامه ریزی هستم.میخوام ارشد رو بخونم و برای دکتری اپلای کنم.اما چون حفظ کارم برام مهمه،نمیتونم واسه دانشگاههای روزانه بخونم.(مرخصی نمیدن که برم سرکلاس!خودمو بکشم یک روز در هفته بذارن برم مرخصی اونم به شرطی که دیگه مرخصی چند روزه نگیرم.) به نظرتون اگه ارشد مجازی یا پیام نوربخونم ولی معدلم بالا باشه و چندتا مقاله داشته باشمو مدرک زبانم داشته باشم،امکان فول فاند گرفتن برای دکتری پیدا میکنم?با توجه به اینکه تا اونوقت سابقه کاریمم بالا میره تو رشته خودم.(از نظر زبان مشکلی اصلا ندارم.به راحتی انگلیسی صحبت میکنم و fce دارم برای آیلتس هم اقدام کردم.معدل کارشناسیمم 16.39 بود.)ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست عزیز یه عده کثیری از اساتید مهمه براشون که شما از کجا فارغ التحصیل میشید. برا همین ممکنه نخوان رو شما سرمایه گذاری کنن هرچند که معدلتون بالا باشه. ولی باز هستن کسانی که بیشتر براشون رزومه و معدل و ریسرچ مهمه. باید تا اون موقع صبر کنید ببینید شرایطتون چطوره.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)