صفحه 49 از 63 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 622

موضوع: شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

سلام من تازه عضو شدم..
    مهندس معدن هستم و رتبه خوب تک رقمی برای دکتری امسال آوردم. می خواستم بدونم روند گرفتن فاند و اپلای چقد طول میکشه و آیا نرفتن به مقطع دکتری در ایران و این صبر می ارزه.
    من معدل ارشدم 19.5 و دانشگاه دولنی هستم
    یک مقاله isi با if بالا (تقریبا 4) دارم. و یک کنفرانس بین المللی
    مدرک زبان ندارم. لطفا راهنمایی کنید اگه تجربه دارین. بسیار سپاسگزارم

سلام به همه ی عزیزان
    من لیسانس مهندسی نرم افزار با معدل 13.75 از دانشکده فنی شمسی پور تهارن دارم .
    خواستم ببینم به نظرتون من میتونم جایی بورس بشم یا کمک هزینه از جایی بگیرم ؟!
    اگه امکان داره چند تا کشور و روش پیدا کردن رو برام توضیح بدید؟
    و هزینه لازم جهت شروع چیه؟
    ممنون میشم کمکم کنین

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط hosafe نمایش پست ها
    سلام من تازه عضو شدم..
    مهندس معدن هستم و رتبه خوب تک رقمی برای دکتری امسال آوردم. می خواستم بدونم روند گرفتن فاند و اپلای چقد طول میکشه و آیا نرفتن به مقطع دکتری در ایران و این صبر می ارزه.
    من معدل ارشدم 19.5 و دانشگاه دولنی هستم
    یک مقاله isi با if بالا (تقریبا 4) دارم. و یک کنفرانس بین المللی
    مدرک زبان ندارم. لطفا راهنمایی کنید اگه تجربه دارین. بسیار سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
    اول ببین هدف خودت چیه؟ این جواب سوالو باید دل خودت بده نه کس دیگه...

اما چند تا چیز خیلی مهمه
    1- مدرک زبانتونو گرفتید؟؟ (دانشگاه های امریکا حتما نمره تافل یا ایلتس میخوان و حتی GRE) بسته به سطح زبانتون داره...میشه حتی سه ماه هم مدرک زبان در حد معقول نمره اورد...این به خود شما بستگی داره.
    2- دانشنامه هاتونو گرفتید؟ (6 ماه با نامه از کاریابی طول میکشه باز بشه..که برای زمان ثبت نام لازمتون میشه)

این دو تا خیلی رو پروسه اپلای اثر داره.

1-برای داننشگاه های امریکا توی اواخر اذر و دی تقریبا اکثر دانشگاه ها ژانویه زمان اپلای دارند (دارای فاند). که بهتره قبلش باید یک استاد حرف زده باشی تاییدت کرده باشه ...بعد هم تا دو سه ماه گاهی بیشتر بعد از اپلای جواب پذیرشت میاد بعد هم برای تابستون میری امریکا...
    2- برای اروپا دکترا تایم مشخص نداره...اینش خیلی خوبه...من خودم اطلاعاتم محدوده به دانشگاه المان که اقدام کردم. اونجا کافیه یک پروپوزال به استاده ارائه بدی و رزومه اتو براش بفرستی...تو شاخه کاری خودت باید باشه..بعد درصورتیکه تاییدت کنه میری اونطرف ..منتها بازم تسلط به زبان انگلیسی خیلی مهمه ...بتونید با استاد ارتباط برقرار کنید..چون حتی با شما قبل تایید نهایی.. تلفنی هم ممکنه حرف بزنه.

اینو بهتون بگم که بهترین دانشگاه ایران از نظر رنکینگ که تازه دانشگاه تهران و شریف و امیرکبیرو و.. هستند رتبه هاشون رنج 400 تا 500 هست تو دنیا...من به شخصه دانشگاه های ایران از چشمم افتاده...خوب کسی که میره توی دانشگاه های اول دنیا (50 دانشگاه اول) درس میخونه..سختی کارهای اپلای از گرفتن مدرک زبان و ازاد کردن دانشنامه و حتی هزینه اپلای کردنو و ارائه یک پروپوزال تحقیقاتی قوی رو تحمل میکنه ...قطعا این سختی اندازه یک تکان بزرگ توی زندگیش اثر داره...اول اینکه... قطعا کارش و تحقیقش خیلی با کسی که مجبوره پروپوزالشو با امکانات دانشگاه داخل تنظیم کنه فرق داره..دوم اینکه . قطعا بچه هایی که میرن خارج و برمیگردن (که ندیدم کسی برگرده!!!) حتی شانس هییت علمی بالاتری هم دارند..دید جامعه ما جوریه که میگن فلانی حتی تخصصشو از کشور فلان گرفته..همه حس میکنند یک چیزای بزرگی یاد گرفته که داخلی ها بلد نیستند... به عینه در دانشگاه خودمون دیدم که بچه هایی که بورسیه رفتن و به اجبار تعهد خدمت برگشتن براشون سر و دست براشون میشکنند...کلی امتیاز دانشگاه داده نگهشون داره.. چون الان دربه در ارتباط با دانشگاه های خارجی اند..ببینید مثلا چند وقت پیش از دانشگاه هلند اومده بودن بازدید... خود مدیر گروه ما سریع همین استاد تازه وارد که دوره دکتراشو امریکا گذرونده بود اورد ..به حدی قشنگ و روون با هلندیه انگلیسی حرف میزد که خود استادا کم اوردند....پس بدونید با دکترای ایران خوندن زبانتون تغییر نمیکنه....من که دیدم دوستام پیشرفتی نکردند...بماند که الان تمام موقعیت های کاری خوب هم برای افرادیه که مسلط به زبان انگلیسی اند..
    انتخابتونو جوری بکنید که بعد چهار سال غبطه انتخاب امروزتونو نخورید...

این تجربه خودم بود
    ایشالله بدرد بخور باشه

موفق باشید
    ویرایش توسط nadia65 : July 17th, 2017 در ساعت 09:46 PM
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

سلام دوستان گرامی. من ارشد مخابرات از دانشگاه ازاد با معدل هفده هستم. دو مقاله isc دارم و یه کنفرانس داخلی. واسه دکترا در امریکا و کانادا شانسی واسه فاند دارم؟ در ضمن ایلتس هفت دارم. با تشکر
    ویرایش توسط PILAPILA : July 26th, 2017 در ساعت 03:00 AM

Junior Member

سلام
    احتمال بورس شدن در رشته مد در كشور هاي مختلف هست؟اگر هست شرايطش چيه؟
    لطف ميكنيد اگر دانسته هاتون رو در اختيار بذاريد🙏🏻

سلام،
    من فارغ التحصیل نرم افزار بهشتی هستم،
    معدل کلم 16.58 و دو سال آخرم 17.04 هست.
    نمره زبان طبق آزمون های ماک آیلتس، به طور میانگین هفت و نیم/هشت.
    زمینه مورد علاقه م داده کاوی و gamification هست که پروژه کارشناسیم در مورد دومی بوده.
    تا زمان ددلاین اپلای دانشگاه ها، شش ماه هم سابقه کار خواهم داشت به عنوان برنامه نویس رابط کاربری که بی ربط به هر دو زمینه بالاست. :دی
    یک ترم تی ای بوده م، و از نظر ریکام در مضیقه هستم چون اساتیدی که بهم لطف دارن تاکید کرده ن دو الی سه تا بیشتر ریکام بهم نمیدن.

هدف، خوندن ارشد و کشور مقصد، کانادا/آمریکا. استرالیا رو میدونم که فاند برای ارشد نمیده. برای دو کشور مذکور، شانسی برای فاند دارم یا برم سال دیگه با جی آر ای و سابقه کار بیام؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی زراعت و اصلاح نباتات

پیش فرض پاسخ : برای گرفتن RA چطور باید اقدام کرد؟

سلام من زراعت و اصلاح نباتات در دانشگاه ازاد با معدل 13 و کارشناسی ارشد صنایع غذایی از دانشگاه علوم دارویی با معدل 17 و یک مقاله ای اس ای با گرید خوب در رشته خودم دارم و ایلز 6.5 ایا شانسی برای اپلای و فاند دارم؟

پیش فرض پاسخ : برای گرفتن RA چطور باید اقدام کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط anahitaf50 نمایش پست ها
    سلام من زراعت و اصلاح نباتات در دانشگاه ازاد با معدل 13 و کارشناسی ارشد صنایع غذایی از دانشگاه علوم دارویی با معدل 17 و یک مقاله ای اس ای با گرید خوب در رشته خودم دارم و ایلز 6.5 ایا شانسی برای اپلای و فاند دارم؟
    معدل خوبی دارین و آیلتس متوسط، با توجه به زمینه کاریتون (موضوع پایان نامه و مقاله تون) سرچ کنین و اساتید با ریسرچ اینترست های مشابه رو پیدا کنین و بهشون ایمیل بزنین. سعی کنین در حین پیداکردن استاد، مقاله نوشتن رو هم ادامه بدید. مقاله ISI خیلی پارامتر مهمی در جلب نظر اساتید محسوب میشه. قطعا شانس دارین اما در رشته صنایع غذایی گرفتن فاند کامل از دانشگاه با رنک خوب و عالی خیلی رقابتی هستش. موفق باشین.

Junior Member

سلام دوستان.. واقعیت میخواستم ببینم برای من امیدی هست که برای کارشناسی از کشور های اروپایی(عضو اتحادیه) یا احیانا آمریکا و کانادا کمک هزینه بگیرم؟
    فعالیت فرادرسیم بد نیست ولی همون فعالیت کم یکم به درس و اللخصوص معدلم ضربه زده.. ولی میتونم امسال روی معدل پیش دانشگاهیم تمرکز کنم که انشالله بالا بشه
    18 سالمه(هنوز نشده)
    امسال پیش علوم انسانیم
    سطح زبانم اصلا بد نیست ولی باز برای رسیدن به آیلتس 6.5 یا احیانا بالاتر چند ماهی زمان نیاز دارم
    معدل دیپلمم 17 و خورده ای (معدل دوم و سومم 18 و بد نیست ولی گویا تو دیپلم معدل سال اولم محاسبه میشه که اون یکم داغونه)
    خیلی به علوم سیاسی علاقه و به همون اندازه هم چند ساله راجع بهش مطالعه جدی دارم.. یعنی در سن خودم خیلی شرایط بدی ندارم.. تو همین موضوع کار نویسندگی میکنم.. یعنی مطلب مینویسم و میفرستم نشریاتی که ممکنه چاپ کنن.. یا با یک دوستی مشترکا یه مقاله علمی پژوهشی تو نشریه دانشکده امنیت ملی چاپ کردیم.. یک کتاب مرتبط هم باز مشترکا با یک عزیزی نوشتم.. کار ویراستاری یک کتاب که باز اونم مرتبط با رشته مورد علاقم هست رو انجام دادم
    دو سال کار مرتبط کردم.. از 15 سالگی که بسیج فعالمو گرفتم از طریق بسیج به یکجا معرفی شدم (یک مکان وابسته به ارتش جمهوری اسلامی).. یک سال و خورده ای (نزدیک دو سال) کار سخنرانی برای نوجوان و جوانان و فعالیت های از این قبیل پیرامون رشته مورد علاقم میکردم.. گواهی 2 سال سبقه کارمم اخیرا رفتم گرفتم
    فعالیت غیر مرتبط هم 2 سال عضو یک تیم فوتبال بودم و یک سالم تکواندو کار کردم.. گواهی فوتبالو میتونم بگیرم..
    یک کتاب هم راجع به فوتبال نوشتم
    عضویت خانه کتاب
    عضویت انجمن اهل قلم
    تو نقد هنری و اللخصوص سینما هم سررشته دارم
    عضو صندوق هنرمندانم هستم
    کمی درباره صنعت چاپ هم سررشته دارم و کار ویراستاری دوتا کتاب رو با این موضوع انجام دادم
    یک مدت کار رباتیک هم میکردم.. تو دو دوره مسابقات عضو تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیر هم بودم که مقام آوردیم
    نکات اضافی آخر هم اینکه:
    ببینید من نمره SAT و ACT و TOFEL ندارم.. ولی اگه امکان داره حداقل هارو برای گرفتن کمک هزینه بگین که برای گرفتن نمره لازم تلاش کنم
    و در مورد سرمایه هم من خودمو بکشم نهایتا فقط تا ماهی 1000 دلار میتونم ساپورت بشم (با قیمت دلار الان 3.950)
    ببخشید طولانی شد.. هرجا اضافیه و رزومه حساب نمیشه رو لطف کنید خودتون فاکتور بگیرید و اینکه ممنون میشم هرچه سریعتر جواب بدین

Junior Member

سلام به دوستان گلم
    شرایط من رو برای گرفتن پذیرش تحصیلی چطوری ارزیابی میکنید. (فرض کنید که کشور مورد نظر در اروپا (فرقی نمیکند کدام کشور) یا کانادا یا استرالیا باشد)

کارشناسی ارشد عمران محیط زیست از دانشگاه سراسری
    معدل لیسانس 14.70
    معدل ارشد 16.80
    مقاله isi ندارم . فقط 2 تا کنفرانسی و یه علمی پژوهشی
    دارم برای آیلتس 7 میخونم(زبانم خوبه خدارو شکر)
    آزمون gre هم شرکت میکنم
    مقام سومی آزمون المپیاد ریاضی دانشگاه واترلو کانادا هم دارم.
    TA هم بودم.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چقدر شانس برای پذیرش phd دارم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)