صفحه 4 از 63 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 622

موضوع: شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

تازه وارد هستم و نميدانم كه آيا پرسش سئوال در اينجا صحيح ميباشد يا خير؟؟
    آيا ميتوانيد راهنمايي كنيد كه از كجا شروع كنم؟ بعلت داشتن اقوام، اولويتم با كانادا مي باشد.
    مدت زماني است كه تلاش ميكنم استاد، دانشگاه يا لينكي را با عنوان چاپ يا تبليغات پيدا كنم. از اين سايت استفاده كردم و بسياري از سئوالاتم را پاسخ گرفتم. اما همچنان در مورد رشته تخصصي خود سرگردانم حتي نميدانم روي تبليغات متمركز شوم بهتر است يا رشته چاپ و شايد بهتر باشد كه برگردم به سمت گرافيك؟؟ نكته ديگر اين است كه در ليست افرادي كه موفق به دريافت فاند شده اند كسي را كه همانندمن فارق التحصيل يك دانشگاه سطح پائين باشد نديدم. اين دو موضوع بسيار نگرانم كرده.

Junior Member

سلام
    من در مورد گرفتن کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های استرالیا سوال دارم.آیا کسی هست منو راهنمایی کنه؟

Junior Member

سلام
    من با شرایط زیر به نظرتون چقدر شانس گرفتن full fund دارم؟ مهم نیست که کجا باشه!
    دامشجوی لیسانس مکانیک دانشگاه تهران - معدل 13.2 - تافل 102 - یک مقاله کنفرانس در کانادا - یک مقاله ISI که به تازگی Submit شده - 2 سال سابقه کار در آزمایشگاه - 1 سال سابقه کار در محیط های صنعتی

پیش فرض پاسخ : آیا من بورس میشوم ؟!

سلام به همه ی دوستان
    من لیسانس رو تو دانشگاه شریف خوندم .الان هم دانشجوی ارشد مخابرات نوری همین دانشگاه هستم . معدل ارشدم تا الان یعنی پایان سال اول 17.63 است ولی متأسفانه معدل کل لیسانسم به خاطر مشکلاتی که اوایل آن دوره ی تحصیلی داشتم خیلی پایینه 13.21 البته این رو هم بگم که معدل 60 واحد پایانیه ی لیسانسم هم باز بالای 16.5 است . از لحاظ recommend و TOFEL و GRE مشکلی ندارم . حالا از هر کسی که می دونه و واقعا مورد مشابهی رو دیده کمک می خواهم که آیا من می تمونم برای rank زیر 20 درخواست بدم یا نه و اصلا آیا این کار منطقی هست یا نه ؟ اگر نه پیشنهاد دوستان درخواست تو چه rank ی هست ؟ ضمنا من fund هم می خواهم .
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

بله شما شانس دارید. ولی همه ی انتخاب هاتون رو زیر 20 در نظر نگیر ید و سعی کنید چند تا هم بین 20 تا 100 انتخاب کنید.معدل ارشد مهمتر از لیسانس هست و سعی کنید با یه نمره خوب در gre و چند تا مقاله رزومه تون رو بهتر کنید.به هر حال شما از sut فارغ التحصیل شدین و همه این دانشگاه رو می شناسن.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط Irani 66 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    من لیسانس رو تو دانشگاه شریف خوندم .الان هم دانشجوی ارشد مخابرات نوری همین دانشگاه هستم . معدل ارشدم تا الان یعنی پایان سال اول 17.63 است ولی متأسفانه معدل کل لیسانسم به خاطر مشکلاتی که اوایل آن دوره ی تحصیلی داشتم خیلی پایینه 13.21 البته این رو هم بگم که معدل 60 واحد پایانیه ی لیسانسم هم باز بالای 16.5 است . از لحاظ recommend و TOFEL و GRE مشکلی ندارم . حالا از هر کسی که می دونه و واقعا مورد مشابهی رو دیده کمک می خواهم که آیا من می تمونم برای rank زیر 20 درخواست بدم یا نه و اصلا آیا این کار منطقی هست یا نه ؟ اگر نه پیشنهاد دوستان درخواست تو چه rank ی هست ؟ ضمنا من fund هم می خواهم .
    ممنون
    منظورت top20 آمریکاست؟! اگر نمره GRE بالا بیاری به نظرم بدون شانس نیستی. به شرط داشتن خروجی خوب از تز فوقت.. مقاله ISI ..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

من معذرت می خوام که به بحث خیلی ربطی نداره.
    اما الان کانال 1 داره فیلمی رو نشون می ده که در رابطه با دانشگاه و خروج کشور برای ادامه تحصیل هست.
    دختره برگشته به پسره می گه بریم خارج از کشور درس بخونیم که چی بشه؟
    همه ی آمریکا و اروپا خودشون گشنن اونوقت میان به من و تو بورس بدن که درس بخونیم؟ مسخره نیست؟
    یک شرکتی هست در فیلم که اعزام دانشجو می کنه برگشته به پسره می گه برای اینکه سفارت آمریکا بهت ویزا بده شاید مجبور بشی ملیتت رو عوض کنی
    فیلم هایی با سطح علمی و دانش خیلی پایین از وضعیت موجود تحصیلی در دنیا و با اهدافی که شعور بیننده رو زیر سوال می بره
    راستش نمی دونم واقعاً هدف از ساخت این فیلم ها چیه؟ و چقدر روی ذهن افرادی که اهداف بالای تحصیلی رو دارن اثر می گذاره. اما سهم من از دیدن این فیلم فقط تاسف خوردنه.
    ویرایش توسط ahmadrezaamin : July 16th, 2011 در ساعت 03:03 PM

Post پاسخ : شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

سلام من لیسانس مترجمی زبان با معدل بالای 17 از یکی از دانشگاه آزاد های شهرستان هستم چند مقاله خوب داخلی دارم میتونم یک مقاله ISI هم ارائه بدم با چند توصیه نامه استاد و توی تافل و آیلتس و GRE بالا و حتی فرانسه و 3D max کار حرفه ای هم هستم چه قدر احتمال گرفتن فول فاند از دانشگاه های آمریکا و کاناده رو دارم رتبه ی دانشگاه زیاد مهم نیست .
    لطفا یکی جوابمو بده

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamzangene نمایش پست ها
    سلام من لیسانس مترجمی زبان با معدل بالای 17 از یکی از دانشگاه آزاد های شهرستان هستم چند مقاله خوب داخلی دارم میتونم یک مقاله ISI هم ارائه بدم با چند توصیه نامه استاد و توی تافل و آیلتس و GRE بالا و حتی فرانسه و 3D max کار حرفه ای هم هستم چه قدر احتمال گرفتن فول فاند از دانشگاه های آمریکا و کاناده رو دارم رتبه ی دانشگاه زیاد مهم نیست .
    لطفا یکی جوابمو بده
    شما با داشتنه يك مقاله ISI و نمرات بالاي جي آر اي و تافل شانسه خيلي خوبي براي دريافت فاند داري. در اين مسئله فكر كنم همه دوستان اتفاق نظر داشته باشن كه شرايط شما QUALIFIED هست. در مورد دانشگاه كه ميدونم دغدغه شما احتمالا دانشگاه آزاده اين رو بدونين كه اونور دانشگاه شريف رو خيلي خيلي خوب ميشناسن. البته تهران هم شناخته شده هست ولي نه در مقايسه با شريف. تجربه شخصيم رو درباره شناخته دانشگاه استاداي اونور عرض كنم.

بادم نميره قبل از اينكه پذيرش بگيرم استد گفت اين دانشگاهي كه تو خوندي در مقايسه با Sharif University كجاست (با اون اكسنتش) منم ديگه گفتم دولتيه و .... پس بگم شريف رو ميشناسن و زياد شما فكره دانشگاه آزادت نباش. فقط من نميدونم زمينه كاري شما چقدر اونور استاد با فاند داره يا اصلا ريسرچ رو اين زمينه انور هست (مترجمي زبان) يا فقط TA هست، اين رو اصلا اطلاعاي ندارم. ولي شرايط شما براي دريافت فاند مناسب هست به شرط اينكه Hit the right spot كني.

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط Irani 66 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    ممنون
    دوست من همونطورك ه دوستان گفتن شما شانس داري. شايد شما تا حالا به اين موضوع دقت نكردي كه خيلي دانشگاهها براي application دقيقا ذكر ميكنن معدل دو ساله پاياني نبايد GPA زيره فلان نمره باشه كه شما دقيقا تو 60 واحده آخر اون دو سال رو كاور ميكني. در ضمن شما مستر داري و اين قضيه براي شما كه ميري دكترا اصلا زياد به چشم نمياد، شك نكن. اين رو از تجربه پذيرش خودم و دوستان كنارم ميگم. امريكا واقعا يك بخشه عمدس همون GRE هست و شما دانشگاهه شريفت فوق‌العاده شناخته شده است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)