صفحه 44 از 63 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 622

موضوع: شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    اگه توی قضیه فاند بپرسه که میتونی کل یا بخشی از هزینه هات رو تامین کنی، بهتره چی بگیم؟
    به نظرم اگه بگم بخشی از هزینه ها رو میتونم بدم (دسته بندی کرده و میشه انتخاب کرد)، شانس پذیرش بیشتر میشه. درسته یا نه؟
    البته برای یک ترم فقط میتونم...
    ممنون
    من باتوجه به اطلاعات خودم میگم، نظر دوستان دیگه رو هم جویا شین.
    فک نمیکنم اینکه بگین توانایی پرداخت یک ترم رو دارین یا نه تاثیری تو پذیرش داشته باشه. بالاخره شما یا شرایط قبول شدن در اون گروه رو دارین یا نه، اگه دارین که پذیرفته میشین، اگه ندارین که نه. اگه پذیرفته شین میرین واسه بورس، اگه شرایطتتون نسبت به باقی نفرات بهتر باشه بورس بهتون تعلق میگیره، اگه نه که نمیگیره، اونوقته که بهتون میگن تنها پذیرش، و شما میتونین از هزینه شخصی استفاده کنین. ولی اینکه خودتون توانایی مالی داشته باشین دلیلی واسه پذیرش نیست.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    اگه توی قضیه فاند بپرسه که میتونی کل یا بخشی از هزینه هات رو تامین کنی، بهتره چی بگیم؟
    به نظرم اگه بگم بخشی از هزینه ها رو میتونم بدم (دسته بندی کرده و میشه انتخاب کرد)، شانس پذیرش بیشتر میشه. درسته یا نه؟
    البته برای یک ترم فقط میتونم...
    ممنون
    سلام
    ببینید این قضیه تقبل هزینه توسط شخص دو حالت داره:
    1- استاد خیلی خسیسه و می خواد تا میشه پول خرج نکنه (تو UCLA یه استاد معروف با کلی گرنت می شناسم که میگه فقط Self fund ها رو قبول می کنه - یعنی سالی 50 هزار تا از مثلا 1 میلیون گرنتش رو هم نمی خواد خرج کنه!)
    2- استاد پروپوزال نوشته و منتظر جوابه و هنوز فاندش قطعی نیست. احتمالا از سورس قبلی یه مقداری فاند داره ولی چون فاند جدید قطعی نشده دست به عصاس.

حالت اول که هیچ. در حالت دوم هرچند شانس بالاتر میره ولی خطر عدم قطعیت جور شدن فاند وجود داره. شما اگه واقعا فقط 1 ترم می تونی هزینه زندگی بدی (احتمالا استاد شهریه رو تقبل می کنه)، یه کم ریسکه. اگه بتونی 1 سال رو داشته باشی بهتره چون به هر حال اگه دیدی 1 ترم جور نشد با استاد دیگه یا دانشگاه دیگه فرصت داری.
    فکر کنم شما با انتخاب مناسب از اول فاند رو میگیری.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    من باتوجه به اطلاعات خودم میگم، نظر دوستان دیگه رو هم جویا شین.
    فک نمیکنم اینکه بگین توانایی پرداخت یک ترم رو دارین یا نه تاثیری تو پذیرش داشته باشه. بالاخره شما یا شرایط قبول شدن در اون گروه رو دارین یا نه، اگه دارین که پذیرفته میشین، اگه ندارین که نه. اگه پذیرفته شین میرین واسه بورس، اگه شرایطتتون نسبت به باقی نفرات بهتر باشه بورس بهتون تعلق میگیره، اگه نه که نمیگیره، اونوقته که بهتون میگن تنها پذیرش، و شما میتونین از هزینه شخصی استفاده کنین. ولی اینکه خودتون توانایی مالی داشته باشین دلیلی واسه پذیرش نیست.
    یه مثال بزنم.
    توی UC riverside به یه سری رزومه های خوب پیشنهاد میدن که ایا مایلید برای فاند پارشیال در نظر گرفته بشید؟ اگه جواب مثبت بدی تو رقابت برای فاند پارشیال شانس داری. اگه نه هم که برای فلوشیپ فاند کامل در نظر گرفته میشی که خیلی رقابتی تره. کلا سیاست دانشگاه ها فرق می کنه اما تو این مورد توانایی پرداخت بخشی از هزینه ها می تونه تو پذیرش موثر باشه.

Junior Member

من لیسانس شهرسازی با معدل 17 2تا مقاله و 1 isi از دانشگاه آزاد هستم با ielts 6.5
    آیا میتوانم کمک هزینه بگیرم؟

Junior Member

سلام من یک سوال دارم در مورد پذیرش و فاند من پارسال برای دکترای توریسم اقدام کردم اما چون نمره زبانم زیاد اوکی نبود ریجکت شدم الان باز اقدام کردم باز وقت نداشتم برای GRE چون سر کار میرم و فرصت نشد براش وقت بزارم زیاد به هر حال شرایطم اینه:
    آیلتش 6.5
    GRE مجموع 300
    مقاله داخلی و کنفرانسی چند تا دارم
    لیسانس و ارشد هر دو دانشگاه تهران معدل هر دو هم 17/30
    رتیه 5 کارشناسی ارشد
    3 تا ریکامندیشن خوب از استادام
    سابقه تدریس در دانشگاه در موضوع مرتبط با تزم
    6 سال سابقه کار مرتبط با رشته
    البته برای دانشگاه کلمسون که اپلای کردم باز بلافاصله بدون در نظر گرفتن ددلاین بهم پذیرش دادن و در مورد فاند هم که ایمیل زدم به استاد اینو جواب داد:

Thank you for your email and I am glad you were accepted into our program, as I think you would be a successful doctoral student. The assistantship decisions will not be made until early next year and you will definitely be considered
    حالا به نظرتون چقدر احتمال دریافت کمک هزینه رو دارم و شانس گرفتن پذیرش برای دانشگاه های دیگه چطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kianablau نمایش پست ها
    سلام من یک سوال دارم در مورد پذیرش و فاند من پارسال برای دکترای توریسم اقدام کردم اما چون نمره زبانم زیاد اوکی نبود ریجکت شدم الان باز اقدام کردم باز وقت نداشتم برای GRE چون سر کار میرم و فرصت نشد براش وقت بزارم زیاد به هر حال شرایطم اینه:
    آیلتش 6.5
    GRE مجموع 300
    مقاله داخلی و کنفرانسی چند تا دارم
    لیسانس و ارشد هر دو دانشگاه تهران معدل هر دو هم 17/30
    رتیه 5 کارشناسی ارشد
    3 تا ریکامندیشن خوب از استادام
    سابقه تدریس در دانشگاه در موضوع مرتبط با تزم
    6 سال سابقه کار مرتبط با رشته
    البته برای دانشگاه کلمسون که اپلای کردم باز بلافاصله بدون در نظر گرفتن ددلاین بهم پذیرش دادن و در مورد فاند هم که ایمیل زدم به استاد اینو جواب داد:

Thank you for your email and I am glad you were accepted into our program, as I think you would be a successful doctoral student. The assistantship decisions will not be made until early next year and you will definitely be considered
    حالا به نظرتون چقدر احتمال دریافت کمک هزینه رو دارم و شانس گرفتن پذیرش برای دانشگاه های دیگه چطوره؟
    اگر زودتر از موعد مقرر بهتون جواب admission رو دادن، اونوقت شانس بالایی دارین که scholarship خوبی رو هم بدن بهتون. شرایط مشابهی رو دوستانم از Florida داشتن که همین اتفاق برلشون افتاد. نمره ی IELTS شما آنچنان رقابتی نیست و همین شاید نکته ی منفی باشه، در مجموع وضعیتتون برای دانشگاهای متوسط خوبه. موفق باشین

Junior Member

دوستان من رشته م نرم افزاره . کدوم یک از رشته های زیر رو برای ارشد بخونم میزان فاند بیشتری برای دکترا بهم تعلق میگیره؟ آمریکا
    mba یا رشته های دیگه مدیریت
    مهندسی صنایع
    نرم افزار
    شنیدم که به مدیریت با لیسانس مهندسی فاندهای خوبی تعلق میگیره درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

***********دوستان عزیز خیلی ممنون و سپاسگزار میشم که با توجه به رزومه و شرایط زیر من رو راهنمایی کنید***********
    مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش:
    ارشد

رشته مورد نظر: Electrical Power & Energy
    معدل لیسانس: بالای ۱۷
    رشته لیسانس: مهندسی برق الکترونیک
    دانشگاه لیسانس: آزاد کرج
    مدرک زبان انگلیسی: TOEFL 99
    مقالات خارجی: دوتا ژورنال معتبر

*** به فاند کامل هم نیاز دارم***

توضیحات:
    اول اینکه سپاس فراوان بابت راهنمایی و کمک شما ... بعد اینکه من در رشته های مربوط به Renewable Energy میخواستم نظر شما رو بدونم که مقالاتم هم در این حوزه بصورت تخصصی هستند....و اینکه من لیسانسم رو میخوام ۷ ساله تمام کنم که یک سالش بخاطر ترم افزایش معدل هستش و دو ترم از وسط!! هم مرخصی بودم

Junior Member

سلام دوستان

Junior Member

سلام دوستان
    سوالی دارم نمیدونم دقیقا باید از کدوم بخش بپرسم. میخواستم بدونم به فرض اینکه بتونم فول فاند بگیرم مراحل گرفتن ویزا دقیقا چقدر هزینه داره. همینطور موقع رفتن به کشور مقصد حداقل پولی که باید با خودم داشته باشم چقدر باید باشه؟ ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)