صفحه 6 از 63 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 622

موضوع: شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی

سلام به همه دوستان
    من در این سایت تازه عضو شدم. اطلاعات خیلی خوبی نصیبم شد که بخاطرش از همتون ممنون هستم.
    می خواستم شرایط خودم و همسرم رو بگم و از تجربیاتتون بازهم استفاده کنم
    خودم: رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    سابقه کار: حدود 2 سال مرتبط با رشته تحصیلی
    کارشناسی : دانشگاه گرگان با معدل 17.46 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران با معدل حدودا 17
    رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد در رشته خودم و دارای گواهی استعداد درخشان از سازمان سنجش
    سربازی رو هم بصورت سربازی نخبگان تموم کردم
    مقاله : تا الان 1 علمی پژوهشی فارسی-چند تا کنفرانس داخلی و یکی خارجی- تا قبل از Apply کردن یکی دوتا ISI چاپ می کنم.
    شرایط همسرم:
    رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    کارشناسی: دانشگاه تهران با معدل 18.18 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با معدل 18 و شاگرد دوم دوره
    مقالات: 3 تا علمی پژوهشی چاپ شده و چند تا کنفرانس. ISI هم بزودی چاپ میشه.
    نمره زبان رو هم تا قبل از Apply کردن درستش می کنیم!
    به نظر شما آیا می تونیم برای دوره دکتری فول فاند پیدا کنیم؟ چون اصلا با هزینه شخصی نمی تونیم بریم!

سلام به همه. من دانشجوی لیسانس ترم ششم تموم شده. معدلم تا الان 18.02. یه دونه مقاله تو مجله دانشگاه خودم دارم فقط. یه حل تمرین هم دارم. می خوام کنکور هم بدم . شنیدم واسه فوق شانسی برای فاند نیست برای همین هم با خودم میگم تمام تلاشمو بزارم واسه کنکور. می خواستم نظر شما رو بدونم؟!

Junior Member Purdue آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Purdue University - Civil Eng. - Geomatics

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    سلام به همه. من دانشجوی لیسانس ترم ششم تموم شده. معدلم تا الان 18.02. یه دونه مقاله تو مجله دانشگاه خودم دارم فقط. یه حل تمرین هم دارم. می خوام کنکور هم بدم . شنیدم واسه فوق شانسی برای فاند نیست برای همین هم با خودم میگم تمام تلاشمو بزارم واسه کنکور. می خواستم نظر شما رو بدونم؟!
    سلام. دوست عزیز مقاله در مجله دانشگاه خودتون ملاک خوبی نیست. اگه توی مجلات خارجی (حتی غیر از ISI) و یا کنفرانسهای معتبر خارجی مقاله داشته باشید خیلی بهتره.
    شانس برای گرفتن fund برای دوره ارشد خیلی کمتر از دوره دکتری هست. به نظر من شما ارشد رو در کشورهایی که هزینه تحصیل بسیار کمه بخونید. مثلاً در آلمان با ترمی 500 یورو میتونین ارشد بخونین. هزینه زندگی رو البته باید خودتون بدید اما اگه دانشجوی خوبی باشید میتونید همونجا یه کمک هزینه هم بگیرید. هستند سازمانهای دولتی آلمان که ممکنه دانشجو رو ساپورت مالی کنن. البته توصیه میکنم در کنار هر کاری بالاخره کنکور رو هم بدید.
    موفق باشید

Junior Member Purdue آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Purdue University - Civil Eng. - Geomatics

جناب مومنی با درود

شرایط شما و همسرتون خوب به نظر میان. از نمره زبان بالا غافل نشین. اگه به آمریکا GRE براتون از نون شب واجبتره، شاید حتی بشه گفت از TOEFL هم مهمتره. فرض کنین یه دانشگاهی نمره TOEFL IBT حداقل 90 رو بخواد و GRE حداقل 1000 با بالانس مناسب بین بخشهای Quantitative و Verbal. حالا اگه شما نمره TOEFL رو 91 بیارین اما GRE رو 1400 بیارین، پذیرش شما با فاند بالا بسیار بسیار محتمل خواهد بود.
    من میشناسم کسانی رو که با یک یا دو مقاله کنفرانسی بین المللی تونستن پذیرش با فاند بگیرن، فقط به خاطر نمره GRE بالاشون. اما خود بنده با دو مقاله کنفرانسی بین المللی ارائه شده و یه مقاله ISI چاپ شده توی ژورنال آمریکایی نتونستم فاند بگیرم چون GRE رو 1010 آوردم. حتی با نمره تافل 102.
    پس زبان بخونین که مهمتر از مقاله ISI هست.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوست عزیز
    ممنون بابت راهنماییتون
    حتما این کار را می کنم
    در رابطه با جی آر ای باید بگم دو دل هستم. آخه می خوام برای کشوری اپلای کنیم که بعد از PHD بشه بمونیم!
    شنیدم استرالیا و نیوزیلند این شرایط رو داره

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Purdue نمایش پست ها
    جناب مومنی با درود

شرایط شما و همسرتون خوب به نظر میان. از نمره زبان بالا غافل نشین. اگه به آمریکا GRE براتون از نون شب واجبتره، شاید حتی بشه گفت از TOEFL هم مهمتره. فرض کنین یه دانشگاهی نمره TOEFL IBT حداقل 90 رو بخواد و GRE حداقل 1000 با بالانس مناسب بین بخشهای Quantitative و Verbal. حالا اگه شما نمره TOEFL رو 91 بیارین اما GRE رو 1400 بیارین، پذیرش شما با فاند بالا بسیار بسیار محتمل خواهد بود.
    من میشناسم کسانی رو که با یک یا دو مقاله کنفرانسی بین المللی تونستن پذیرش با فاند بگیرن، فقط به خاطر نمره GRE بالاشون. اما خود بنده با دو مقاله کنفرانسی بین المللی ارائه شده و یه مقاله ISI چاپ شده توی ژورنال آمریکایی نتونستم فاند بگیرم چون GRE رو 1010 آوردم. حتی با نمره تافل 102.
    پس زبان بخونین که مهمتر از مقاله ISI هست.
    موفق باشید

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض دانشگاه آزاد بین المللی یا آموزشکده سراسری بهتره ؟ برای دریافت بورس

درود بر دوستان
    برای پذیرش و گرفتن بورسیه از دانشگاه های آمریکا و کانادا
    آیا از یه دانشگاه آزاد بین المللی اقدام کنیم بهتره یا از یه آموزشکده سراسری گمنام
    آیا تاثیری داره؟
    دانشگاه بودن و آموزشکده بودن دانشگاه مبداء چه تاثیری داره؟
    مرسی
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : دانشگاه آزاد بین المللی یا آموزشکده سراسری بهتره ؟ برای دریافت بورس

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    برای پذیرش و گرفتن بورسیه از دانشگاه های آمریکا و کانادا
    آیا از یه دانشگاه آزاد بین المللی اقدام کنیم بهتره یا از یه آموزشکده سراسری گمنام
    آیا تاثیری داره؟
    دانشگاه بودن و آموزشکده بودن دانشگاه مبداء چه تاثیری داره؟
    مرسی
    به طور کلی نمیشه چیزی گفت اما:
    1- دانشگاه آزاد بین المللی یعنی کدوم دانشگاه؟
    2-اگر همه شرایط مساوی باشه خب دانشگاه بهتره، اگر همههه شرایط مساوی باشه
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : دانشگاه آزاد بین المللی یا آموزشکده سراسری بهتره ؟ برای دریافت بورس

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    به طور کلی نمیشه چیزی گفت اما:
    1- دانشگاه آزاد بین المللی یعنی کدوم دانشگاه؟
    2-اگر همه شرایط مساوی باشه خب دانشگاه بهتره، اگر همههه شرایط مساوی باشه
    دانشگاه آزاد آیت الله آملی که داره از کشورهای دیگه دانشجو میاد.
    ببینید یه آموزشکده فنی و حرفه ای توی تهران هست که اصلا فعال نیست در مقابل؛ دانشگاه آزاد مذکور فعال هست (مقاله)
    دانشگاه آزاد مذکور خیلی دانشجو داره ولی آموزشکده مورد نظر دانشجو زیاد نداره.
    از طرفی هم من چون اهل تهران نیستم هزینه هایی برام داره و هم تعهد آموزش رایگان داره.
    نمی دونم چیکار کنم
    ویرایش توسط MortezaBermoda : September 11th, 2011 در ساعت 03:31 AM
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    دانشگاه آزاد آیت الله آملی که داره از کشورهای دیگه دانشجو میاد.
    ببینید یه آموزشکده فنی و حرفه ای توی تهران هست که اصلا فعال نیست در مقابل؛ دانشگاه آزاد مذکور فعال هست (مقاله)
    دانشگاه آزاد مذکور خیلی دانشجو داره ولی آموزشکده مورد نظر دانشجو زیاد نداره.
    از طرفی هم من چون اهل تهران نیستم هزینه هایی برام داره و هم تعهد آموزش رایگان داره.
    نمی دونم چیکار کنم
    به این راحتی نمیشه گفت. متاسفانه اسم دانشگاه اهمیت خاصی نداره و عوامل دخیل در فرآیند اپلای بیشتر از اینها هستند.معدل، نمره زبان، توصیه نامه ها، مقاله ها، پروژه های انجام شده توسط شما و ....
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

سلام، من چند روزه که با سایت شما آشنا شدم، اما فک کنم بیشتر صفحات سایت رو مطالعه کردم. از همۀ دوستان به نوبۀ خودم بابت تسیهم بی دریغ اطلاعات تشکر میکنم. من لیسانس مهندسی صنایع دارم از امیرکبیر با رتبه سوم و فوق مهندسی مالی با رتبه اول و معدل 18. مقاله دو تا مجلات علمی-ترویجی داخلی و یکی علمی-پژوهشی داخلی دارم. میخاستم بدونم می تونم از دانشگاه های کانادا، دکترای مالی، فاند خوب بگیرم یا نه؟ برای زبان و gre هنوز اقدام نکردم، اما سطح زبان فعلی ام در آزمون تولیموی سازمان سنجش 545 بوده، با تشکر پیشاپیش

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)