صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: تاثیر محل برگزاری کنفرانس در اعتبار آن و تاثیر مقالات در پذیرش

Junior Member

پیش فرض تاثیر محل برگزاری کنفرانس در اعتبار آن و تاثیر مقالات در پذیرش

من دو تا مقاله کنفرانسی چاپ کردم. هردو انگلیسی ولی یکیش کنفرانس بین المللی تو ایران بود.
    میخواستم بدونم که اعتبار کنفرانس به محل برگزاری اون ربطی داره؟
    و اساسا مقاله کنفرانسی در چه حد تو Application تاثیر داره. من میخوام برا دانشگاههای 30 تا 60 امریکا اقدام کنم.معدلم جالب نیست ولی بقیه چیزام خوبه.مقاله کنفرانسی میتونه معدل رو جبران کنه؟

ممنون.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض تاثیر محل برگزاری کنفرانس در اعتبار آن و تاثیر مقالات در پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad79
    من دو تا مقاله کنفرانسی چاپ کردم. هردو انگلیسی ولی یکیش کنفرانس بین المللی تو ایران بود.
    میخواستم بدونم که اعتبار کنفرانس به محل برگزاری اون ربطی داره؟
    و اساسا مقاله کنفرانسی در چه حد تو Application تاثیر داره. من میخوام برا دانشگاههای 30 تا 60 امریکا اقدام کنم.معدلم جالب نیست ولی بقیه چیزام خوبه.مقاله کنفرانسی میتونه معدل رو جبران کنه؟

ممنون.
    فکر کنم اگه تو بخش رزومه بنویسید بیشتر مرتبط باشه و جوابهای بهتری اونجا ببینید. موفق باشید

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : تاثیر محل برگزاری کنفرانس در اعتبار آن و تاثیر مقالات در پذیرش

اعتبار کنفرانس به محل برگزاریش ربطی نداره، ولی من در رشته خودم هیچ کنفرانس خیلی خوبی نمی‌شناسم که در ایران هم برگزار بشه.
    در مورد تاثیر مقاله کنفرانس در application هم باید بگم که بستگی داره که کنفرانس چقدر معتبر بوده. یک مقاله در یک کنفرانس معمولی معدل خیلی پایین رو جبران نمی‌کنه، ولی به هر حال تاثیر مثبت خواهد داشت.

باید عرض کنم که معمولا برای مقالات کنفرانسی خیلی ارزشی (دانشگاهای خارجی) قائل نمی شوند. به سه دلیل:
    1. معمولا هر دانشجویی که برای آنها apply می کنه (مخصوصا اگر فوق لیسانس باشد)، یکی دوتا مقاله کنفرنسی داره (از قول یکی از استادان دانشگاه Calgary). خودتان هم اگر دقت کنید به این نتیجه می رسید

2. سطح کنفرانسها بسیار با هم متفاوت است مثلا اگر در رشته مهندسی نفت کسی بتواند در کنفرانس SPE مقاله چاپ کند ارزشمند است (چون شرط چاپ مقاله در ژورنالهای SPE پذیرفته شدن مقاله در کنفرانسSPE است) ولی اگر مقاله اش در مثلا کنفرانس نفت و گازی که پارسال در دانشگاه شیراز برگزار شد چاپ شده است تقریبا ارزشی ندارد (البته کاچی بهتر از هیچی) به عبارت دیگر اعتبار آن کنفرانس بسیار مهم است

3. مهمتر از همه، کنفرانس اصولا محلی برای مطرخ کردن ایده ها و طرحها و نیز "پخته شدن" مقالاتی است که احتمالا بعدا به ژورنال Submit میشوند. این مساله تنها کارکرد کنفرانس است. برای همین اگر بخواهید مقاله ای را به هر ژورنالی بفرستید، مطرح شدن و قبول شدن در یک وحتی چند کنفرانس بلا مانع است (و حتی اعتبار کار شما را بالا می برد) در صورتی که اگر مجله مورد نظر به هر شکلی متوجه شود که مقاله شما در مجله دیگر حتی Reject شده است، خود Editor مقاله شما را رد می کند و دیگر به داوران مجله تحویل نمیدهد. برای همین معمولا و عرفا، ابتدا مقاله در یک کنفرانس مطرح میشود (بصورت مقاله کنفرانسی) و بعد از مطرخ شدن و اعمال نظر افراد مختلف بر آن و پخته شدن آن به ژورنال Submit میشود.

ApplyAbroad Champion

مطلبی که yaserb عنوان کرده خیلی از قسمت‌هاش درسته، اما قسمت اولش درست نیست. داشتن مقاله در کنفرانس معتبر بسیار بسیار مهم و ارزشمنده و شانس شما رو در گرفتن پذیرش بالا می‌بره و اصلا این طور نیست که فقط مقالات ژورنال تاثیر داشته باشه.

همانطور که قبلا هم اشاره کردم و دوست عزیزمان هم تاکید بر آن کرده اند، مسلما داشتن مقالات کنفرانسی در کنفرانسهای معتبر و شناخته شده هر رشته مثل SPE در مهندسی نفت یا AIChE Annual Meeting در مهندسی شیمی یا ASME در مهندسی مکانیک بسیار ارزشمند است و حتی بعضا بسته به نوع موضوع تحقیق، از مقاله در یک ژورنال هم معتبرتر باشند. ولی قاعده کلی آن است که سطخ مقالات ژورنالها از کنفرانسها بالاتر است.

1. سلام. میخواستم بدونم آیا کنفرانس های waset معتبره؟
    آخه خیلی جاها ایندکس میشن. من مقالم رو به صورت
    oral present پزیرفته، به نظرتون با توجه به هزینه 450 دلاری و هزینه رفت و برگشت و ... می ارزه برم.
    داشتن مقاله تو چنین کنفرانسی برای من که دانشجوی کارشناسیم چه قدر تو گرفتن پذیرشم تاثیر داره؟
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

1-كلا اييز كجا ميشه فهميد كنفرانسي معتبره يا نه؟
    2-كنفرانساي معتبر رو از كجا ميشه پيدا كرد؟ منظورم اينه كه توي google چي سرچ كنم يا چه سايتي برم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس راه و ترابری از دانشگاه شهید چمران اهواز

سلام
    ببخشید شاید سوال من بی ربط باشه. من برای پإیرش باید مدرکی برای کنفرانس هام داشته باشم. حالا با توجه به اینکه 3 تا کنفرانس های من داخلی بوده و فقط من cd اونارو دارم چیکار باید کنم؟
    با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

دوستان کسی میدونه که اگه مقاله واسه یه کنفرانس باشه که برگزار کنندش یه دانشگاه رنک بالا باشه میتونه تاثیری در حد یه مقاله آی.اس.آی. داشته باشه؟ آخه تو رشته ما ژورنال آی.اس.آی. خیلی کمه و اونهایی هم که هست به زمینه هایی که من علاقه دارم نیست زیاد...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)