صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: تاثیر محل برگزاری کنفرانس در اعتبار آن و تاثیر مقالات در پذیرش

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیر محل برگزاری کنفرانس در اعتبار آن و تاثیر مقالات در پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه که اگه مقاله واسه یه کنفرانس باشه که برگزار کنندش یه دانشگاه رنک بالا باشه میتونه تاثیری در حد یه مقاله آی.اس.آی. داشته باشه؟ آخه تو رشته ما ژورنال آی.اس.آی. خیلی کمه و اونهایی هم که هست به زمینه هایی که من علاقه دارم نیست زیاد...
    سلام.
    راههای زیادی برای شناسایی اعتبار کنفرانس وجود دارد که قبلاً دوستان در تاپیک های مختلف در مورد آن صحبت کردند. مثلاً سابقه برگزاری، اعتبار برگزارکنندگان و حامیان کنفرانس، کمیته داوری (و سرشناس بودن اعضای آن)، سیستم داوری (آنهایی که برای پذیرش چکیده و مقاله کامل پروسه داوری جداگانه ای دارند، استانداردتر محسوب میشوند)، نمایه شدن مقالات در دیتابیسهای معتبر و قابلیت دسترسی به آن از طریق سایت ناشر (مثلاً Scopus و ISI web of knowledge هر کدام مقالات برخی از کنفرانسها را نمایه می کنند)، سطح برگزاری کنفرانس (ملی، منطقه ای و جهانی) و غیره. البته این موارد ملاکهای قطعی نیستند و در مجموع به طور تقریبی استنباطی از میزان اعتبار کنفرانس به دست می دهند. در هر صورت داشتن یک مقاله کنفرانس انگلیسی اضافه در رزومه یک مزیت محسوب می شود، منتهی این که آیا تأثیرش در حد یک مقاله آی اس آی می تواند باشد یا نه و چقدر شانس پذیرش را بالا می برد، به طور دقیق قابل بیان نیست.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه تهران

سلام. به نظرتون شرکت در یک کنفرانس غیرمعتبر و چاپ شدن مقاله در ژورنال اونها به انگلیسی بهتره یا چاپ مقاله فارسی علمی ترویجی و علمی پژوهشی (و نه آی اس آی) در ایران؟ کلا تو رشته ی ما تو ایران ژورنال آی اس ای وجود نداره البته و بهترین همین علمی پژوهشیه.

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sagharb نمایش پست ها
    سلام. به نظرتون شرکت در یک کنفرانس غیرمعتبر و چاپ شدن مقاله در ژورنال اونها به انگلیسی بهتره یا چاپ مقاله فارسی علمی ترویجی و علمی پژوهشی (و نه آی اس آی) در ایران؟ کلا تو رشته ی ما تو ایران ژورنال آی اس ای وجود نداره البته و بهترین همین علمی پژوهشیه.
    دوست من

اگر هدفتان ادامه تحصیل در خارج است مقالات فارسی کمک زیادی نمی کنند. چرا در یک کنفرانس معتبر شرکت نمی کنید و یا برای یک ژورنال مناسب خارجی کارتان را نمی فرستید؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست من

اگر هدفتان ادامه تحصیل در خارج است مقالات فارسی کمک زیادی نمی کنند. چرا در یک کنفرانس معتبر شرکت نمی کنید و یا برای یک ژورنال مناسب خارجی کارتان را نمی فرستید؟
    شناسایی کنفرانس معتبری که به حوزه کاری من نزدیک باشه و هزینه ی شرکت زیادی هم نداشته باشه خیلی سخته. یعنی من که همچین چیزی پیدا نکردم تا حالا. و خب غیر از این کلا اعتبار کنفرانس رو نمیفهمم!! فقط در این موردی که مد نظرم هست میدونم که چون کشوری که کنفرانس توش داره برگزار میشه رنک دانشگاهاش از دانشگاه تهران هم افتضاااح تره کلی، پس گنفرانس نمیتونه کنفرانس معتبری باشه، ولی موضوع کنفراس به شدت به کار من مرتبطه و به طور کلی کنفرانس تحت نظارت انجمن بین المللی جامعه شناسی هست و هزینه اش هم خیلی برای من مناسبه. درباره ی ژورنال هم مشکل مشابه دارم، غیر از اینکه تا ژانویه دارم آمریکا اپلای میکنم و تا اون موقع قطعا نمیشه هیچ مقاله ای در ژورنال ها به چاپ رسوند، اما این کنفرانس نقده. تا آخر نوامبر مقالم چاپ میشه.

برای همین فکر میکنم من در حال حاضر فقط دو گزینه ی مقاله ی فارسی و مقاله ی کنفرانس غیر معتبر دارم و نمیدونم کدوم بهتره تو این قحطی گزینه... البته من میتونم بدون چاپ مقاله، صرفا در کنفرانس شرکت کنم، این هم یه گزینست... ولی باز نمیدونم چاپ مقاله بهتر از خود کنفرانس هست یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

شناسایی کنفرانس معتبری که به حوزه کاری من نزدیک باشه و هزینه ی شرکت زیادی هم نداشته باشه خیلی سخته. یعنی من که همچین چیزی پیدا نکردم تا حالا. و خب غیر از این کلا اعتبار کنفرانس رو نمیفهمم!! فقط در این موردی که مد نظرم هست میدونم که چون کشوری که کنفرانس توش داره برگزار میشه رنک دانشگاهاش از دانشگاه تهران هم افتضاااح تره کلی، پس گنفرانس نمیتونه کنفرانس معتبری باشه، ولی موضوع کنفراس به شدت به کار من مرتبطه و به طور کلی کنفرانس تحت نظارت انجمن بین المللی جامعه شناسی هست و هزینه اش هم خیلی برای من مناسبه. درباره ی ژورنال هم مشکل مشابه دارم، غیر از اینکه تا ژانویه دارم آمریکا اپلای میکنم و تا اون موقع قطعا نمیشه هیچ مقاله ای در ژورنال ها به چاپ رسوند، اما این کنفرانس نقده. تا آخر نوامبر مقالم چاپ میشه.

برای همین فکر میکنم من در حال حاضر فقط دو گزینه ی مقاله ی فارسی و مقاله ی کنفرانس غیر معتبر دارم و نمیدونم کدوم بهتره تو این قحطی گزینه... البته من میتونم بدون چاپ مقاله، صرفا در کنفرانس شرکت کنم، این هم یه گزینست... ولی باز نمیدونم چاپ مقاله بهتر از خود کنفرانس هست یا نه؟
    دوست من

در مورد شیوه های ارزشیابی کنفرانس ها در این تاپیک و جاهایی دیگر مفصل بحث شده است، از جمله در پست اول همین صفحه! اتفاقا نکته ای که شما اشاره کردید (کشور) اهمیت خاصی در اعتبار کنفرانس ندارد.
    من در مورد ژورنال های علوم انسانی اطلاعی ندارم ولی شما می توانید مقاله ی سابمیت شده را هم در رزومه بیاورید. خلاصه اینکه اگر کار درست و حسابی هست و برایش زحمت کشیده اید حرامش نکنید، می توانید بخشی را برای کنفرانسی بفرستید و کار اصلی را سر فرصت در یک ژورنال مناسب چاپ کنید.

چاپ مقاله ی فارسی و شرکت بی مقاله در کنفرانس توصیه نمی شود.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست من

در مورد شیوه های ارزشیابی کنفرانس ها در این تاپیک و جاهایی دیگر مفصل بحث شده است، از جمله در پست اول همین صفحه! اتفاقا نکته ای که شما اشاره کردید (کشور) اهمیت خاصی در اعتبار کنفرانس ندارد.
    من در مورد ژورنال های علوم انسانی اطلاعی ندارم ولی شما می توانید مقاله ی سابمیت شده را هم در رزومه بیاورید. خلاصه اینکه اگر کار درست و حسابی هست و برایش زحمت کشیده اید حرامش نکنید، می توانید بخشی را برای کنفرانسی بفرستید و کار اصلی را سر فرصت در یک ژورنال مناسب چاپ کنید.

چاپ مقاله ی فارسی و شرکت بی مقاله در کنفرانس توصیه نمی شود.
    منظورم شرکت بی مقاله نبود، چکیده که در هر صورت چاپ میشود... منظور این بود که اصل مقاله را میتوانم نگه دارم که جای دیگری چاپ شود نه در نشریه ی خود برگزار کنندگان کنفرانس. بعد خب اگر بحث نوشتن در رزومه هست، خب کنفرانس و مجله ی بی اعتبار را هم که می شود نوشت. سابمیت کردن چه ارزشی میتونه داشته باشه وقتی مقاله میتونه فرداش رد شه!! کنفرانس و مجله ی بی اعتبار رو لااقل مینویسی چاپ شد و خب قابل ارجاعه! درست نمیگم؟؟
    بعد اینکه من هنوز به انگلیسی مقاله را ننوشته ام و همش به فارسی هست و باید چیزهایی بهش اضافه کنم. میتونم کمتر وقت بذارم که هدر هم نشه!! ولی خب من نگاهم بهش اندکی برای "sample of writing" بود و اینکه اگر این را بنویسم میتوانم برای دانشگاه ها دو تا سمپل آو رایتینگ بفرستم به جای یکی. چون نوشته ی انگلیسی کم دارم من. (مقاله ی سابمیت شده در ژورنال و کنفرانس معتبر که هنوز چاپ و داوری نشده را میشود به عنوان سمپل فرستاد؟؟؟)

مقاله سابمیت شده رو می تونید به عنوان نمونه برای دانشگاه ها ارسال کنید مشکلی نداره. در مورد کنفرانس هم بهتره مقاله تون رو به کنفرانسهای بی اعتبار ارسال نکنید وجهه خوبی نداره. اگر مقداری وقت بگذارید و جستجو کنید حتما می تونید کنفرانسهای معتبری که تاریخ های نزدیک دارن و خیلی سریع مقاله تون در Proceeding اونها چاپ می شه رو پیدا کنید.

ApplyAbroad Guru

و خب غیر از این کلا اعتبار کنفرانس رو نمیفهمم!! فقط در این موردی که مد نظرم هست میدونم که چون کشوری که کنفرانس توش داره برگزار میشه رنک دانشگاهاش از دانشگاه تهران هم افتضاااح تره کلی، پس گنفرانس نمیتونه کنفرانس معتبری باشه،
    یک نکته اینکه همونطور که دوستان گفتند محل برگزاری کنفرانس لزوما ارتباطی به اعتبارش نداره. مثلا کنفرانس بسیار معتبر ICC انجمن مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) امسال در مجارستان برگزار شد و در سالهای پیش هم سابقه برگزاری در کشورهایی مثل افریقای جنوبی وترکیه و نظیر آن را داشت. باید نگاه کنید ببینید موسسه برگزار کننده کنفرانس کی هست و اعتبارش در رشته شما چگونه است.

Member
    رشته و دانشگاه

سلام دوباره.
    آیا صرف چاپ ابسترکت در پروسیدینگ یک کنفرانس با موضوع دقیقا مرتبط به کار آینده، مفید هست برای اپلای کارشناسی ارشد؟
    اگر به دلیل مشکلات ویزا نتونی در کنفرانس شرکت کنی (و کنفرانس هم اصولا مقاله کامل نخواد) ، آیا معموله که در صورت چاپ ابسترکت گواهی شرکت در کنفرانس دریافت کنی؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام دوباره.
    آیا صرف چاپ ابسترکت در پروسیدینگ یک کنفرانس با موضوع دقیقا مرتبط به کار آینده، مفید هست برای اپلای کارشناسی ارشد؟
    اگر به دلیل مشکلات ویزا نتونی در کنفرانس شرکت کنی (و کنفرانس هم اصولا مقاله کامل نخواد) ، آیا معموله که در صورت چاپ ابسترکت گواهی شرکت در کنفرانس دریافت کنی؟
    دوست من

چاپ در پروسدیگ و غیره معمولا با دریافت پول انجام می شود و به سایر چیز ها کاری ندارند.
    خود کنفرانس تاثیر خیلی زیادی برای پذیرش ندارد، حالا چکیده و کاملش بماند.
    قطعا هر فعالیت پژوهشی که شما انجام بدهید در پذیرش شما تاثیر دارد، مهم رابطه ی وقت و هزینه و میزان تاثیر هست.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)