صفحه 19 از 34 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    رنک دانشگاه ممکنه برای شما مهم نباشه ولی برای کسی که شما را استخدام میکنه مهم هست. چون خارجی هستید باید شرکت برای شما ویزا بگیره و براش دردسر و هزینه داره. شما در صورتی موفق میشید کار بگیرید که توانایهاتون انقدر بهتر باشه که جبران مسایل ویزا و خارجی بودن و زبان را بکنه
    اگر دلیل اینکه آمریکا را انتخاب کردید را میگفتید بد نبود. به نظر من کانادا برید چون از نظر ویزا و شهروند شدن و کار گرفتن خیلی راحتتر هست. از هر 5 نفر در کانادا 1 نفر در کانادا به دنیا نیومده. این تعداد توی شهرای اصلی بیشتر هم هست. بدترین مشکل کانادا آب و هوای سردش هست ولی اگر جایی مثل ونکوور برید این مشکل را هم ندارید.

در ضمن کار گرفتن در گوگل یا توییتر و غیره مشکل هست. نژادپرست نیستا اصلا ولی اگر نگاه بکنید تنوع نژادی و حتی جنسیتی در شرکتهای tech کلا پایین هست. اکثرا مردای سفید هستن و در درجه دوم آسیایها و هندی ها که اونا هم تعداد زیادشون یا اونجا به دنیا اومدن یا از بچگی اونجا بودن.
    مرسی از جوابتون و وقتی که صرف پاسخ کردید .کلا با کانادا به خاطر اب و هواش حال نمی کنم .الان خیلی از دوستام و نیروهایی که باهاشون کار می کردم کانادا هستند یا مثلا استرالیا البته من کلی فامیل مثل عمه ها عمو و البته پدر بزرگم امریکا هستند واینه که ترجیحم اینه که برم آمریکا چند سالی هم هست لاتاری شرکت می کنیم نمیشه ..یه بار هم که دعوت نامه داشتم ولی رفتیم ار منستان ویزا ندادن بریم یک سر ی به اقوام بزنیم ..به هرحال مهد IT و اینا هم آمریکاس ..کلا توی نخ اروپا و استرالیا و کانادا اینا نیستم انلی آمریکا حالا جدای این صحبتها من دوتا دوستام که که خیلی پایینتر و البته خب کم سن تر هم بودند رفتند آمریکا و همچی فرت رفتند ماکروسافت . گفتم من این جا سابقه کاری و رزومه پرو پیمونی دارم و اینجا یه روز هم بیکار نبودم و کلی پروژه بزرگ تو ...یعنی من نگران کاریابی نیستم یه جوری فقط پام برسه اونجا و ...بعد توی دنیای برنامه نویسی دانش برنامه نوسی و داشتن تجربه حرف اول رو میزنه چیزی هست که توی دانشگاه یاد نمیدن و خودت باید بری دنبالش و علاقمند باشی توی ایران هم همینه یکی میاد مصاحبه معدلش 18 هست از دانشگاه دولتی 4 تا خط کد بلد نیست بزنه یکی میاد از دانشگاه مازاد علی آباد سفلی میبینی دست به طراحیش خوبه ک خوب میزنه تیزو بزو پزوژه جمع کنه و ابزرا های رو میشناسه حالا حس درس خوندن نداره وگرنه هوشش کم از اون دانشکاه دولتی هم نیست بگذریم ..کلا یعنی من نگران اون فاکتور رنک پایین نیستم بیشتر دنبال این هستم که بشه پذیرش رو بگیری چون نه معدل درست حسابی دارم سنم هام بالاس ..منتها یه سوال هم دارم به فرص دانشگاه رنک 3 به من پذیرش داد و ..من اومدم اونجا اگه یه شرکتی من قبول کنه میشه اصلا ن انصراف بدم بیخیال درس بشم ..کلا راه دیگه ای آمریکا داره غیر از ازدواج و لاتری و سرمایه گذاری چون من 500000 دلار ندارم بکشم خودمو 300000 تا هم نمیشه

Junior Member

سلام در صورتیکه فردی مثلا بخواد در رشته پرستاری کار کنه و همزمان به تحصیل پزشکی ادامه بده آیا اجازه کار بهش میدند؟

Junior Member

دوستان یه لطفی بکنید سوال منم جواب بدید:
    1.اگه بتونیم فاند بگیریم و کار هم توی دانشگاه پیدا کنیم(هر 2 گزینه را معمولی در نظر بگیرید) نیازی به خرج کردن از جیب هم داریم یا نه؟
    2.به عنوان یه دانشجویی که بخواد امریکا phdبگیره میشه بعد اتمام تحصیلاتمون سیتیزن شیم یا کار پیدا کنیم(کلا بمونیم ...پرتمون نکنن بیرون!)؟
    3.خلاصه اینکه اگه applyکنیم قبولمون کنن میتونیم در حد متوسط اونجا زندگی کنیم یا به مشکل بر میخوریم و حتما ساپورت مالی از ایران میخوایم؟
    شرمندم به خدا کل این 18 صفحه را خوندم اخر نفهمیدم....الان اینجوری شدم دیگه
    خیلی ممنون!

نقل قول نوشته اصلی توسط sorooshgh نمایش پست ها
    دوستان یه لطفی بکنید سوال منم جواب بدید:
    1.اگه بتونیم فاند بگیریم و کار هم توی دانشگاه پیدا کنیم(هر 2 گزینه را معمولی در نظر بگیرید) نیازی به خرج کردن از جیب هم داریم یا نه؟
    2.به عنوان یه دانشجویی که بخواد امریکا phdبگیره میشه بعد اتمام تحصیلاتمون سیتیزن شیم یا کار پیدا کنیم(کلا بمونیم ...پرتمون نکنن بیرون!)؟
    3.خلاصه اینکه اگه applyکنیم قبولمون کنن میتونیم در حد متوسط اونجا زندگی کنیم یا به مشکل بر میخوریم و حتما ساپورت مالی از ایران میخوایم؟
    شرمندم به خدا کل این 18 صفحه را خوندم اخر نفهمیدم....الان اینجوری شدم دیگه
    خیلی ممنون!
    ۱-اگه فول فاند باشید هزینه‌ها پوشش داده میشن و لازم نیست از ایران پول بفرستن!
    کار توی دانشگاه هم واسه دانشجوهای اینترنشنال ۲۰ ساعت در هفته هست . بیرون دانشگاه هم مجاز نیستین کار کنین.
    ۲-بله
    ۳-بستگی به میزان فاندتون داره
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گـر مـراد نیابم به قـدر وسع بکـوشم

من یک نکته ای رو در رابطه با کار off-campus اضافه کنم. اینطوری نیست که اصلا نتونی off-campus کار کنی ، یکسری قوانین و تبصره وجود داره که در شرایط خاص، دانشجو میتونه برای کار off-campus اپلای کنه و permission بگیره. برای جزیئات بیشتر میتونید لینک این قوانین رو مطالعه کنید:

http://www.ice.gov/sevis/employment/faq_f_off1.htm#_1_3
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

Junior Member

با سلام خدمت دوستان

من دانشجوی ترم یک PhD هستم و قصدم این هست که هر چه سریعتر کار پیدا کنم و دکترا رو بیخیال شم. من میتونم یه Master بگیرم و برم سر کار. سوال من این هست که از کی باید برای این کار اقدام کنم؟؟؟ مثلا تابستون آینده (پس از اتمام ترم دوم) internship بگیرم و یا اینکه بعد از اتمام درس هام (ترم چهار) ؟؟؟ کلا اگر میشه پروسه گرفتن مستر به جای دکترا و رفتن سر کار رو توضیح بدید ممنون میشم

سلام
    اگر دانشجوی دکترای اینترنشنال در حین تحصیل بتونه نظر کارفرمایی رو جلب کنه ، آیا اون کارفرما میتونه درحین تحصیل براش گرین کارت بگیره و دیگه اون محدودیت کار بیرون از داشنگاهی برداشته بشه؟ همچنین اگر هزینه تحصیل رو از جیب بده مشکلی برای ادامه تحصیلش که پیش نمیاد؟

سوال بعدیم هم اینکه آیا توی دانشگاه های آمریکا انکوباتورهای دانشجویی وجود دارند (همون شرکت های دانش بنیان تو دانشگاه های خودمون منظورمه) و آیا دانشجوها در حین تحصیل میتونن از این شرکت ها تاسیس کنن و دیگه از RA/TA انصراف بدن و از شرکت خودشون پول دربیارن؟ دانشگاه چقدر همکاری میکنه و دست بچه هارو باز میذاره و یا ساپورت میکنتشون؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    اگر دانشجوی دکترای اینترنشنال در حین تحصیل بتونه نظر کارفرمایی رو جلب کنه ، آیا اون کارفرما میتونه درحین تحصیل براش گرین کارت بگیره و دیگه اون محدودیت کار بیرون از داشنگاهی برداشته بشه؟ همچنین اگر هزینه تحصیل رو از جیب بده مشکلی برای ادامه تحصیلش که پیش نمیاد؟
    کارفرما باید برای ویزای کار اسپانسرش کنه. گرین کارت چند سال بعد میاد.

سوال بعدیم هم اینکه آیا توی دانشگاه های آمریکا انکوباتورهای دانشجویی وجود دارند (همون شرکت های دانش بنیان تو دانشگاه های خودمون منظورمه) و آیا دانشجوها در حین تحصیل میتونن از این شرکت ها تاسیس کنن و دیگه از RA/TA انصراف بدن و از شرکت خودشون پول دربیارن؟ دانشگاه چقدر همکاری میکنه و دست بچه هارو باز میذاره و یا ساپورت میکنتشون؟
    انکوباتورهای دانشجویی که اصلا از دانشگاههای امریکا شروع شد و دانشجو ها میتونند از این طریق شرکت تاسیس کنند، ولی نه دانشجویان اینترنشنال.

ممنون از پاسختون
    پس منع قانونی نداره و کارفرما میتونه اسپانسر یک دانشجو بشه و دانشجو بره براش کار کنه و دیگه فاند RA/TA رو از دانشگاه نگیره و خودش هزینه هاشو بده و درسشم در حین کارش ادامه بده. درسته؟
    (اطلاعی دارید از اینکه حدودا چند درصد دانشجو ها اینچنین کاری انجام میدن/دادن در حین تحصیل؟ )

برای مورد دوم آیا این یک قانون عمومی و لازم الاجرا در همه دانشگاه هاست یا ممکنه برخی دانشگاه ها به دانشجویان اینترنشنال همچین اجازه ای بدتد؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    پس منع قانونی نداره و کارفرما میتونه اسپانسر یک دانشجو بشه و دانشجو بره براش کار کنه و دیگه فاند RA/TA رو از دانشگاه نگیره و خودش هزینه هاشو بده و درسشم در حین کارش ادامه بده. درسته؟
    (اطلاعی دارید از اینکه حدودا چند درصد دانشجو ها اینچنین کاری انجام میدن/دادن در حین تحصیل؟ )
    خیر در این حالت ازدانشگاه انصراف میدید و ویزاتون رو به ویزای کار تبدیل میکنید.

برای مورد دوم آیا این یک قانون عمومی و لازم الاجرا در همه دانشگاه هاست یا ممکنه برخی دانشگاه ها به دانشجویان اینترنشنال همچین اجازه ای بدتد؟
    قبلا توضیح داده شده که بعنوان دانشجوی اینترنشنال شما اجازه کار و تاسیس شرکت ندارید. مساله دانشگاه نیست قوانین ویزای شماست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)