صفحه 18 از 34 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی

یک سوال من وقتی ویزای F2 دارم و همسرم با من به آمریکا به عنوان همراه می آید می تواند کار کند و یا باید ویزای H1 بگیرد؟؟به راحتی بهشون ویزای h1 می دن ؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Power Eng, BTU Cottbus

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    براي كسي كه با ويزاي F2 در آمريكا هست، هر نوع اشتغال مطلقا ممنوعه. براي كسي كه با ويزاي F1 هست در يك سال اول فقط داخل دانشگاه اجازه كار داره و بعد از سال اول صرفا با اخذ مجوز مخصوص از ايترنشنال آفيس دانشگاه ميتونه به صورت محدود خارج از دانشگاه كار كنه. بدون اون مجوز مخصوص كه حتي بعد از سال اول هم نميشه خارج دانشگاه كار كرد. تخلف از اين مقررات از نظر اداره مهاجرت قابل قبول نيست و در صورتي كه بفهمن اون فرد رو از آمريكا ديپورت ميكنن. من مورد سراغ دارم كه زمان دانشجوييش كار غيرقانوني مي كرده و موقع برگشتن به آمريكا با اينكه ويزاش هنوز معتبر بوده بهش اجازه ورود ندادن و از همون فرودگاه ديپورت كردن. دليلش هم اين بوده مطلع شده بودن كه اون مدت كار غيرقانوني مي كرده.
    دوست عزیز برای بعد از سال اول که گفتید با مجوز مخصوص می شه خارج از دانشگاه کار کرد، چند ا سوال داشتم:
    1. برای دانشجوهای دکتری هم این موضوع صدق می کند؟
    2. از این حالت می شه برای کار کردن در رشته خودت در یک شرکت خارج از دانشگاه استفاده کرد یا باید حتما کارهای ساده باشه؟(مثلا ما تو آلمان 20 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی داریم و محدودیتی در نوع شغل و درامد نداریم) حالا شرایط تو آمریکا تفاوت به خصوصی داره؟
    3. این مجوز بخصوص که گفتید بعد از اثبات نیاز مالی صادر می شه یا به عملکرد تحصیلی در سال اول ارتباط داره یا هردو؟
    4.این قانون برای همه ایالتها و دانشگاهها هست یا باید به صورت خاص برای هر دانشگاه سوال کنیم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط victorwam نمایش پست ها
    دوست عزیز برای بعد از سال اول که گفتید با مجوز مخصوص می شه خارج از دانشگاه کار کرد، چند ا سوال داشتم:
    1. برای دانشجوهای دکتری هم این موضوع صدق می کند؟
    2. از این حالت می شه برای کار کردن در رشته خودت در یک شرکت خارج از دانشگاه استفاده کرد یا باید حتما کارهای ساده باشه؟(مثلا ما تو آلمان 20 ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی داریم و محدودیتی در نوع شغل و درامد نداریم) حالا شرایط تو آمریکا تفاوت به خصوصی داره؟
    3. این مجوز بخصوص که گفتید بعد از اثبات نیاز مالی صادر می شه یا به عملکرد تحصیلی در سال اول ارتباط داره یا هردو؟
    4.این قانون برای همه ایالتها و دانشگاهها هست یا باید به صورت خاص برای هر دانشگاه سوال کنیم؟
    ممنون
    http://www.ice.gov/sevis/employment/faq_f_off1.htm
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

Junior Member

سلام دوستان عزیز، یه سوال داشتم:
    کسی که دکتری رو اروپا یا انگلیس بخونه، بعد اگه برا پستاک بخواد بیاد US به قصد اینکه بعدش اونجا بمونه، آیا گرفتن ویزای کار و اقامت برای همچنین کیسی بعد از پستاک براحتی کسی که دکتری رو همون US بوده، هست؟
    یا اینکه پستاک رو زیاد مدرک مهمی حساب نمی کنن و ویزای کار براش سخت میشه؟
    من پذیرش دارم از اسکاتلند اما هدف نهاییم اینه که برا کار بیام US، و راهی که به نظرم رسید همین پستاک هست. لطفا راهنماییم کنید.
    پیشاپیش سپاسگذارم

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad8 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، یه سوال داشتم:
    کسی که دکتری رو اروپا یا انگلیس بخونه، بعد اگه برا پستاک بخواد بیاد US به قصد اینکه بعدش اونجا بمونه، آیا گرفتن ویزای کار و اقامت برای همچنین کیسی بعد از پستاک براحتی کسی که دکتری رو همون US بوده، هست؟
    یا اینکه پستاک رو زیاد مدرک مهمی حساب نمی کنن و ویزای کار براش سخت میشه؟
    من پذیرش دارم از اسکاتلند اما هدف نهاییم اینه که برا کار بیام US، و راهی که به نظرم رسید همین پستاک هست. لطفا راهنماییم کنید.
    پیشاپیش سپاسگذارم
    مدرک شما و دکتری یا پست داک خیلی تفاوتی در گرفتن ویزای کار ندارند. مهم اینجاست که آیا کارفرمایی هست که به شما و تخصص شما احتیاج داشته باشه و جاضر باشه اسپانسر شما برای ویزای کار باشه؟
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

ممنونم mrjalali عزیز،
    ***حالا اگه دکتری رو انگلیس بگیریم، آیا بدون گرفتن پست داک از US هم می شه مثل ایرانی هایی که دکتراشون رو توی همون US بودن، برای کار و ویزا توی آمریکا اقدام کنم؟ یا حتما باید یه مدرکی مثل دکتری یا پست داک رو از US داشته باشیم؟
    ***مثلا تا اونجایی که من می دونم کسی که دکتراش رو از ایران گرفته، خیلی خیلی براش سخته که برا کار بره US، حتی اگه کارفرما هم قبول کنه، چون شرایطش اینطوریه که باید برای اون زمینه کاری توی US هیچ متقاضی وجود نداشته باشه که او بتونه اجازه اون کار رو بگیره، حالا می خواستم ببینم برا کسی که دکتراش رو از انگلیس گرفته و برا کار توی US می خواد اقدام کنه، همینطوری هست یا نه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali نمایش پست ها
    مدرک شما و دکتری یا پست داک خیلی تفاوتی در گرفتن ویزای کار ندارند. مهم اینجاست که آیا کارفرمایی هست که به شما و تخصص شما احتیاج داشته باشه و جاضر باشه اسپانسر شما برای ویزای کار باشه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali نمایش پست ها
    من اون بالا هم اشاره کردم، تا حالا ندیدم مدرکهای لیسانس و فوق رو بخوان. همون PHD آمریکایی کفایت می کنه. البته شاید برای گرفتن ویزای کار برای اداره مهاجرت لازم باشه (احتمالا و بسته به نوع کاریه که دارین براش اپلای میکنین)
    سلام. از گجا میشه فهمید اداره مهاجرت چه مدارکی نیاز داره؟

ممنووم

Junior Member

سلام
    دوستان من شنیدم امتحان Fundamental Engineering (FE) یا EIT در پیدا کردن کار برای فارغ التحصل های رشته های مهندسی لازم و تاثیر گذار هستش. میشه اگه تجربه یا اطلاعاتی دارید پستش بکنین؟؟؟
    ممنون

Junior Member

باسلام
    دوستان من ورودی 76 هستم مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه امیر کبیر تهران البته با معدل پایین 13.5 و جدیدا هم کارشناسی ارشد iT گرفتم مجازی اموزش محوز از دانشگاه شیراز با معدل 17 . و متولد 1358 هستم . اینجا هم شکر خدا در آمد خوبی دارم ( دور و بر 6 7 میلیون البته با دلار 3000 تومنی دیگه همچی خوب هم نیست ) بگذریم من رزومه کاری خیلی خوبی داریم و حدود 12 سال سابقه کار خوب در شرکت های معتبر با سمت های خوب و ..حالا قصدم چیه اینه که برم یه دانشگاه آمریکایی حالا رنکشم مهم نیست فقط بتونم برم و یه پذیرش بگیرم و اونجا دانشجو بشم و بعد بتونم اقدام کنم برای کار توی شرکت های کامپیوتری حالا از خوباش گرفته مثل ماکروسافت و گوگل و IBM گرفته تا شرکت کو چیک و ...یعنی قصدم کارو اقامت در آمریکاس هزینه تحصیل هم برام مهم نیست یعنی تا 70000 دلار در 2 سال ارشد میتونم پول ببرم . حالا این راهی که من انتخاب کردم برای کار و زندگی در آمریکا رو شما بگید امکان پذیر هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط drifter نمایش پست ها
    باسلام
    دوستان من ورودی 76 هستم مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه امیر کبیر تهران البته با معدل پایین 13.5 و جدیدا هم کارشناسی ارشد iT گرفتم مجازی اموزش محوز از دانشگاه شیراز با معدل 17 . و متولد 1358 هستم . اینجا هم شکر خدا در آمد خوبی دارم ( دور و بر 6 7 میلیون البته با دلار 3000 تومنی دیگه همچی خوب هم نیست ) بگذریم من رزومه کاری خیلی خوبی داریم و حدود 12 سال سابقه کار خوب در شرکت های معتبر با سمت های خوب و ..حالا قصدم چیه اینه که برم یه دانشگاه آمریکایی حالا رنکشم مهم نیست فقط بتونم برم و یه پذیرش بگیرم و اونجا دانشجو بشم و بعد بتونم اقدام کنم برای کار توی شرکت های کامپیوتری حالا از خوباش گرفته مثل ماکروسافت و گوگل و IBM گرفته تا شرکت کو چیک و ...یعنی قصدم کارو اقامت در آمریکاس هزینه تحصیل هم برام مهم نیست یعنی تا 70000 دلار در 2 سال ارشد میتونم پول ببرم . حالا این راهی که من انتخاب کردم برای کار و زندگی در آمریکا رو شما بگید امکان پذیر هست ؟
    رنک دانشگاه ممکنه برای شما مهم نباشه ولی برای کسی که شما را استخدام میکنه مهم هست. چون خارجی هستید باید شرکت برای شما ویزا بگیره و براش دردسر و هزینه داره. شما در صورتی موفق میشید کار بگیرید که توانایهاتون انقدر بهتر باشه که جبران مسایل ویزا و خارجی بودن و زبان را بکنه
    اگر دلیل اینکه آمریکا را انتخاب کردید را میگفتید بد نبود. به نظر من کانادا برید چون از نظر ویزا و شهروند شدن و کار گرفتن خیلی راحتتر هست. از هر 5 نفر در کانادا 1 نفر در کانادا به دنیا نیومده. این تعداد توی شهرای اصلی بیشتر هم هست. بدترین مشکل کانادا آب و هوای سردش هست ولی اگر جایی مثل ونکوور برید این مشکل را هم ندارید.

در ضمن کار گرفتن در گوگل یا توییتر و غیره مشکل هست. نژادپرست نیستا اصلا ولی اگر نگاه بکنید تنوع نژادی و حتی جنسیتی در شرکتهای tech کلا پایین هست. اکثرا مردای سفید هستن و در درجه دوم آسیایها و هندی ها که اونا هم تعداد زیادشون یا اونجا به دنیا اومدن یا از بچگی اونجا بودن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)