صفحه 2 از 34 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی.

نقل قول نوشته اصلی توسط ouldoozbk
    کسی که ويزای F-2 داره هم حق کار نداره. فقط می تونه دنبال کار بگرده و وقتی کار پيدا کرد ويزاشو به H1 تغيير بده. فقط بايد آدم زبلی باشه که روی اين option حساب کرد. ولی اگر تونست کار پيدا کنه و ويزاشو به ويزای کاری تبديل کرد، بعد از 4 ماه Green card می گيره و اين برای همسرش هم که ويزای دانشجويي داره خيلی مفيده. ولی همونطور که گفتم اين کار پروسه راحتی نيست.
    یعنی با اف1 و اف2 میشه کار پیدا کرد و بعدش دیگه کارو چسبیدو گرین کارتو رله کرد؟
    این طور که پیداس مشکل اصلی پیدا کردنه و ادامش دیگه روتینه. درست میگم؟
    راستی این مراحل همش قانونیه دیگه؟
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

آقای *Alireza* اينقدر ها هم ساده نيست!
    برای F-1 که بعد از اتمام دوره تحصيل معمولاً اين کار انجام میشه (نمی دونم اگه وسط دوره درس رو ول کنی چی ميشه) ولی برای F-2 چون ويزای F-2 حق هيچ کاری رو در US نداره بايد اگر می خواهد تحصيل بکند ويزا را به F1 و اگر می خواهد کار پيدا کند به H1 تبديل کند.
    تقريبا تمامی کسانی که من می شناسم بعد از تمام دوره MS يا PhD شون تونستند کار پيدا کنند و ويزای H1 بگيرند. پروسه عجيب و غريبی نيست ولی ساده هم نيست. به ويژه اينکه سابقه کار شما در ايران اونجا خيلی به درد نمی خوره. و در ضمن شرکت يا مکانی که در اونجا کار پيدا می کنيد بايد:
    1. سابقه مشکل مالياتی نداشته باشد (شرکتهای بزرگ معمولاً چنين مشکلاتی ندارند)
    2. بتواند نياز به نيرويي مثل شما را اثبات کند. (اين هم برای شرکتهای بزرگ لازم نيست. مثلاً شما اگر در Google استخدام بشيد، نامه استخدام گوگل کافی است و هيچ مشکل ديگری نخواهيد داشت)
    بنابراين پيدا کردن کار در يک شرکت کوچک 2-3 نفره خصوصی و ... که خيلی هم کار سختی نيست خيلی شما رو کمک نميکنه ولی اگر جای معتبری بتونيد کاری پيدا کنيد شکی در گرفتن ويزای H1 تون نيست.

آقای ouldoozbk
    خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون

برای F-1 که بعد از اتمام دوره تحصيل معمولاً اين کار انجام میشه (نمی دونم اگه وسط دوره درس رو ول کنی چی ميشه)
    پس ظاهرا " یا درس یا کار" منظور شماست و کسی نمیتونه همزمان با درسش کار کنه و خرجشو تا حدی در بیاره.
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

نه دانشجوی خارجی حق کار در آمريکا رو نداره مگه اينکه cash کار بکنه. يعنی اينکه برای کسی کار بکنه و پول نقدی بگيره که اولاً فقط کارهای low level اينجوری پيدا می شوند و ثانياً در صورتيکه به نحوی مشخص بشه دانشجويي خارج از دانشگاه کار می کنه امکان اخراج او از آمريکا هم وجود داره (extreme اش رو گفتم)

در ضمن من آقا نيستم!

Junior Member

پیش فرض how can I work out of campus with F-1 visa?

I have F-1 visa and I want to work in a company!(I don't have any fund) am I allowded to work?

پیش فرض پاسخ : how can I work out of campus with F-1 visa?

نقل قول نوشته اصلی توسط br
    I have F-1 visa and I want to work in a company!(I don't have any fund) am I allowded to work?

شما فقط می تونید on campus و ماکسیمم 20 ساعت در هفته کار کنید

Visa F1
    F1 Visa work permit
    Persons pursuing a full course of study at a school in the United States may be eligible for a visa for the course of their study and, in certain instances, a period for practical training in their field.

International students who are maintaining a full time course of study can work on campus part time (max. 20 hrs per week) during the academic year and full time during the summer months and any periods when school is not in session. On campus employment assumes that the work will not interfere with your studies and that you are maintaining good academic standing. No special permission or document is needed to give you permission to work on campus
    .

http://www.graduateshotline.com/visa/visa1.html
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

البته دوستان اگر بخواهند دقیق بدونند در جریان باشند که پس از اتمام تحصیلشون به مدت 29 ماه (یا همون دوره او پی تی) میتونند با ویزای اف 1 خارج از دانشگاه کار کنند.

موفق باشید

ApplyAbroad Champion

دوره OPT در اصل ۱۲ ماه بیشتر نیست. برای یک سری رشته‌های خاص تا ۲۹ ماه قابل تمدیده که اون هم شرایط خاصی داره. از جمله این که شرکتی که براش کار می‌کنید باید عضو سیستم E-verify باشه. الان که چند وقت از تصویب قانون تمدید OPT می‌گذره دوستان زیادی با این مشکل مواجه شده‌اند که شرکت‌هایی که براشون کار می‌کنند عضو این سیستم نیستند. به خاطر مشکلات و قوانین خاص این سیستم شرکت‌ها تمایل چندانی برای عضویت در این سیستم ندارند و به همین دلیل روی ۲۹ ماه نمی‌شه زیاد حساب کرد.

پیش فرض مدیر محترم، لطفا این موضوع را با موضوعات مربوطه ترکیب نمایید- با تشکر

سلام دوستان
    مي خواستم بپرسم وضعيت كار تو آمريكا چطوره؟ مخصوصا واسه كسي كه زبانش زياد خوب نيست؟ سبك كاراش چطوريه؟

ميشه براي مخارج درس و زندگي در آمريكا غير از فاند خودم رو كار همسرم هم حساب كنم؟

مخارج خورد و خوراك (همه چي غير از مسكن) تو آمريكا چقدره؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدیر محترم، لطفا این موضوع را با موضوعات مربوطه ترکیب نمایید- با تشکر

اولا اينكه اگر با تسلط به زبان انگليسي براي به دست آوردن يه كاري تو امريكا شانس 100 درصد داشته باشي، اگه سطح زبانت پايين باشه اين شانس ممكنه تا 20-30 درصد پايين بياد.
    ثانيا تا اونجايي كه من اطلاع دارم اگه همسرتون ويزاي F2 داشته باشه نمي تونه كار قانوني در آمريكا انجام بده.
    ثالثا: من خودمم دقيقا نمي دونم اگه f2 بخواد نوع ويزاشو به H تغيير بده (نوع ويزايي كه باهاش حق كار كردن داري)، چه مراحلي بايد طي كنه و چه مشكلاتي ممكنه سر راهش باشه و اين پروسه چقدر طول ميكشه. اگه كسي در اين مورد اطلاع داره لطفا بگه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)