صفحه 14 از 34 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

Banned

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی

سلام

اگر کسی در حین تحصیل روی یه پروژه شخصی (مثلا روی یه اختراع) کار کنه و به نتیجه برسه ، آیا میتونه بفروشتش؟ اصلا حق اختراع مال اون فرد میشه یا مال دانشگاهش؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electircal Engireeng

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    ای بابا من فکرمیکردم میتونم در امریکا کار دانشجویی کنم! حالا میبینم امکانش نیست.واقعا ممکن نیست دانشجو بتونه در زمان دانشجویی کار بکنه خارج از دانشگاه؟
    میشه کار کرد. با یکی از دوستان در آمریکا که صحبت می کردم میگفت فرصت برای کار زیاد هست و نگران نباش. میگفت بعضی دانشجویان عصر ها میرن در مارکت ها کار می کنند ( روزی 4 تا 5 ساعت) و ماهی 1500 می گیرن ( دوستم کالیفرنیا بود).
    آنجا و آنچه را که هستی، افکار و باورهایت رقم زده اند.
    افکار و باورهایت را تغییر بده، تا آنجا و آنچه را که هستی تغییر دهی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electircal Engireeng

دوستان اگر فردی با ویزای کار بیاد آمریکا، اولا مدت زمان ویزای کار چقدر است معمولا؟
    سوال دوم اینکه آیا امکانش هست که مثلای دو سه سال کار کنیم و بعد کار رو رها کنیم و واسه phD بخونیم؟ (مسلما نوع ویزا باید عوض بشه)

ممنون

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrooz_r68 نمایش پست ها
    میشه کار کرد. با یکی از دوستان در آمریکا که صحبت می کردم میگفت فرصت برای کار زیاد هست و نگران نباش. میگفت بعضی دانشجویان عصر ها میرن در مارکت ها کار می کنند ( روزی 4 تا 5 ساعت) و ماهی 1500 می گیرن ( دوستم کالیفرنیا بود).
    دوست من، این دوست شما در مورد نوع ویزای اون دانشجویان هم اطلاع داشته؟!!! شاید اونها گرین کارت داشتند یا مقیم بودند...
    شما اگر با ویزای F1 وارد امریکا بشی، فقط میتونی کار on campus داشته باشی، اگر هم کار off campus باشه باید به صورت OPT و ... باشه (یعنی باز دانشگاه باید تائیدش کنه)
    http://www.ice.gov/sevis/employment/

اگر ویزای F1 باشی و کاری غیر از موارد ذکر شده انجام بدی (یعنی مثلا همین مارکت که دوستتون گفته) اگر ICE متوجه بشه، بدون معطلی شما رو deport خواهد کرد...خواهشا روی حدس و گمان و بیانات دوستان فتوا صادر نکنیم
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electircal Engireeng

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوست من، این دوست شما در مورد نوع ویزای اون دانشجویان هم اطلاع داشته؟!!! شاید اونها گرین کارت داشتند یا مقیم بودند...
    شما اگر با ویزای F1 وارد امریکا بشی، فقط میتونی کار on campus داشته باشی، اگر هم کار off campus باشه باید به صورت OPT و ... باشه (یعنی باز دانشگاه باید تائیدش کنه)
    http://www.ice.gov/sevis/employment/

اگر ویزای F1 باشی و کاری غیر از موارد ذکر شده انجام بدی (یعنی مثلا همین مارکت که دوستتون گفته) اگر ICE متوجه بشه، بدون معطلی شما رو deport خواهد کرد...خواهشا روی حدس و گمان و بیانات دوستان فتوا صادر نکنیم
    سلام
    من این گفته را از یکی از دوستان این فروم ( آقای حیدر) هم پرسیدم و ایشون هم ذکر کردن که هم خودشون در زمان دانشجویی شون و هم دانشجویان الان خودشون عصر ها کار می کردند. با ویزای دانشجویی هم بودن. میگفتن راه های وجود داره و اینکه میگن کار نمیشه کرد برای یک نوع خاصی از کارهست.
    من از جزئیات خبر ندارم و در پست خودم نیز عرض کردم که دارم نقل و قول می کنم.
    در هر صورت شاید غیرقانونی بوده باشه.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    پس نتیجه این شد که CPT روی طول OPT تاثیر نداره تا وقتی دوازده ماهش روکامل استفاده نکردیم؟؟مثلامیتونم ده ماه CPT داشته باشم و دوازده ماه OPT هم سرجایش باشه؟
    بله من دقیقا این شرایط رو دارم هم وکیل شرکتی که توش کار می‌کنم و هم مسول امور مهاجرتی دانشگاهم تایید کردند که اگر از ۱۲ ماه یک روز کمتر روی cpt تمام وقت کار کنم بد از فارغ التحصیلی می‌تونم opt رو استفاده کنم

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام بر دوستان عزیز
    یه سوال غیر معمول دارم. یکی از دوستای من که جدیدا اومده امریکا به یه مشکل بزرگ خورده: بی پولی!!! شوهره یه کم از وقتی اومده خل و چل شده و پولهاش رو قایم می کنه و یه کارای عجیب غریب دیگه.
    دوست من آشپزی و زبانش خیلی خوبه ولی اجازه کار و SSN نداره. راهی هست بتونه یه مبلغی حتی ناچیز در بیاره یه جوری که شوهره نفهمه و درگیر مالیات و اینا هم نشه؟ حتی در حد 200-300 دلار در ماه؟ مثلا می تونه کیک و غذا و ... درست کنه ببره کافی شاپی چیزی بهشون بفروشه؟ یا دم در خونه ها؟ یا گدایی محسوب می شه و مردم بهش ترحم می کنن؟ کسی چیزی به ذهنش می رسه؟ من خودم تازه اومدم اصلا قوانین رو نمی دونستم که بخوام کمکش کنم!
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:22 AM دلیل: ویرایش عنوان

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    یه سوال غیر معمول دارم. یکی از دوستای من که جدیدا اومده امریکا به یه مشکل بزرگ خورده: بی پولی!!! شوهره یه کم از وقتی اومده خل و چل شده و پولهاش رو قایم می کنه و یه کارای عجیب غریب دیگه.
    دوست من آشپزی و زبانش خیلی خوبه ولی اجازه کار و SSN نداره. راهی هست بتونه یه مبلغی حتی ناچیز در بیاره یه جوری که شوهره نفهمه و درگیر مالیات و اینا هم نشه؟ حتی در حد 200-300 دلار در ماه؟ مثلا می تونه کیک و غذا و ... درست کنه ببره کافی شاپی چیزی بهشون بفروشه؟ یا دم در خونه ها؟ یا گدایی محسوب می شه و مردم بهش ترحم می کنن؟ کسی چیزی به ذهنش می رسه؟ من خودم تازه اومدم اصلا قوانین رو نمی دونستم که بخوام کمکش کنم!
    سلام ! والا این دوستتون درسی بلد نیس ؟ تدرس خصوصی نمیتونه بده ؟! من شنیدم آنلاین میشه تدریس خصوصی داد و در ماه هم همین حدود در آورد.ساعتی حدودا 10 دلار....میشناسم کسایی که این کار را میکنن بدون هیچ مشکلی ولی خب دیگه مسوولیت و همه چیشون با خودشونه دیگه..صرفا چیزی بود که به ذهنم رسید ..

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

چرا، می تونه مثلا زبان درس بده، ولی چه جوری باید شاگرد پیدا کنه؟ تبلیغات اینترنتی؟ بعد باید گزارش کنه تو فرمهای مالیاتی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام ! والا این دوستتون درسی بلد نیس ؟ تدرس خصوصی نمیتونه بده ؟! من شنیدم آنلاین میشه تدریس خصوصی داد و در ماه هم همین حدود در آورد.ساعتی حدودا 10 دلار....میشناسم کسایی که این کار را میکنن بدون هیچ مشکلی ولی خب دیگه مسوولیت و همه چیشون با خودشونه دیگه..صرفا چیزی بود که به ذهنم رسید ..

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

براي كسي كه با ويزاي F2 در آمريكا هست، هر نوع اشتغال مطلقا ممنوعه. براي كسي كه با ويزاي F1 هست در يك سال اول فقط داخل دانشگاه اجازه كار داره و بعد از سال اول صرفا با اخذ مجوز مخصوص از ايترنشنال آفيس دانشگاه ميتونه به صورت محدود خارج از دانشگاه كار كنه. بدون اون مجوز مخصوص كه حتي بعد از سال اول هم نميشه خارج دانشگاه كار كرد. تخلف از اين مقررات از نظر اداره مهاجرت قابل قبول نيست و در صورتي كه بفهمن اون فرد رو از آمريكا ديپورت ميكنن. من مورد سراغ دارم كه زمان دانشجوييش كار غيرقانوني مي كرده و موقع برگشتن به آمريكا با اينكه ويزاش هنوز معتبر بوده بهش اجازه ورود ندادن و از همون فرودگاه ديپورت كردن. دليلش هم اين بوده مطلع شده بودن كه اون مدت كار غيرقانوني مي كرده.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:23 AM دلیل: ویرایش عنوان
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)