صفحه 15 از 34 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی

ای بابا یعنی انقدر سخت گیرن؟ خوب از کجا می فهمن یکی مثلا به کافی شاپ چیزی فروخته؟ یعنی بخوای با پر کردن survey هم پول در بیاری غیر مجازه؟ مثلا swagbucks ؟ یا عکس بفروشی تو fotolia؟ یا هر چیز دیگه ای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    براي كسي كه با ويزاي F2 در آمريكا هست، هر نوع اشتغال مطلقا ممنوعه. براي كسي كه با ويزاي F1 هست در يك سال اول فقط داخل دانشگاه اجازه كار داره و بعد از سال اول صرفا با اخذ مجوز مخصوص از ايترنشنال آفيس دانشگاه ميتونه به صورت محدود خارج از دانشگاه كار كنه. بدون اون مجوز مخصوص كه حتي بعد از سال اول هم نميشه خارج دانشگاه كار كرد. تخلف از اين مقررات از نظر اداره مهاجرت قابل قبول نيست و در صورتي كه بفهمن اون فرد رو از آمريكا ديپورت ميكنن. من مورد سراغ دارم كه زمان دانشجوييش كار غيرقانوني مي كرده و موقع برگشتن به آمريكا با اينكه ويزاش هنوز معتبر بوده بهش اجازه ورود ندادن و از همون فرودگاه ديپورت كردن. دليلش هم اين بوده مطلع شده بودن كه اون مدت كار غيرقانوني مي كرده.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:23 AM دلیل: ویرایش عنوان

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

وقتي گفتم هر كاري خارج از دانشگاه بدون اخذ مجوز مخصوص مطلقا ممنوعه، يعني هر كاري. ديگه چونه زدن با من فايده نداره. اينكه چه جوري مي فهمن هم كافيه يك نفر "گزارشهاي مردمي" بده به اداره مهاجرت. بعدش فاتحه. اينها خيلي سختگيرتر از اين حرف ها هستن. حتي اگه جايي كار بكنيد و حقوق هم نگيريد ولي مزاياي غيرپولي غيرمستقيم داشته باشه هم از نظر اداره مهاجرت اين اشتغال محسوب ميشه.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:23 AM دلیل: ویرایش عنوان
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    یه سوال غیر معمول دارم. یکی از دوستای من که جدیدا اومده امریکا به یه مشکل بزرگ خورده: بی پولی!!! شوهره یه کم از وقتی اومده خل و چل شده و پولهاش رو قایم می کنه و یه کارای عجیب غریب دیگه.
    دوست من آشپزی و زبانش خیلی خوبه ولی اجازه کار و SSN نداره. راهی هست بتونه یه مبلغی حتی ناچیز در بیاره یه جوری که شوهره نفهمه و درگیر مالیات و اینا هم نشه؟ حتی در حد 200-300 دلار در ماه؟ مثلا می تونه کیک و غذا و ... درست کنه ببره کافی شاپی چیزی بهشون بفروشه؟ یا دم در خونه ها؟ یا گدایی محسوب می شه و مردم بهش ترحم می کنن؟ کسی چیزی به ذهنش می رسه؟ من خودم تازه اومدم اصلا قوانین رو نمی دونستم که بخوام کمکش کنم!
    در خونه ها که گدایی حساب میشه و دردسربیشتری براش داره. کافی شاپ ها هم از شخص چیزی نمیخرند.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:24 AM دلیل: ویرایش عنوان

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در خونه ها که گدایی حساب میشه و دردسربیشتری براش داره. کافی شاپ ها هم از شخص چیزی نمیخرند.
    میشه اینو توضیح بدین؟ چه دردسر هایی؟
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:24 AM دلیل: ویرایش عنوان
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    میشه اینو توضیح بدین؟ چه دردسر هایی؟
    در بعضی شهرها فروش حالت دوره گردی درب خانه مردم ممنوع است و یعضی جاها هم احتیاج به مجوز از شهرداری دارد. در نتیجه نه فقط برای کار و کسب غیرقانونی بلکه برای نقض قوانین solicitation هم ممکنه مجازات بشوند.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:20 AM دلیل: ویرایش عنوان

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

خوب پس با توجه به این تفاسیر باید بره یه انجمن حمایت از زنانی چیزی پیدا کنه!!!! هست اصلا همچین چیزی؟ می تونه تقاضای طلاق بده؟

ApplyAbroad Guru

خوب پس با توجه به این تفاسیر باید بره یه انجمن حمایت از زنانی چیزی پیدا کنه!!!! هست اصلا همچین چیزی؟ می تونه تقاضای طلاق بده؟
    مگر نگفتید ایشون ویزای F2 داره؟ خوب اگر طلاق بگیره که ویزاش باطل میشه و باید ازامریکا خارج بشه.
    اگر مثلا بطور مخفی برای دوست و آشنا کاری انجام بده مثلا بچه هاشون رو نگهداره یا بهشون درس خصوصی بده بطوری که کسی نفهمه که ایشون کار میکنه. ولی ریسکش بالاست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نه بابا انقدر سخت گیرن واقعا؟ من خودمم تو swagbucks هستم، الان بدبخت شدم رفت؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    وقتي گفتم هر كاري خارج از دانشگاه بدون اخذ مجوز مخصوص مطلقا ممنوعه، يعني هر كاري. ديگه چونه زدن با من فايده نداره. اينكه چه جوري مي فهمن هم كافيه يك نفر "گزارشهاي مردمي" بده به اداره مهاجرت. بعدش فاتحه. اينها خيلي سختگيرتر از اين حرف ها هستن. حتي اگه جايي كار بكنيد و حقوق هم نگيريد ولي مزاياي غيرپولي غيرمستقيم داشته باشه هم از نظر اداره مهاجرت اين اشتغال محسوب ميشه.
    ویرایش توسط zebarjadi : January 10th, 2014 در ساعت 05:21 AM دلیل: ویرایش عنوان

ApplyAbroad Hero

دوست عزیز بهت پیام خصوصی دادم راجع به پست های قبلیم.....خب ، اینجا ابدا و اصلا با کسی تعارف ندارن..تازه ایرانی هم باشه که دیگه هیچ ! این دوستمم راست گفته و میگه....خب تا الان واسه شما یا واسه اون دوست های من که تدریس خصوصی میکنن، مشکلی پیش نیومده اصلا دلیلی نمیشه که :تعمیم داد به کل ، ریسک خطرناکی کرد و بگیم پس گیر نمیدن !..بالاخره هر چیزی امکان پذیره..امکان داره کسی قانون شکنی کنه و کسی متوجه نشه ، این کاملا امکان پذیره ، عکسش هم همینطور !....تبعاتش صرفا با خودشونه..در هر حال آرزو میکنم مشکلشون از طریقی حل بشه....

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

حالا اگه F1 بود ميشد بره اينترنشنال آفيس دانشگاه و با استناد به extreme financial hardship مجوز كار محدود خارج از دانشگاه بگيره. ولي تا اونجا كه ميدونم براي F2 چنين تبصره اي وجود نداره. با اين وجود به اينترنشنال آفيس دانشگاه مراجعه كنه و وضعيت رو توضيح بده شايد تونستن راهي پيدا كنن براي كمك كردن.

در تكميل صحبت قبليم اين رو هم اضافه كنم كه اگه كسي جايي كارآموزي بدون حقوق بره و بلافاصله بعدش همونجا استخدام بشه، اداره مهاجرت اين كارآموزي رو قسمتي از همون شغل بعدي تلقي مي كنه. اين رو گفتم كه درك كنيد چه موجودات عقده اي توي اداره مهاجرت نشستن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)