صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی.

دوره OPT در اصل ۱۲ ماه بیشتر نیست. برای یک سری رشته‌های خاص تا ۲۹ ماه قابل تمدیده که اون هم شرایط خاصی داره. از جمله این که شرکتی که براش کار می‌کنید باید عضو سیستم E-verify باشه. الان که چند وقت از تصویب قانون تمدید OPT می‌گذره دوستان زیادی با این مشکل مواجه شده‌اند که شرکت‌هایی که براشون کار می‌کنند عضو این سیستم نیستند. به خاطر مشکلات و قوانین خاص این سیستم شرکت‌ها تمایل چندانی برای عضویت در این سیستم ندارند و به همین دلیل روی ۲۹ ماه نمی‌شه زیاد حساب کرد.

پیش فرض مدیر محترم، لطفا این موضوع را با موضوعات مربوطه ترکیب نمایید- با تشکر

سلام دوستان
    مي خواستم بپرسم وضعيت كار تو آمريكا چطوره؟ مخصوصا واسه كسي كه زبانش زياد خوب نيست؟ سبك كاراش چطوريه؟

ميشه براي مخارج درس و زندگي در آمريكا غير از فاند خودم رو كار همسرم هم حساب كنم؟

مخارج خورد و خوراك (همه چي غير از مسكن) تو آمريكا چقدره؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدیر محترم، لطفا این موضوع را با موضوعات مربوطه ترکیب نمایید- با تشکر

اولا اينكه اگر با تسلط به زبان انگليسي براي به دست آوردن يه كاري تو امريكا شانس 100 درصد داشته باشي، اگه سطح زبانت پايين باشه اين شانس ممكنه تا 20-30 درصد پايين بياد.
    ثانيا تا اونجايي كه من اطلاع دارم اگه همسرتون ويزاي F2 داشته باشه نمي تونه كار قانوني در آمريكا انجام بده.
    ثالثا: من خودمم دقيقا نمي دونم اگه f2 بخواد نوع ويزاشو به H تغيير بده (نوع ويزايي كه باهاش حق كار كردن داري)، چه مراحلي بايد طي كنه و چه مشكلاتي ممكنه سر راهش باشه و اين پروسه چقدر طول ميكشه. اگه كسي در اين مورد اطلاع داره لطفا بگه.

Junior Member

با سلام
    کسی می دونه که آیا می شه به درآمد کارایی مثل "منبت کاری" یا "معرق کاری" تو آمریکا امید داشت یا نه؟؟ منظورم اینه که می شه با فروش کارایی صنایع دستی تو آمریکا پول برای خرج زندگی و تحصیل در آورد یا نه؟؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

خب بعضا توی کمپس دانشجوها در قالب گروه های مختلف چیزهای مختلفی را به فروش می ذارند. حتی مثلا دستپختشون رو. ولی فک نمی کنم اینقدری باشه که بشه بهش جدی و به عنوان منبع در آمد فک کرد. بیرون از کمپس هم که باز ماجرای خودش رو داره و اون هم اینکه اساسا نباید وقتی روی ویزای دانشجویی هستید خدمتی رو بیرون از کمپس ارایه بدید که در قبالش پول بگیرید. حالا ارایه دادن کالا هم جای خودش رو داره!

Junior Member

ببخشید کسی می دونه امکان این هست که اگه در دوره تحصیل و داشتن ویزای F1 کسی تونست کار خوب پیدا کنه اونوقت بتونه ویزاش رو بکنه H1 و درسش رو به صورت پاره وقت ادامه بده؟
    یک سوال دیگه هم اینکه Internship به صورت پاره وقت چطور؟ (که فقط تابستون نباشه و در طول سال تحصیلی هم باشه) می دونم پیداکردنش سخته ولی آیاکلا شرکتهایی هستن که اینطوری حاضر باشن؟

internship لزوماً تابستون نیست. قانوناً باید 3 ترم رو تموم کرده باشی و در ترم چهارم اقدام کنی.
    راه، همان است که تو می‌روی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    internship لزوماً تابستون نیست. قانوناً باید 3 ترم رو تموم کرده باشی و در ترم چهارم اقدام کنی.
    مساله دیگه اینکه دانشجوی خارجی حداکثر می تونه 8 واحد داشته باشه (بجای 12 واحد full time) اگه internship تو ترم پاییز یا بهار می گیره. از نظر اداره مهاجرت وفتی course work تمام شد شما لازم نیست full time باشید فقط قوانین داخلی دانشگاه و دپارتمان رو باید چک کنید. برای internship یک مجوز از داخل دانشگاه هم لازم دارید به اسم CPT که پروسه پیچیده ای نداره.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarhb
    ببخشید کسی می دونه امکان این هست که اگه در دوره تحصیل و داشتن ویزای F1 کسی تونست کار خوب پیدا کنه اونوقت بتونه ویزاش رو بکنه H1 و درسش رو به صورت پاره وقت ادامه بده؟
    یک سوال دیگه هم اینکه Internship به صورت پاره وقت چطور؟ (که فقط تابستون نباشه و در طول سال تحصیلی هم باشه) می دونم پیداکردنش سخته ولی آیاکلا شرکتهایی هستن که اینطوری حاضر باشن؟
    بله،‌ این امکان وجود داره که شما ویزاتون رو وسط تحصیل به H-1 تبدیل کنید و درس رو به صورت پاره وقت ادامه بدهید. چند تا از دوستان من این کار رو کرده‌اند،‌ اما متاسفانه اغلب موفق به اتمام دوره دکترا نشدند و در نهایت مجبور شدند که درس رو رها کنند. در نتیجه اگر واقعا مجبور نیستید که این کار رو بکنید، بهتره که دنبالش نباشید.
    قوانین Internship در طول سال تحصیلی با تابستون فرق می‌کنه. من دقیقا جزئیاتش رو نمی‌دونم، اما اگر از دانشگاه بپرسید حتما بهتون خواهند گفت. تا اینجا که من اطلاع دارم، در طول سال تحصیلی باید ثبت نام کرد و قسمتی از شهریه دانشگاه رو بپردازید تا بتونید internship برید.

من برای تابستون فاند ندارم و در نامه پذیرش نوشته که توی تابستون خودت میتونی کار کنی...میخواستم ببینم میشه با F1 کار کرد و آیا باید حتما internship باشه؟ و آیا امیدی هست که کار پیدا کنی؟ یا اینکه توی یه دانشگاه دیگه RA بشی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)