صفحه 8 از 34 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

Banned

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا برای دانشجویان ایرانی.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما اگر در امریکا باشید و با هر شرکت ایرانی یا فرد حقیقی داخل ایران معامله ای انجام بدهید حتی در حد ارسال یک مدادپاک کن، قانون تحریم معاملات امریکا و ایران را نقض میکنید و میتوانند شما را دستگیر و زندانی کنند. این قانون کلی و شامل همه نوع معامله ای است. چند وقت پیش برادرزاده دکتر بانکی وزیر اسبق برنامه و بودجه را که در امریکا زندگی میکند بجرم فرستادن دلار و دارو برای خانواده اش به ایران به دو سال زندان محکوم کردند. چنین ریسکی نکنید.
    دوست عزیز ممنون از پاسختون
    در واقع من الان هم همچین کاری نمیکنم چون هیچ فروشنده ای در ebay امکان ارسال به ایران رو نداره و من هم خرید هام رو به امارات شیپ میکنم و از اونجا میارم ایران . این رو هم میدونم که یه سری از اجناس شامل مالیات هایی میشن که بسته به کشور مقصد فرق داره و روی قیمت جنس کشیده میشه مثلا برای امارات این عدد 3 درصد ارزش جنس هست بدون محاسبه قیمت پست ولی آیا انجام همچین کاری تو خاک امریکا واسه یه دانشجو ممکنه؟
    یعنی همچین فعالیتی برای کسی که با ویزای F1 اونجاس ایجاد مشکل نمیکنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ali 2002 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از پاسختون
    در واقع من الان هم همچین کاری نمیکنم چون هیچ فروشنده ای در ebay امکان ارسال به ایران رو نداره و من هم خرید هام رو به امارات شیپ میکنم و از اونجا میارم ایران . این رو هم میدونم که یه سری از اجناس شامل مالیات هایی میشن که بسته به کشور مقصد فرق داره و روی قیمت جنس کشیده میشه مثلا برای امارات این عدد 3 درصد ارزش جنس هست بدون محاسبه قیمت پست ولی آیا انجام همچین کاری تو خاک امریکا واسه یه دانشجو ممکنه؟
    یعنی همچین فعالیتی برای کسی که با ویزای F1 اونجاس ایجاد مشکل نمیکنه؟
    شما همین الانش هم دارین کار غیر قانونی انجام میدید. اگر اینکار رو در امریکا یا حتی در کانادا انجام بدین و مچتون رو بگیرند بجرم جعل مدرک (جعل مقصد اصلی ارسال کالا) زندانی میشید.

یکی دو سال پیش یکنفر ایرانی مقیم کانادا بجرم فقط درخواست خرید سنسورهای فشار دیگ های بخار از امریکا برای ارسال به امارات دستگیر کردند و در دادگاه مدارکی نشون دادند که مقصد نهائی تجهیزات ایران بوده است. هنوز حتی تجهیزات رو هم نخریده بود فقط درخواست رو برای شرکت مربوطه ارسال کرده بود. سه سال و نیم زندان براش بریدند. تازه شانس آورد در کانادا محاکمه شد چون اگر امریکا بود که مجازاتش طولانی تر هم میشد. بعنوان مثال در امریکا ماجرای خانم شهرزاد ميرقلي‎خان رو هم که حتما شنیده اید.
    ویرایش توسط ghlobe : October 19th, 2011 در ساعت 02:03 AM

پیش فرض چنتا سوال فوق العاده مهم واسه من

سلام دوستان

اولین سوالم در مورد OPT هست ... من لیسانس کامپیوتر هستم و میخوام برای فوق یا دکترا برم آمریکا

منتهی تا جایی که میدونم اجازه کار 20 ساعت در هفته است .
    اگر من دوره OPT رو هم بعد از گرفتن مدرکم بخوام برم، اولا طول دوره چقدره؟ (دوستی به من گفت 3 ماهه و بعضی میگن یکسال هست!)
    ثانیا در طول این دوره به ما حقوق میدند؟ چقدر میدند؟ چند ساعت روزی کار میکنیم؟

و اصلا ساعت کاری در آمریکا چند ساعت در روز هست؟

سوال مهمترم اینکه :

من دوره فیلمسازی توی انجمن سینمای جوان خوندم ، و به ما گفتن مدرکش هم بین المللی هستش که البته من نگرفتم هنوز و چند وقت هم هست کلاس هاش رو دیگه نمیرم

حالا سوالم اینه ، میخوام در حین تحصیل در آمریکا ، کار فیلمنامه نویسی رو هم انجام بدم و در کنارش پول هم در بیارم
    آیا لازمه برم مدرکم رو هم بگیرم؟ و یا نیازی نیستش و من میتونم همینطور آزاد فیلمنامه مو بنویسم و بعد برای فروشش اقدام کنم؟

دیگه فروش فیلمنامه و اینها که ایشالا آزاده و شامل قرار داد کار که نمیشه؟

و یا حتی اگر برنامه ای در زمینه کامپیوتری بنویسم ، یا میکروکنترولری رو به منظور خاصی برنامه نویسی کنم و .... میتونم اینهارو ببرم و در شرکت ها بفروشم؟

این که من اونجا محصل هستم مانع کار کردن اینطوری نمیشه که؟

خواهشا مدیران سایت تاپیک رو حذف نکنند، اگر جای اون اشتباهه انتقالش بدند ، خیلی ممنون

پیش فرض پاسخ : چنتا سوال فوق العاده مهم واسه من

هفته اي 20 ساعت كار توي دانشگاهه و ربطي به OPT نداره. OPT براي بعد از تحصيل هست, در مورد مدت OPT از خود ويكي بخونيد.
    ببينيد شما هر كاري كه انجام بديد به صورت cash فقط ميتونه باشه و اونم غيرقانونيه. بهش ميگن كار سياه. من از يكي از بچه هاي اينجا ديدم كه نوشته بود ميشه آنلاين تا 20 هزار دلار در سال درآمد داشت اما نميدونم حرفش موثق هست يا نه.
    موفق باشيد

OPT رو من تو تاپیک ها و خود ویکی فکر کنم خوندم که دوره یکساله هست اما یکی از کاربرا به من پیام داد که آمریکا هستش و OPT سه ماهه و نه یکسال!!

بعدشم من جایی ندیدم ذکر بشه بابت OTP چقدر پول میدن ، چند ساعت تو هفته هست و ...

منظورتون از cash رو هم متوجه نشدم ... اگه میشه بیشتر توضیح بدید!

من الان واسم خیلی عجیبه

اصلا قانون 20 ساعت کار در هفته رو چطور محاسبه میکنن؟ تا جایی که من شنیدم هرکس میره اداره کار و یه دفترچه کار میگیره،بعدشم کارفرما واسش 20 ساعت کار میزنه و فکر کنم دولت پولو میریزه به حسابش

حالا من نشسته ام خونه خودم مثلا یه فیلمنامه ای نوشتم ... بعدشم میخوام برم یه کمپانی یا استدیو بفروشمش ... حالا دولت چطور میخواد ساعت و اینهارو حساب کنه توی این مورد من نمیفهمم!

یا مثلا تو زمینه کامپیوتری من نشسته ام خونه خودم و یه برنامه ای نوشته ام ، یا یه طرح و ایده ای راجع به الکترونیک و ... به ذهنم رسیده ... میرم یه شرکت مربوطه و ایده یا طرح یا حتی اختراعم رو میفروشم ... بازم نمیفهمم قانون کار و ساعت و اینها چطور شاملش میشه

مگه اینکه منظور شما از کش این باشه که دانشجو حق داره تا سقف معینی درآمد داشته باشه ... که اگر اینطور باشه به نظرم اوضاع خیلی بد میشه !!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    من الان واسم خیلی عجیبه

اصلا قانون 20 ساعت کار در هفته رو چطور محاسبه میکنن؟ تا جایی که من شنیدم هرکس میره اداره کار و یه دفترچه کار میگیره،بعدشم کارفرما واسش 20 ساعت کار میزنه و فکر کنم دولت پولو میریزه به حسابش

حالا من نشسته ام خونه خودم مثلا یه فیلمنامه ای نوشتم ... بعدشم میخوام برم یه کمپانی یا استدیو بفروشمش ... حالا دولت چطور میخواد ساعت و اینهارو حساب کنه توی این مورد من نمیفهمم!

یا مثلا تو زمینه کامپیوتری من نشسته ام خونه خودم و یه برنامه ای نوشته ام ، یا یه طرح و ایده ای راجع به الکترونیک و ... به ذهنم رسیده ... میرم یه شرکت مربوطه و ایده یا طرح یا حتی اختراعم رو میفروشم ... بازم نمیفهمم قانون کار و ساعت و اینها چطور شاملش میشه

مگه اینکه منظور شما از کش این باشه که دانشجو حق داره تا سقف معینی درآمد داشته باشه ... که اگر اینطور باشه به نظرم اوضاع خیلی بد میشه !!
    بیست ساعت کار در هفته مگر مربوط به کار داخل دانشگاه (مثل کار در اداره های دانشگاه، TA، کتابخانه و غیره) نیست؟ این کارهایی که شما میگید که کار دانشگاه نیست.

خب اجازه این کارهایی که مثال زدم بالاخره برای یک دانشجو هست یا خیر؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    خب اجازه این کارهایی که مثال زدم بالاخره برای یک دانشجو هست یا خیر؟
    فکر نمیکنم شما با ویزای دانشجویی اجازه انجام این کارها را داشته باشید. منطورم اینه که مشمول اون قانون بیست ساعت کار دانشجویی نیست که. شاید بقیه دوستان بهتر بدونند.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

ببخشید اگه کسی حین phd بیزینس آنلاین داشته باشه تکلبف چیه؟ (بدون هیج گونه کانکشنی به ایران یا سایر کشورهای تحت تحریم) مثلا در اداره کردن یک فروشگاه اینترنتی شریک باشه و درآمدی از این طریق به حسابش واریز بشه (این حساب می تونه خارج آمریکا باشه)، ولو اینکه محصولات این فروشگاه خارج از کشور محل تحصیل (آمریکا) تهیه و به فروش رفته باشه.

این شامل قانون 20 ساعت در هفته میشه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)