صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43

موضوع: تحصیل و زندگی‌ در ادلاید استرالیا

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی‌ در ادلاید استرالیا

برای کلیه دانشگاه های استرالیا بایستی پروپوزال بدید...
    نقل قول نوشته اصلی توسط mortezakarami نمایش پست ها
    آیا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه آدلاید الزاما باید یک پروپوزال برای PhD آماده کرد؟
    کسی آشنایی در این زمینه داره و میتونه کمکم کنه؟ خصوصا در رشته های مهندسی

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

سلام. برای رفتن به دلاید من یه سری کارها انجامدادم که مقداری از استرس و نگرانی هامو کمتر کرد. اونها اینجا نوشتم:
    شماره حساب:
    برای باز کردن شماره حساب از common wealthاستفاده کردم و به صورت آنلاین ازداخل ایران حساب رو باز کردم و یوزر پسورد net bank رو هم گرفتم. شعبه مربوط به دانشگاه ادلاید درخیابان Rundle mall 136 هستکه 6 دقیقه پیاده روی تا دانشگاهه. به محض نشان دادن پاسپورت به بانک حساب جهتبرداشت فعال میشه اما فعلا فقط میشه توش پول واریز کرد. برای اینکار با دانشاهتماس میگیرن و اونها IDStudent شمارو تایید میکنن. یه SecurityPIN میدن که شما وقتی وارد کنید وضعیتحسابتون به شکل Credit:0$ و Pin: Entered در میاد که میتونید شماره حساب رو منتقل کنید به دانشگاه واسه ریختن مبلغبورس.
    نوع حساب رو smart accessانتخاب کردم که 4 دلار هزینه بانکداری داره در ماه. بعدش میتونید یه حساب saver gold بازکنید و پولتونو منتقل کنید ااونجا که سالی 4 درصد هم سود بهتون میدن. لینک جهتحساب باز کردن :
    این کار برای شهرهای دیگه هم امکانپذیره فقطباید با دانشگاه هماهنگ کنید واسه تاییدیه. واسه ادلاید خودشون هماهنگ هستن.
    محل اقامت :
    توی ادلاید از طریق Torrens valley International Residence یا Tvir کهواقعا مقرون به صرفه هست از ایران یه اتاق Upgraded رزرو کردم. فرایند رزرو هم بدون depositانجام میشه و خوبیش اینه که یه فیلم واست میفرستن از tvir تا ببینیش.اتاق upgraded بهصورت هفتگی 155 دلاره که شامل هزینه های bill هممیشه. یه تلفن هم داره که واسه استفاده باید یه credit بیست دلاریدرخواست کنی. ورود و خروج با کارت security انجام میشه و بنابراین امنیت خوبیداره اتاقاش. اینترنت هم سه نوع داره که 5GB دیتا بهت میدهکه ماهی 45 دلاره . سرعت اینترنتش رو هم با یه خانم که تو استرالیاست و اونجااقامت داره از طریق speednet چک کردم که download حدود 300k و اپ حدود 20Kمیده که من فکر نمیکنم اینقدراباشه. چون اینترنت اونها از نوع هات اسپات هست واحتمالا خیلی خیلی پینگ بالا و سرعت نامناسب باشه. به همین دلیل از طریق Optus یا Vodafone دوتا پلن رجیستر کردم که هردوتا یه نوع saver دارن که حدود 40 دلار و 5گیگ دیتابهتون میده. نوع اینترنت هم LTEهستش. اما از اونجایی که گوشی من 3gساپورت میکنه فکر کنم فقط H+بتونم استفاده کنم. بهرحال نگران اینترنت نباشید چوت در بدترین حالت یه broadband میگیرید که ماهیانه است و تازه تماس رایگان همبهتون میده. این لینک رو ببینید:
    بلیط پرواز:
    در مورد بلیط هم از طریق خرید انلاین سایت قطراقدام کردم. دوستان توجه کنن بار اول تعیین وقت برگشت تقریبا ممکن نیست و به همیندلیل من یه طرفه گرفتم البته میشد یه ساله هم برگشت رو گرفت اما برای برگشت راهکاربهتری هست و اون هم استفاده از هواپیمایی ایر اسیای مالزی هست. پروازهای چارتری وارزونی داره کهاز استرالیا به صورت regular و express میتونید تامالزی هرزمان بخواید بلیط تهیه کنید. ادلای دبه مالزی حدود یک و هشتصد میشه و ازمالزی به فرودگاه امام هم حدود یک و چهارصد که خیلی کمتر از مبلغ برگشت قطری یا اماراتهست. یک طرفه برگشت حدود چهار میلیون و هشتصد میشه. من بار اول بود ریسک نکردم..
    https://booking.qatarairways.com/

If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

Member mohamadmohsen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MECHENG, Ph. D., The University of Adelaide, since Oct, 2015 in Ozland

لوازمی که بردم:
    من با چند تا از بچه هایی که در ادلاید هستند منجمله یه دانشجو که پی ار داره و کاملا مسلط شده به اوضاع اونجا صحبت کردم. چندتانکته مهم بگم :
    فصل های ادلاید اینجوریه :
    دسامبر تا فوریه: تابستان
    مارچ تا می:پاییز
    جون تا اگوست: زمستان
    سپتامبر تا دسامبر: بهار
    دوستان کریسمش اینها توی تابستونه (چه باحال!) .ضمنا اینقدر تنوع لباس اونجا زیاد هست که لباسهایی که اوردید رو نمی پوشید. البتهکفش و کت خیلی گرون هست اما تک پوش و شلوار جین قیمتش مناسبه. ضمنا این ها کاملاسلیقه ایه و این موارد فصل الخطاب نیست. هر کس یه جوری زندگی میکنه اما در کلاینها به من توصیه شده:
    دو تا سه تا شلوارک !
    کفش هم یه مردونه، یه اسپرت یه کالج
    متناسب با فصلشون باید لباس ببرید. پیراهن سه تاچهارتا (اگه کم بیاد فروشگاه ، bargain، garage sell و حضرتgumtree هستکه میشه ربع قیمت اصلی از اینها لوازم خرید). مثالش هم اینه که من یه پخش پایونیرواسه ماشینم تو ایران خریدم 890 تومن که توی سایت گامتری 200 دلاره.
    بشقاب و قاشق چنگال و لباس زیر و جوراب ....تعداد بالا که مجبور نشید دم و دقه برید لاندری و هزینشو بدید. ضمنا اینکه بهویندوز غیر اورجینال گیر میدن و .... از این خبرها نیست. بچه هایی که من باهاشونصحبت کردم سالی دوبار هم میان و میرن و تا حالا چنین مواردی تو ادلاید گزارش نشده.جامعه اماری هم 5 نفره!!! به نظرم جای نگرانی نداره. ضاهرا ادلاید بارون خرکی همداره که چتر و سوشرت و کلاه و... هم لازمه. ضمنا اضافه بار هم توی فرودگاه ترانزیتبه شما گیر نمیدن و هر گیری هست مربوط به فرودگاه امامه. بسته به نوع بلیط 23 کیلویا سی کیلو مجازه. 8 کیلو هم میشه ببرید توی کابین.

از این تبدیل ها هم فراموش نشه. تو میدان ولیعصربازار کامپیوتر گیرتون میاد قیمتش 12 تومنه و به اسم Universal Adaptorفروخته میشه. دو نمونه داره. یکی 7 امپر و یکی 3 امپر که سه امپرش ارزونتره . اولیرو بگیرید یه موقع سشوار استفاده میکنید اب نشه . من چهارتا گرفتم. نکته اینجاستقیمت این اداپتور الان توی ادلای حدود 10 دلاره . از همینجا ببرید بهتره.

بیمه توی ادلاید رو هم حتما allianz بگیرید چون بیشتر جاها بصورت dircety paid or direct billهستش و هربار برید دکتر مجبور نیستید برید online claim پر کنید و منتظر refundباشید. ضمنا gap fee همنداره که یه جور ما به تفاوت دکتر دولتی و خصوصی هست. یه پلن extrasداره که میتونید بخرید و دندانپزشکی رو به اضافه اپتومتریک و چشم پزشکی و البتهفیزیوتراپی رو هم کاور میکنه.

http://www.allianz.com.au/

در مورد ایجاد روابط اجتماعی هم خیلی باید دقتکنید اینقدر این مسئله مهم هست که دانشگاه ادلاید پیج رسمی در موردش گذاشته .بهتره فرهنگ و قوانین اونها رو بدونیم تا یه موقع misjudge نکنیم و خودمونرو توی دردسر نندازیم. دانشگاه فلیندرز هم یک کارگاه به عنوان body languageبرگزار میکنه که بیشتر تو دپارتمان هایی هست که کورس ورک هستند. این کارگاه ها فرهنگروابط رو بین جنس مخالف خیلی خوب توضیح میده. مطلع باشید که این مسئله میتونهدردسر ساز بشه. سری به migranthelp.comبزنید و دردسرهایی که برای برخی هموطنان تو ادلاید درست شده رو بخونید. ظاهرا توادلاید خیلی روی روابط و مباحث مرتبط با اون حساس هستند . اینم یه لینک که بادانلود پی دی اف هاش میاد دستتون. ضمنا من توی welcoming letter که دریافت کردمهمین ها رو نوشته بود و نوشته بود که وقتی میاد برای enrolement ازشما میخوان که claimکنید اینها رو خوندید. بهرحال خوندنش ضرر نداره.
    http://www.adelaide.edu.au/student/health-relationships/

در مورد اسپیکینگ هم اینو بگم که واقعا زبان اوزی ها قابل فهم نیست. انگلیسی رو به سبک ؟؟؟ حرف میزنن. یه سری کلاsس زبان رایگان هست که در کنارش میتونید درباره عیسی مسیح هم یه چیزایی یاد بگیرید. محلش هم نزدیکدانشگاه و خیابان فلیندرز هست. قبلش هم میتونید با ایمیل یا تلفن باهاشون تماسبگیرید تا بهتون یه پروگرام بدن که چه موقع attend میشید تو اینکلاسا. البته فضای اموزشیش داخل کلیسا و به شکل کلیسا هستش که یکم ادم رو یاد فیلم هایداراکولایی قدیمی میندازه. میشه عکسهاشو از google mapببینید (در حالت street view).من که دیدم و خوف کردم. ترجیه میدم خود کتاب crack Ielts speaking روبخونم.

http://fsbc.asn.au/english-classes/
    Office Open
    Monday 9am – 3:30pm
    Tuesday to Thursday 9am – 5pm
    Friday 9am – 1pm
    Phone 08 8223 4550E-mailoffice01@fsbc.asn.au

تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط vahidet : September 9th, 2015 در ساعت 06:05 AM
    If you born poor, it's not your mistake. But if you die poor it's your mistake. Remember that your life would be shorter than you expect, So Never break four things in this short period of existence: Trust, Promise, Relation & Heart. Because, when they are broken, they don't make noise, but twinge a lot

سلام، ممنون می شم منو راهنمایی کنید، از دانشگاه آدلاید اسکالرشیپ IPRS گرفتم که هزینه 3 سال بیمه من رو پوشش میده ولی باید برای 6 ماه اضاف پول زو بیمه پرداخت کنم. یه فرم بیمه فرستادن که نمی دونم کدوم گزینه رو باید جواب بدم. ممنون می شم از دوستانی که تجربه دارن منو راهنمایی کنن.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

Adelaide's live Broadcast
    http://streema.com/radios/Adelaide_SA

سلام، ممنون می شم برای accommodation راهنمایی کنید.
    2 گزینه دارم به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم؟ گزینه اول: دانشگاه آدلاید accommodation موقتی برای 7 شب به دانشجوهای جدید میده که 200 دلار هزینش هست. من می تونم اونجا رو برای 7 شب بگیرم و بعد تو این مدت یک هفته یه جای مناسب از طریق http://www.realestate.com.au/rent پیدا کنم. البته خب می تونم از الان بگردم و چند جا رو در نظر بگیرم و بعد که اونجا رفتم جایی رو که در نظر گرفتم رو از نزدیک ببینم. گزینه دوم هم اینه که از طریق Torrens Valley International Residences یه اتاق از الان برای یک ماه رزرو کنم.
    ممنون می شم راهنمایی کنید.

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط hani562 نمایش پست ها
    سلام، ممنون می شم برای accommodation راهنمایی کنید.
    2 گزینه دارم به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم؟ گزینه اول: دانشگاه آدلاید accommodation موقتی برای 7 شب به دانشجوهای جدید میده که 200 دلار هزینش هست. من می تونم اونجا رو برای 7 شب بگیرم و بعد تو این مدت یک هفته یه جای مناسب از طریق http://www.realestate.com.au/rent پیدا کنم. البته خب می تونم از الان بگردم و چند جا رو در نظر بگیرم و بعد که اونجا رفتم جایی رو که در نظر گرفتم رو از نزدیک ببینم. گزینه دوم هم اینه که از طریق Torrens Valley International Residences یه اتاق از الان برای یک ماه رزرو کنم.
    ممنون می شم راهنمایی کنید.
    سلام
    اکیدا توصیه میکنم که تا وقتی جایی رو که میخواهید اجاره بفرمایید از نردیک ندید اقدام به اجاره نکنید. برای شروع tvir جای خوبی برای تازه واردین هست میتونین اونجا یک اتاق اجاره کنید. تعداد زیادی از دوستان من اونجا زندگی میکنند.
    Racism. It Stops With Me

Junior Member

سلام
    حداقال هزینه زندگی برای 3 نفر (من و همسر و بچه 1 سالمون)چنده؟دانشگاه تو نامه اش هزینه یک نفر رو 18000 براورد کرده ولی نمی دونیم برای هر نفر چقدر روی این مقدار اضافه میشه؟

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

کاملا بستگی به نخوه خرج کردن و استایل زندگیتون داره برای یک زندگی بیسیک در آدلاید اگر مواظب مخارج باشید میتونید با اسکالرشیپ دانشگاه یک زندگی سه نفره رو اداره کنید
    Racism. It Stops With Me

سلام … من برای مستر از دانشگاه ادلاید پذیرش گرفتم !‌میخوام همراه همسرم بیام … لطفا یکی به من بگه چجوری از ایران یه جا برای هفته ی اول بگیرم که هزینه اش زیاد نباشه ! تمیز باشه !‌و سرویس بهداشتی اش حتما شخصی باشه …
    یه خواهش دیگه ام دارم … اونجا واقعا کار پیدا کردن سخته ؟! اگر مدرک ارشد مدیریت ساخت داشته باشی و زبانم مسلط باشی !!! نگرانم اونجا از پس هزینه ها بر نیایم

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)