صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 89 , از مجموع 89

موضوع: بحث و بررسی و پاسخ های تشریحی کتاب های مجموعه سوالات آیلتس کمبریج

پیش فرض پاسخ : بحث و بررسی و پاسخ های تشریحی کتاب های مجموعه سوالات آیلتس کمبریج

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    بله منم از همون استفاده می کنم اما سوالی که دارم که عذرخواهی هم میکنم بابت سوالات سادم اینکه چرا کتاب اسمی بکار برده چیزی که فغل است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حمله کتاب:
    become
    a terrifying dice with death

[IMG][/IMG]
    با سلام
    در پاسخ به سوال شما و در تکمیل پست خانم sahar8564 مهم ترین نکته این است که بدانید idiom ها عبارت هستند و نقش گرامری آنها میتواند هرچیزی باشد. در مثالی که شما ذکر کردید، با کل این عبارت به عنوان یک اسم برخورد شده است و مکمل فاعل این جمله است. یعنی subject complement شده.

a leisurely round of golf can become a terrifying dice with death

یعنی این دو عبارت با هم مساوی شده اند: a leisurely round of golf= a terrifying dice with death

که وقتی عبارتهای اضافی و توصیفی را حذف کنیم در واقع golf= dice می شود. دقیقا همانطور که دیکشنری وبستر در قسمت b معنای dice را تعریف کرده: a gambling game played with dice نوعی بازی قمار که با تاس انجام می شود. پس جمله شما گفته که یک بازی تفریحی مثل گلف، تبدیل به یک قمار خطرناک میشود. حالا خطرناک رو از کجا آوردیم؟ از اینجا که گفته قمار با مرگ...یعنی تصور کنین اونطرف میز قمار، رقیبتون مرگ باشه!!! یا میبرین یا میمیرین!!!!

طبق اصول زبانشناسی در انگلیسی، nominalization (همان اسمی سازی) میتواند طی فرایند zero derivation (اشتقاق صفر) صورت بگیرد. یعنی میتوان از یک فعل، یک اسم ساخت بدون اینکه چیزی به آن فعل اضافه یا از آن کم شود. برای مثال:
    change

• I need a change. (change = noun)
    • I will change. (change = verb)

murder

• The murder of the man was tragic. (murder = noun)
    • He will murder the man. (murder = verb)

در متن سوال شما هم dice به همین طریق اسمی سازی میشود که طبق معنای ارائه شده توسط دیکشنری وبستر، dice به معنای زیر است:

to take a chance

که وقتی اسمی سازی میشود یعنی ""ریسک"" یا همان قمار خطرناک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقويت مهارت بخش Reading

ذوستانی که کمبریج 10 رو زدن، پاسخنامه ریدینگ تو بخش جای خالی کلمات، عین کلمه داخل متن نیست. ظاهرا جای خالی رو با استنتاج پر کردن نه برداشت مستقیم از متن...
    کسی براش این پیش اومده؟

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pari_naz نمایش پست ها
    ذوستانی که کمبریج 10 رو زدن، پاسخنامه ریدینگ تو بخش جای خالی کلمات، عین کلمه داخل متن نیست. ظاهرا جای خالی رو با استنتاج پر کردن نه برداشت مستقیم از متن...
    کسی براش این پیش اومده؟
    با سلام
    ببخشید آیا کمبریج 10 در ایران به صورت چاپی هم هست یا اینترنتی دانلود کردید..من تا 9 دیدم؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

Junior Member

هنوز به صورت چاپ شده نیست، میتونید دانلود کنید.

Banned

سلام کتاب حل المسایل کمبریج6 تو بازار هست؟اصلا حل امسایل بخوام باید چکار کنم؟بگه چرا فلان گزینه نمیشه
    ویرایش توسط Matinking : August 22nd, 2015 در ساعت 10:29 AM

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید آیا کمبریج 10 در ایران به صورت چاپی هم هست یا اینترنتی دانلود کردید..من تا 9 دیدم؟
    بله هست.
    من دو ماه پیش خریدم از انتشارات جنگل توی میدان انقلاب

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

پیش فرض پاسخ : بحث و بررسی و پاسخ های تشریحی کتاب های مجموعه سوالات آیلتس کمبریج

نقل قول نوشته اصلی توسط megh500 نمایش پست ها
    سلام کتاب حل المسایل کمبریج6 تو بازار هست؟اصلا حل امسایل بخوام باید چکار کنم؟بگه چرا فلان گزینه نمیشه
    اگه مشکلتون از بخش لیسنینگ هست که ترنسکریپت هاش انتهای کتاب هست و زیر بخشهایی که جواب توش ذکر شده خط کشیده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran

با سلام،

با توجه به اینکه 10 جلد کتاب در بازار موجود است، به منظور سهولت بررسی سوالات، من پیشنهاد می کنم که زیر گروه های متفاوتی بسته به مجلد مربوطه داشته باشیم تا دوستان سوالات مربوط به هر جلد را در زیر گروه مربوط به خودش مطرح کنند.
    با تشکر

Junior Member

سلام کتاب4تست 4 سوال 3؟ نظرتون چیه؟

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)