صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 83

موضوع: آزمون PTE Academic

پیش فرض پاسخ : آزمون PTE Academic

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmortazavi نمایش پست ها
    دوستان من این امتحان رو 1 جولای امسال توی سنتر RMIT ملبورن دادم، قبلش حدود 1 ماه براش وقت گذاشتم البته نه خیلی زیاد. خود سنتر خیلی خوب بود اما سکشن مکالمه چون همه با هم از روی متن میخوندن یه ذره اذیتم کرد ولی به طور کلی خوب بود پروسه آزمونم خیلی سریع و شفاف بود. وقت استراحت رو حتمن برید به نظرم. و اینکه اگه سوالی بود بپرسید!
    نتیجش هم بعد از 24 ساعت ایمیل شد بهم: L90 R80 S79 W81 Overall82
    اینم بگم که نمره بالاتر از سطح انتظارم بود.
    ﻣﻴﺸﻪ ﺑﺪﻭﻧﻢ اﻳﻠﺘﺴﺘﻮن ﭼﻨﺪ ﺑﻮﺩ
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

کسی هست که قبلا آیلتس داده باشه و بعد PTE?

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    ﻣﻴﺸﻪ ﺑﺪﻭﻧﻢ اﻳﻠﺘﺴﺘﻮن ﭼﻨﺪ ﺑﻮﺩ
    من تافل داشتم که اورآل 107 شدم، S26 W27 R25 L29
    از اونجایی که به نظرم گرفتن رایتینگ 30 توی تافل بسیار بعید بود PTE دادم که با حدود یک ماه مطالعه نمره لازم رو آوردم.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

من امروز ابرای بار n ام امتحان آیلتس داشتم. یک خانمی جلوی من نشسته بود که مجددا این امتحان و برای من یادآوری کرد. البته آیدی ایشون و نتونستم تو فروم پیدا کنم.بگذریم..

به نظر میاد برای منی که n بار آیلتس دادم و نمره مورد نظر و نگرفتم باید شیفت کنم روی این. گویا از تافل هم بهتره. فقط سوالم اینجاست...
    منابعش تو ایران هست؟ چطور شروع کنم؟ چقدر روی نمره ام تاثیر مثبت می گذاره؟
    با همون 2 تا منبع که چاپ شده شروع کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط voorujack نمایش پست ها
    منم میخوام امتحان بدم، نکته جالبه این امتحان اینه که توسط نرم افزار تصحیح میشه(حتی writing and listening)!! من اینجا (پرث) با یک مصحح IELTS حرف زدم. گفت من شاگرد داشتم که زبانش خوب نبوده ولی PTE نمره خوب گرفته، ولی کسی هم بوده که زبانش خوب بوده ولی نمره پایین گرفته!!
    این به خاطر اینه که این آزمون از خیلی جهات متفاوت از آزمون آیلتس هست (کامپیوتری بودنش خیلی چیزا رو عوض می کنه)... معمولا اونایی که زبانشون خوب هست و تو این آزمون نمره نمیگرن، بیشتر به خاطر این هست که سعی می کنن برای این مثل آزمون آیلتس آماده شن

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmortazavi نمایش پست ها
    دوستان من این امتحان رو 1 جولای امسال توی سنتر RMIT ملبورن دادم، قبلش حدود 1 ماه براش وقت گذاشتم البته نه خیلی زیاد. خود سنتر خیلی خوب بود اما سکشن مکالمه چون همه با هم از روی متن میخوندن یه ذره اذیتم کرد ولی به طور کلی خوب بود پروسه آزمونم خیلی سریع و شفاف بود. وقت استراحت رو حتمن برید به نظرم. و اینکه اگه سوالی بود بپرسید!
    نتیجش هم بعد از 24 ساعت ایمیل شد بهم: L90 R80 S79 W81 Overall82
    اینم بگم که نمره بالاتر از سطح انتظارم بود.
    تبریک دوست عزیز، به امید موفقیت های بیشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    کسی هست که قبلا آیلتس داده باشه و بعد PTE?
    اکثرا همه یه دور آیلتس رو امتحان می کنن بعد میان سراغ پی تی ای؟؟
    در خدمتم اگه سوالی یاشه...در حد معلوماتم

همانظور که در جریان هستید از ابتدای 2015 اداره مهاجرت استرالیا به جمع سازمان هایی که PTE قبول می کنند پیوسته، برای من که به زودی برای 5 امین بار آیلتس میدم البته کمی دیر هست اما برای دوستان که اوایل داستان مدرک زبان هستند حتما توصیه می کنم این گزینه رو در نظر بگیرند برآورد من اینه که این آزمون در مجموع راحت تر هست.
    1- یکی از مزایاش برای کسی مثل من که با تایپ راحت هست، اینه که امتحان کلا با کامپیوتر هست و هیچ نوشتنی در کار نیست.
    2- یکی دیگه از مزیت هاش این هست که امتحانات در مرکز اصلی تصحیح میشن و دیگه اگزمینری درکار نیست که احتمالا اگاهانه یا نا آگاهانه اشتباه کنه.
    3- از نظر هزینه مشابه آیلتس 200 دلار هست.
    4- مدت زمان اعلام نتایج هم حداکثر 5 روز کاری بعد از امتحان هست و 365 روز سال امتحان اش برگذار میشه.
    5- امتحان کلا یک سه ساعت هست و دیگه اسپیکینگ جدایی نداره، تو همون سه ساعت یک جاهایی با کامپیوتر صحبت می کنید و صداتون ضبط میشه.
    6- یکی دیگه از خوبیاش این هست که وسط امتحان سه ساعتی شما یک بریک ده دقیقه دارید و چون امتحان گروهی نیست، علافی اول امتحان هم نداره، در مجموع از این لحاظ اش خیییلی بهتر از آیلتس هست به نظر من که همیشه مجبور میشم حدود 10 دقیقه از وقت ریدینگ ام رو بذارم برای سرویس بهداشتی.
    7- توی سایت رسمتی خودش امکان ماک با 35 دلار داره که به نظرمن به عنوان یک تخمین دقیق از وضعیت بسیار ارزشمند هست.
    اما از معایبش:
    1- یکی اینکه هنوز به اندازه آیتلس همه جا قبول اش نمی کنند،مثلا اداره مهاجرت کانادا قبول نمی کنه ولی خوب اداره مهاجرت استرالیا قبول می کنه.
    2- یکی از مهمترین معایب اش برای ما ایرانی ها اینه که در حال حاضر در ایران برگذار نمیشه و باید به یکی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه و آذربایجان و امارات رفت.

منبع:
    http://forums.persianinoz.com/thread201.html
    Mehran

من البته الان بعد از 2 سال برای آیتلس خوندن و 5 بار تست آیلتس دادن و نمرات مختلف 6 تا 8.5 گرفتن، راحت می تونم یک تحلیلی از آیتلس ارئه بدم
    اما در مورد این آزمون های جدید خودم هنوز کاملا اول راهم و امیدوارم دوستان دیگه ای هم باشن که بخوان تو این مسیر با هم باشیم و به هم کمک کنیم.

آزمون tofel ibt که اینترنتی و با کامپیوتر هست تا جایی که من شنیدم سخت تر از IELTS هست به خصوص اگر مثل من زبان رو با دوره ها و آموزشگاه که تمرکزی زیادی روی گرامر و ساختار دارند یاد نگرفته باشید.
    آزمون CAE که توی ایران هم توی میدان ونک مرکز برگزاری داره، با کامپیوتر هست. خوب این دو تا آزمون بالا برای منی که هم دست خطم بده و تایپم بسیار خوبه، به این خاطر که با کامپیوتر برگذار میشن نکته مثبت دارند اما خوب نمیشه از این نکته مهم چشم پوشی کرد که منابع برای IELTS و همچنین تجربیات بسیار زیاد هست.

اما آزمون PTE A که علاوه کامپیوتری بودن، این نکته به نظر من بسیار مهم رو داره که توسط ماشین ارزیابی و نمره دهی میشه حتی بخش رایتینگ و اسپیکینگ اش و این نکته اش برای خیلی ها از جمله من که با ارزیابی های انسانی آیتلس مشکل دارند می تونه خیلی مهم باشه. برای که این قسمت رو ملموس ترش کنم، من که توی 8 ماه گذشته در بدترین حالت ماهی 50 ساعت روی دانش زبان و تکنیک های و نکات آیلتس کم کردم، عدم بهبود نمره ام می تونه برام قابل پذیرش باشه اما کاهش نمرم اونم در حد یک نمره یعنی اینکه یا اون نمره 7 ای که گرفتم نادرست بوده یا اون 6.5 و 6 ای که گرفتم و در هر دو حالت یعنی ارزیابی (عامدانه یا غیر عامدانه) غیر قابل اتکا، یعنی من ماک که هیچ ، حتی روی نتیجه امتحان اصلی هم به عنوان ملاک ارزیابی از وضعیت جاری خودم نمی تونم حساب کنم.

در PTE A بر خلاف سه آزمون بالا ، آیتلس و تافل و کمبریج، لزوما هر بخش مربوط به یک اسکیل نیست، یعنی توی بخش اول که اسپینک هست مثلا سوال داره که یک جمله پخش میشه و فرد باید تکرار کنه که این سوال هم روی اسپینکینگ اش تاثیر داره و هم روی لیسینینگ اش.

اما در هر سه امتحان تافل و کمبریج و PTE A نباید فراموش بشه که اگر شما توی تایپ 10 انگشتی (تایپیستی) روان نیستید حتما باید قبل از هر کاری روی این قضیه کار کنید و شاید برای خیلی ها از این جنبه آیتلس بهتر باشه.

از لحاظ نمره دهی به نظر من برای 4 تا 6 یا حتی 4 تا 6.5 و حتی آورال 7 که هنوز نمره های بالا محسوب نمیشن، PTE A با توجه به اینکه توی ایران برگذار نمیشه ارزش اش رو نداره و به نظر IELTS میشه نمره گرفت اما نمره ها که بالاتر میره ، سخت گیرها توی IELTS به قدری زیاد میشه که تقریبا چهار تا 8 گرفتن غیر قابل باور میشه چه برسه به 4 تا 9 اما 4 تا 90 گرفتن در PTE A به نظر کاملا ممکن میرسه.

مهمترین مشکل PTE A فعلا عدم برگذاریش توی ایران هست اما در تمام کشورهای همسایه از جمله امارات و ترکیه و آذربایجان و حتی عراق در شهرهای مختلفی مرکز برگذاری داره که من احتمالا برای استانبول برنامه ریز کنم البته با حوصله و تا حد ممکن با هزینه کم.

اما به دوستانی که حتی قصد IELTS دادن دارن امتحانات ماک و نمونه سوالات PTE A رو در سایت
    https://ptepractice.com/
    با هزینه 60 دلاریش توصیه می کنم برای سنجش وضعیت خودشون ، چون قطعا از هر ماک IELTS ای برای سنجش توانایی فرد به خصوص در رایتینگ و اسپیکینگ می تونه بهتر باشه، البته تکنیک ها و نمره دهی آیتلس داستانی که به نظر من کلا نمیشه روش حساب کرد و تا حد زیادی به شانس فرد بستگی داره.
    منبع:
    http://forums.persianinoz.com/thread201-2.html
    Mehran

این اطلاعات چون قبلا یه جایی توسط دوستان نوشته شده، من از تایپ مجدد خودداری می کنم و فقط اینجا کپی-پیست میکنم و منبع رو ذکر میکنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)