صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 83

موضوع: آزمون PTE Academic

پیش فرض پاسخ : آزمون PTE Academic

1- بطور کلی مهمترین مزیت PTE به آیلتس کاهش قابل توجه انحراف از معیار و نوسانات به خصوص در رایتینگ و لیسینینگ هست. نیاز به گفتن مجدد نیست که در هر بند، 65 در PTE معادل 7 آیتلس هست. البته به گفته دوستان و اطلاعات خود سازمان ها، Toefl ibt هم همین مزیت رو تا حدی داره.
    2- ریدینگ ، به نظرم در مجموع PTE A کمی از آیلتس در زمینه مدیریت زمان سخت تر هست، اما بازهم بند1 براش صادق هست، من توی آیتلس 8.5 هم گرفته بودم.
    3- لیسینینگ، به نظرم تقریبا توی یک سطح هستند و در هر دو هم از همه لهجه ها شامل بریتیش و امریکن وجود داره.
    4- رایتینگ و اسپیکینگ، برای نمره 7 به بالا، توی آیتلس به نظرم ممتحن ها کمی زیادی سخت گیری می کنند، هر چند من توی آیتلس در هر دو 7 گرفتم و توی PTE هم هفت شدم، بیشتر به نظر مشکل همچنان همان بند1 هست.
    5- نکته ای که البته نباید به خصوص در مورد رایتینگ فراموش بشه، این هست که برای یکی مثل من که تایپ براش کاملا راحت هست و دست خط اش افتضاح و کلا توی نوشتن کند، به شدت PTE A و همینطور Toefl ibt بهتر هست و برعکس اش هم مثلا برای همسر من حتما آیلتس از این لحاظ بهتر هست.
    6- نکته بعدی این هست که PTE بر خلاف هم آیتلس و هم Toefl ترکیبی هست یعنی هر بند منفک نیست، یعنی 5 تا 7 تا سوال دیکته هست که یک جمله پخش میشه و باید تایپ بشه، که هم روی نمره لیسینینگ تاثیر داره و هم رایتینگ یا سوالی که پخش میشه و باید توی میکروفن تکرار میشه و همینطور اکثر سوال ها.
    7- ترکیبی بودن سوال ها باعث میشه که تاثیر ضعف توی یک حوزه خاص کمتر بشه، مثلا من اگر انشا نویسیم خوب نیست اما خلاصه کردنم بهتر هست یا دیکته ام بهتر هست، می تونم با اون حوزه ها ، ضعف ام رو پوشش بدم یه جورایی این باعث میشه که اختلاف نمره 2 تا بند با هم زیاد نباشه مثلا من یک بار توی آیتلس یک 6 داشتم و یک 8.5 که این به نظرم در PTE ممکن نیست.
    8 - دیگه اینکه برای 4 تا 6 من همچنان IELTS رو به دوستانم پیشنهاد می کنم اما برای 7 ، یا باید مثلا 10 دفعه امتحان داد که احتمال 4 تا 7 بره بالا یا باید مثلا توی سطح حدود 7.5 و 8 باشی که احتمال نمره کمتر از 7 کمتر بشه.
    9 - من چون می خواستم یک تیر و دو نشون کنم حدودا معادل هزینه ناتی، یعنی حدود 6 میلیون هزینه کردم ،شامل خود امتحان، و با خانواده حدود 5 روز رفتم استانبول اما برای کاهش هزینه، یک نفر 2 یا 3 روزه توی وقت های مناسب مثلا اوج گرما یا سرما ، شاید بشه با کمتر از 2 میلیون هم راحت جمع اش کرد.
    10 - فقط هم استانبول نیست، دوبی، باکو، آنکارا و خیلی شهرهای دیگه هم امتحان برگذار میشه، مثلا میشه رفت مهاباد و از اونجا زمینی رفت اربیل شاید 1.5 هم با امتحان هزینه اش نشه.
    11 - در مورد استانبول خودش سفرنامه ای هست این 5 روز، اما همینقدر بگم که من خیلی راحت محل امتحان رو با اینکه کمی کوچه و پس کوچه بود پیدا کردم و شهرش هم بسیار قشنگ و شیک و اروپایی هست و واقعا از سفرم لذت بردم و خلاصه 6 میلیون رو حلال اش کردم.
    12- در مورد سنتر هم، یک اتاق بسیار آروم و ساکت بود، با حدود 4 یا 5 تا کامپیوتر مجهز با کیبورد مناسب و هدست خوب که البته خوشبختانه فقط یک نفر دیگه توی ساعت 12:00 ظهر با من امتحان داشتیم و این باعث شد که خیلی مزاحمتی برای هم نداشته باشیم البته قسمت های اسپیکینگ به هر حال کمی حواس پرتی داشت.
    13- در مورد انتخاب سنتر، من سنتر خود Pearson امتحان دادم اما یک دانشگاه و یک جای دیگه هم توی استانبول ، PTE Test Center هستند و کلا می تونید توی خود سایت PTE سنتر رو انتخاب کنید.
    14 - متاسفانه قسمتی از سایت PTE که می خواهید مرکز رو و وقت امتحان رو انتخاب کنید روی ای پی های ایران بسته هست و باید با فی ل تر ش * ن بهش وارد شید ، برای پرداخت هم که من از تهران پیمنت استفاده کردم، گزینه های دیگه هم هست البته.
    15 - اگر نمی خواهید هزینه زیادی بکنید یا مثل من 2 تیر و یک نشون اش بکنید، شاید toefl ibt هم خوب باشه برای گذشتن از این سد.
    16- توی پست های بعدی نتیجه امتحان اصلی رو میذارم، نتیجه دوتا ماک خود سایت پیرسون و آدرس ها رو که توی پست ها قبلی گذاشتم.
    17- برای اینکه بدونید کجای داستان هستید، می تونید حدود 30 ساعت زمان بذارید و از منابع خود سایت Pearson یا منابعی که من توی پست های قبلی به اشتراک گذاشتم استفاده کنید تا با امتحان آشنا بشید و بعد هم با هزینه 59 دلاری، ماک های آنلاین اش رو امتحان کنید، معمولا نمره های اصلی حدود 5 تا 10 نمره در هر بند بالاتر از نتایج ماک هست، البته قعطیتی وجود نداره.
    18- اشتباه من رو نکنید، اگر بیش از 1 نمره با اون چیزی که می خواهید فاصله دارید، به نظر من امتحان رو بذارید کنار و کلا زبان تون رو بهبود بدید، منظورم اینه که مبتنی بر فرمت امتحان زبان توی رو بهبود ندید.

منبع:
    http://forums.persianinoz.com/thread201-5.html
    Mehran

سلام
    خب خداروخیلی خیلی شکر که بالاخره این سد بسیار بزرگ زبان هم برداشته شد.
    حقیقتا باید گفت که امتحان آیلتس به شدت نظر مصحح توش دخیله. حالا که امتحان تافل و PTE باز شده بهتون پیشنهاد میکنم که رو اونا سوییچ کنید.

من امتحان رو بریزبین دادم و تو این مرکز امتحان هر روز و 2 تا 3 نوبت برگزار میشه! و بخاطر اینکه تماما کامپیوتری تصحیح میکنه جواب زیر 3 روز میاد. ( برای من کمتر از 24 ساعت اومد!)
    قیمت امتحان مثل آیلتس تو استرالیا 330 دلار هست ولی یه نکته خوبی هست که:
    موقع ثبت نام و قبل از پرداخت پول، تو بخش promotion code اگر بزنید PTE2015 (کاپیتال و بدون اسپیس) به شما 10% تخفیف میده و میشه 297 دلار. پس از لحاظ قیمتی هم مزیت داره!

امتحان بخش های متنوعی داره و سطح زبان شما رو به صورت ترکیبی از اسکیل ها میسنجن. مثل آیلتس نیست که هر سکشن جدا باشه، تو این امتحان ترکیب اسپیکینگ و ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ و... داره.

SPEAKING

تو بخش اولش که read aloud هست، سعی کنید مثل اخبار روان و بدون سکته صحبت کنید. این تاسک ساده به نظر میرسه ولی با تمرین متوجه میشید که اونقدرها هم ساده نیست و شما روان نمیتونید کل متن رو بخونید. pronunciation و fluency خیلی تاثیر داره. به تن صداتون، رایز و فال دقت کنید.
    آخر جمله تن صدا میاد پایین، ویرگول تن صدارو میبره بالا و ...

describe image : دقت کنید که فرصت شما 40 ثانیه است و معمولا اطلاعات متنوعی تو گراف شیر شده و اصلا امکان این که شما بتونید همه رو بگید نیست. با یه جمله مقدمه گونه شروع کنید و خیلی روان و بدون ام ام کردن تو ثانیه 30 و 35 قطع کنید. دقت کنید که اصلا مهم نیست که همه رو کاور کردید یا نه. فقط روان صجبت کردن و نکات کلیدی و اکسترمم موضوع رو گفتن کفایت میکنه. تاسک 1 ایلتس آکادمیک شبیه اینه و میتونه کمکتون کنه.
    The graph provides information about…
    The map illustrates…

the trend has a significant increase
    sharp fall
    remained unchanged و غیره...

Retell lecture:
    لازم نیست که کل متن رو نوت بردارید چون اصلا فرصت نمیکنید که کل صحبت های طرفرو تو 40 ثانیه بازگو کنید. پس تاپیک موضوع رو که توهمون جملات ابتدایی میگه رو یادداشت کنید و در ادامه نکات کلیدی بحثشو میگه و فقط همون نکات رو بنویسید و تو 40 ثانیه بدون امم امم کردن همونا بیان کنید زمانتون پر میشه:
    the lecture is about…
    the lecturer stated that…

Answer short question:
    سوالات کلی و اطلاعات عمومی میپرسه وشما باید نمونه سوال زده باشید که دستتون باشه چه خبره. سختیش فقط ممکنه این باشه که سوال رو سریع بخونه و متوجه نشید چی گفت.

WRITING:

summarize:
    متن رو خوب بخونید و بفهمید و تو یه جمله خلاصه کنید. ساده اس به نظرم.
    write essay:
    مثل تاسک 2 ایلتس هست سوالاش. فرقش اینه که باید 200تا300 لغت بنیوسید اونم تو 20 دقیقه.
    spelling و گرامر مهمه. لغت به لغت چک کنید که غلط نداشته باشید.

READING & LISTENING:

بخش های متنوعی داره و چون این امتحان اکادمیک هست، توش لغات سطح بالا و جدید زیاد میبینید. استفاده از collocation ها زیاد هست تو این امتحان. باید خوب بلد باشید. به زمانتون دقت کنید که وقت کم نیارید. و تمرین زیاد کنید. رو یه سوال گیر نکیند سریع تصمیم بگیرید و برید بعدی.
    اگه سوالی رو از دست دادید استرس نگیرید وگرنه سوالای بعدی رو هم از دست میدید.

نکته مهم آخر اینه که سر امتحان تمرکزتون رو حفظ کنید و حواستون به ترک دیوار و این ور اون ور نره!! حواستون به کار خودتون باشه ونگذارید که صدای محیط وبقیه اذیتتون کنه.

اما در مورد منابع:
    حتما برای این امتحان، امتحان آزمایشی اش رو بدید و gold kit که 60 دلاره خوبه و میارزه و شامل دوتا امتحان رسمی و مشابه ازمون اصلی هست که براتون تصحیح میکنن و کارنامه میدن. نمره ای که تو ماک تست میگیرن معمولا بین 5 تا 10 نمره کمتر خواهد بود! چون سوالات کمی سخت تره و کامپیتر شما برای امتحان اصلی طراحی نشده. (برای من تو بعضی از پارتهاش تا 20 نمره اضافه شد که بخاطر مشکل لپ تاپم بود که کم گرفتم!)

من از offline practice test خود سایت شروع کردم که رایگانه و برای شروع بتون دید میده. بعد کتاب macmillan رو زدم و فایل lesson plan و strategies که مال خود سایت هست رو خوندم که با نکات پاسخ گویی به هر بخش آشنا بشم. تست ماک A رو زدم و رفتم رو نرم افزارguide Official و 3 تا تستشو زدم که به نظرم مفید بود. کتاب practice test plus هم بعدی بود و ماک تست B نهایتا.
    بچه های یه فروم خارجی نمونه سوالای رایتینگشونو شیر کردن تو گوگل داکیومنت و دیتا بیس خوبی شده
    من روز اخر اونو نگاه انداختم و سوالم هم از شانس شبیه یکیشون بود!

نکته ی دیگه در مورد امتحان و ماک تست (شایدم نکته ی منفی) اینه که ابتدای هر بخش از 4 بخش اصلی امتحان قسمت های مختلف اون بخش رو معرفی میکنه ولی دیگه وقتی رفتید توش بدون مکس تا ته اون بخش میره و چشمتون کاملا باید یا نوع و ترتیب امتحان آشنا باشه که سریع وفق بدید خودتونو و اماده باشید چون ثانیه های شروع هر بخش سریع میگذرن.
    پیشنهاد آخرم اینه که بخش امتحان پی تی ای در اکسپ فروم رو دنبال کنید.
    pte exam expat forum
    که بیش از 300 صفحه در موردش نوشتند. من نزدیک 160 صفحه اشو خوندم و خیلی مفید بود به نظرم.

منبع:
    http://forums.persianinoz.com/thread201-6.html
    Cinere

سلام
    بعضی مواقع در بخش Describe image مربوط به اسپکینگ تصویری ارائه میشه که به نظر پیچیده اومده و حاوی اطلاعات زیادی می باشد.
    تصویر ضمیمه شده یک نمونه واقعی این مدل از سوالات به همراه یه نمونه از پاسخ ممکن رو ارائه میده، تا با نحوه خلاصه کردن اطلاعات و جواب دادن با این مدل سوالات آشنایی بیشتری ایجاد شود.
    سپاس

How to describe a complicated image.JPG

سلام، درسته حالا، این بحث تو این فروم مثل اون فروم دیگه رونق نداره، ولی با اینحال من پستم رو اینجام کپی می کنم.... که در دسترس باشه...

شاید اگه یه نظرسنجی بزاریم اینجا و از دوستان بخواهیم که انواع سوالات موجود تو آزمون پی تی ای رو از آسون به سخت ذکر کنن, به احتمال زیاد بخش Read aloud اسپیکینگ جزء آسون ها طبقه بندی خواهد شد.
    این چیزیه که خود من هم اوایل که با آزمون آشنا شدم, فکر می کردم..., ولی بعدا فهمیدم این بخش اونقدرام که به نظر میاد آسون نیست.
    این بخش رو جدی بگیرید, روش خوب تمرین کنید, به مثال های موجود خوب گوش بدید.
    زمان هایی که برای آماده سازی و جواب دادن به سوالات در نظر گرفته شده, بی هدف و الکی نیست, قطعا طراح سوال هدف دار اینا رو در نظر گرفته (اینجاشو مثل عزیزمون آقای خیابانی اومدم
    )

اگه تو نمره گرفتن از اسپیکینگ به مشکل بر می خورید, اینجا همون جایی که اول باید برید سراغش و روش کار کنید....
    بعدا افزایش قابل توجه تو نمره اسپکیگینگ و حتی یه افزایش ۵ تا ۱۰ نمره ای رو نمره ریدینگتون رو خواهید دید.

یه نکته در مورد بخش Reading و Listening سوالات مربوط به
    Multiple options-Multiple choices
    اونم اینکه بعضی از دوستان به علت اینکه این بخش نمره منفی داره برای پاسخ های غلط, تو مواردی که از هیچ گزینه ای اطمینان صد درصد ندارن و یا مواردی که متن خیلی تو طولانی هست و به نظرشون ارزش خوندن نداره, از انتخاب گزینه ها صرف نظر می کنن.
    لازمه که عرض کنم, با این که این سوالات نمره منفی داره ولی مینیمم نمرش صفر هست, یعنی شما از کل سوال نمره منفی نخواهید گرفت, یعنی اگر یک پاسخ درست و دو پاسخ غلط داشته باشیم, نمره مربوط به سوال صفر خواهد بود, نه منفی یک.
    بخاطر همین اگه از هیچ کدوم از گزینه ها صد در صد اطمینان نداشتین, حتما دو گزینه رو شانسی انتخاب کنین.
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

سلام دوستان،
    برای این آزمون، منابعی که معرفی کرده بودند من نتونستم آنلاین پیدا کنم، فایل pdf از کتاب هاش هست؟ در حال حاضر ملبورن هستم، اگر کسی هست که کتاب داشته باشه نیاز نداشته باشه من هزینه کتاب باهاشون حساب کنم هم ممنون میشم.

دوستان کسی هست در سیدنی بخواد pte بخونه
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

سلام دوستان
    ممنون از اطلاعات خوبتون..
    چه جوری میشه ثبت نام کرد؟(در کشورهای ترکیه و آذربایجان و امارات منطورم)
    اگه لینکشرو دارید بزارید ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط husseinvozhd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون از اطلاعات خوبتون..
    چه جوری میشه ثبت نام کرد؟(در کشورهای ترکیه و آذربایجان و امارات منطورم)
    اگه لینکشرو دارید بزارید ممنون
    سلام
    از این لینک برای ثبت نام آزمون استفاده کنید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی

سلام خدمت دوستان
    کسی نرم افزار آزمون ساز یا شبیه ساز آزمون رو نداره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)