صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 83

موضوع: آزمون PTE Academic

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

پیش فرض پاسخ : آزمون PTE Academic

توصیه های بنده با توجه به انحطاط اخیر آزمون آیلتس:

آزمون PTE میتونه به عنوان یک جایگزی مطرخ بشه ولی مشکل PTE دو چيزه:

1) برای اقامت دائم کانادا کاربرد نداره

2) تقریبا اکثر دانشگاه های معتبر امریکا و کانادا فقط TOEFL و IELTS رو برای اپلای قبول دارن. البته تعداد اندکی دانشگاه رو دیدم که PTE قبول می کردن.

پس بصورت خلاصه میشه گفت که مهمترین مزیت PTE برای مهاجرت به استرالیا خواهد بود (البته من هنوز این موضوع رو بطور کامل مطمئن نیستم چون هدفم استرالیا نبوده و این موضوع رو بررسی نکردم).

چیزی رو که مطمئن هستم اینه که اگر قصد مهاجرت به استرالیا داشتم ، هر چیزی رو به IELTS ترجیح میدادم و شانسم رو در PTE امتحان می کردم ولی برای اپلای تحصیلی بهترین گزینه TOEFL هستش با بیشترین اعتبار (تمامی دانشگاه های جهان TOEFL رو قبول می کنن و بسیاری از دانشگاه های امریکا به صراحت نوشتن که TOEFL رو به IELTS ترجیح میدن). نمره گرفتن در TOEFL هم بسیار منطقی و عادلانه هستش . . .

اگر قصد تون تحصیل هست فقط و فقط TOEFL بدید ، به راحتی نمرات دلخواه رو با آمادگی منطقی بدست میارید: بنده توضیحاتی در لینک زیر دادم:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523829

اگر قصد شما مهاجرت به کانادا هست ، برید امارات و CELPIP بدید. در فوروم های خارجی مشاهده میشه که بچه ها با تلاش منطقی نمرات لازم رو بدست میارن. راستی بخش رایتینگ CELPIP دارای قابلیت spell checker هست!! طبق تجارب آزمون دهندگان ، تنها چالش بخش Speaking هستش که با تمرین منطقی نمره ی لازم بدست میاد. پست زیر و پست های بعدی رو بخونید :

https://www.canadavisa.com/canada-im...3#post-6715823

یک خطایی که بعضاً گفته میشه اینه که اگر برید کشورهای همسایه و برای IELTS بجای مراکز IDP در مراکز British Council آزمون بدید ، مشکل حل میشه. این موضوع صحت نداره و طبق تجارب دوستان در فوروم های خارجی فرقی بین IDP و British Council نیست:

https://www.canadavisa.com/canada-im...7#post-6447011

پس راه حل ساده هست:
    برای مهاجرت به کانادا بریم امارات و CELPIP بدیم ، برای مهاجرت به استرالیا PTE بدیم و برای اپلای تحصیلی فقط و فقط TOEFL
    ویرایش توسط behnam10 : April 16th, 2018 در ساعت 06:59 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

تجارب بنده در خصوص اخذ نمره از دو آزمون تافل و آیلتس هم به قرار زیر بود. برای تصمیم گیری در انتخاب آزمون زبان امیدوارم برای کاربرها مفید باشه:

حدود 2 ماه پیش نمره ی اورال آیلتس رو 8 گرفتم (بعد از اعتراض به نتایج اولیه) ولی گرفتن نمره ی 7 در رایتینگ آیلتس به صورت بی معنا دشوار شده و به کلاهبرداری بسیار نزدیکتره تا یک آزمون استاندارد . . .

در مقایسه ی تجارب اخیر تافل و آیلتس خودم ، جزئیات نمرات رو در پایین گذاشتم ولی در مجموع به نظرم رسید در آزمون آیلتس بخش های سلیقه ای آزمون (رایتینگ و اسپیکینگ) نمره دهی غیر عادلانه هستش ، به لینک زیر مراجعه کنید:

آزمون IELTS General و کمپین شکایت بین المللی به سازمان ملل متحد

بعد از اعتراض به نتایج ، نمرات آیلتس بنده به صورت زیر تغییر کرد:

February 10 , 2018 - General
    Overal Writing Reading Speaking Listening
    8 6.5 9 7 8.5

در لینک زیر هم نمرات تافل رو که اخیراً و یکماه بعد از آیلتس داده بودم ، گذاشتم:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2521805

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

PTE بهترین و راحترین امتحان برای کسانی که بدنبال نتیجه بهتر هستن و میخوان زود به نتیجه برسن .

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

PTE ازمونی به روز و در حال رشد هستش که متد اموزشی متناسب با اون چیزی که می خوندیم داره .مخصوصا برای ما ایرانی ها این یکی از مزیت های بزرگ PTE محسوب میشه و دومی مزیت بزرگ این ازمون اینه که بر خلاف ایلتس و تافل کمتر دچار استرس میشی و اما سومین مزیتش اینه که میتونی با 6 ماه مداوم خوندن نمره خوب بیاری (اگر از سطح متوسط شروع بکنی) که این برای کسانی که تازه زبان رو شروع کردن و سطح متوسطی دارن عالیه ولی برای ایلتس و تافل اگر سطح شما متوسط هم باشه حداقل باید 2 سال وقت بزاری تا نمره خوب بگیری .اشخاصی که سالیان سال با زبان سر کار داشتن ممکن هست تافل و ایلتس رو ترجیح بدن ولی نمیشه برای اونایی که تازه کار هستن نسخه پیچید.و همین ازمون بهترین گزینه است

سلاممن امروز بیشتر دانشگاه های استرالیا رو چک کردم
    دانشگاه های خوبش از جمله سیدنی و ملبورن و ویکتوریا و .... همه شون PTE رو قبول می کنند.
    برای استرالیا PTE حرف اول رو می زنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات- علم و صنعت ایران

سلام و عرض ادب
    ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان

در مورد آزمون PTE سوال دارم

آیا دانشگاه های استرالیا نتایج آزمون همه کشورهای اطراف ایران مثلا آذربایجان را قبول دارند؟

و اینکه با توجه به تحریم فعلی ایران
    آیا مشکلی برای شرکت در آزمون و یا پذیرش این مدرک زبان از سوی دانشگاه های استرالیا پیش نمی آید؟

و اینکه اگر ممکن است بهترین رفرنسی که برای این آزمون برای کسب نمره قابل قبولی (برای پذیرش در مقطع دکترا) معرفی بفرمایید.

سپاسگزارم

@amirmortazavi
    من آیلتس 8 دارم، میخوام هرچی سریعتر امتحان بدم. ماک تست، سمپل، یا هر متریالی که دارید، ممنون میشم معرفی کنید. و این که فکر میکنید با این نمره آیلتس، چه امتیازی بیارم اورال؟ و یه سوال دیگه، برای مهاجرت کاری جنرال امتحان بدم دیگه درسته؟ ممنون

کسی اطلاع داره مدت اعتبار نتیجه این آزمون چند ساله؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abtinfhr نمایش پست ها
    کسی اطلاع داره مدت اعتبار نتیجه این آزمون چند ساله؟؟؟
    دو سال اعتبار داره

Junior Member aliranjbar0917 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

با درود. برای تقویت وکب این آزمون می تونیم از کتاب بارونز برای آیلتس استفاده کنیم essential words barons

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)