صفحه 13 از 195 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1949

موضوع: آرشیو شده : سوالات عمومی درباره تحصیل در دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط iman00000 نمایش پست ها
    من لیسانس عمران-عمران از دانشگاه دولتی با معدل ۱۳.۵ دارم. رضومه خیلی برجسته ای ندارم ولی با توجه به هزینه پایین و زبان انگلیسی و اعتبار بالای دانشگاه های آلمان خیلی دوست دارم در رشته های مربوط به زمینه تحصیلی خودم و یا مدیریت پروژه تحصیل کنم. به نظر شما با توجه به معدلم چقدر شانس قبولی دارم؟
    به هر حال چون معدلتون بالای 3 حساب می شه یه سری از دانشگاه ها رو از دست نخواهید داد....اما چون زیر 2.5 هست یک سری از دست خواهد رفت....باید حرکت بزنین ببینین کدوم جواب می گیرید...اگه جزئیاتی در مورد اسم دانشگاه هایی که شانس بیشتری دارید از نظر ما می خواین بفرمایید تا بگم خدمتتون

ApplyAbroad Veteran

منم معدلم 14.5 مکانیک سراسری هست.مشکلم اینه که خیلی از دانشگاه ها تو daad مینیمم معدل نزده و من نمیدنم اصلا شانسی واسشون دارم یا نه.ایلتز امتحان دادم یا 6 میشم یا 6.5
    ممنون میشم اگه نظری دارین بگین

نقل قول نوشته اصلی توسط omid88 نمایش پست ها
    منم معدلم 14.5 مکانیک سراسری هست.مشکلم اینه که خیلی از دانشگاه ها تو daad مینیمم معدل نزده و من نمیدنم اصلا شانسی واسشون دارم یا نه.ایلتز امتحان دادم یا 6 میشم یا 6.5
    ممنون میشم اگه نظری دارین بگین
    اونهايي كه توي سايتشون شرط معدل نذاشتن يعني كه به جز معدل به خيلي فاكتورهاي ديگه هم اهميت ميدن. بهترين راه اينه كه با مسئولين رشته تماس بگيري و ازشون بخواهي كه نظرشون را در مورد نمرات و رزومه تو بيان كنند.
    در ضمن با همين معدل خيلي ها پذيرش گرفتند. موفق باشي
    Bon Voyage

سلام،من یه سوال کلّی داشتم:
    آیا این دانشگاه هایی که به نام
    fachhochschule یا همون
    university of applied sciences
    هستند از نظر مورد قبول بودن تفاوتی با university ها دارن؟؟ یا این که اونا هم مثل university ها هستن و فرقی نمی کنه؟؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط مینا.ش نمایش پست ها
    سلام،من یه سوال کلّی داشتم:
    آیا این دانشگاه هایی که به نام
    fachhochschule یا همون
    university of applied sciences
    هستند از نظر مورد قبول بودن تفاوتی با university ها دارن؟؟ یا این که اونا هم مثل university ها هستن و فرقی نمی کنه؟؟
    اگه می گشتین تو فروم راحت جوابتون رو می یافتین......با این حال می گم خدمتتون که این دانشگاه های علمی کاربردی بیشتر تاکید بر فعالیتهای عملی دارند در اکثر رشته ها البته......در برخی دیگه تقریبا مشابه هستند اما در مجموع این دانشگاه ها فشار بر غلوم نظری کمتر وارد می کنن و بیشتر هدفشون آماده سازی برای کار هست....به همین خاطر هم خیلی شرایط در مورد پذیرش دادن فرق می کنه براشون مثل سن.

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    اگه می گشتین تو فروم راحت جوابتون رو می یافتین......با این حال می گم خدمتتون که این دانشگاه های علمی کاربردی بیشتر تاکید بر فعالیتهای عملی دارند در اکثر رشته ها البته......در برخی دیگه تقریبا مشابه هستند اما در مجموع این دانشگاه ها فشار بر غلوم نظری کمتر وارد می کنن و بیشتر هدفشون آماده سازی برای کار هست....به همین خاطر هم خیلی شرایط در مورد پذیرش دادن فرق می کنه براشون مثل سن.
    منظورتون از شرایط سنی چیه؟ من ندیدم دانشگاهی شرط سنی گذاشته باشه!

راستی اگه دانشگاهی شرط معدل C گذاشته باشه با 13.6 میشه ازش پذیرش گرفت؟ آخه من دیدم C معادل 12-13.9 میشه!

Academic grading in Iran

The Iranian grading system is similar to that of France's in secondary schools and universities; the passing grade is 10. Graduate programs require 12 and 14 as passing grades for master and Ph.D. level programs, respectively. Iranian grades are not convertible to 4.0 grade GPA directly, and should be used according to destination university regulations. Usually a grade of more than 17.90/20.00 is considered Excellent

هر کاری کردم جدولش درست آپلود نشد از این لینک ببینینش

http://en.wikipedia.org/wiki/Academic_grading_in_Iran
    ویرایش توسط oranus : September 16th, 2010 در ساعت 10:33 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها

راستی اگه دانشگاهی شرط معدل C گذاشته باشه با 13.6 میشه ازش پذیرش گرفت؟ آخه من دیدم C معادل 12-13.9 میشه!
    شرایط سنی بیشتر برای ویزا مطرح می شه ولی با یک مقدار حساسیت کمتر دانشگاه هم بی تفاوت نیست نسبت بهش(بر عکس دانشگاه های علمی کاربردی)....در مورد سوال دومتون بستگی به دانشگاه داره و اینکه چه قدر طالب داره...دانشگاهی بود که من رو به خاطر حدود 0.2 معدل رد کرد با افتخارم اعلامش کرد.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها

شرایط سنی بیشتر برای ویزا مطرح می شه ولی با یک مقدار حساسیت کمتر دانشگاه هم بی تفاوت نیست نسبت بهش(بر عکس دانشگاه های علمی کاربردی)البته با جور کردن سابقه کار می شه این مشکل رو از سمت دانشگاه تا حد زیادی حل کرد....در مورد سوال دومتون بستگی به دانشگاه داره و اینکه چه قدر طالب داره...دانشگاهی بود که من رو به خاطر حدود 0.2 معدل رد کرد با افتخارم اعلامش کرد.

Unhappy پاسخ : دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    شرایط سنی بیشتر برای ویزا مطرح می شه ولی با یک مقدار حساسیت کمتر دانشگاه هم بی تفاوت نیست نسبت بهش(بر عکس دانشگاه های علمی کاربردی)البته با جور کردن سابقه کار می شه این مشکل رو از سمت دانشگاه تا حد زیادی حل کرد....در مورد سوال دومتون بستگی به دانشگاه داره و اینکه چه قدر طالب داره...دانشگاهی بود که من رو به خاطر حدود 0.2 معدل رد کرد با افتخارم اعلامش کرد.
    میشه بیشتر توضیح بدید شرایط سنی چطوری هستش؟

من 30 سالمه و برای Master تو یک دانشگاه علمی کاربردی می خوام اپلای کنم. به نظرت به مشکل ویزا می خورم؟
    البته 7 سال سابقه کار با بیمه دارم که قابل ترجمه است.

من 45 ساله میشناسم سوئد مستر می خونه

راجع به معدل اون دانشگاه بهم ایمیل زده گفته اگه C باشید قبوله...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)