صفحه 5 از 195 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1949

موضوع: آرشیو شده : سوالات عمومی درباره تحصیل در دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

پیش فرض پاسخ : برای تحصیل تو آلمان حتما مدرک زبان آلمانی نیازه؟

سلام
    شما با داشتن مدرک زبان انگلیسی مثل TOEFL و IELTS می تونید برای برنامه هایی که تو دانشگاههای آلمان به انگلیسی ارائه میشه اقدام کنید. جستجو در مورد این برنام ها و شرایط لازم رو هم همونطوری که به دفعات گفته شده میتونید تو سایت DAAD international پیدا کنید.
    موفق باشید
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

پیش فرض پاسخ : مدارک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاههای آلمان

از دوستان
    آیا با گرفتن مدرک test daf میتوان ازسفارت ویزا گرفت؟ (به جای 700 ساعت آموزش)
    و همچنین مدرک 700 ساعت آموزش رو چه مراکزی صادر می کنند؟ آیا سفارت مدرک همه مراکز رو قبول می کنه؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط rise نمایش پست ها
    از دوستان
    آیا با گرفتن مدرک test daf میتوان ازسفارت ویزا گرفت؟ (به جای 700 ساعت آموزش)
    و همچنین مدرک 700 ساعت آموزش رو چه مراکزی صادر می کنند؟ آیا سفارت مدرک همه مراکز رو قبول می کنه؟
    با تشکر
    فكر ميكنم شما از سطح مدرك TestDaf اطلاعي نداريد.قبولي در اين امتحان به تسلط بسيار بيشتري از ميزان 700 ساعت نياز داره و اصلا كار آسوني نيست(شايد بشه گفت به بالاي 1000 ساعت آموزش نياز داره و فرد بايد تسلط خوبي رو زبان آلماني داشته باشه).ضمن اينكه برخي از دانشگاها اين مدرك رو به جاي مدرك DSH قبول دارند و ديگه نياز نيست در ازمون و يا كلاسهاي امادگي DSH شركت كنيد.البته كسي كه واقعا در اين سطح باشه مشكلي نداره و اگر هم ازش فقط DSH بخواهند ميتونه اون رو هم قبول بشه.
    خلاصه اينكه TestDaf مدرك بسيار معتبري هست و حتي براي ورود به دانشگاه هم كفايت ميكنه .براي سفارت كه زياد زياد هم هست.
    شما هر جا زبان بخونيد تاييديه ميگيريد،حالا هرچه آموزشگاه معتبرتري باشه تو سفارت مشكل كمتري پيدا ميكنيد.
    مهم اينه كه شما با همون تاييديه تونسته باشيد پذيرش بگيريد و در سفارت از پس سوالات احتمالي بر بياييد در اين صورت زياد به شما سخت نميگيرند .قرار نيست و امكانپذير هم نيست كه همه بتونند در موسسات معتبر مثلا در تهران آلماني بخونند.ميتونيد با شركت در يكي از امتحانات سطوح متوسط گوته در تهران به تاييديه اي كه مثلا از يه موسسه معمولي در يك شهر ديگه گرفته ايد اعتبار ببخشيد كه البته اين به تسلط شما بستگي داره و اسم و رسم زياد مهم نيست.چيزي كه مهمه اينه كه با مدركي كه براي پذيرش ارايه ميديد بتونيد پذيرش بگيريد و هرچه اين مدرك معتبر تر باشه بهتره.
    ویرایش توسط iceberg : October 7th, 2009 در ساعت 04:14 PM

سلام

من مدرک زبان ندارم ولي موفق شدم واسه دکتري از يه استادي تو يکي از دانشگاههاي آلمان پذيرش بگيرم. البته استاد گفته فاند نداره و گفته واسه گرفتن اسکالرشيپ به دآآد درخواست بدم. آيا واسه گرفتن بورس از دآآد نياز به داشتن مدرک زبان دارم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدام مدرک زبان برای کشور المان؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali 2002 نمایش پست ها
    سلام

این اولین پست من تو این فروم هست امیدوارم که به خاطر پیش پا افتاده بودنش من رو ببخشید
    من تمام مطالب این قسمت رو خوندم و میدونم که دوستان تو اکثر موارد سوال کنندگان رو به DAAD ارجاع میدن که تمام اطلاعات لازم رو داره ولی متاسفانه موردی که سوال داشتم رو به خوبی تو اونجا پیدا نکردم و چون یه فرصت فوری و مناسب برای شرکت تو یه دوره ILETS برام فراهم شده مجبور شدم سوالم رو تو یه تاپیک مجزا بپرسم

من در حال حاضر دانشجوی فوق لیسانس هستم و قصد دارم واسه دکترا پذیرش بگیرم
    اکثر دوستان تا اونجایی که من فهمیدم نظرشون بیشتر روی IBT مساعد هست ولی یه فرصت خوب برای من به وجود اومده برای شرکت تو یه دوره ایلتس و از طرفی هم با توجه به مطالبی که همینجا خوندم برای پذیرش دکترا تو المان نظر استاد مهمه لذا نمیشه تو سایت دانشگاه دید که اون دانشگاه چه مدرک زبانی رو میپذیره از طرفی من هنوز قطعی پرفسوری که بخوام باهاش کار کنم رو انتخاب نکردم لذا از دوستانی که تجربه دارن تقاضا دارم که من رو راهنمایی کنن که ایا با شرایط من این دوره ها نسبت به هم ارجحیت دارن؟ یعنی اگه IBT بدم بهتر از ILETS هست یا برعکس و یا اینکه تفاوت زیادی بین اینها وجود نداره

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون
    سلام دوست عزیز
    به نظر من اگر IELTS بدی خیلی بهتره چون:
    ۱: تافل خیلی ریزتر نمره بندی شده و این به ضرر شماست مثلا اگر نمره شما ۸۱ بشه نسبت به کسی که ۸۲ شده در اولویت پایینتری خواهید بود در حالیکه هردوی شما معادل آیلتس ۶ رو دارید یعنی در ایلتس نمره شما برابر میشه
    ۲: تستهای INTEGRATED که در آزمونTOEFL(IBT وجود داره و تقریبا سخت ترین قسمتشه در آیلتس نیست و این یعنی کار شما توی آیلتس راحتتره

سلام وخسته نباشید
    برای آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی ضروریه یا اگه دانشگاه نیازی به مدرک زبان آلمانی نداشته باشه نیازی به اون نیست؟مثلا وقتی کورس کاملا انگلیسیه و دانشگاه جزء مدارک مورد نیاز حرفی از مدرک زبان آلمانی نزده ما نیازی به ارائه زبان آلمانی نداریم؟بعضیا میگن سفارت جدای دانشگاه زبان آلمانی می خواد واسه ویزا، این درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط phenomenon نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید
    برای آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی ضروریه یا اگه دانشگاه نیازی به مدرک زبان آلمانی نداشته باشه نیازی به اون نیست؟مثلا وقتی کورس کاملا انگلیسیه و دانشگاه جزء مدارک مورد نیاز حرفی از مدرک زبان آلمانی نزده ما نیازی به ارائه زبان آلمانی نداریم؟بعضیا میگن سفارت جدای دانشگاه زبان آلمانی می خواد واسه ویزا، این درسته؟
    من تا یکی دو سال به قبل دوستانی داشتم که کورس انگلیسی بودند و رفتند از اونها مدرک المانی خواسته نشد،البته همه شون چند ترمی حداقل المانی خودنده بودند.اینکه الان سفارت درخواست میکنه یا خیر رو دقیق نمیتونم بگم.ولی مثلا یک سالی هست برای پیوستن به همسر ارایه مدرک پایه معلومات المانی الزامی شده.شما هرچه بیشتر المانی بدونید برای خودتون بهتره.برای اطمینان هم میتونید با سفارت تماس بگیرید و سوال کنید.

دوست عزیز طبق شنیده ها حداقل 500 ساعت آلمانی لازم!!! برای کورس انگلیسی هم آلمانی میخان ولی شاید 500 ساعت کمتر بخان! کلان نمی تونی دقیق تر بفهمی!!!
    Ich drucke dir die Daumen

سلام به همگی
    من خیلی از صفحات مربوط به المان رو ولی‌ چند تا از سوالام بی‌ جواب موند ممنون میشم از کسایی که تجربه دارن کمک کنن .
    اینجوری که من دیدم اگه رشتهٔ مورد نظر کاملا انگلیسی‌ باشه نیازی به امتحانات آلمانی‌ نیست و فقط مدرک Toefl , IELTS کافی‌ هستند ولی‌ چند جا هم دیدم که نوشته بودن بچه ها که سفارت مدرک آلمانی‌ یا مصاحبه به زبان آلمانی می‌خواد ؟؟ اگه کسی‌ در این مورد اطلاع داره ممنون میشم جواب بده
    دومین موضوع اینکه آیا برای فرستادن مدارک مثلا ریز نمره و غیر آیا ترجمه به زبان آلمانی‌ اجباری هست ?
    چون من ترجمه انگلیسی‌ که به تایید دادگستری رسیده رو دارم ولی‌ نمیدونم که آیا ترجمه آلمانی‌ هم لازم هست ?
    مثلا شنیدم برای ایتالیا ترجمه توضیحات درس لازم آیا برای آلمان هسم لازم هست ?
    ممنون از همکاریتون

دوست عزیز، برای سفارت باید آلمانی بلد باشید. اینا کسایی که آلمانی هم بلد هستند رو دارن رد می کنند چه برسه به کسی که نمی دونه!! مگر اینکه خیلی خفن باشی و از آلمان پیگیر کارات بشن!!!
    Ich drucke dir die Daumen

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)