صفحه 6 از 195 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1949

موضوع: آرشیو شده : سوالات عمومی درباره تحصیل در دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : مدارک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط اردوان 86 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من خیلی از صفحات مربوط به المان رو ولی‌ چند تا از سوالام بی‌ جواب موند ممنون میشم از کسایی که تجربه دارن کمک کنن .
    اینجوری که من دیدم اگه رشتهٔ مورد نظر کاملا انگلیسی‌ باشه نیازی به امتحانات آلمانی‌ نیست و فقط مدرک Toefl , IELTS کافی‌ هستند ولی‌ چند جا هم دیدم که نوشته بودن بچه ها که سفارت مدرک آلمانی‌ یا مصاحبه به زبان آلمانی می‌خواد ؟؟ اگه کسی‌ در این مورد اطلاع داره ممنون میشم جواب بده
    دومین موضوع اینکه آیا برای فرستادن مدارک مثلا ریز نمره و غیر آیا ترجمه به زبان آلمانی‌ اجباری هست ?
    چون من ترجمه انگلیسی‌ که به تایید دادگستری رسیده رو دارم ولی‌ نمیدونم که آیا ترجمه آلمانی‌ هم لازم هست ?
    مثلا شنیدم برای ایتالیا ترجمه توضیحات درس لازم آیا برای آلمان هسم لازم هست ?
    ممنون از همکاریتون
    تا یک سال گذشته من افرادی رو میشناختم که زبان کورسشون انگلیسی بود و اصلا المانی بلد نبودند و مشکلی هم برای اخذ ویزا نداشتند.البته بیشتر افرادی که من دیدم (که کورسشون انگلیسی بوده) دست کم 4-5 ترم آلمانی خونده بودند.خب این اواخر شنیدم(فقط شنیدم)که آشنایی اولیه با زبان المانی هم نیاز هست ولی اصلا از صحت این شنیده ها اطمینان ندارم.اتفاقا من چند بار این مطلب رو در تاپیک فکر میکنم اموزش زبان المانی عرض کردم،به هر حال دانش آلمانی چه ضروری باشه چه نباشه حتما به شما کمک خواهد کرد که اونجا بهتر با محیط ارتباط برقرار کنید.شرکت در کورسهای فشرده و گذروندن چند ترم المانی فکر نمیکنم کار سختی باشه.
    در مورد ترجمه هم تا جایی که من تجربه دارم ترجمه آلمانی یا انگلیسی هر دو مورد قبول هست.نکته مهم اینه که حتما مهر دادگستری و وزارت خارجه رو داشته باشه و در نهایت سفارت هم اونها رو تایید کنه(که در تاپیک تایید مدارک توضیح داده شده).دو مورد اول رو که خود دارالترجمه ها هم انجام میدن و تایید سفارت هم اصلا کار سختی نیست.میتونید تاپیک های مربوط رو مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید مطرح بفرمایید.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

البته این توضیح را اضافه کنم که کلا افرادی که کورسشون انگلیسیه فقط به مدرک تافل یا ایلتس احتباج دارم ولی در چندین مورد من دیدم که فرد کورسش انگلیسیه ولی لیسانسشو از دانشگاه آزاد گرفته بوند و سفارت بهشون گیر داده بودند و از شون مدرک زبان آلمانی هم خواسته بودند.

دوست عزیز، سفارت اعتقاد داره شما می خواهید اونجا زندگی کنید و درس بخونید و باید آلمانی بلد باشید. پس بدون آلمانی شانس رد شدن بالا میره، اونم توی این شرایطی که بچه هایی که آلمانی مسلط بودند رو دارند رد می کنند. به نظر من ریسکش خیلی بالا
    Ich drucke dir die Daumen

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nanophotonics, Potsdam

سلام دوست عزیز
    این بستگی داره که برای چه مقطعی شما اقدام می کنید و دانشگاه از شما چی می خواد. من تجربه شخصیم و دوستانمو می گم. اگر برای مقطع دکتری اقدام می کنید و اگر کرس المانی ندارید (که برای دکتری معمولا نیست و صرفا تحقیقاتیه) شاید باتون انگلیسی صحبت بکنه، ولی از شما مدرک نمی خوان (نه انگلیسی نه آلمانی)، با من حتی انگلیسی هم حرف نزدن . این به کارمند سفارت بستگی داره! ولی خوب هر چی دستتون پر تر باشه راحتتر هستید. ولی اگه دانشگاه بخواد و یا برای مقاطع پایینتر می خواین شاید اینطور نباشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط phenomenon نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید
    برای آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی ضروریه یا اگه دانشگاه نیازی به مدرک زبان آلمانی نداشته باشه نیازی به اون نیست؟مثلا وقتی کورس کاملا انگلیسیه و دانشگاه جزء مدارک مورد نیاز حرفی از مدرک زبان آلمانی نزده ما نیازی به ارائه زبان آلمانی نداریم؟بعضیا میگن سفارت جدای دانشگاه زبان آلمانی می خواد واسه ویزا، این درسته؟

Junior Member

سلام دوستان،
    تا اونجا که من میدونم سفارت برای اعطای اقامت بلند مدت در آلمان از همه افراد، حداقل مدرک Start Deutsch 1 که تقریبا برابر با 200 ساعت یعنی آخر سطح A1 هست رو درخواست میکنه. این قانون حتی برای افرادی که قصد تحصیل هم ندارند صادقه. (مثلا کسانی که می خوان به همسرشون بپیوندن.)
    ظاهرا دلیلش هم این هست که کسی که می خواد در آلمان اقامت داشته باشه باید در حد رفع نیاز های اولیه آلمانی بلد باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

سلام
    به هرحال به نظرم مردم آلمان نسبت به سوئد یا فنلاند رغبت زیادی به انگلیسی صحبت کردن ندارند
    یه حسنش اینه که آدم میتونه زودتر زبونشون یاد بگیره چون برای زندگی کردن مجبوره استفاده کنه ولی از طرفی اولش سخته تا آدم عادت کنه
    طبق تجربه دوستان خیلی بهتره که برای رفتن به آلمان قبلش یه پیش زمینه زبان آلمانی داشت همون سطح A1 هم خوبه
    تازه اینجا هزینه کلاسای آموزش زبان نسبت به خود آلمان کمتره

موفق باشید

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نسل جدید آلمان خوب انگلیسی بلد هستند .حتی بچه های 12-13 ساله. کلاس زبانی هم که در دانشگاه برگزار می شه کاملا فری هست و از اون بهتر جزو CP هم محسیوب می شه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

الان برای ارشد به زبان انگلیسی هیچ مدرک زبان آلمانی خواسته نمی شه حتی تو بروشوره خود سفارت آلمان هم همین موضوع جزء موارد استثناء است
    ولی اغلب تاکید می کنند که مثلا برای ترم سه و چهار برخی دروس و سمینار ها به زبان آلمانیه و یک سالی فرصت دارید تا آلمانی رو تا یه حد مطلوبی یاد بگیرید

من مدت کمی شروع کردم به یادگیری زبان آلمانی، زبان شیرینیه ولی کمی با پیچ و خمه
    حالا امیدوارم تو این یک سال و اندی راه بیافتیم

Junior Member

ضمن عرض سلام میخواستم ببینم از دوستان کسی اطلاعاتی در مورد چگونگی گذراندن دوره تخصص پزشکی در المان داره؟زبان مورد نیاز چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabmx نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام میخواستم ببینم از دوستان کسی اطلاعاتی در مورد چگونگی گذراندن دوره تخصص پزشکی در المان داره؟زبان مورد نیاز چیه؟
    سلام
    دوستان لطفا بحث در مورد شرایط دوره تخصصی پزشکی در آلمان رو در این تاپیک انجام بدید.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2279

موفق باشید.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)